Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gef4 ti4200 -> fx5600. megéri? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

No háj!

Találtam bruttó 35e pénzért Abit Siluro FX5600-at. A kérdésem arra irányulna, hogy megéri-e a mostani Inno3D Ti4200-asomat lecserélni az Abitra? Az Inno 285/585-öt kipörög gond nélkül, extra hűtés nincs rajta. Nézegettem teszteket, és egész jó eredményeket ért el. Nekem nem is az AA + AF dolog a lényeg, hanem, hogy 1600*1200-ban minden játék menjen gond nélkül, lehetőleg minél kevesebb pénz ráfordításával :) Amennyiben pozitív visszajelzések érkeznek, akkor meghírdetem a kártyám eladásra :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) RECSKA válasza anulu (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Hi!

Hát, ha nem akarsz 3dmark2003 csúcsot dönteni ( amit amugy sem tudnál csinálni ), akkor ne váltsd le!
Játékok alatt az a 3Fps nem számít, de megmarad 35000Ft-od, amiből esetleg vehetsz RAM-ot vagy Procit, és egyből jobbban járnál!
;];];];];];];];];];]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) anulu válasza RECSKA (#2) üzenetére


anulu
félisten

hmmm... Igazándiból a mostani vidkártyámat el akarom adni, és max 13-at vagyok hajlandó rádobni. A gépemben minden mással maximálisan elégedett vagyok, csak időnként érzem, hogy a vidkártya fogja vissza :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Lidi


Lidi
aktív tag

hmm, akkor ez azt jelenti, hogy 22 -ért eladnád a TI4200 - őt ?
Mennyi ram van rajta, és tv outos-e ?

(#5) Deadexpert válasza anulu (#1) üzenetére


Deadexpert
tag

Ajánlom figyelmedbe az alábbi linket.

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=253[/L]

Véleményem pedig,az hogy nem éri meg cserélni.

(#6) anulu válasza Lidi (#4) üzenetére


anulu
félisten

64 és TV-Outos, és 1 éves.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) csudri válasza anulu (#1) üzenetére


csudri
őstag

1600*1200? Maga normális??? Miért akar maga 60Hz-en játszani? Vagy esetleg van magának olyan monitorja, ami ezt 100Hz-en bírja?

(#8) Viper


Viper
csendes tag

A Ti4200 alapteljesítménye (AF stb nélkül) nagyon ott van az 5600 és a 9600 közelében. Szerintem tartsd meg a 4200-at (illetve 4400, hiszen tuningolva magasabb mhz-t tudtál beállítani a 4400 alapórajelénél), gyűjtsél 5600Ultra vagy méginkább 9600PRO-ra.

(#9) Power válasza anulu (#1) üzenetére


Power
senior tag

''Nekem nem is az AA + AF dolog a lényeg, hanem, hogy 1600*1200-ban minden játék menjen gond nélkül...''

Ez esetben tartsd meg a GF4-et, mert a sima fx5600 lassabb lesz.

Power

(#10) Taky


Taky
senior tag

Hi!
Én is majd csak júniusban adom el a 4400-at, most még egy közepes procival(2500+) minden fullon megy, meg persze sok rammal. Olcsóbb egy lap+proc mint egy 5900U.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#11) beeboy válasza anulu (#1) üzenetére


beeboy
addikt

szvsz. minimum 9700-re érdemes cserélni, ez alatt alig nyersz valamit, sőt 5600-al volt olyan akik ráfaragott

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#12) inkab válasza anulu (#3) üzenetére


inkab
aktív tag

Nem éri meg 5600-ra cserélni. Legalább is ennyié. Várj egy pár hónapot, mig leesik az 5600 ára... A GF4Ti4200-ek ára elég jól tartaja magát, szerintem jobban jársz ha vársz.

(#13) beeboy


beeboy
addikt



no én ekkor írtam le az 5600-at

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) Sav válasza beeboy (#13) üzenetére


Sav
tag

És ráadásul ez egy Ultra...

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#15) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Semmiképp se vegyél Fx5600-at.Ugyanannyit megy,a 3dmark03 lefuttatja a plusz tesztet,azt' kész.Ennyiért inkább keress egy sima 9700-at,vagy ami még jobb,egy moddolható 9500-at,és kész..:)A 9700-nak legalább _masszív_ teljesítménytöbblete van a 4200-hoz képest..Elég annyit mondani hogy több mint 2x-es a ram sávszél.:)

(#16) freddirty


freddirty
senior tag

Mint a tomshardware-es tesztek is mutatják nem érdemes a 4200-as kártyát lecserélni, főleg ha stabilan megy a 4400 frekijein. Kivéve, persze ha bizsergető érzést vált ki az FSAA és a DX9 feature emlegetése az ágyékodban. Ebben az esetben cseréld le a karit egy 9600prora, mert a geforceok nem igazán fényesen produkálnak ezen a téren... Én mindenesetre még nem találkoztam olyannal akinek a fenti feature-ökre nagy szüksége lett volna egy játékban (főleg ha az a játék jól meg van megírva). Igazából elsőként a Doom3 futási sebességei fognak a jövőben változást hozni a videokártyák piacán. Addig meg csak kibírod nem? :))

fred

(#18) _Volkovy_ válasza Kalandor (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a 4600 300/650.amúgy fasza :)
on

(#19) freddirty


freddirty
senior tag

Akkor mit szóljak én? Az Asus volt olyan szíves és 3.3 nsos RAM-okkal pakolta meg a ti4200 V8420S 128 kártyámat. Ennek köszönhetően 1 éve 300/650-en megy a kártya - venti nélkül!! (nemrég vettem rá egy zalman heatpipe-os cuccot)
No noise - no problem

fred

(#20) ath válasza freddirty (#19) üzenetére


ath
senior tag

azt honnan lehet tudni h ány n-es???

(#21) anulu


anulu
félisten

Na akkor szép sorjában:

- 1600*1200 monitor driver tuning után stabilan 85Hz
- Az ágyékomban semmilyen folyamatot nem idít el a DX9 feature említése
- A 2500+ Barton szerintem bújhat a 10,5*200-on megzavart 1700+ TBred B-m mellett :D
- A Gef4-emen semmi plusz hűtés nincs, gyárival viszi a 285/585-öt.

Asszem nem fogok cserélni. Sikerült lebeszélnetek. 9600PRO-t láttam br 43e pénzért. Akkor ez megéri? Nem érzem magam tök lámának, de a vidkártya gyártóknak sikerült nagyon szépen megkavarniuk :( Az AMD-k között könnyebben kiigazodok. Pedig ez sem kis szó... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) Sanya válasza anulu (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

ne tedd. a pénzedet meg gyűjtsd egy erősebb kártyára

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) Sanya válasza Sanya (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy bulizd el, vagy költds nőkre, de nem sokat érnél a cserével

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) anulu válasza Sanya (#23) üzenetére


anulu
félisten

Az a helyzet, hogy barátnőm nincs (:DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Pupák


Pupák
tag

Vegyél ATI-t ez parancs !!!!!

Az interneten megjelent az uj fenyegetési forma neve: P.U.P.Á.K. mindenki óvakodjon tőle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#26) anulu válasza Pupák (#25) üzenetére


anulu
félisten

He??? A best buy-t fogom venni, és ha adott esetben az a SiS új csodája lesz, akkor azt. A parancsokat különben is mindíg megtagadom!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) Keitaro válasza anulu (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Igeeeeen? Az jó! Ez esetben : Vegyél nVidiát! Ez parancs :) )

(#28) igi


igi
aktív tag

Brekk árul itt 37-ért 9500PRO-vá alakítható Sapphire 9500-at. Ha még cserélni akarsz, szerintem erősen megfontolandó.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#29) dambuster válasza anulu (#21) üzenetére


dambuster
csendes tag

anulu:
A Bartonon azért gondolkozz el mert 2500Mhz-en (a PR értékeket felejtsük el) is hajthatsz egy jó példányt, nem pedig 2100-on mint a jelenlegi Tbred procid. Ez neked többet hoz a konyhára mintha új videokártyára költenél...
Egyébként meg hülyeség a PC-dre költeni a manit - ha már barátnőd nincs feleannyiért egy bérnémber is rendbe tesz :)))) Meglásd sokkal nagyobb élmény lesz mint egy videokari :DD

(#30) Yutani válasza dambuster (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

De rövidebb ideig is tart mint a 3DMArk03 lefuttatása... :)

#tarcsad

(#31) ZBO


ZBO
tag

Üdv. Nektek régi tagok!
Videokártya vásárlás előtt állok, és a véleményeteket kérném az ASUS V9560 VS 128MB-os TV-s kárttyáról. Sulinet keretében 52800 ft-ért kapható. Extraként írja, hogy ismeri a Directx9-et. Egy helyen azt hallottam, hogy jobb a 8.1 . Mi a véleményetek?
ZBO (eléggé új tag)

(#32) c* válasza ZBO (#31) üzenetére


c*
aktív tag

Hi

en sulinetbe egy MSI FX5600 ot vettem sztem nagyon zsir ami te mondasz az talan egy kicsit draga deh mondjuk ha sulinetbe veszed es mast nem akarsz melle venni akkor megeri

(#33) ollie válasza anulu (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

NEM éri meg!
Az FX5600 sokkal lassabb mint a GF4Ti4200!!! Akár hány tesztet láttam, mindenhol lassabb volt! Egyedűl csak FX5900-et érné meg neked, vagy pedig egy Radeon-t (9700-tól felfelé).

***

(#34) ollie válasza ZBO (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy lenne jobb a dx8.1? Nem ez a kérdés, hanem hogy az a karesz gyorsabb e mint mondjuk egy DX8-as GF. Valszeg nem, szerintem max FX5600-as kártya, ami lassabb. Próbálj meg inkább venni egy GF4Ti4200-t, vagy R9600pro-t (az utóbbi dx9-es és jobb mint az az ASUS).

***

(#35) Ragnar válasza anulu (#1) üzenetére


Ragnar
tag

Ha fontos a directx9 akkor igen , de ha a Half Life 2 -höz kell akkor nem. :DD

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#36) ZBO


ZBO
tag

Nem akármit választhatok: Ugyanezt lehet MSI-be 44000-ért, vagy ASUS Gef4 Ti Mx440 67200-ért Ez utóbbi tudja a Dx9-et?
ZBO

(#37) Raymond


Raymond
félisten

Nincs ertelme cserelni 4200-at 5600-ra (5600Ultra-ra sem).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38) _Volkovy_ válasza ZBO (#36) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ti MX 440?Ott valamit nagyon elnéztél.Vagy Ti,vagy MX.Egyébként az Asus irreálisan drága szerintem,az MSI árában kéne lennie a fullos karijának.A Dx9-et meg felejtsd el,Gf4 nem is hallott róla..

(#39) _Volkovy_ válasza dambuster (#29) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

loOoOoOoOlll :DDD

bérnémber :DD

(#40) Legolas válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


Legolas
senior tag

Nem elnézte, hanem ezek a seggfejek hibásan írták meg a sulinetes árlistákat és valóban valami hasonló szerepel benne, ami szvsz egy Ti 4400 akar lenni.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#41) _Volkovy_ válasza Legolas (#40) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pff..Azért egymás mellé írni a Ti,az MX-et,és a DX9 támogatást,nem semmi.

Szerintem meg egy szimpla 4200-as,talán VIVO-s ennyiért.

(#42) ZBO


ZBO
tag

Köszönöm a szakértő segítségeteket, nekem ezt még tanulni kell.
Üdv. ZBO

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Gef4 ti4200 -> fx5600. megéri? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.