Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kicsi83


kicsi83
tag

Azért kíváncsi leszek mekkora kapacitás lesz ellenőrizni.

(#52) bambano válasza zeorsdfd (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a legújabb előterjesztés szerint a hatóságnak kötelessége megfontolni, hogy elsőre nem csak büntetni lehet.
sehol nem mondják, hogy nem büntetnek elsőre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) lugosi válasza bambano (#52) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos nem találom a legújabb tervezetet, a tavalyi szerint kifejezetten az van benne, hogy elsőre is büntetni kell. A legutóbb bejelentett módosítás szövegét még nem láttam. Ha valaki megtalálta, belinkelhetné.

A tavalyi tervezet szerint:

"61. § (1) Az adatvédelmi hatósági eljárásban hozott határozatában a Hatóság
a) a 2. § (2) és (4) bekezdésében meghatározott adatkezelési műveletekkel összefüggésben az általános adatvédelmi rendeletben meghatározott jogkövetkezményeket alkalmazhatja,"

[...]

"(3) Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott jogkövetkezmények alkalmazása során a Hatóság a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény 12/A. § (1) bekezdésének alkalmazását mellőzi."

(A 2.§ (2) és (4)-ből a (2): "(2) E törvényt a teljesen vagy részben automatizált eszközzel, valamint a manuális módon végzett adatkezelésre és adatfeldolgozásra egyaránt alkalmazni kell.", tehát kb minden.)

Eszerint azt mondja ki a javaslat, hogy a KKV Tv. szerinti első alkalmas bírságmentesség nem alkalmazható. De hangsúlyozom, ez a tavalyi.

(#54) bambano válasza lugosi (#53) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tavalyi tervezetet kukázták, mert annyira rosszul sikerült, hogy nem merték áttolni.

[link]: "75/A. § A Hatóság az általános adatvédelmi rendelet 83. cikk (2)-(6) bekezdésében foglalt hatásköreit az arányosság elvének figyelembevételével gyakorolja, különösen azzal, hogy a személyes adatok kezelésére vonatkozó – jogszabályban vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott – előírások első alkalommal történő megsértése esetén a jogsértés orvoslása iránt – az általános adatvédelmi rendelet 58. cikkével összhangban – elsősorban az adatkezelő vagy adatfeldolgozó figyelmeztetésével intézkedik."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) lugosi válasza bambano (#54) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ja, “elsősorban” :/
Ez nem túl megnyugtató így az adatkezelőknek.

[ Szerkesztve ]

(#56) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Az egyik mobilszolgáltatótól (attól, ahol előfizető vagyok) kaptam egy egész jó ajánlatot (a linket SMS-ben küldték el).
Bementem ügyfélszolgálatra, nem találták a nevemhez kapcsolva az ajánlatot.
Utánanéztek, visszahívtak, visszamentem. Klasszul elő volt készítve a szerződés, ügyintéző kérdezte, elolvasom-e. Naná!
Találtam a nevemhez a jelenlegi szerződésből egy hűségidős telefonkészüléket, amit sohasem vásároltam meg. Utánanéztek. "Elcsúszott." volt a magyarázat. What the fuck?!?
A szerződésben emellett be volt jelölve, hogy reklámüzeneteket fogadok tőlük, illetve hozzájárulok az automatikus profilozáshoz. Kértem, ezeket mellőzzük.
Az ügyintéző telefonálgatott, majd kiderült: alá kellene írnom a szerződéseket, majd azonnal módosítják őket, és visszavonják a "hozzájárulásomat". Kértem, találjunk más megoldást.
Nem értették, miért nem fogadom el a javaslatot, és amikor magyaráztam, hogy éppen aznap nem találták a nekem küldött ajánlatot, aztán majd nem találják az általam aláírt szerződésmódosítást, csak tovább értetlenkedtek. "Nincs más megoldás." mondták, és kérték, ne legyek ennyire rugalmatlan.
Dehogyis nincs más megoldás; elkezdtem nézegetni a többi társaság ajánlatait, illetve keresem, milyen flottához lehetne csatlakozni.
Tényleg kell a GDPR, mert ha az egyik legnagyobb mobilszolgáltatónak természetes, hogy nem tud szerződéstervezetet módosítani, hanem elvárja, hogy profilozáshoz járuljak hozzá, az nagyon gáz.
Kár, hogy a GDPR a normális szervezeteket is szívatja...

(#57) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

jééééézus...
elolvastam a T/623. számú törvényjavaslatot, amiben arra tesznek erőtlen, de legalább ótvar kísérletet, hogy a gdpr-t implementálják az infotörvénybe.

ennyi orbitális baromságot egy pdf-be összehordva rég láttam. tényleg nincs egy ember az országgyűlésben meg az igazságügy minisztériumban, aki képes egy rendes mondatot leírni, esetleg később meg is érti azt?

mi lesz azokkal a dolgokkal, ahol egyértelműen ütközni fog a magyar és a nemzetközi jog? ki fogják kapcsolni az összes előfizetőnél a netet meg a telefont...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már eléggé overkill webes rendelésnél:

⭐ Stella

(#59) bambano válasza radi8tor (#58) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért? ászf-et eddig is el kellett fogadnod, szállítási, fizetési információkat egyébként se árt tudni.
a gdpr-t nem kell elfogadni, ennyi a hibája.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) Cathfaern válasza bambano (#59) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként elég rossz az eddigi tapasztalatom alapján a weboldalak gdpr implementációja. A legtöbb esetben egyszerűen feldobják infókát, hogy változott valami szabályzat, és csak van egy OK / bezárás gomb. Néhány esetben feldobják, hogy ha nem fogod el, akkor nem léphetsz az oldalra és ha nem nyomsz OK-ot, akkor elirányít valahova. Nagyon minimális eset van ahol ténylegesen dönthetsz arról, hogy elfogadod vagy elutasítod.

(#61) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Ingyen megszerezhető "belső adatkezelési/nyilvántartási szabályzat mintáról" tud valaki? Ilyen kéne...állítólag.

(#62) bambano válasza zeorsdfd (#61) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem lehet normális mintát csinálni, és nem lehet normálisan felhasználni.
szerintem ne erőltesd a kérdést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) zeorsdfd válasza bambano (#62) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Mindig erre jutok én is csak a főnököm mondogatja, hogy "nem kéne egy ilyen?"
7 személyes iroda vagyunk, magunkon kívül nem igazán dolgozunk személyes adattal...szóval akkor ez így marad, köszi:-)

(#64) pn4hvq válasza zeorsdfd (#63) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Az a "baj", hogy ha vannak szerződéses partnereitek, vagy akár e-mailben megkeres Gipsz Jakab a gipszjakab@gmail.com-ról, akkor már kell lennie szabályzatnak ezen adatok kezelésére (az én olvasatomban).

(#65) bambano válasza zeorsdfd (#63) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kell komplett adatvédelmi felkészítés, nem ez a probléma.
a probléma az, hogy minden cég egyedi, így a rájuk vonatkozó adatkezelési cuccoknak is egyedieknek kell lenniük. tehát hiába szerzel be egy általános szabályzatot, azt olyan szinten testre kell szabni, hogy egyszerűbb specializálva megírni nulláról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) szaszayanou válasza pn4hvq (#64) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Szabályzat nem kötelező, kevered a tájékoztatóval.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#67) Egon


Egon
nagyúr

A héten elvégeztem egy ilyen képzést (természetesen a cég finanszírozásában), jelenleg várom a vizsgaeredményt.
Van pár hasonló képzés a piacon, szerintem ez a jobbak közé tartozik (persze ez sem tökéletes). Nem egy rakétatudomány a GDPR, de azért tudtam még a jól felkészülteknek is meglepetést okozni (van 1-2 akna a preambulumban).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68) sphe


sphe
senior tag

Egy külföldi webáruház számomra felháborító módon sérti a GDPR-t, konkrétan nem tudok leiratkozni Messengerben küldött személyes reklám üzenetekről, harmadik kísérletre sem, csak elnézést kérnek. Hol lehet ezt jelenteni?

(#69) Egon válasza sphe (#68) üzenetére


Egon
nagyúr

Elvben bármelyik EU-s adatvédelmi hatóságnál jelezheted; nyilván célszerű vagy a magyar, vagy - ha az adatkezelő EU-s országban ténykedik - az adatkezelő országának megfelelő hatóságnál bejelenteni.
A magyar hatáság elérhetősége: www. naih.hu; ugyfelszolgalat@naih.hu.
Lehet hogy érdemes lenne írnod még egy levelet, hogy a GDPR alapján tiltakozol az adataid kezelése ellen, illetve a továbbiakban nem járulsz hozzá az adatok kezeléséhez, és amennyiben záros határidőn belül nem törlik az adataid, a hatósághoz fordulsz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#70) radi8tor válasza Egon (#69) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem kell sehol GDPR-re hivatkozni már május 25 óta. Illik ezt komolyan venni. NAIH-on keresztül is fel lehet nyomni őket szerintem.

⭐ Stella

(#71) Egon válasza radi8tor (#70) üzenetére


Egon
nagyúr

NAIH-on keresztül is fel lehet nyomni őket szerintem

Szerinted a hozzászólásomban melyik hatóság elérhetősége szerepel? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#72) radi8tor válasza Egon (#71) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy szóval nem mondtam, hogy te nem ezt írtad. Nem tudom mi a gondod.

⭐ Stella

(#73) bambano válasza Egon (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem nincsenek jó tapasztalataim a naih segítőkészségével kapcsolatban.
én először a szolgáltató tagállamában próbálkoznék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Belföldi adatvédelmi rendeletek, szükséges engedélyek kérdésén akadtam fent.

Lenne egy cég,ami versenyeket szervezne, és díjakat osztana ki. A játék tisztaságának védelméhez hozzátartozna, hogy egy adott személy csak egyszer nyerhet, és ahhoz tudnom kellene azonosítani az illetőt. Belföldi természetes személyek azonosításra alkalmas adatot kellene tárolnom a versenyre benevezettekről, és feljegyezve tartanom azokat az adatokat a nyertesekről. Normál esetben elkérem a személyi igazolvány fénymásolatot, amit megtartok. Arról persze tájékoztathatom az illetőt, semmi vész, nem akarom én azt eltitkolni.

A jogi kérdésem az, hogy túl az általános felhasználási feltételek részletes leírásán kötelezett vagyok-e valamilyen engedély megszerzésére is, hogy olyan adatokat legalább titkosított formában tárolhassak?

Ha van a problémára valami kitalált okosság, bármilyen logisztikai framework, talán valami ügyfélkapu fejlesztés (?), annak is örülnék. A játék tisztaságának viszonylagos védelme lenne az összes cél, a személyes adatokra igazából semmi szükségem.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#75) Egon válasza coco2 (#74) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem először is olvasd el legalább egyszer a GDPR-t (esetedben a preambulum kihagyható, így már nem olyan hosszú), és nem árt az Infotv. átlapozása sem.
Pár tipp:
- Személyes adatok kezelése során, a legfontosabb az adatkezelés elveinek (GDPR 5. cikk) betartása.
- Ebből a célhoz kötöttség máris teljesül, bár kicsit konkréttabban kellene megfogalmaznod a célt.
- Jogalapként az érintett hozzájárulását kell megszerezned (praktikusan írásban); ezen túlmenően nincs szükséged más engedélyre.
- Az adattakarékosság elvének betartásához viszont már tenni kellene. A személyi igazolvány másolata nem túl szerencsés, kifejezetten ellenkezik a Hatóság álláspontjával. Mivel azokat az egyedi azonosítókat, amelyek önmagukban is azonosítják az érintetteket (pl. adóazonosító, TAJ), csak a vonatkozó jogszabályban meghatározott esetekben lehet kezelni, valamint az 1996. évi XX: törvény kimondja, hogy "a polgárt a természetes személyazonosító adataival kell azonosítani" (ezek a családi és utóneve, születési családi és utóneve, születési helye és ideje, valamint az anyja születési családi és utóneve), így leginkább ebben az irányban kellene elindulnod véleményem szerint. A személyi bemutatásával, felveszed az adatokat valami adatbázisba, esetleg a csak a személyi igazolvány számot (adott időpontban az is beazonosít egy adott érintettet), és annyi. Már ha tényleg ennyire fontos szempont, hogy tiszta legyen a játék, hogy megérje a sok adminisztráció...:)
- A korlátozott tárolhatóság elvének való megfelelés miatt, meg kellene fogalmaznod, hogy meddig tárolod ezeket az adatokat. Ez nem igazán derül ki abból, amit írtál: egy adott játék (kör, forduló, akármi) tisztaságának védelme a cél, vag ha valaki egyszer nyert nálatok, az soha többet nem nyerhet? Előbbi esetben az adott játék végéig, utóbbi esetben meghatározott ideig (pl. az érintett hozzájárulásának visszavonásáig) tárolhatod az adatokat. Ez persze azt is jelenti, hogy egy, az adatkezelési szabályokban jártas egyén, simán kijátszhatja ezeket a szabályokat, hiszen bármikor visszavonhatja a hozzájárulását az adatkezelésedhez, és akkor nem marad jogalapod (jogos érdekből pedig nem gondolnám, hogy kezelheted az adatokat). Mondjuk egy adott játékon belül, feltétele lehet a játékban való résztvételnek az adatkezeléshez való hozzájárulás.
- Az egyik legfontosabb követelmény az érintettek tájékoztatása az adatkezelésről: a helyszínen és/vagy a neten el kell készítened egy jól megfogalmazott adatkezelési tájékoztatót (kicsit túrsz a neten, és találsz példákat). Ebben le kell írnod az adatkezelés legfontosabb paramétereit (adatkezelő beazonosítása, cél, jogalap, kezelés időtartama, esetleges adattovábbításra vonatkozó infók stb.).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#76) bambano válasza Egon (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"csak a vonatkozó jogszabályban meghatározott esetekben lehet kezelni,": meg az érintett önkéntes hozzájárulása alapján.

ha az a játék menete, hogy az érintett önként csatlakozik, és önként adja meg az adatait a játék szabályai szerint, akkor bármilyen adatot kezelhet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) coco2 válasza Egon (#75) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a tippeket. A személyi igazolvány szám tényleg nem nyerő ötlet. Jobb a természetes személyi azonosító adatok jegyzése.

Viszont az adatok törlésének kérdésével valamit tennem kellene. A játék koncepciója megkívánja, hogy sok nyertes lehessen. A koncepció szempontjából durva megvalósítás úgy tenni fel a kérdést, ki nyerhet, és ki nem. A kicsit kifinomultabb forma, hogy ki nyerhet hamarabb és ki később? Később az is nyerhessen, aki első körben nem tudott, ha van kedve benevezni újra. Viszont aki egyszer már nyert, azt jó lenne legalább a következő 3 évre eltiltani a nevezéstől, hogy másoknak is legyen esélye. És ahhoz kellenének nekem egyértelmű azonosító adatok, amiknek a törlésére nem kötelezhet a nyertes. Vajon van arra egyértelmű jogi lehetőség, vagy legalább kiskapu, vagy törvényt kell szegnem hozzá?

Az 5. cikk (1) e) pontján gondolkodom, hogy a fenti elv minősíthető-e közérdekűnek, vagy statisztikainak?

e) tárolásának olyan formában kell történnie,
amely az érintettek azonosítását csak a személyes
adatok kezelése céljainak eléréséhez szükséges
ideig teszi lehetővé; a személyes adatok ennél
hosszabb ideig történő tárolására csak akkor kerülhet
sor, amennyiben a személyes adatok kezelésére a
89. cikk (1) bekezdésének megfelelően közérdekű
archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatási
célból vagy statisztikai célból kerül majd sor, az e
rendeletben az érintettek jogainak és szabadságainak
védelme érdekében előírt megfelelő technikai és
szervezési intézkedések végrehajtására is
figyelemmel („korlátozott tárolhatóság”);

Forrás: [link] L 119/36

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#78) Egon válasza bambano (#76) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha csak úgy magától, önként dalolva megadja, akkor igen (bár a célhoz kötöttség elvének mindenképp meg kell felelni, és necces lesz elmagyarázni a Hatóságnak, hogy miért csakis és kizárólag (pl.) a TAJ alkalmas arra, hogy egy nyereményjátékban a résztvevőket azonosítsa)...
De ha ezt feltételül szabják egy játékban való résztvételhez, az szerintem (tekintettel az 1996. évi XX. tv. 20. §.-ból kiolvasható jogalkotói szándékra) aggályos.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#79) Egon válasza coco2 (#77) üzenetére


Egon
nagyúr

A játék feltételéül tudod szabni, hogy a nyertes adatait, a sorsolástól számított 3 évig tároljátok, nyeremény ismétlés elkerülése céljából. Bele kell írni a játék szabályzatába, hogy amennyiben visszavonja az adatkezeléshez szükséges hozzájárulást, akkor vissza kell szolgáltatnia a nyereményt. Ezzel szerintem lefeded a jogi részt.
Az általad kinézett jogalap egyértelműen nem ez az eset, gyakorlatilag csak állami szereplőkre alkalmazható az e/ pont, felejtsd el, neked egyértelműen az érintett hozzájárulása lesz a jogalapod.

Ami az előző hozzászólásomból kimaradt, és ide is kívánkozik: a fentiek nem minősülnek jogi tanácsnak, azokért felelősséget nem áll módomban vállalni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#80) bambano válasza Egon (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az 1996. évi XX. törvényből kiolvasható jogalkotói szándék szerint a hatóságokra vonatkozik elsősorban, és azt akadályozza meg (egyébként rendkívül ostobán, köszönjük S. Lacika), hogy a hatóságok összekapcsolják az adatbázisaikat.

Szerintem erre az adatkezelésre nem vonatkozik.

Szerintem itt a legfontosabb, hogy az érintett valóban jól tájékozottság állapotában adja a hozzájárulását az adatkezeléshez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) Egon válasza bambano (#80) üzenetére


Egon
nagyúr

Olyan vagy, mint a főnököm: a vita kedvéért vitatkozol... ;]

Az 1996. évi XX. törvényből kiolvasható jogalkotói szándék szerint a hatóságokra vonatkozik elsősorban, és azt akadályozza meg (egyébként rendkívül ostobán, köszönjük S. Lacika), hogy a hatóságok összekapcsolják az adatbázisaikat.

Szerintem erre az adatkezelésre nem vonatkozik.

Szerintem a jogalkotói szándék az, hogy csak a hatóságok, illetve egyéb érintett állami szervek, valamint a munkaviszonnyal összefüggő adatkezelések vonatkozásában történjen ezen azonosítók kezelése. Én legalábbis ezt vélem kiolvasni a törvényből. Nem véletlenül vannak nevesítve a szervek, és mellettük az is, hogy milyen célból kezelhetik az adott azonosítót (tehát az eredeti céltól eltérő kezelés, pl. az adóazonosító használata felhasználónév vagy kezdő jelszó gyanánt, ellentétben az egyes állami szervek által alkalmazott gyakorlattal, nem jogszerű).
A hatósági adatbázisok összekapcsolásának jogi akadályozása véleményem szerint indokolt, dacára annak, amit gondolsz róla (de ebbe ne menjünk bele, mert ez itt off). Ez csak a jogszabály egyik, bár nem elhanyagolható aspektusa (leginkább a személyi szám korlátlan kezelése ellen jött létre).

zerintem itt a legfontosabb, hogy az érintett valóban jól tájékozottság állapotában adja a hozzájárulását az adatkezeléshez.

Szerintem meg a célhoz kötöttség elvének maximális tiszteletben tartása a legfontosabb, nagy általánosságban, a személyes adatok kezelése során.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82) coco2 válasza Egon (#79) üzenetére


coco2
őstag

Hálás köszönetem a jogi tanácsokért :R

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#83) bambano válasza Egon (#81) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Olyan vagy, mint a főnököm: a vita kedvéért vitatkozol...": ezen nem fogunk vitatkozni :P

"A hatósági adatbázisok összekapcsolásának jogi akadályozása véleményem szerint indokolt, dacára annak, amit gondolsz róla": tisztázandó félreértés: a témában kialakított véleményem nem arról szól, hogy indokolt-e az adatbázisok összekapcsolásának akadályozása, hanem arról, hogy az akadályozásra S.L által kitalált módszer hatásos-e. tehát akadályozni kell, a módszere meg nem ér semmit.

"Nem véletlenül vannak nevesítve a szervek,": így van, tehát ha nevesítve van, hogy ki tartozik a törvény hatálya alá, akkor a törvény nem határozhat meg szabályokat olyanokra nézve, akik nem tartoznak a hatálya alá. ugyanígy, beszél arról, hogy az azonosítók használatára feljogosított adatkezelők, de ezzel nem zár ki másokat. ha rendesen kodifikálták volna a törvényt, akkor értenék, hogy a jogszabály nem mond semmit azokról, akiket nem nevesítettek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#84) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Fél-off.
Rendszeresen kapok olyan leveleket a postaládámba, amiknek a címzettje nincs a ládán. Többnyire végrehajtó cégektől :D Valamikor ott lakott, de azóta már kétszer cserélt a lakás gazdát (én meg albérlő vagyok).
A postán már tettem panaszt, elhajtottak.
Mennyire ütközik az adatvédelmi törvénybe, ha olyan postaládába dobálja a postás a leveleket, amin nem szerepel a címzett neve, azaz láthatólag másé? Elég érzékeny személyes adatok lehetnek ezekben...

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) bambano válasza hcl (#84) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem semennyire.
ha rendes akarsz lenni, akkor visszaviszed a postára a címzett ismeretlen helyre távozott felkiáltással.
ha meg nem, akkor ledarálod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) hcl válasza bambano (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A franc, pedig akartam cumiztatni a postát most már én is :D
Amúgy simán visszavinni nem lehet, mert
nem vehetik át
:D
Van ugye "címzett ismeretlen" jelző, de azt egy ideje nem nagyon akarják rátenni... gondolom az egyszeri postásnak az nem jó pont...?

Azt hittem, behalok :D
Azóta bedobálom a szabadon álló postaládákba.
Volt, amit kihoztak még egyszer. :D :W :C

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) bambano válasza hcl (#86) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Van ugye "címzett ismeretlen" jelző, de azt egy ideje nem nagyon akarják rátenni...": de nem kell döntési lehetőséget hagyni nekik. ráírod tollal, beviszed a postára, megmondod, hogy nem tudod, hol a címzett, és otthagyod, mielőtt kinyitják a szájukat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#88) hcl válasza bambano (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt már. Olyan visítást már régen hallottál, kiabáltak utánam, hogy jaj ezt nem hagyhatja itt :DDD
A postaládás módszer egyszerűbb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) Male válasza hcl (#84) üzenetére


Male
nagyúr

Nem GDPR: Van erre egy postai formanyomtatvány... persze a lakástulaj írhatja alá, nem te, de kitöltöd, leadod a postán, és többet nem hozzák ki ezeket a leveleket, hanem mennek vissza automatikusan címzett ismeretlen megjelöléssel. Pár adat kell rá, beikszeled, hogy nem tudod ki ez az ember, és leadod... többet nem hozzák ki. ( azthiszem leadáskor kérték a lakcímkártyát, szóval lehet, hogy a leadáshoz is kelleni fog a tulaj )

( én is szívtam ezzel sokáig, mert az előző tulaj kiadta a lakást, és mindenféle bűnöző be volt ide jelentve, aztán küldözgették nekik a leveleket a behajtó cégek, jártak ide a rendőrök is miattuk... utóbbitól nehezebb volt megszabadulni, de a levelekre ez bevált )

[ Szerkesztve ]

(#90) hcl válasza Male (#89) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Főbérlő nem foglalkozik vele, ő simán kidobálja :) A nyomtatványt tudom, de gondoltam megfogom a postát, illetve tényleg, ez nagyon nincs rendben, hogy mások leveleit akkor is kapom, ha nincs a neve kint, meg már ki van írva, hogy ne dobálja be.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) Male válasza hcl (#90) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, elég zavaró. Még a legelején, mivel fogalmam sem volt mi ez, kibontottam az egyik levelet (a cím stimmelt, a név nem), benne csekk, tartozás behajtás, bla bla... gondoltam naivan, hogy jelzem nekik, hogy a címzett nem itt lakik, én vagyok az egyedüli tulaj, stb... kulturáltan megírtam egy e-mailben a hivatkozási számmal, hogy már fél éve enyém a lakás, nem tudom ki ez, hová költözött, stb. Erre megfenyegettek, hogy én bűncselekményt követtem el azzal, hogy kibontottam a másnak címzett levelet, és milyen közjegyző által aláírt hivatalos dokumentumokkal bizonyítsam nekik, hogy nem itt lakik, X napon belül ezeket postázzam el, mert különben aztán paragrafus tömeg... eh, csak segíteni akartam nekik, hogy rossz helyen keresik, erre kapok tőlük egy ilyen fenyegetőző levelet. ( amúgy jogilag nem tudom mi van, ha a levélen a cím az enyém a név meg egy számomra ismeretlen emberé :F ...én jogosnak éreztem felbontani, de a fene tudja )

Kb két év után még egy másik embernek meg a bankkártyáját hozták ide ki :DDD ...mászkálhattam be vele a bankba.

(#92) hcl válasza Male (#91) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi.
A postás szerint a csóka ide van bejelentve.
Megemlítem majd a főbérlőnek, hogy nézzen be a földhivatalba, ki tudja, mi van még itt :D (Mint az a néni, akinek 40 cég volt a falusi házában :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#93) Polarstar válasza Male (#91) üzenetére


Polarstar
nagyúr

uuuhhh!!!

Nagyon belenyúltál! Jelzem, ha egy g.ci pénzéhes ügyvédje is lenne a cégnek és tudomást is szerez rólam hogy pontosan megismerted a nem neked szánt levél tartalmát - hiszen hivatkoztál rá - akkor kellemetlen napokat, heteket, hónapokat szerzel magadnak... szerintem hibáztál. Ezt ugyanis jó pár évig lazán elővehetik.

Untig elegendő lett volna, ha a feladónál érdeklődsz, hogy ki ez az idegen személy, akinek a levél érkezett, mikor egyedül vagy tulajdonos és másnak sem engedélyt, sem lehetőséget nem adtál erre. Ergó: zaklatnak!
Sőt! Te kérsz tájékoztatást, hogy milyen jogon keresnek a te tulajdonadban idegeneket?!
Ez a forgatókönyv téged helyez előnybe.

Nem is tudom... Szerintem nézz utána a tulajdoni lapodnak frissítve... Lehetőséged és jogod van hozzá, és úgy tudom neked ez ingyenes is.
És a rendőrségen is tennék egy kis(több órás seggelést megér) tapogatózást, hogy nézzenek már utána, hogy kik szerepelnek a nyilvántartásban, ki van bejelentve az ingatlanba - és ekkor előveszed a saját kis friss tulajdoni lapodat.
A tulajdoni lapod nem fogja megmondani, kik vannak még a címen.

Ha megvan - a te ügyvéded már jobban tud muzsikálni ezekkel a friss papírokkal.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#94) Male válasza hcl (#92) üzenetére


Male
nagyúr

Simán lehet... nekem 8-an! voltak ide bejelentve... szépen kijelentkeztettem őket. Persze a posta ezt nem nézi, ahogy a rendőrök sem, de az igazolás jól jött nekik is, amikor becsengettek, hogy ilyen személy itt nem lakik :)

Polarstar: A borítékon nem volt feladó! Így intézik kulturáltan ezek a behajtó cégek a dolgokat...
Egyébként a GDPR-re hivatkozva sikerült leráznom őket végül, igazoltam, hogy az én tulajdonom az ingatlan, és kértem az adatok törlését, amit kötelesek voltak megtenni, azóta kuss van.
Igen, ezeket már megcsináltam, kijelentettem mindenkit aki itt volt papíron (az eladó átvert, azt állította, hogy kijelentett mindenkit, pedig nem), illetve az utolsó körben kedves volt a rendőrnő aki kijött a társával, már nevetve érkezett, hogy hát izé, tudja hogy nincs itt akit keres, de neki muszáj kijönnie megint, és megmutatni a fotót, stb., mert most meg már a börtönbe vinnék ezt az embert... aztán elpoénkodtunk rajta, hogy tök jó lenne, ha végre lecsuknák már, mert akkor tudnák hol keressék :D Illetve addigra voltak plusz papírjaim, amik alapján a saját nyilvántartásukban is megjelölték, hogy tényleg nincs itt ilyen ember. Viszont azt mondta, hogy az országban területenként külön van a rendőrörsöknek saját nyilvántartása a címekről, így ha az ország túlsó végén csinál valamit, akkor sajnos megint jönniük kell.
Persze a lakcímkártyáknak nincs lejáratuk, így hiába van kijelentve innen, azzal bármeddig visszaélhet :(

(#95) hcl válasza Male (#94) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Személyivel ugyanígy meg lehetett szívni, még a régi formátumúval - ellopták, képet cseréltek benne, és voilá, sosem találta meg senki az embert... Viszont a személyi eredeti tulaját meg esetleg néha elvitte a rendőr.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96) Polarstar válasza Male (#94) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Postán jött? Érdekes...
Feladó nélkül is felvették?
Postajog erről hogy vélekedik?

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#97) Male válasza hcl (#95) üzenetére


Male
nagyúr

Na az is kellemes lehet :(

Polarstar: Gondolom postán, igen. A többi levél között volt. Az Erste bank is szokott úgy küldeni levelet, hogy a borítékon csak címzés van, feladó nincs ( ha jól rémlik, a bankkártyát küldték ki így utoljára, de lehet, hogy valami más levelük volt :F ).

(#98) bambano válasza Male (#97) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az erste-s bankkártyás levélen van feladó: egy postafiók.
más levelét felbontani az magán- és levéltitok megsértése, és valóban bűncselekmény.

ettől persze a behajtócégek zöme még elég hernyó, és gyakran megpróbálnak visszaélni azzal, hogy az emberek nem ismerik a jogszabályokat és a jogaikat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) Male válasza bambano (#98) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor másik levél volt feladó nélkül :F

Az oké, de ha egy levélen a név másé, a cím meg az enyém, és ezen a címen olyan nevű nem lakik, az most kinek a levele jogilag?

(#100) hcl válasza Male (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 kérdés tőlem is :D
Szerintem a név erősebb, hiszen neki szól, csak rossz címre.
Az nehezebb eset, ha jó címre küldik, rossz névvel, nem nagyon fordul elő.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.