Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Garancia = 1 kalap sz@r (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vzzoli


vzzoli
tag

Hi all!

Végső kétségbeesésemben gondoltam leírom ezt a sztorit, félig talán azért, mert tanulságos lehet, félig meg azért, hogy kiírjam magaból azt a dühöt, amit valószínűleg egy hardverelem darabokra törésével vezetnék le. :(

Sz'al, úgy esett, hogy volt egy jó kis LG cd íróm, ami tönkrement. Mivel garanciális volt, ezért visszavittem a boltba, aminek inkább nem írom le a nevét. Ott aszonták, hogy 2 választásom van:
1, fizetek 5000ft és kapok a 40x12x40 LG helyett egy 48x12x48x LG-t.
2, várok a cseredarabra, ami valszeg holnap délután kész .

Mivel teljesen hülye nem vagyok, ezért megjelöltem a kettes választ. CD el, csere-papír kitölt, haza. Másnap megyek vissza. Az eladósrác mondja, hogy még nincs meg a cserecucc, de várjak, rátelefonál az emberére, hogy mikor hozza a másik írót. Nem tudott az ember időpontot mondani, ezért azt mondták, hogy hívnak, ha megvan. Eltelt 1 hét, semmi telefon. Hát gondoltam benézek érte. Író sehol, srác telefonál, majd hívnak. Ismét egy hét eltelik. Visszamegyek. Író sehol, srác telefonál, de semmi. Mivel már elég kellemetlenül érezte magát az eladó, ezért megadta a telefonszámát az emberének. Na gondoltam ez fasza, mert már kurva pipa voltam. Sajnos úgy esett, hogy egy hétig nem tudtam az ügyet intézni. Utánna viszont magamban ''ultimátumot'' intéztem a bolt felé. Utoljára visszanézek, és ha most sincs meg a csereíró, akkor felhívon az ürgét, és nem tudom mit mondok neki, de azt nem teszi zsebre.
És ekkor csodák-csodájára ott figyelt az asztalon egy Sony CRX-195E4 40x12x48x. Hihetettlen felszabadultságot éreztem, hogy nem kellett balhézni. De ahogy otthon betettem a gépbe, minden reményem és életkedvem elszállt. A cserecucc képességei a gyakorlatban: 24x/4x/40x. Ezen sebességek fölött mindent elbasz. Visszavinni már nem akarom, mert az megint 1 hónap tömény suck lenne, és kapnék egy ugyanilyen szart. Most ott tartok, hogy inkább alávetem egy NCPA szabványú crash-test-nek, és inkább veszek egy plextort.

A cégnek nem érte meg újat adni, mert az pénzkiesés. A lassabb cd-ből már nem tudtak szerezni (legalábbis ezt mondták), s mivel az idő sürgetett gondolom gyorsan szereztek egyet valami leselejtezett szállítmányból.
Biztos, hogy ott többet nem veszek semmit.

If you one door how a mace?

(#2) Taky válasza vzzoli (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Ja, vegyél Plextort, azzal nincs gond. Igaz, hogy drágább, de a minőséget meg kell fizetni!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) Polesz válasza vzzoli (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Jelentsd fel a boltot a fogyasztóvédelemnél :(((

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) Taky válasza Polesz (#3) üzenetére


Taky
senior tag

Igazad van Polesz, ezt nem szabad csak úgy hagyni! Mi lenne, ha ez nem cd hanem dvd rw lenne akkor Vvzoli biztos nem hagynád magad! (az ár miatt)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) vzzoli válasza Polesz (#3) üzenetére


vzzoli
tag

Hát ha monnyuk a videokártyával csinálták volna ezt, amit 50e-ért vettem, akkor biztos nem így alakult volna. De van elég bajom e nélkül is, és erőm sincs ilyenekkel foglalkozni, meg kb. lenne belőle egy 1 éves procedúra, aminek a végén nem történne semmi.

If you one door how a mace?

(#6) Alvin_ti4200 válasza Polesz (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1et értek

(#7) Polesz válasza vzzoli (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet, hogy effektíve kis összegről van szó, de ez így akkor sem mehet.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Taky válasza Taky (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Vvzoli = vzzoli Bocsi!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9) vzzoli válasza Polesz (#7) üzenetére


vzzoli
tag

Ez igaz, de sajnos manapság egy ''egyszerű'' embernek nincs esélye az ilyen cégekkel szemeben.

If you one door how a mace?

(#10) psybu válasza vzzoli (#1) üzenetére


psybu
csendes tag

melyik bolt ez pontosan? csak mert véletlenül sem szeretnék ott vásárolni.

(#11) Cathfaern válasza vzzoli (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az egyszerű embernek tényleg nincs. De nem te az ''egyszerű'' ember pereli be a céget, hanem a fogyasztóvédelem. Egyébként a legtöbb helyen ha a fogyasztóvédelem és a per szavakat egy mondatba rakod, már akkor is nagy sikereket érhetsz el. A helyedben visszamennék, rájukborítanám az asztalt, ha ez sem segít, akkor a fenti 2 kulcsszó említése. Ha ez sem elég, akkor elő a vendégkönyvet, beleírni, majd tényleg fogyasztóvédelem. Ha meg nem, akkor meg ne sopánkodj, hogy ''nincs'' garancia, mert ezek a cégek épp amiatt csinálják meg ezt, mert tudják, hogy úgysem fogsz ellenük tenni semmit.

(#12) vzzoli válasza psybu (#10) üzenetére


vzzoli
tag

Acomp

If you one door how a mace?

(#13) vzzoli válasza Cathfaern (#11) üzenetére


vzzoli
tag

Igazából az bizonytalanít el valamilyen szinten, hogy régebben volt problémám egy ott vásárolt alaplappal is, és azt szó nélkül kicserélték. Mondjuk azt 2 nappal vásárlás után vittem vissza és nem 0,5 évvel. Az eladósrác viszont próbált korrekten eljárni azzal, hogy megadta az ember számát.

If you one door how a mace?

(#14) Polesz válasza vzzoli (#13) üzenetére


Polesz
addikt

Az, hogy a kereskedő honnét szerzi és miként a cuccot nem tartozik rád, mint vásárlóra. Ha történetesen leesett a kocsiról akkor így járt, ezt beszopta. Boltban melózom, de ha nálunk ilyen fordulna elő akkor a főnök:
1. jól picsán rúgna
2. a vevő jogosan nyomna fel a fogyasztóvédelemnél minket
3. a problémát akkor is meg kellene oldani, ha a fejünk tetejére állunk

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) vzzoli válasza Polesz (#14) üzenetére


vzzoli
tag

Tulajdonképpen akkor lenne teljes a sztori, ha visszavittem volna ezt is, de az már 99%, hogy nem fog bekövetkezni (főleg, hogy kiírtam a cég nevét :P ).

If you one door how a mace?

(#16) vzzoli


vzzoli
tag

Na megyek is kialudni a fáradalmakat. Bye!

If you one door how a mace?

(#17) peches


peches
csendes tag

Na igen, a FogyVédelem egy nagyon szép álom...mint a nyugati civilizáció... Elméletben király dolog, gyakorlatban kb. egy nagy nulla... Mint egy biztosítás, az is ilyen...

Kiadtak egy könyvet, amely felsorolja azokat a külföldi államokat, amelyek gyűlölik az Egyesült Államokat, vagy neheztelnek rá. A könyv címe: Világatlasz.

(#18) sirály12


sirály12
őstag

Hát ez szomorú.
Szomorú hogy ien megtörténhet.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) -Devil- válasza sirály12 (#18) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Megszokhattuk már, hogy ebben az országban mindenkit megszívatnak, akit csak tudnak, mindegy, milyen ügyben. Nekem még hál' istennek nem voltak garanciális problémáim, meg ismerem az eladó srácot is, ott ahol vásárolni szoktam. Sajnos ez van, az embernek muszáj szinte mindenhol barátokat/ismerősöket szerezni, mert ha valami olyan dologba vágsz, amihez nem értesz, és egy vadidegennel állsz szemben, nagy rá az esély, hogy jól megszívatnak.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Garancia = 1 kalap sz@r (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.