Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#61401) Raymond


Raymond
félisten

Visszaterve a topic temajahoz:

Alienware m15 Ryzen Edition R5

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61402) Pocok256 válasza Raymond (#61401) üzenetére


Pocok256
veterán

Nyálat csorgatós EMOJI tesztet a népnek és hőfokokat :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#61403) 2018 válasza DonDragonka (#61397) üzenetére


2018
aktív tag

Én egyetértek! Szakmai topicban nincs helyen covidnak! Konkrétan idegesitő hogy a csapból is az folyik már, a rádiót se tudom hallgatni rendesen mert lemegy 2 szám és már erről megy a hirközlés. Modit kellene hivni ide takaritani. tesóm elkapta reméljük nem kerül korházba de a haverom a korházból jött ki két oldali tüdőgyuszival covid miatt. Mindenki oltassa be magát. OFF vége.

[ Szerkesztve ]

(#61404) RM007 válasza DonDragonka (#61397) üzenetére


RM007
addikt

............................

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#61405) Raymond válasza Pocok256 (#61402) üzenetére


Raymond
félisten

Az igazi info a hirbol inkabb az hogy az uj G15-os is az AW formajat kapja, szerintem nagyon jol nez ki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61406) Pocok256 válasza Raymond (#61405) üzenetére


Pocok256
veterán

Hád de ki akarna g15 öt venni mikor van aw ? :D ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#61407) Ubul86


Ubul86
őstag

elnézést a covid témáért, gondoltam ha már téma, akkor miért ne, szóljon hozzá az ember a saját véleményével. Pont fura hogy már megint alattam jött össze az, hogy nem itt kéne, még ha jogos is. Bár mostanság amúgy is kirekesztve érzem magam innen, mert nem nagyon kapok semmire se reagálást. Úgy voltam vele, hogy ahányan itt hozzászólunk 15-20 ember, az már azért egy összeszokott kis társaság, aki aggódik a másik miatt is. De ígérem, akkor szólok ezentúl hozzá a dolgokhoz, ha egyrészt beletudok szólni, másrészt ha olyan témával jövök, ami érdekes.

(#61408) yetijetnyak válasza fordjee (#61399) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Nincs közvetlen tapasztalatom vele, de szerintem nem rossz, tavaly pont ilyet akartam venni, a tesztekben elég jókat mondtak róla, meg nekem tetszik a minimalista külső.

Annyi, hogy:
- RAM-ot, SSD-t célszerű egyből bővíteni, mert ami gyárilag benne van, az elég kevés lesz (2 SSD slotja van, szóval akár 2 TB is mehet bele);
- A videókártya elég jó (2060), de azért átgondolandó ár/érték arányban. Én úgy tudom, hogy egyrészt nem sokkal tud többet, mint az eggyel kisebb kártya (GTX1660Ti azt hiszem), viszont amivel többet tud, azt a gyakorlatban nem tudja (ha bekapcsolod a ray tracing-et, akkor kb játszhatatlan lesz a játék, mert nem elég erős a kártya). Szóval drágább, de a gyakorlatban nem sokkal ad többet, mint az eggyel kisebb kártya.

450e Ft-ért nem tűnik rossznak, de mire rakatsz bele plussz ramot és SSD-t, már 500-550 között leszel, én tuti megvárom az 5 Pro-t.

Y

(#61409) fordjee válasza yetijetnyak (#61408) üzenetére


fordjee
aktív tag

10%-al erősebb kb. a 2060, de lehet hogy hülyeséget mondok. Így rémlik. Inkabb a panel ami kérdés, Gago írta régebben azt hiszem hogy a 120 hz-es panelok azok gyengék, a többi már jó. Egy barátomnak lenne amúgy, nem nekem, nézegetjük max. 450-ert mi van most újonnan. Ez elég jónak tűnik.

fordjee

(#61410) yetijetnyak válasza fordjee (#61409) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Jaja, jó az a kártya, nekem is 10% környéke rémlik.

A panelből a 144 hz a frankó, eléggé dicsérték a teszteken, a 120 hz az hulladék.

(#61411) Neck válasza Neck (#61400) üzenetére


Neck
veterán

Esetleg nézzek 1650-es VGA helyett nagyobbat bele? Csak azok sokkal drágábbak.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#61412) FőDudu válasza MaxxDamage (#61398) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor:

a gepedben levo Silicon Power SSD milyen sebessegileg?
Kezdem kinoni a Sabrent 1TB-ot, neznek valami 4 Tera korulit ami eleg gyors.

Samu SSD-k melegednek, nyilvan akkor fogyasztanak is. Nem kene az akkus uzemidot ilyennel elbaxni.... SP-t meg nem ismerem.

FőDudu

(#61413) MaxxDamage válasza FőDudu (#61412) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor:

Hőfokra is tökéletesen megfelelő.
Samsungot nem szeretem, mert nagyon meleg....

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61414) Xerath404 válasza Ubul86 (#61407) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Semmi gond, én nem értek velük egyet, sokszor elment már ez a topic off témába, amíg nem oldalakat foglal magába addig szerintem bőven belefér, meg a fentebb vitatott téma, egy a közösségünkben nagyon megbecsült személyről terelődött oda, szóval mondhatni még topic-hoz kapcsolódó is volt.

Arra pedig hogy az általad feltett kérdésekre kevés választ kapsz, ez betudható annak hogy nagyon sok kulcsfigura sajnos manapság inaktív (gago,Mikulásbá stb) :DD

Attisnak pedig én is kitartást és gyógyulást kívánok innen is :R :R

(#61415) Xerath404


Xerath404
aktív tag

No, de elvileg ma érkezik a legion 5 pro-m 18.00-20.00 között :C

(#61416) Darth_Revan válasza Xerath404 (#61415) üzenetére


Darth_Revan
veterán

:Y
Honnan rendelted?

(#61417) Xerath404 válasza Darth_Revan (#61416) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Német amazon, március 26-án :DD

(#61418) yetijetnyak válasza Xerath404 (#61415) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Király :D Beszámolót kérünk majd :DD

(#61419) 2018 válasza MaxxDamage (#61413) üzenetére


2018
aktív tag

A g733qs laposban lévő ssd is szépen szedi a lábait. ;]

(#61420) 2018


2018
aktív tag

Gen 4-es ssd-t támogat a g733qs alaplapja?

(#61421) DonDragonka válasza 2018 (#61419) üzenetére


DonDragonka
őstag

Király, azért én cserélem a Sabrent-re, bár ennél az sem sokkal gyorsabb már, hiába gen 4-es, az még nem nagyon létezik notiban...

Jut eszembe, imént vettem át... 😊

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#61422) FőDudu válasza MaxxDamage (#61413) üzenetére


FőDudu
addikt

Jonak tunik, koszi!

FőDudu

(#61423) 2018 válasza DonDragonka (#61421) üzenetére


2018
aktív tag

Gratula, nálad pixelhiba lesz vajjon? :DDD

(#61424) DonDragonka válasza 2018 (#61423) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem mozgat, DP-on külső 4k-s monitoron használom.... :B

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#61425) motifator válasza Xerath404 (#61415) üzenetére


motifator
senior tag

És már kicsomagolás nélkül meg is válnál tőle? Vagy mi a terv? Megbarátkozol a qhd kijelzővel?

#61421 DonDragonka: Egy első benyomás és minireview-t légyszi :)

Funky + Jazz

(#61426) FőDudu válasza 2018 (#61420) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha gyarilag gen3 van benne, akkor nem.
En is szivesen hasznalnek Gen4-t, de nem visszafele kompatibilis.

Azaz G3 lapban nem megy a G4 a hirek szerint.
Illetve a G4 SSD-k erosen melegednek - legtobb esetben 2 centis borda van rajtuk, azaz laptopba nem valok.

Bar van olyan laptop ami gyarilag Gen4 SSD-vel jon es 7000MB/s sebesseget tud.

Bar sokan azt mondjak a PCIe visszafele kompatibilis es mennie kell, de en meg nem talaltam olyan infot amikor a Gen4 SSD ment regebbi foglalatban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61427) fordjee válasza DonDragonka (#61421) üzenetére


fordjee
aktív tag

Gratula😀 Majd jöhet pár hwinfo-s kép meg első benyomások.

fordjee

(#61428) Gawamatsu válasza Xerath404 (#61415) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

De már árulod is ahogy láttam

(#61429) Xerath404 válasza Gawamatsu (#61428) üzenetére


Xerath404
aktív tag

Az csak próba, ha van valaki türelmetlen és őrült ennyire, akkor viheti :DD
Nekem a qhd tényleg fölösleges msi gp76 ért dobog az én cívem

(#61430) FőDudu válasza Gawamatsu (#61428) üzenetére


FőDudu
addikt

Mit nem adnek egy 500 nites QHD kijelzoert laptopban... :C
T400s-em hasonlo outdoor erintokepernyos panellel keszult, nagy josag az....

FőDudu

(#61431) Xerath404 válasza motifator (#61425) üzenetére


Xerath404
aktív tag

hittem az amazon előrejelzésének, ami aprilis közepe volt, ha addig valaki jelentkezett volna annyiért, vihette volna :) , Természetesen kifogom próbálni, hátha nem olyan homályos az 1080p, akkor marad tutira, de mivel én csak e sport játékokkal játszom így nekem fölösleges a qhd, sőt hátrány :K

(#61432) FőDudu válasza FőDudu (#61426) üzenetére


FőDudu
addikt

Bar ez peldaul remenyre ad okot:
"In order to take advantage of these speeds, a PCIe Gen4 motherboard is REQUIRED. Otherwise, it will be a PCIe gen 3 speed at a max of 3400MB/s."

Sabrent Rocket SSD leirasaban van.

Ugyan nem fogja tdni a 4.0 sebesseget, de elvileg mehet oregebb laposban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61433) DonDragonka válasza FőDudu (#61426) üzenetére


DonDragonka
őstag

Őőőő
Bocs, cáfolnám. Gen 4-es NVMe ssd van most a TUF-ban, 3mm-es bordával. Simán viszi és a G733 is vinni fogja. Mivel kettő van, még Raid-ben is mentek egy pár napot, de nem jött be. Viszont 3x5x16Gib PEAK_Mix nem küldte őket 60 fok fölé, miután bordákat kaptak. Bordák nélkül melegszenek valóban. Ezek ilyen spéci Graphene bordák... Szépen elfér.

És ezt tudják most a TUF-ban... Ezek azért elég erős számok, főleg randomban...
Sabrent Rocket Gen4

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#61434) FőDudu válasza DonDragonka (#61433) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem a kistesoja van (SB-ROCKET-1TB, a fekete sotetkek verzio), epp a cserejen torpolok...
Fentebb linkeltem amit pont a tiedre irnak - ezek szerint visszafele kompatibilis...

Mostanit megkapja a gyerek a HP notijaba masodiknak, nekem meg johet egy 4 teras.
Nalam a gep aljan van gyarilag hovezeto csik ami hozzaer az SSD-hez es ugy huti.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#61435) motifator válasza Raymond (#61401) üzenetére


motifator
senior tag

Kíváncsi vagyok rá, most néztem egy videót JT csatornáján. A G5 is szebb design-t kap és módosítanak a hűtésen is. Mondjuk szerintem a 2020 verzió nem sikerült túl ütősre, sem a design, sem az anyaghasználat.

Funky + Jazz

(#61436) FőDudu válasza Xerath404 (#61431) üzenetére


FőDudu
addikt

Raktaron levo cuccot eleg hamar kikuld a nemet Amazon.
Ha csak elorendeles volt feltetelezett szallitasi idovel, akkor lehet valtozas.

Nekem kb 1 hettel korabban megkuldtek - tan 10 munkanpra vallaltak a szallitast es 3 nap alatt megerkezett. Delutan otkor kivettek a raktarbol, masnap tizenegykor nalam volt.
Orultem.

FőDudu

(#61437) k-adi válasza echterion (#61390) üzenetére


k-adi
nagyúr

"olyan pénzeket keresgélni, amik még akkor elköltésre kerültek, mikor erről még szó se volt"

számtalan példa alapján tudjuk, hogy mondjuk azokat is lehetett volna másképp költeni.... de oké, tegyük félre.. viszont az elmúlt 1 év beruházásait már számon lehet kérni? mert ha csak a felét is, akkor hidd el már abból bőven lenne itt pénz sok mindenre.. na meg nemcsak pénzről van itt szó, hanem elvesztett szakértelemről, stb.. na mindegy, tudja mindenki mi a helyzet, felesleges itt offolni

(#61438) k-adi válasza 2018 (#61403) üzenetére


k-adi
nagyúr

számtalanszor elmegy offba a topik, ez tény és pont most sírsz mikor a topik közösségből 1 kezemen meg tudom számolni mennyi szaki van itt és pont az egyiket érinti? kb. a szakmai kommentek fele tőle jön ide, érthető hogy aggódunk érte (is)...

de ja, nyilvánvalónak kellett volna lennie hogy valószínűleg mi miatt inaktív, meg unalmas már a téma is.... de tudod mi unalmas még? hogy emiatt a szar miatt csúsznak a szállítmányok hetek, hónapokat (egy amerikai postalevelet 3 hónnap később kézbesítettek ide), akadozik a gyártás, a bányászat miatt nincs kártya, stb.. szar időket élünk, persze hogy megy a picsogás még a csapból is :)

(#61439) echterion válasza k-adi (#61437) üzenetére


echterion
nagyúr

A szövegkörnyezetből kiemelt mondatok és azok "megköpködése" az olcsó klikkvadász lapok ismérve, nem kellene ebbe az irányba menni. Amit írtam, arról csak egyben kezelve lenne értelme beszélgetni. De nem itt. :(

**********

(#61440) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sok hercehurca után sikerült leadni a Telekomnak a pixelhibas gépet és elvileg jön az új, hát meglátjuk az végre hibamentes lesz-e.

Viszont mai napon meglepett az Asus Magyarország. Pár napja Facebook oldalukon megemlítettem hogy kis minőség ellenőrzés nem ártana mert kínlódok pixelhibas gépekkel és már a harmadikat várom. Ma reggel ramirt az Asus, hogy elnézést kérnek a kellemetlenségért és bíznak benne, hogy a harmadik már jó lesz. Addig is elnézés keppen felajánlottak egy ajándékcsomagot amit én örömmel elfogadtam.
Délután még is hozta a futár és ezek vannak benne:

Törülköző, póló, felvarrosok, matricák, szajmaszk, baseball sapka (képről lemaradt) és nyakpánt.

Jó lenne már egy hibamentes gép, viszont le a kalappal az Asus előtt :R
Total megleptek :Y Max respect az Asus-nak :R

[ Szerkesztve ]

(#61441) motifator válasza Darth_Revan (#61440) üzenetére


motifator
senior tag

Ez kedves gesztus, én szurkolok, hogy végre szerencséd legyen a géppel.

Funky + Jazz

(#61442) echterion válasza Darth_Revan (#61440) üzenetére


echterion
nagyúr

Ej, azt a türcsit én is elfogadnám. :))
Respect az asus Magyarországnak.

**********

(#61443) Ubul86 válasza Darth_Revan (#61440) üzenetére


Ubul86
őstag

lehet olvassák a csoportot is :D
szép csomag :)

(#61444) grizlisandor válasza echterion (#61442) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha megint lesz pixel hiba, akkor tudom mit fog Darth_Revan törölni azzal a törülközővel. ;]

(#61445) Ubul86 válasza grizlisandor (#61444) üzenetére


Ubul86
őstag

meg ha megint lesz pixelhiba, lassan az Asusnak fel kell ajánlani egy ingyen gépet ezek után :D :D amúgy ez a pixelhiba hogy működik? Régebbről olcsóbb kategóriájú gépnél tudtam, hogy ha van egy-kettő, akkor azt még nem cserélik, de lehet pixelhiba garanciát kérni. Főleg telefonnál tapasztaltam amúgy ezt. DE persze két különböző kategória, ha jól emlékszem, itt azért milliós gépről van szó

[ Szerkesztve ]

(#61446) fordjee


fordjee
aktív tag

Tényleg jó fejek, kíváncsi vagyok, hogy velem is azok lesznek-e, április 1-től a Rog gèpekhez ajandék fejhallgató jár, március 31-én délután vettem a Flow-t😀

fordjee

(#61447) FőDudu válasza Darth_Revan (#61440) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez a minimum amit normalis ceg megtesz az ugyfelmegtartas erdekeben.
Egy millios erteku gep vasarloja nyilvan prioritast elvez a tablet vasarlohoz kepest.
Legalabbis jobb helyeken az elkoltott osszeg is szamit.

FőDudu

(#61448) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Téves hozzászólás. Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#61449) fordjee válasza fordjee (#61446) üzenetére


fordjee
aktív tag

Hopp, csak a rog g-hez jár, ez lehet besülés lesz

fordjee

(#61450) grizlisandor válasza Ubul86 (#61445) üzenetére


grizlisandor
addikt

14 napos általános elállás gondolom én, az interneten való rendelés miatt.

Nekem is volt gamer világítós billentyűzetem, ami nem esett kézre, ráadásul össze vissza világított is, 14 napossal elálltam tőle, meg írtam a boltnak egy szép levelet képekkel csatolva, hogy ilyen meg ilyen hibája van a terméknek, ne adjátok el bontottként, mert hibás.

(#61447) FőDudu:
Most mondjam azt, hogy egy normális cégnél nem kellene előfordulnia ilyennek?

;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.