Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60501) motifator válasza #45687808 (#60500) üzenetére


motifator
senior tag

Akkor nem volt hosszú életű az LGA1200. Jöhet az új X170 alaplap.

Funky + Jazz

(#60502) DonDragonka válasza Ubul86 (#60499) üzenetére


DonDragonka
őstag

Őskor. 1, 7GHz már az, minden is akadozik még a Windows is, a gpu is csak addig vitéz amíg nincs szüksége a CPU-ra, de ott roggyan egyből. Ez őskor és nem is jó. Veszek egy Ferrarit azért hogy egy Merci motorját rakjam bele mondván ezzel is megy csak nem melegszik. De akkor miért nem veszek egyből Mercit, minek fizetek felárat a Ferrari élményért? Nem vitázni akarok, de ez is egy vélemény, bocs :R

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60503) olahjanos4 válasza Ubul86 (#60499) üzenetére


olahjanos4
csendes tag

Én a boost letiltását ezen [teszt] miatt próbáltam ki. Játékon kívül semmi megterhelőt nem csinálok a gépen, de azt elhiszem hogy CPU igényesebb feladatoknál hátrányt jelenthet. Jelenleg egyáltalán nem érzem hogy lassú lenne vagy akadozna. (De én tényleg nagyon kezdő vagyok :U )

Viszont itt még ha kicsit furán is hangzik (és valid a teszt) akkor akár + FPS is lehet (de kevesebb ezen esetekben nem)


Max CPU Mhz : 4300 vs 3200 / -1100 Mhz
Avg. CPU Mhz : 3270 vs 3260 / -10 Mhz
°C : : 96 (max ) 80 (Avg) vs 78 (max) 76 (Avg) / -18 °c ; -4°C

(#60504) DonDragonka válasza olahjanos4 (#60503) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ebben a témában elbeszélünk itt többen egymás mellett...
Nem firtatom, hogy a disable boost az nem érezteti hatását, de azt nem min/max 99%-al lehet (legalábbis nálam) elérni, mert nem 2.9GHz-re fékezi ez a beállítás ami az alapja, hanem 1.7-re ami az 56%-a. Én erre kérdeztem rá és erre írtam azt is, hogy őskori freki és ezen a frekin akadozik minden is...
Ryzen mobil procin más beállításra van szükség. [link]

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60505) MaxxDamage válasza DonDragonka (#60504) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én a frequency/szorzó (all core) beáll. híve vagyok ha nagyon de nagyon jó hőfokot akarok elérni (10 mag / 20 szál 4 max. 4.4GHz mindenre elég - ezért is fogadtam meg KH javaslatát és cseréltem le a 10700K-t 10900K -ra) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60506) Ubul86 válasza DonDragonka (#60502) üzenetére


Ubul86
őstag

viszont ha szar a konstrukció a ferrarriban, és papíron jól hangzik a nagyobb teljesítmény, de amúgy csak visszább véve tudod használni, akkor ugyanott vagy. Ha jól emlékszem, pont az autós példádnál is vannak sajnos ilyen gerinctelenségek (talán VW szórakozott ebből, lett is belőle baj?)

amit írsz, hogy 1.7 ghz, érthető, de igénytől is függ. Igen, kiakarnám használni a 4 ghz-t is (ha van ami kihasználja), de akkor megint visszakanyarodunk arra, hogy ha alapból szarul van összeépítve az adott gép, hiába tudja, ha 95 fokig felmegy, és 30%-os trottyot érek el vele, úgy!!!, hogy amúgy turbo nélkül se használja teljesen 100%-ban a cpu-t adott alkalmazás

viszont ahogy írod, ha ferrarri=helios 500/700, akkor nincs ilyenre szükség, hisz azért dobtam ki annyival többet, hogy ilyenekhez ne kelljen folyamodnom

(#60507) motifator válasza MaxxDamage (#60505) üzenetére


motifator
senior tag

Ezt egy "mezei" laptopnál nem tudosz szabadon játszani a szorzókkal. Vagy rendesen meg kell pasztázni és optimalizálni, vagy akit ez nem érdekel bekapcsolja a dicsőített 99%-os cpu használatot és boldogan elvan.

Milyenek a hőfokok a 10900K-val?

Funky + Jazz

(#60508) olahjanos4 válasza DonDragonka (#60504) üzenetére


olahjanos4
csendes tag

Így már értem mire gondoltál. :DD Én is ezt a módszer választottam, bár az általam linkelt tesztben -ahogy írják is- a 99%-os módszerrel oldották meg és az eredmények mégis jobbak. :F

"Well, since AMD Master doesn’t support the Ryzen Mobile platform, disabling the CPU’s Boost (as explained here) is pretty much the only way to further tackle the problem. Without Boost, the CPU only clocks up at 3.3 GHz " Boostal 4.6 Ghz lenne

Tesztelgetem kicsit ígyis-úgyis és kiderül. :DDD De a még jobb eredmény érdekében a gyári paszta lecserélését nem felejtem el. Igazából azután leszek kíváncsi a teljesítmény és hő adatokra. :U

Köszönöm az észrevételed ! :R

[ Szerkesztve ]

(#60509) KillHates válasza DonDragonka (#60502) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, az őskorban minden akadozott, ha nem volt meg a "megaHerz" mert nem voltak jól megírva a szoftverek és nem skálázódtak rendesen a párhuzamos műveletvégrehajtásra.
Aztán egyre elterjedtebbek lettek a sokmagos processzorok, 4-32 szálig és ezzel párhuzamosan megjelent az egyszerű felhasználók részéről is az igény, hogyha már gyorsabb processzort vettem, akkor legyen az applikáció is gyorsabb. (erre anno a Word Of Tanks volt nagyon jó példa) Úgyhogy elkezdték a programokat átírni/újraírni, hogy azok párhuzamosan terheljék a CPU-t.
Amit te mondasz a Mercedes motoros Ferrariról, az nem igazán állja meg a helyét, mert igazából nem az autót babráljuk, csupán beleszólunk a váltó működésébe és feljebb pöccintjük az áttételt, hogy ne egyesben bőgessük a motort, hanem magasabb sebességi fokozattal, alacsonyabb fordulatszámon érjük el ugyanazt a sebességet. Persze a fizika az fizika és oda lesz a nyomaték, de nem mindig van arra szükség, hogy szántsunk az autónkkal. (csak amikor valami teszteredménnyel kérkedünk ;] )

Persze, ha valaki szereti hallgatni a ordító ventilátorokat a gépében, akkor részemről oké; hallgassa és nézze az 5 GHz-et a teljesítménymonitoron :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60510) MaxxDamage válasza motifator (#60507) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az igaz! :D
Ezért ha van lehetőségem rá, akkor olyan konstrukciót veszek amiben az megoldható.
Nem voltam itthon, most reggel értem haza, még nem kapcsoltam be, de mikor a CPU megjött bedobtam, hőfokok jók teljesen. Obsidian progi (Updater és FAN Control gondjaim vannak, licence nem jó, mert CPU csere történt, a Support-al leveleztem, de még nem lett megoldva új licencet nem kaptam, de remélem kapni fogok) addig nagyon használni sem akarom a gépet, mert azzal a progival nyújtotta előnyöket akarom használni (és kényelmet) :B

Annyit azért megteszek, hogy az Updater és FAN control törlésre kerül a gépről, mert a gépet beakasztja így ahogy van, jelenlegi állapotában. (képet majd töltök fel mire gondolok)
Lehet Win reinstall is kelleni fog, de azt szeretném elkerülni!

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60511) KillHates válasza MaxxDamage (#60505) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezért is szoktam javasolni, hogy ne a frekire "menjenek" vásárláskor a leendő noti tulajok, hanem a magok számára - egy adott CPU generáción belül.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60512) MaxxDamage válasza KillHates (#60511) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

10th gen-be elvileg ez a plafon, köszi az ajánlást/tanácsot, reméljük jó döntés volt. ;] :P :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60513) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#60510) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Képet nem tudom már megcsinálni, mert programot le kellett törölni (Control Station)
A lényege az, hogy a régi 8 magos CPU szerint látta a 10 magos CPU-t (1-7 magig ok, a 8.-ik magra 10-et írta, de ha állítottam a szorzót és egyebet, azt be is lőtte ahogy kell viszont a gép indításkor sokszor auto kikapcs vagy restartolt) most a progit töröltem és eddig úgy néz ki jól megy a gép. Az eredeti konfighoz volt állítva és CPU csere ezt az egyensúlyt felborította rendesen. :D :((( /ha ezt tudom, akkor CPU csere előtt törlöm a programot és problem solved/

Szombaton írtam a Supportnak, azóta semmi válasz... Pénteken írtam az elsőt 18:50-kor, 19:10-kor választ is kaptam (akkor gyors volt) most meg ülhetnek rajta vagy mi? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60514) motifator válasza KillHates (#60509) üzenetére


motifator
senior tag

Ez a két véglet, de a kettő között van az arany középút, én arra szavazok. Ha felkapcsolok nagyobb fokozatba alacsony fordulaton akkor vízszintes szakaszon tök jó lesz a fogyasztás, de ha jön egy kis emelkedő akkor már a főtengely csapágyak kapják az ívet. Viccet félretéve nem a maxigáz a cél, hanem az optimális állapot. :R

Funky + Jazz

(#60515) kdavid23 válasza MaxxDamage (#60513) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Win 10 reinstall...szerintem addig nem fogja megfelelő magszámmal látni a cpu-t... más clevo notiban ez volt a tapasztalatom...

Dr. Dávid

(#60516) hito válasza KillHates (#60509) üzenetére


hito
nagyúr

Engem a venti nem érdekel, mert nagyon halk még terhelés alatt is (játék alatt 40-42dB a gamer noti átlag 50-53dB-éhez képest), csak az a fránya hő :( De ahogy olvasgatok a témában egye nyugodtabb vagyok, mert mindenhol azt látom, hogy az Intel izmosabb CPU-i törődés nélkül 95-100fokon vannak terhelés alatt.
Az viszont érdekes, hogy miért hány fittyet a 99%-os beállításra ha töltőre teszem. Felülírja valami Asus bizbasz.

Most már a napokban tényleg bedobom egy Foxpost fiókba, ne haragudj! :B :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60517) hito


hito
nagyúr

Kis friss infó a 99%-os beállítás teljesítménycsökkenéssel kapcsolatban:

tegnap teszteltem Premiere 4k render alatt. Konkrétan 25%-ra esik vissza a teljesítmény. Render time 4 perc, töltőre téve (és még csak nem is hajtja ki 4.5GHz-re, csak olyan 3.6-ra) bezuhan 1 perc alá. Azért ez nem elhanyagolható különbség, főleg ha mondjuk ugyanezt a difit már órában nézzük az anyag miatt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60518) MaxxDamage válasza kdavid23 (#60515) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet igazad lesz, mert "Control Station" -t letöröltem, de maradt a FanControl és Updater progi is, azokat nem is lehet le törölni? :D
Control Center 3.0 is törölve lett (+minden komponens) de a fenti 2 progi maradt...
Totál "friss" és belakott rendszer, pár napot ha volt használva 10700k -val, most megint full reinstall / belakás következzen? :F
Obsidian licencem sincs, lehet nem is adnak majd új keyt? :W

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60519) Gawamatsu válasza olahjanos4 (#60503) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Azon morfondírozok, hogy a leendő gépbe FHD vagy QHD panelt érdemes e választani.
FHD mellett a kihasználhatóság szól, de 240/300 Hz frissítés tök felesleges.
A QHD 165Hz...nagyobb pixelsűrűség, élesebb kép, teljesítmény ben...vajob kihajtja rendesen bármi is?

Az meg egy másik dolog, hogy Gigabyte-ék úgy gondolták, hogy Aero 15-be értelmes dolog 4K OLED-et tenni, mellé 3060/70/80-nal...de szerintem beteg párosítás, főleg, h erősen PWM villog (240Hz-en).

(#60520) DonDragonka válasza KillHates (#60509) üzenetére


DonDragonka
őstag

Mondás: állítsd 99%-ra és nem melegszik a proci.
Megnézem. Ja nem, de max 56%-ra löki a teljesítményt, őskori frekire... Roggyant lesz tőle minden, 8 mag ide vagy oda...
Kérdezem, hogy ez normális e, mármint hogy erre a beállításra így reagál a CPU.
Erre kapom az ívet jobbról balról, közben meg az alap kérdést nem válaszolja meg senki.
Max 1,7GHz az komplett motor csere. Nem váltasz sehova csak simán egy jóval kisebb köbcentis, turbó nélküli valamid lesz.
És az utsó megjegyzésed... Senki nem akarja 5 gigán nyomatni a procit, de az is marha aki 1,7-en futtatja, főleg ha van köztes megoldás csak az nem mindenkinél az "állítsd 99%-ra".

Még egyszer kérdem. A 99%-os beállítás miért állít be kőkorszaki frekit a CPU-n NÁLAM? Ez normális, ennek így kell működnie? 1,7GHz a max és 54 fokos így a CPU... Ami Szuper csak minden akadozik. Erre kérnék választ nem arra, hogy ez jó e vagy nem és mire, mert azt nem firtattam. :R :R :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60521) echterion válasza DonDragonka (#60520) üzenetére


echterion
nagyúr

Próbáld meg ezzel a módszerrel, hátha így jó lesz. Itt is van róla bejegyzés, nem csak te jártál így, ezek valamiért így működnek.

**********

(#60522) DonDragonka válasza echterion (#60521) üzenetére


DonDragonka
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60523) KillHates válasza motifator (#60514) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez így igaz, de csak nagyon kevés gépben van ahol a maxturbo frekit fixre állítani lehet.
Meg ahogy írtam odalesz a nyomaték, tehát ez a 99%-os megoldás sem 100%-os :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60524) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#60513) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Próbáltam a Station Centert újra rakni, ha már törölni nem lehet és itt látszik a "10 mag" :D
Érdekesen látja na.

kép

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#60525) Ubul86 válasza DonDragonka (#60520) üzenetére


Ubul86
őstag

mondjuk ez olyan hogy amit írtam, nálam fordítva: miért van az (laikusként kérdezve persze), hogy ha ki van kapcsolva a turbo akkor tök egyenletes a proci használat, és alig van zaj (volt, hogy egy ideig nem is pörögtek a ventik), de amint felveszem 100%-ra az energiagazdálkodást, turbo be, jönnek a kilengések, mint ha azt mondanám neki hogy ugyanannál a böngészőhasználatnál te most használd nagyobb fokozatban a cpu-t.
jó, persze azt értem, hogy nem egyenes arányban növekszik a cpu használat ahogy csinálunk valamit, de irreális kilengések vannak.

(#60526) Raymond válasza Gawamatsu (#60519) üzenetére


Raymond
félisten

A 4K kijelzo egy 15-os gepben kevesbe problemas ugyanis a pixelsuruseg megvan ahhoz hogy a 1080p->2160p skalazas problemamentes legyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60527) KillHates válasza DonDragonka (#60520) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon drukkolok az AMD-nek, hogy legyen rendes konkurenciája az Intelnek és az nVidiának, de mindig sikerül valamit elb@szniuk :W
A másik, hogy egy 8-12 magos procin még 800 MHz-en sem szabadna akadoznia tartalomfogyasztásnak. Nekem 1.45 GHz-re van belőve a gépem, hogy passzív maradjon a hűtése, mikor nem dolgozok rajta, csak mondjuk itt rontom a levegőt, vagy filmet nézek, zenét hallgatok:

És semmi sem akad. Oké, nem olyan fluid mint 4 GHz felett, de semmi riccenés, semmi dadogás, a 2160p-s filmeket is simán viszi.
El nem tudom képzelni, hogy 1.7 GHz ne legyen elég a mindennapok IDLE-jéhez , szerintem ott nálad más gond lesz, ahová elcsorognak az erőforrások, vagy az EC a magokat is lekapcsolja (ha jól tudom a Bulldozer architektúrában vezette ezt be az AMD)
A Ryzen Master-el próbáltad már?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60528) KillHates válasza Gawamatsu (#60519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha játszol többnyire akkor QHD, sokat javít a felhasználói élményen és sokkal szebb a kép rajzolata.
Ha a játék másodlagos, akkor OLED, de azokban 60Hz a maximum, de mondjuk nem is játékra valók.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60529) KillHates válasza hito (#60517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert töltőről nem működik neked rendesen a 99%-ozás :K
Akkuról még jobban visszaveszi a CPU teljesítményét az EC és még a GPU is csak korlátozottan (vagy egyáltalán nem) működik

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60530) FőDudu válasza KillHates (#60529) üzenetére


FőDudu
addikt

Razeres forumon arra panaszkodnak, hogy projectorra dugva megy a dedikalt gpu es minimum 15W a fogyasztasa. Na igen, a HDMI port direktben ul az Nvidia kartyan.

Az akku sporolas problemajara valami USB-s kulso cucc lehet a meglodas - eddig olyat csak Lenovotol lattam. Driver telepitese utan egy kulso GPU-nak tunt. De az meg VGA/DVI cucc volt, lehet nincs hasonlo HDMI-re.

FőDudu

(#60531) Pocok256 válasza KillHates (#60527) üzenetére


Pocok256
veterán

Halkan jegyzem meg bebaszna ha filmlejátszásnál számítana a freki ugyanis az hardveres dekódolással megy többnyire :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60532) DonDragonka válasza KillHates (#60527) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nekem nincs bajom az AMD-vel, ha nem csinálok semmit 1,4en fut, vagy ha nézek egy videót mert ugyi az by gpu futik, ha dolgozom 2,9-4,3 között van, ha játszom 3,6-3,9 körül fut tartósan. Max 85-87 fokus a CPU min 30-35. Csendes mert jó a hűtés. Ok, nem halk de nem is gáz. Soha semmi nem röccen és minden super fluid.
Megoldottam, (by the way megjött a Graphene "papír") hogy ne keljen Ryzen Master és társai.
Egyszerűen kipróbáltam valamit ami érdekes eredményt produkált 99% ami igazából 56%... Plusz 50% parking, ráadásul random, de ez már csak hab a tortán.
Okát is tudom már. Nem is így csinálnám ha hűteni akarnám, de legalább jót csevegtünk. :R :B

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60533) KillHates válasza Pocok256 (#60531) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha van dedikált hardver hozzá akkor valóban nem számít, de ilyet utoljára valami őslényben láttam, mára már átvették a GPU-k. Nem tudom, de szerintem az IntelHD dolgozik ilyenkor és nem lehet, hogy azért ennek függ a teljesítménye a proci órajelétől?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60534) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Újabb szűrés a Lenovo-nál ezt hozta ki:

Legion 5 15"
- csak 3060, Ryzen 5600/5800
Legion 5 17"
- 3060 és 3070 Ryzen 5600/5800 5800-zal van a 3070

Legion 5 Pro
- csak 3060 csak Ryzen 5800

(#60535) fordjee


fordjee
aktív tag

Megtaláltam a tavalyi hozzászólásom, Division 2 , 99%-al és 100%-al, az a 3fps megér nekem 25-30 fokot.

[link]

fordjee

(#60536) Dhampir válasza DonDragonka (#60532) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez milyen AMD konfiguráció?

Szerkesztve:

Már látom az akkumulátor címkéjén, hogy valamelyik Asus gyártotta notebook.

[ Szerkesztve ]

(#60537) DonDragonka válasza Dhampir (#60536) üzenetére


DonDragonka
őstag

ASUS TUF FX506IU :B A fekete bárány... Mindenki csak szidja. (Én nem :D )
- 4800H
- GTX 1660 Ti
- DDR4 3200 2*32GB
- 2x1TB Sabrent Rocket 4
- 1X2TB 860 EVO

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60538) Raymond válasza DonDragonka (#60537) üzenetére


Raymond
félisten

"DDR4 3200 2*32GB"

Latom hogy a Chrome az elsodleges bongeszod :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60539) olahjanos4 válasza Gawamatsu (#60519) üzenetére


olahjanos4
csendes tag

Nekem igazából nem volt kritérium ez a QHD. A laptop egyéb specifikációi miatt választottam ezt. Nekem ugyan a 3060-as RTX-el szerelt verzió van, hogy ez kihajtaná a QHD 165 Hz-t abban egy kicsit kételkedem :U , viszont a tesztek alapján a 3070-el szerelt verzió a "BestBuy", de az már itthon 1 mill. körüli áron (volt egy hétig készleten) elérhető. Viszont a 3080 elég jelentős felára egyáltalán nem éri meg [tesztek] alapján sem.
Én ugyan "kihajtani" csak Warzone közben szoktam, ott viszont FHD + med beállítások hoz 120 körüli FPS-t. (Még nagyon új a gép, de megnézem majd QHD felbontásban mit bír)

Szerintem inkább nézőpont kérdése, több szempontból is. Itt van egy youtuber [link] aki ezt a QHD, 4K OLED témakört kb 15 videóban ( Asus G15 GA503 vs. Gigabyte Aero 15 ) beszéli végig. Sosem volt közöm tartalomgyártós munkához, úgyhogy ilyenről nem szeretnék beszélni. Amit a sok videó és fórum alapján gondolok, hasonló amit te is írtál, a 240/300Hz -földi halandónak- talán felesleges. A 144 (vagy ez a 165) viszont tényleg észrevehető és ki is hajtható FHD-ban. Hogy QHD-ban ilyen értékeken mozogjon oda azért kell kraft :C egy játék közben. A mindennapi felhasználásnál meg jó a QHD. 4K az én szemmel nézve nem annyival jobb mint ez 15-ös méretben. :U

(#60540) olahjanos4 válasza FőDudu (#60530) üzenetére


olahjanos4
csendes tag

Ryzenes Asusoknál is van hasonló, érdekes helyzet.
Itt a HDMI port csak és kizárólag a iGPU-t tudja használni. Nem is lehet átállítani a dedikáltra. Type-c keresztül elérhető az RTX.

There is currently no way to disable the integrated AMD GPU (iGPU) from software (BIOS or Operating system), only by connecting an external monitor through Type C Displayport 1.4:

Laptop screen + External monitor HDMI: https://i.imgur.com/RDegzHM.png

HDMI output: https://i.imgur.com/GxG6G13.png

DisplayPort 1.4 output (Type C) : https://i.imgur.com/GSvRG5J.png

Érdekességképp külső monitort használva a gép egyes esetekben +10-20 fps különbséget mutat a saját kijelzőjéhez képest. Ez a jelenség meg laptopoknál is megfigyelhető ? :F

(#60541) DonDragonka válasza DonDragonka (#60532) üzenetére


DonDragonka
őstag

Most csináltam egy 30 perces Superposition Stress tesztet (Dx, 4K, fullscreen, High) kipróbálni mennyire tartja magát a Grephen "papír". Eredmény: max/min/avg CPU 78/66/72 GPU 65/55/61 CPU 4,3/1,3/3,4GHz. (AIDA monitorozás alapján)
22 fps-t hozott átlagban, 98% GPU terheléssel tehát meg lett küldve rendesen. Szerintem most már jó a hűtésem :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#60542) olahjanos4 válasza DonDragonka (#60541) üzenetére


olahjanos4
csendes tag

:C :C
Szerintem amit ki lehetett hozni ebből a TUF-ból te azt kihoztad :D

(#60543) hito


hito
nagyúr

Kövezzetek meg, de elkezdtem nézegetni ezt a Surface Book 2-t (15) :D És ha egyszer valamit elkezdek nézegetni, annak előbb-utóbb mindig ugyanaz a vége. Tehát, ami most mozgat:

- 4k kijelző, follyonleaképernyőről színekkel
- érintő képernyő
- 2kg alatt
- diszkrét VGA (ebben ugye 1060 van)
- hangját alig halljam

Ezek a legfontosabb paraméterek (a kijelző és a halk üzem Zenbook Pro Duo örökség, erről sosem fogok tudni már lemondani, bár sose vettem volna, most egyszerűbb dolgom lenne).

Viszont:
- állítólag nehezen szerelhető. A tablet és a billentyűzet részét is szét kéne kapni, mert mindkettő kapna új akkut és az eladó elmondása alapján az életbe nem volt még újrakenve
- elég öregecske gép
- a 1060 már kezd kiöregedni

Van valakinek tapasztalata erről a masináról. A mai kamu papírvékony gamer gépeket (Razer Blade Stealth, Dell XPS, HP SpectreX360, stb.) leginkább 1650 Ti-mal szerelik, ami itt-ott azért ráver a 1060-ra ahogy nézem. Viszont plusz előny ezekhez képest, hogy lekapható a feje, tabletként is használható.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60544) Evil Snowman válasza DonDragonka (#60541) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az szép. :C

Alulról megfújod valamilyen hűtőpaddal a lapost?

Illetve az SSD és RAM hűtőket hol lőtted, ha szabad érdeklődni? :B

(#60545) hszilard666 válasza hito (#60543) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem javaslom a surface bookot. 2db akksi van benne, az egyik a tablet részben a másik a "dock" ban. Amikor a tabletben kell cserélni az akksit akkor le kell melegíteni a kijelzőt, ami árt a panelnak, de elég egyszerű eltörni is lefeszítés közben. Ezen túl már az első napon is trottyolt benne a 1060, nem hogy sok év használat után, valamint úgy tudom hogy ott a proci hűtése sem túl acélos.

Szólj ha mész KillHateshez, beugrok én is! :R Feltéve ha nem lesz ételosztás valahol a városban, mert akkor ott fogok héderezni. ;] Meg aztán már viszem a switchet is ahogy ígértem múltkor.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#60546) Pocok256 válasza KillHates (#60533) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha nincs telejsen letiltva az intel GPU akkor az végzi annak meg saját órajele van ha pedig levan tiltva az intel gpu akkor a dedikált videokártya végzi. konkrétan a böngészőben a kép görgetést is a gpu rendereli nem a cpu. Akkor végzi csak a cpu ha valami nagyon elabszott formátum vagy egy olyan régi gpu van benne ami nem támogatja az aktuális formátumot. De mkv mpeg és a most elterjedt video kodolásokat hardveres gyórsítással végzik már. :) Könnyen elenőrizhető ez amugy winfos feladatkezelő megnyit egy 4k video megnyit kiteszed 4k ra és nézed hoyg felugrik a gpu kihasználtság .. nyilván cpu erő is kell de az elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60547) hito válasza hszilard666 (#60545) üzenetére


hito
nagyúr

Basszus, pedig de jó gép lenne :( Azért még nem adom fel, hátha KH is elveszi a kedvem :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#60548) Pocok256 válasza hito (#60543) üzenetére


Pocok256
veterán

Rettentesen sokáig néztem azt a gépet, de ha jól emlékszem széjjel herétl 1060 van benne és igencsak forró fejű pedig maga az alapkoncepció jó lenne. Arról nem is beszélve, hogy csomó ideig nem jött ki rá egy raklap winfrissítés ha ki is jött szétcseszte a surfacet ami elég nagy blamázs azt nézve hogy totem állata a ms nek ez a gép :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60549) Gawamatsu válasza hito (#60543) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

i7 esetén törik a kijelző, mert szanaszét fűti az üveget, házat és mikor becsukod, a két él találkozik és annyi....

(#60550) hszilard666 válasza hito (#60547) üzenetére


hszilard666
veterán

Irodai munkára vagy kreatív felhasználásra tényleg szuper, de játékra tuti nem vennék surfacebookot. Olyan mint a volt barátnőm. Szép, jó, de sokba kerül, és nem túl hasznos, szóval jó ha van, de jobb ha nincs. ;]

Gawamatsu:
lol Azért ez egy elég kemény hiba. :D De mondjuk a zsanér megoldása nagyon menő! :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.