Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59651) echterion válasza MaxxDamage (#59648) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem jó. :P ;]

**********

(#59652) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok nincs valami egyszerű módszer arra, hogy a winfos ne rakja fel minden egyes ujraindításnál a KILLER laggoltatom az interneted drivert és software packaget ? :D Vagy minden indításnál 10 percig kell az uninstallert futtatni ehhez :D Az a egy tuti hogy killer szarkupac wiwfi kártyát többet nem veszek de gépet se amit ezzel a hulladékkal szerelnek...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59653) FőDudu válasza hito (#59647) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is vannak jo megoldasok.
[link]

FőDudu

(#59654) hito válasza echterion (#59650) üzenetére


hito
nagyúr

Aki asszonnyal megy MM-ba, az magára vessen, így jár :D Egyébként meg van ízlése, legalábbis notiban ;]

hszilard666: köszi, remélem be fog jönni. Most már tényleg ezzel fognak eltemetni :DDD A Zenbook Duo még mindig nagyon tetszik (már kint van az UX482, a 81 utódja), de a teljesítmény tényleg elég hurka. Zephyrus Duo és Zenbook Pro Duo meg erőben ott van, de nagy monstrumok és nehezek sajnos. Más kérdés, hogy zseton se lenne rá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59655) RM007 válasza Pocok256 (#59652) üzenetére


RM007
addikt

Nálam ez van fent és nincs rá panaszom. Windows barátnak tűnik.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59656) fordjee válasza hito (#59639) üzenetére


fordjee
aktív tag

[link]
Ebben a hozzászólásban van 2 link is.
Telekomnál listaáron 550ezer egyébként, szerintem az nem rossz ár, olcsóbban nem nagyon találtam, 600ezer körül kezdődik mindenhol rtx 2060-al.
[link]

fordjee

(#59657) Pocok256 válasza RM007 (#59655) üzenetére


Pocok256
veterán

a probléma ott van hogy a winfos automatikusan felteszi a Killer Networking Service és a
Killer Bandwidth Control -t
ez emiatt egy csomo online game laggolni fog... és akkor még felrak egy automatikusan hálzatot keresó és ellenőrző szart is ami miatt kb 2 percenként 2 secig 600 as pingje lesz az embernek mert körbe checkolja az összes létező wifit van e erősebb .. csak hát ha a környéken 50+ wifi van akkor kb azt okozza hogy addig lehal az egész ... És a fosrakás winfos állandóan visszarakja ezen szutykokat :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59658) hito válasza fordjee (#59656) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, tőlük rendeltem. Szívem szerint a feketét vettem volna, de az jóval drágább. Nem is értem, hogy egy színkülönbség hogy jelenthet 130eFt difit az árban :U Hát annyit nem ér a fekete nekem. Vagy lehet, hogy az az AniMe Matrix változat? Az úgy már más lenne, de valószínűleg azért se fizetnék havi +5eFt-ot.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59659) hszilard666 válasza hito (#59654) üzenetére


hszilard666
veterán

A G14, egy kiváló választás volt! Pokoli mobil, és sebességben sem hagy kívánni valót maga után! Amikor kijött titkon reménykedtem hogy ebbe az irányba megy tovább a piac, de sajnos még mindig egyedüli versenyző kb a saját kategóriájában. :K
KillHates-t érdemes egyébként felkeresned vele, mivel ha kinyomod a szemét akkor szeret melegedni! :K

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#59660) RM007 válasza Pocok256 (#59657) üzenetére


RM007
addikt

Vágom, ahány gép annyiféle működés, meg felhasználás. Csak meg akartam mutatni hogy nálam is ilyesmi van. Az is igaz mostanában túlnyomó részt Lan-ról megy a net, az is jó erős panelházas Digi kapcsolaton keresztül. Tudom nem értek hozzá, jelenleg meg vagyok ezzel, meg voltam utazáskor nagy letöltések közepette is. A Win-re bíztam ennek felrakását, meg amit csak lehet.
Remélem sikerül megoldást találnod. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#59661) Pocok256 válasza RM007 (#59660) üzenetére


Pocok256
veterán

registryból valahogy majd letiltom cask nem értem az egész cuccot itt a nagy super killer gaming lószar ami arra jó ha felkerül laggol a játék ha nincs fent akkor megy minden normálisan :D Kicsit fordítva ülnek a lovon.

Kábeles net nyílván stabilabb de már vagy 10 éve szerintem nem haználok olyat.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59662) KillHates válasza hito (#59639) üzenetére


KillHates
nagyúr

Asus Rog eye webkamera

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59663) KillHates válasza Darth_Revan (#59640) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen.
Baromi nagy a különbség.
G-Sync-el sokkal fluidabb a játék. Azt szoktam mondani a hozzánemértő júzereknek, hogy a G-Sync annyit dob a játékélményen, mintha "eggyel nagyobb videókártya lenne a gépben"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59664) MaxxDamage válasza KillHates (#59663) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kb.
Ezért (is) ragaszkodtam én is a G-Sync tudáshoz. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59665) KillHates válasza Balázzs (#59641) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor lehet, hogy tényleg kókadt a cmos elemes, ha akku már oda van a gépedben. Vedd le estére a töltőről és lesz reggel hibaüzenet :K
Gamer gépben, nem szabad az akkumulátort hagyni, higY tönkre menjen, mert abból nagyon hamar 7404-es csere lesz a primer tápkörön :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59666) KillHates válasza echterion (#59650) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Hal a fedlapon"
😂🤣😂🤣😂🤣🤣🤣😂🤣
Ezen bekönnyeztem!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59667) hito válasza KillHates (#59663) üzenetére


hito
nagyúr

És vajon ez az Adaptive Sync is hozza ezt az különbséget? :U Díjaznám, mert a G14-be ez került.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59668) FőDudu válasza KillHates (#59666) üzenetére


FőDudu
addikt

Azon gondolkodom ki annyira magamutogato/onimado, hogy a gep fedlapja mogott egy tukrot tart majd ennek a nezegetesere. Vagy annyira tarsasagi leny lenne, hogy ezen uzenget majd masoknak?

Mert elsore totlisan 'useless' a 'feature' - legalabbis szamomra ;)
Razeren levo logot is lekapcsoltam, sot le is fogom takarni egy Dbrand skinnel...

Tudom, nem vagyunk egyformak. 'csilivili gamer szemet' :C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59669) fordjee válasza hito (#59658) üzenetére


fordjee
aktív tag

Szerintem a feketének csak úgy maradt az ára. Néztem én is, de fekete már nincs , ki tudja mióta, az ár meg az utolsó eladása után nem változott. Én sem láttam okát, hogy mitől ennyivel drágább.

fordjee

(#59670) hito válasza fordjee (#59669) üzenetére


hito
nagyúr

Ez logikusan hangzik. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59671) Pocok256 válasza FőDudu (#59668) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért annak alapesetben van értelme mármint ha a fedlapon a ledre gondolsz 1000% hogy van már rá mod vagy bármi hogyha csak lecsukod a géped de nem altatod akkor pl ha erkezik steam üzi vagy bármi ilyen amit beallitasz akkor elkezdi jelezni. Így nem kell nyitogatnid atb stb mint egy állapot jelző led. Asszem még a dell 13r3 as gepem ufo világítására haxoltam anno (ugye az is tud színt változtatni a hátlapján villogni meg ilyesmi) olyat, hogyha jött face message mikor csak levolt csukva akkor kéken elkezdett villogni. Hasznos tud az lenni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#59672) hito válasza Pocok256 (#59671) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem iszonyú dögös, én teljesen oda vagyok érte :C Kár, hogy az enyémen nincs :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59673) Bedepi válasza Darth_Revan (#59640) üzenetére


Bedepi
tag

Az új kijelzőkön nem tudom mi a helyzet, de a régieken nagyon látszik. Még a 144hz-nél is. Egyrészt nem törik a kép, másrészt normál esetben nem veszed észre a hirtelen fps esést. Ott is folyamatos marad. Előfordulhat hogy g-sync alatt is akadozhatnak egyes játékok, de általában ilyenkor mindig a driver okozza a hibát. Nagyon jó dolog, szerintem van létjogosultsága. Úgy hogy használtam mindkét fajtát, azt mondom, nem vennék gépet e nélkül. Ez a privát véleményem. :)

(#59674) Balázzs válasza KillHates (#59665) üzenetére


Balázzs
senior tag

Érdemes akkor cseréltetnem az akkut? Most ránéztem, elég siralmas a helyzet:

Mentségére legyen szólva, 2017. nyarán vettem a gépet, az se most volt.
Van még a gépre gari, persze akkura nincsen már rég.

(#59675) FőDudu válasza Balázzs (#59674) üzenetére


FőDudu
addikt

100Wh helyett 15 ala ment? Komoly degradalodas.

Ha hasznalnad akkurol, akkor mindenkeppen cserelendo - meg akkor is ha kivett akkuval nem mukodik a gep. :C

ps: nekem 5 ev alatt volt kb 200 ciklus a Macem akkujaban, de a gyari kapacitas 80 szazalekat tudta. Csak sajnos felpuffadt.

FőDudu

(#59676) Balázzs válasza FőDudu (#59675) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem lehet kiszedni az akkut, ezért 2017. nyara óta így megy. Nem is igazán használtam akkuról szinte soha, talán egy Bp-Bécs vonatozás során amikor filmet néztünk.

(#59677) FőDudu válasza Balázzs (#59676) üzenetére


FőDudu
addikt

Mac is ugy szamol, hogy ahanyszor eri el a 100%-nyi akku fogyast - azaz nem 200x volt csontig meritve, hanem 200x ment bele a teljes kapacitasanak megfelelo mennyisegu toltes.

Mondjuk 200x75Wh ment bele 5 ev alatt. Nem sokat ment akkurol, na...

Erdemes neha lemeriteni, ne lustuljon el.
Epp nemsokara idoszeru az itthoni online szunetmentesem lemeritese - arra nalam a TV/modem/wifi AP van raakasztva, meg poe taplalja a tobbi cuccot a hazban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59678) FőDudu válasza Pocok256 (#59671) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen, ennek van ertelme. De a hal a hatlapon kicsit mehhh... :C

Amugy az ilyen jelzeseket tan a windows is tamogatja - az uj verziok minden aron telefont akarnak linkelni az adott felhasznalohoz...

Napokban frissitettem windowst a Macemen, meg azt is felajanlotta, hogy hivasokat lehet bonyolitani a telefonon keresztul a laptoprol. (kosz nem)

Szep dolog az integracio, de en ha lecsukom, akkor azert teszem, mert onnantol nem akarok a geppel foglalkozni. Eleg napi 8 oraban a melo miatt, nem hianyzik, hogy utana meg zaklassanak egyeb ugyekben ;)

FőDudu

(#59679) Raymond válasza FőDudu (#59677) üzenetére


Raymond
félisten

Az akkukapacitas sokszor tud azert furcsasagokat mutatni mert nagyon a becsles kategoriaba tartozik. A Latitude E7240-ben elmeletileg 100% az akku de volt mar hogy 20%-nal kikapcsolt. Ugyanez van az Acernel is ahol az AIDA szerint 3%-ot vesztett csak az akku de csinal furcsasagokat. Ezt mondjuk annak tudom be hogy valami nincs vele rendben es kikapcsolt allapotban is veszt a toltesbol ezert peldaul ma volt olyan hogy egy Skype hivas utan neztem hogy van meg 45% benne mondom akkor dobjon fel par Win frissitest. 5-10 per utan pedig lekapcsolt es visszakapcsolas utan azt irta nincs kakao. Van most itt egy regi A1466-os (mid 2015) MacBook Air nalam amire azt irja a sysinfo hogy 1128 ciklus van benne es a Coconut Battery szerint 83%-os az eredeti allapothoz kepest. A toltest jol birja hasznalat kozben es standby modban is ha jol szamoltam siman kibir 5-6 hetet ha nem nyulsz hozza. Rosszabra szamitottam.

Az Air gep egyebkent jo vasar volt 100e Ft-nak megfefelo penzert, a 8GB/256GB valtozat es kulsoleg is makulatlan csak az aljan vannak karcok ami igy 5+ ev utan mar azert nem meglepo. A haz tobbi reszen vagy a kijelzon viszont nincsenek nyomok es az elado is rendes volt, nagyon tiszta gepet kaptam, nemigen volt semmi kosz ami a torlokendokon es fulesvattan latszodott amikor otthon meg 2x atmentem rajta.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#59680) FőDudu válasza Raymond (#59679) üzenetére


FőDudu
addikt

Enyem is hasonlo (A1502, 13" MBP retina, 256GB gyors SSD-vel), csak uj akkuval. Lehet elnyomom, mert gyereknek es nejemnek nem kell. Nekem meg felesleges.

Viszont mostanaban nem megy sleepbe magatol - lehet valami OS hiba volt. Tehat jol mukodik.

Szoval eleg tiptop, kb karcmentes.

FőDudu

(#59681) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Látom Battery téma is van. Az csak jó.
Clevo gépbe kivehető. Ott hogyan érdemes használni? Én főként arra használom, hogy csak benne van, hálózatról megy a gép. Néha vegyem ki vagy merítsem és toltsem fel? (nálam a Battery főként bizt. célra van használva - pl. ha lenne áramszünet, akkor jó ha van a gépbe.... Bár ez ilyen évi 1x max. 2x ha előfordul errefelé) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59682) sh4d0w válasza MaxxDamage (#59681) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ. Ha tervezed bármikor is használni akkuról, akkor állandóan le kell meríteni, viszont ha bent az akku és hálózatról megy, akkor állandóan magas töltöttségi szinten lesz, ami nem tesz neki jót.

https://www.coreinfinity.tech

(#59683) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy [ilyet] szerintetek jó választás?
Gyereknek tanulni és játszani lesz, az extreme digitalnál 511e-ért volt.

(#59684) MaxxDamage válasza sh4d0w (#59682) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

MSI GT-be is így volt használva és talán ha 1%-t ha romlott az állapota 1+ év alatt. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59685) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog (1)

Akku téma kapcsán. Nem is értem, hogy miért csak 1-2 gyártó veszi arra a fáradtságot, hogy egy külön app-al beállíthasd a használat módját és akkor nem tölti csutkára az akkut. Főleg gamer notik esetén.

Asus-nál van 3 opció:

1,5 éves a gép, ha feltöltöm fullra 5-6 órát elketyeg filmezés alatt.

(#59686) MaxxDamage válasza Evil Snowman (#59685) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hasznos, de nem biztos hogy jó.
Úgy vettem észre, hogy Prémium lapos esetén a battery is jobb/minőségibb.
MSI esetén is elmondható (GT széria) és remélem Clevo esetén is ez lesz majd tapasztalható. A következő "Clevo" progikat telepítettem. (Zöld ponttal jelölve)
Másra ott az Obsidian, Updater, Fan Control, amik elengedhetetlenek a Clevohoz tényleg :K
A Battery Pack Utility-t csak néztem, de nem konfigoltam rá (csinálok majd képet róla, ha otthon leszek)

Amúgy a 92-98-100% közti ciklusokkal nincs gond. (merülés/töltés)
Ha bizonyos % alá merül és úgy tölt vissza (sokat) akkor azzal csökken az élettartam idővel. (szerintem)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59687) Ubul86 válasza MaxxDamage (#59686) üzenetére


Ubul86
őstag

hát, nekem kb 1 év alatt kétszer ha lement annyi alá, amúgy 99%-ban töltőn van
azóta 20%-ot romlott aida szerint

(#59688) MaxxDamage válasza Ubul86 (#59687) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem az MSI GT laposba 100% benne volt (nem kivehető,) és 1%-ot romlott 1+ év alatt.
2x ha volt merítve/akkuról használva, de teljesen sose volt lemerítve.

Clevo laposba kivehető siman.
Itt gondolom a 2x280W adapter is szolgáltat neki elég kraftot :)

[kép]
[kép]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59689) hito válasza MaxxDamage (#59688) üzenetére


hito
nagyúr

Ez az akksi élettartam egy nagy talány. Hallottam már mindent, meg annak az ellenkezőjét is. Egyre inkább azt gondolom, hogy itt nincsenek tények, csak hitbéli meggyőződések, amik akkumulátor minőség/szerencse/véletlen/csillagok együttállása nyomán alakultak ki.

Régen divat volt 1-2 gyártónál, hogy tettek a kasztni megbontása nélkül nem kivehető akksis notijaikra egy dedikált gombot, ami lekapcsolta az akkumulátort (nem töltötte, nem használta, olyan volt mintha benne se lett volna). Na ez nagyon hasznos volt azoknak, akik leginkább tápról használták a gépet. Heti 1x feltöltötte (mert ugyebár az is kinyírja az akksit ha sokat áll használat nélkül) és meg volt oldva évekre az akksi kérdés. Nem tudom ez miért nem alap manapság, kötelezővé tenném :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59690) Ubul86 válasza MaxxDamage (#59688) üzenetére


Ubul86
őstag

hát, nem is értem, miért nem lehet kivenni mostanság az akkukat teljes szétszedés nélkül a gépekben, csak néhányban
régebben mindig ki volt véve korábbi gépeimben ha nem használtam

(#59691) MaxxDamage válasza hito (#59689) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem én.
Ez olyan talány mint az SSD élettartam kb.
Lényege: használni kell! Ha megadja magát, akkor cserélni... :)
Én főként azért tartom jónak a battery meglétét (hálózatról használva) mert bármikor lehet áram kimaradás és akkor a battery megakadályozza az instant lekapcsolást. Itt nálunk akkor van áram kimaradás ha valami lecsapja a biztosítékot. Múltkor pl. A kerti víz szivattyú csapta le (replace) :D

Van itthon kiépítve 3 fázis, full napelem rendszer meg minden össze vissza (sok ipari gép, stb..)
Én a régi 2 akksis notikat bírtam, azok voltak ám a jók...2 akksi "majdnem" többet nyomott mint maga a lapos... ;] /bár akkor még nagyrészt PC vonalon mozogtam/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59692) sh4d0w válasza MaxxDamage (#59686) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az a Battery Pack Utility honnan szerezhető be?

https://www.coreinfinity.tech

(#59693) MaxxDamage válasza sh4d0w (#59692) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt tudja (elvileg Clevo cucc)
Most töltöttem le a FlexiAccess progit is, ez (külső) GPU OC -hez való (ez mind Clevo progi)
Microsoft Store-ból (is) le tölthető.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59694) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lapos a TV-n (1440p felbontáson) ezt mutatja (szép folyamatos a kép)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59695) sh4d0w válasza MaxxDamage (#59693) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm

https://www.coreinfinity.tech

(#59696) MaxxDamage válasza sh4d0w (#59695) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez a program mire jó, ill. hogyan működik? (milyen időközönként kell használni?)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59697) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Melyik nV Driver verzió az ajánlott RTX 2080 Super GPU-hoz?
457.20 (DCH) ami most használatban van.
Legújabb (461.72) tele hibával ahogy olvasom....és a javítás hozzá (461.81) sem a legjobb :U
Melyik driver volt a legutolsó amiben még nem volt az RTX 30xx széria benn és 20xx szériához a legjobb? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59698) KillHates


KillHates
nagyúr

Előre is bocsássatok meg a felfortyanásomért; de ez annyira hungaricum, hogy ipari szinten nyomja a magyar ember a szarrágást, meg az "okosban"-kodást! Nem értem, hogy aki kiad jó pár százezer Forintot egy gamer notebook-ra az miért cigánykodik azon, hogy "jajistenem az akkut nem lehet kivenni és majd 3-5 év múlva kell vennem bele egyet 20-40 ezerért!!! MOSTMILESZ?" Igen, akinek telik majomra, annak teljen banánra is :K
Leírom a "miért kell a gamer/nagyteljesítményű gépekben benne lennie az akkunak?" dolgot, immáron sokadszor;
Biztosan sokatoknak feltűnt, hogy míg a gépek egyre vékonyabbak, szexibbek lesznek, addig a hozzá adott töltők egyre nagyobbak. Ez azért van mert; egyre teljesítmény igényesebbek a gépeken futó szoftverek, meg azért mert az erős hardver sokat fogyaszt és rakjunk bele azt amert azon többet lehet keresni :K Tehát egyre combosabbak a gépek, főleg a gamer vonalon. És ez azzal jár, hogy több kakaó kell nekik, nagyobb töltőre van szükség, ami el tudja látni energiával a gépet és még tölteni is tudja; igen! és itt jön a csvar a történetbe; ez nem akkor valósul meg amikor éppen 300 fps-el COD-ozunk, hanem akkor amikor éppen filmet nézünk, vagy netezgetünk. Ennek az az oka, hogy a gépekhez adott töltő, jó esetben csúcsteljesítményekor arra képes, hogy ÉPPEN ellássa a konfigurációt az adott feladathoz (COD 300 fps) elég energiával. Ha ez nem jön össze, mert már a gép hűtése nem tökéletes, azaz melegszik bent minden, vagy egy alaktrész már megfáradt és több kakaó kell működéséhez, akkor iylenkor az EC az akkumulátorhoz nyúl! És akkor jön a b@zdmeg, ha nincsen a gépben az akku, vagy benne van, de már totál döglött. Jó esetben iylenkor a gép lekapcsol (pl. Asus G751-esek) de van olyan modell, ahol nemes egyszerűséggel a gép belsejében az elsődleges tápáramkör (ami a töltő felöli tápot "szétosztja") túlterhelődik és lekokszol. Ez kisebb gépeknél, nem túl látványos; pár FET megdöglik, de egy 200W feletti fogyasztással rendelkezőnél bizony futótüzet produkál az alaplapon.

Szóval, a sz@rrágóknak üzenem; az akkut nem vesszük ki a gépből, benne kell lennie, olcsóbb venni 3-5 évente (ha addig meg lesz még a gép) egy másik akkut, mint egy alaplapot bele! Majdnem minden géphez van már vagy a BIOS-ban, vagy külön applikációként akkumulátor menedzselő megoldás. Ettől nem kell csodát várni, nem fog tüle az akkud 20 évig működni, de a megdöglési karakterisztikája olyan lesz, hogy nem sokáig fogja megőrizni a gyári kapacitásához közeli értéket, majd hirtelen pár hónapon belül megy tönkre; mire ideér az Aliexpress-ről rendelet másik akku a gépbe! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#59699) MaxxDamage válasza KillHates (#59698) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:C :R
Nekem a Contura 4/25 gépembe van battery ami több mint 1 órát bír (még) és köszöni szépen jól van...aztán az nem mai tech. ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59700) KillHates válasza MaxxDamage (#59699) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert a NiMh akku. Az első generáiós Prius-okban is ilyen van. Gyengébbek mint a LiIon de agyoncsaphatatlanok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.