Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52308) echterion válasza KillHates (#52304) üzenetére


echterion
nagyúr

Amúgy én is Dell apánk egyik ökörségével küzdök épp. Megcsináltam a két ram-om, hogy fusson 2933 MHz-en, (illetve hármat, az első műtét közben eltávozott az örök szilíciummezőkre - de legalábbis már nem boot-ol be vele semmilyen gép) működnek is, ha csak az egyik van a gépbe rakva. Bezzeg ha mindkettőt belepattintom, jön a "vissza a start mezőre": 2400 MHz. Tök mindegy, milyen slot-kombinációban pakolom be őket. Bumm, gyökés Dell meg a falábú bios-a. :W

**********

(#52309) KillHates válasza echterion (#52308) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ez a veszély engem nem fenyeget, hogy ramot cserélgessek :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#52310) echterion válasza KillHates (#52309) üzenetére


echterion
nagyúr

Jó, de neked is volt Area51-ed, tudod, miről beszélek. És cserébe most van egy nagyon faja kijelzős kompakt kis géped, ami szerintem hangra sem vészes, pláne ha megnézzük, milyen vas is van benne. Ehhez képest a forrasztott ram nem is vészes kompromisszum. :))

**********

(#52311) KillHates válasza echterion (#52310) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom. Bevallom őszintén -így visszagondolva- egy megváltás, hogy besz@rt az A51-em. Nekem is folyamatosan benne volt a hangya a seggemben, hogy mit bővítsek-tuningoljak a gépen; ramot, SSD-t, netán CPU-t? Az M15-el ilyen gond nincsen; ram forrasztott, proci forrasztott, GPU szintúgy, SSD az RAID-ben (és lustább vagyok annál, hogy mentsek-telepítsek), tápegységnek meg szép kéken világít a dugója; azt nem adom :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#52312) gyépés válasza gago1975 (#52186) üzenetére


gyépés
aktív tag

Gondolom nem szereted az AMD notebook procikat, vagy csak a 4800H-t? Csak abból gondolom, hogy én egyedül KillHatesnek ebben az egy hozzászólásában láttam ilyen fura működést. Ez valszeg egyedi vagy modell vagy gyártó (ASUS) specifikus eset. Ha mutatsz valahol hasonló eredményt, akkor lehet elgondolkozni rajta, addig kevéssé releváns, elszigetelt eset. Nem szép ilyenből általánosítani, és terjeszteni is. Pláne, hogy rengeteg megbízható helyen pont az ellenkezőjét tapasztalták.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52313) echterion válasza KillHates (#52311) üzenetére


echterion
nagyúr

Én most ezt kivételesen élvezem. Vártam az adaptert, Kínából kerstem a megfelelő lapot hozzá, majd megvettem a progit is, aztán a mókolások/próbák/kudars- és sikerélmények. Még gondolkozom, hogy egy friss bios-t tolok fel a gépre, hátha attól magához tér, másik fórumon egy srác azt írta, neki az segjtett, csak én ódzkodom ettől, az 1.8.1-es bios nekem teljesen megfelel, nincs anomália, semmi, a Dell mégis valamiért leszedte a honlapjáról ezt is, sehol nem találom a neten feltöltve, hogy ugyanazt tudjam visszaflash-elni rá, ha nagyon nem tetszene az 1.12-es csoda.
Ha ez megvan, jön az i9 (hirdetés már fut, hátha elviszi valaki a 8700k-t), aztán pedig a 4k kijelzős projekt. ;]

**********

(#52315) #68216320


#68216320
törölt tag

Van infotok arról, hogy MSI laptopnál ha a cpu-ra TGC-t teszek, akkor esetleg ugrik a gari?
(Úgy nézem a 2060-nál felesleges a gpu-ra kenni, nem melegszik nagyon, 70fokot még nem sikerült elérnem vele full terhelésen sem)

(#52317) KillHates válasza #68216320 (#52315) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mehet rá a TGC, csak "bontási engedélyt" kell kérni az MSI ügyfélszolgálattól. Fontos, hogy a CPU le legyen maszkolva, mert nem örülnek a márkaszervizben ha csupaszon kapja a Galliumot.
GPU-ra felejtős a TGC!!! Nem tudod rendesen maszkolni csak gyors expozíciós lakkal lehet rendesen szigetelni a szuperkapacitorokat, vagy egy vékony hurka FBS-t kell rákenni! Az előbbi garvesztés, mert nem eltávolítható, a másikkal elég sokat kell babrálni, ha le akarod szedni.
Ha meg van a bontási engedélyed és megcsináltad akkor tudok küldeni MSI garimatricát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#52318) gago1975 válasza gyépés (#52312) üzenetére


gago1975
őstag

Szia :R
Gondolom nem szereted az AMD notebook procikat, vagy csak a 4800H-t?
Csak az agyon hype-olt mobil Ryzen-ket, mert elég hulladékok lettek, de orrba-szájba tolják le a user torkokon, kamú MSI AB monitorozással.
A Desktop Ryzen Apex 15-el pld semmi bajom, sőt ha lenne 17"-os verzió az se zavarna.

Ez valszeg egyedi vagy modell vagy gyártó (ASUS) specifikus eset. Ha mutatsz valahol hasonló eredményt, akkor lehet elgondolkozni rajta, addig kevéssé releváns,
Szerintem én mutattam már egy-két hasonló, sőt szörnyű eredményt.

Nézd csak meg a nem fizetett teszteket kérlek

ASUS TUF A15 GAMING | RYZEN 7 4800H + RTX 2060 🔥

15 GAMES TESTED ! Asus Zephyrus G15 - RTX 2060MQ / 4800HS
CPU Temp: 102,6°C

CPU Temp: 102,9°C

CPU Temp: 104,4°C

Tegnap pedig itt (#52250) gago1975 posztoltam a 2020-as HP OMEN Ryzen-es hőfokait.


"addig kevéssé releváns, elszigetelt eset. Nem szép ilyenből általánosítani, és terjeszteni is. Pláne, hogy rengeteg megbízható helyen pont az ellenkezőjét tapasztalták."

Én veszem a fáradságot és időt, hogy ténylegessen utána járjak valaminek.
Az megfordúlt a fejedben, hogy miként manipulálnak a fizetett tesztekkel, hogy a "sz@rt" is letolják a User torkán?

A Ryzen-es Asus A15 leleplező videóját láttad már? Elözmény, konklúzió?
Don't Buy The Asus TUF Gaming A15
Asus Claim We're Wrong About TUF Gaming A15 Issues, Are They Right?
Most akkor felteszem neked a kérdést, hogy valóban elszigetelt eset és terjesztem a rosszat, vagy végre te is elhiszed, hogy van baj a mobil Ryzen-kel???
Üdvözlettel és tisztelettel
:R :R :R :R

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#52321) #68216320 válasza KillHates (#52317) üzenetére


#68216320
törölt tag

Komolyan, garimatricát? Hú, köszi! :B

Kértem még a vásárlást követően (január) bontási engedélyt, akkor lett ssd bővítés és átpasztázás.
Maszkolás alatt az öntapadós matrica-szerű keretet érted a die körül?
Van valami fém keret ugyan a cpu körül, de a szabad felületen vannak valami érintkezési pontok szabadon. Gondolom azt is le kéne fedni valahogy, igaz? [kép]

Arra sem fognak rápörögni, hogy gari esetén, hogy mindenhová (persze kultúrált módon, nem szétfolyatva) K5-Pro került? Még a régi cpu vrm pad helyére is.

Az msi garimatrica az hova kerülne? :) A "factory seal" matrica helyére?

(#52322) KillHates válasza #68216320 (#52321) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. Kéket (azaz szervizelt gép) matricát tudok küldeni.
Kapton szalaggal tudod lemaszkoni, mert az a nagy melegben sem deformálódik és a ragasztója is bírja bőven 100 fok felett is.
A K5Pro miatt nem hinném, hogy dünnyögnének, de mondjuk ha besz@rik a géped, azért nem árt a gyári állapotot visszaállítani. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#52324) #68216320 válasza KillHates (#52322) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az a helyzet, hogy van egy kis billentyűzet világítás problémája a gépnek (egyik billentyű alatt kiégett a zöld szín), tehát mindenképpen kellene majd valamikor szervizbe küldeni.
Próbálom halasztani, hogy valami nagyobb gonddal együtt adjam be, mert azt mondták pár nap alatt cserélik, de lehet heteket kell várni alkatrészre.
Szóval lehet akkor halasztom picit ezt a TGC dolgot szerviz utánra.

Gyári állapotot visszaállítani? Háááát, a k5-pro-t eltüntetni nem lesz egyszerű futam :DDD

(#52326) Szotyi222 válasza gago1975 (#52318) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Megnézném az Apexed cod álat milyen hőfokot, fpst produkál. :)

(#52327) KillHates válasza gyépés (#52325) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsánat, hogy beleugatok, de nekem ne mondja senki, hogy ekkora felületen el lehet disszipálni 120-130W-ot (1.3V@85A):

Ha az Intelnek nem sikerült akkor az az AMD-nek sem fog, mert a fizikát nem lehet megerőszakolni. Az AMD oly' frappáns módon oldja meg a thermalthrottling elkerülését, hogy nem az órajelet csökkenti a nagy meleg közeledése esetén, hanem a magokat kezdi el szépen visszavenni. És addig amíg egy adott program egy-kettő-négy szálas számítási művelettel operál addig nincs is gond, hozza az AMD a sok gigaHertz-et és a fő szálon a jó számítási eredményt. Akkor van a gond, ha többszálas számítást igényel az adott művelet; olyankor válik nagyon "nyúlóssá" a Ryzen. Erre jó példa, ha megkergetsz egy i7-et vagy i9-et valami szintetikus teszttel (és az persze brutál betrottyol), majd mellett elindítasz valami egyszerű dolgot (nem a Crome-ot! :D :DDD) pl. egy filekezelőt akkor nem igazán érezni, hogy anyjába van terhelve a proci, mert a sok mag közül valamelyiket a kernel gyorsan felszabadítja és az (igaz, hogy a csökkentett órajelével, a trotty miatt) de elvégzi a feladatát. Míg az AMD-nek ilyenkor fel kell élesztenie a lekapcsolt magok közül -ilyenkor fut bele brutál powertrottyba a CPU) vagy az elfoglalt csökkentett végrehajtók közül kell hozzáfogni valamelyiknek a feladathoz.
Így csinálja ezt a GPU-ja is. Ezért van az, hogy az AMD keskeny mellékutcákban messze jobban teljesít mint az Intel, viszont ha sztrádázni kell akkor meg a kék vagy a zöld versenyző istálója jobb. Iylenkor jön a kérdés, hogy oké, de akkor mi van a tepsi méretű Threadripper-ekkel, ahol van 64 magy 128 szál. Ott egyszerűen úgy oldották meg a brutál párhuzamos számítási eredmény kisajtolását a főzőlapból, hogy beraktak 4-8 cpu-t egy tokozásba oszt csá'! Persze az a "csá'" azért kimerítette az odenáré szopás fogalmát a tervezőasztalon, mert meg kellett oldaniuk a chipset integrálását is és horror mennyiségű cache memóriát is kellett mellé pattintani. Majdhogynem egy komplett többprocesszoros alaplap került a tokozás alá; hála a HBM technológia felélesztésének!

A felépítése:

És hogy b@szott ki az Intel ordenáré módon ezzel? Kifejlesztette az UPI-t (vagy LBG-t - mindig keverem) aminek az a lényege, hogy a CPU-k számítási kapacitását nagysebességű hálózati rendszeren meg lehet osztani. Azaz, adva van egy pár különálló de erős CPU-val szerelt gépünk és azokat szépen fel lehet fűzni egy láncra és máris a 2db 8+8 magos (valami szottadt i7) gépeből lehet csinálni egy 32 magos renderszörnyet. Persze ehhez kell speckó alaplap, de mihez nem kell speckó cucc.
Úgyhogy most úgy alakul a professzionális piac (valahol egy másik bolygón, nem a mi homokozónkban) hogy professzionális munkaállomásban az AMD EPYC a király, viszont ha van hely és Amper is a konnektorban, akkor meg ott az Intel. Míg az elsőnek a kompaktsága az előnye addig az Intellel meg lehet csinálni, hogy bármikor kivegyen az ember egy-egy konfigot a feladatból más célra.

Elnézést, hogy bő lére eresztettem :R :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#52328) KISDUCK válasza KillHates (#52327) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gondolom a threadripper tervezésénél a kihozatal növelése miatt is ebbe az irányba kellett menni, ha ezt egy lapkában valósítanák meg biztos több menne a kukába mint most.

(#52329) #68216320 válasza #68216320 (#52324) üzenetére


#68216320
törölt tag

Király, még egy billentyűn megadta magát a zöld szín :O

(#52330) gyépés válasza KillHates (#52327) üzenetére


gyépés
aktív tag

Én megmondom őszintén nem szoktam az architektúrát figyelni meg érteni, pláne nem a szerver piacon. Én elhiszem ezeket a dolgokat, hogy technológiailag mi hogy működik, ahogy írod. Mondjuk ha más mást ír azt is. :) Inkább a méréseket figyelem. Egyedül az nem kerek, hogy hogyhogy nem mért ki senki 120-130W-okat ezeknél a mobil ryzeneknél, (ez mobil ryzen volt asszem, ugye?) csak te és tőled is csak egy gépnél olvastam. Legtöbb asszem a fentebb linkelt videóban volt a túlhúzós progival, azzal is 75W a max. Ha van több géppel is ilyen mérésed, akkor ok, de egy ilyen eset azért nem általános. És még akkor is ott van, hogy mindenki hazudik a piacon és elhallgatja s nagy fogyasztást, vagy csak én látok nagyon elfogult videókat? Nem mutatnátok még valami forrást, ahol ilyen van? Komolyan én nem találok.
Egyébként szerintem amúgy is hülyeség volt örömködni a csávónak a videóban, hogy végre túl lehet húzni a ryzent is kaphat akár 75W-ot. De minek? Alig gyorsabb, melegszik, mint a fene. 45W körül működik hatékonyan, ki is jött utána az aksiidőben meg a hűtőventik hangjában is, hogy kisebb fogyasztással is gyors, meg még halk is. Ez az igazi előnye, ezért is lett ajánlottabb ott is az intellel szemben. Szóval mindegy, mennyit kaphat, tök felesleges úgy használni, 45-50W-on jó nagyon.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52333) gyépés


gyépés
aktív tag

Egyébként az intel mobil procikkal is csak az a baj, hogy drágák. Jó, mondjuk van más is, de az ár a legnagyobb gond. Mindig szerencsétlen 10750H-val hasonlítgatják össze a 4800H-t, pedig technológiailag nem egy liga, a 10875H lenne vele egy kategória, de az mocsok drága. Még szegény 10750H is drágább, így általában vele állítják szembe. Szóval minden tesztben az a boxzsák, pedig nem rossz az, csak azt a 4600H-val kellene párba állítani, mindjárt nem lenne akkora különbség. Én úgy érzem maga az intel húzta a nyakára a ryzeneket azzal, hogy mindent egyszerűen egy kategóriával drágábban tud vagy akar árulni, mint az AMD. Kíváncsi vagyok a Tiger Lake-re, elég furcsák ez előzetes tesztek nem tudom megítélni, jó lesz-e vagy sem. Meg ugye mennyiért. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52334) KISDUCK válasza gyépés (#52330) üzenetére


KISDUCK
addikt

Osztom a véleményed. Nem lepődnék meg ha az asus a biost megpiszkálta volna hogy főjjön le a kávé a nagyobb kakaó miatt csoré ryzennek. Jó lenne tudni hogy hivatalosan az amd milyen feszültséget és áramerősséget határozottmeg a chipjeinek, de rövid keresés során nem találtam róla semmit.

Killhates:
Az említett mérésnél mennyi ideig volt a ryzen 120w-os tdp-n?

(#52335) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Veszekedés törölve, ne folytassátok!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52336) gyépés válasza KISDUCK (#52334) üzenetére


gyépés
aktív tag

Én is kerestem a hivatalos feszültség és áramerősség értékeket, de nem találtam meg. Meg akartam nézni ampert vagy voltot kap-e sokat KillHates mérésénél. Mondjuk szerintem mindkettőt, de az áram tűnik mégis inkább irdatlan soknak.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52337) gyépés válasza philoxenia (#52335) üzenetére


gyépés
aktív tag

Szerintem teljesen kultúráltan érveltem az #52325 hozzászólásban, semmi személyeskedés nem volt, nem értem miért lettem kitörölve. Cserébe most ugye vagy írhatom be újra azt a hosszú választ, vagy a véleményem eltűnt. Plusz kb. tök ugyanazt tudnám beírni, de akkor megint kitörlöd?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52338) Gergello


Gergello
addikt

Szép állapotú ez a gép.
Itt sajnos pont lehet látni, hogy ha később veszik le a matricákat, akkor mennyire elüt a körülette lévő fakultabb rész.

(#52339) gyépés válasza Gergello (#52338) üzenetére


gyépés
aktív tag

És milyen jól tartja az árát! Kb. 2 éve pont ezt a gépet nézegettem, csak akkor még más árulta és kétszer ekkora SSD volt benne. :D
Egyébként azért vette le a matricát, mert az nagyon csúnyán össze volt karcolódva, sokkal öregebbnek, használtabbnak látszódott tőle a gép. Az eredeti hirdetés nem a konkrét gépet mutatja, így azon nem látszik. Egyébként azért nem vettem meg, mert erősebb procit akartam, plusz a teszt alatt furcsán működött az akksija, de úgy látom azt is cserélte. Szóval lehet hogy most tök reális az ár és két éve volt nagyon jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52340) Gergello válasza gyépés (#52339) üzenetére


Gergello
addikt

Nem tudom megitélni mennyire reális az ár.
Én kb. ennyiért adtam el a 2. generációs Omen-t i7 7700HQ-val és 1060 MQ-val, de annak 2 helyen foltos volt a kijelzője, lehet kicsit olcsón adtam.

(#52341) Szotyi222 válasza Gergello (#52340) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Te meg veted volna azon az áron amiért árultad?
Ha nem akkor jól eladtad
Ha igen akkor is jól eladtad
Többet is adtálvona érte : akkor rosszul adtad el :DD

(#52342) Gergello válasza Szotyi222 (#52341) üzenetére


Gergello
addikt

Így még nem gondoltam bele.
Amúgy van egy olyan képességem, hogy drágán venni, utána olcsón eladni. :DDD

(#52343) gyépés válasza Gergello (#52342) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ismerős. El szoktam mondani az összes hibát, meg mire figyeljen később, meg szóljon, ha baj van, és még olcsón is adom. Véremben van a kereskedés na. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#52344) Szotyi222 válasza Gergello (#52342) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Aki nem ezzel foglalkozik az már csak így szokott lenni.
(én is bár az én laptopom 2013 más ami bemonta az unalmas több lenne a javítatás mint a gépér)
Aki ezzel foglalkozik hamar megkeresik, hogy kell a pénz mit adsz érte , és ő rá ér eladni.

Vagy egy tehetős bemegy és azt kérdi mennyit kell ráfizetnem az ujjab gépér.

Gondolom tesem akarod félévig hirdetgetni
40x telefonálgatni. Adod kicsit olcsóbban
És 1-2 érdeklődő után elviszik.
Saját részre vagy tovább értékesítésre.
Aki magának veszi az örül, aki még tovább értékesítésre vette meg adig benn áll a pénze míg el nem adja.

[ Szerkesztve ]

(#52345) Mikulásbá válasza Szotyi222 (#52344) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gaming gépbe befektetni?Nem túl jó ötlet. :U

(#52346) Szotyi222 válasza Mikulásbá (#52345) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Én saját célra nézegetek mert a régi
samsung NP355V5C folyton kikapcsol.

Alpjában már 200k-350 k ért super gépet tudnék venni ami jó lenne nekem.
Csak Facén l láttam a COD ot strimelték
(A telon is megy a cod mobil) és még tetszett.
Gondoltam +100 ért már mindenre is gépet kapok. Ki is néztem az asus tuf gaming a 17
De utána néztem és a kijelzőjét igen leminősítették ( azóta már más is). Film nézésre igen nem ajánlják.
Munkára kéne alapjába, de 30% film 20% játékra is.
Itt van. [link] ez Árban teljesítményben Kijelzőjében rendbe van.
De a leírását olvasva fent hűs gép
Alul a zsanérok cserélni kellet, amit általában a tulmelegedéstől nehezebben csukodik, és eltörik szokott a probléma lenni.
És most hogy ide jöttem a fórumra mindegyik gépre mondanak ezt azt.

(#52347) echterion válasza KillHates (#52311) üzenetére


echterion
nagyúr

És siker! :))
Mennek a ramok DC-ben és még bios-t sem kellett frissítenem. Íme egy gyors aida teszt, hogy vajon megérte-e. Előzetesen nem vártam semmit, kb. 20%-os órajelemelkedés mellé kaptam ugyanennyi késleltetés-emelkedést, mert a Dell volt olyan kedves és CL20-asra fixálta a bios-ban a ramokat ezen az órajelen. Pedig az enyémek tudják a CL16-ot is, de tök mindegy, mit írok bele az SPD táblába, mindenképp CL20-on mennek.

**********

(#52348) cynric


cynric
tag

Garancia érvényességhez minden gyártónál/szerviznél előfeltétel, hogy a gyári alkatrészek legyenek benne a szervizelés pillanatában? Vagy az eredetileg szerelt SSD, HDD, RAM bővítés után útjára ereszthető? Mik a tapasztalatok? Előre is köszi. :R

7lövetű konyhakés

(#52349) Mikulásbá válasza cynric (#52348) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is így tudom, hogy az eredeti alkatrészekkel kell beküldeni a garancia ideje alatt, csak így garanciás.

(#52350) KillHates válasza gyépés (#52330) üzenetére


KillHates
nagyúr

A szerverpiacon egy kicsit előrébb tart a tudomány és egy-két generációval később kerül át az "okosság" a consumer piacra.
Senki sem mér 120-130W-okat mert a mérőszoftverek a package power-t mutatják. Az i9-nél is 45W-ot "hazudik" miközben csorog bele az 1.1 V 90A :D :D a prociba. Szerintem ez valami olyasmi lehet mint az autóknál a fogyasztási adat a katalógusban :DDD Tudjuk, hogy létezik, de még senki sem látott ilyet. Nem tudom, hogy másoknál mi a helyzet, nekem ennyit sikerült mérnem, ugyanazok a hőmérsékelti eredmények mellett, amit másoknak is produkál a gépe. Tehát a fizikára alapozva meg merem kockáztatni, hogy másoknál is ez a helyzet. Persze lehet, hogy ők kipeckelték a ventiket egy fogpiszkálóval és akkor mea culpa ! :R :D
A másik, hogy szerintem most itt tart a gyártástechnológia, legfeljebb az erőforrások paraméterezésével lehet "játszani" (az órajelek, vagy magok variálására gondolok itt mostan)
"Egyébként szerintem amúgy is hülyeség volt örömködni a csávónak a videóban, hogy végre túl lehet húzni a ryzent is kaphat akár 75W-ot."
Valóban semmi értelme, eleve erős alapórajelen is, és valóban kegyetlenül tud melegedni.

Akkor mit mondjon az ember az Intel elmebetegségére? 107W? A 35W-os TDP level-el sem bír a hűtés. Nem baj, ha jönnek a hidegek, akkor majd a notebook-okkal fűtünk :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.