Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39049) Darth_Revan válasza MaxxDamage (#39040) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azért túlzásokba ne essünk :U
9900k az egyik legforróbb és ezen a téren az egyik leghulladekabb asztali CPU.
Ahoz hogy (legalábbis az én szememben) jó hőmérsékletet produkáljon delid+downclock kell 4.4-4.5 ghz-re a gyari 4.7 ghz-rol.
Teljesítményben ugyan az asztali gépekben hasznatlhoz képest gyengébb lesz, de 8700k-hoz képest (ami jelenleg is boven jó meg játékhoz) meg 4.4 ghz-en is lazán erősebb marad (4.4 GHz 9900k meg veri a vérig, 5.0 ghz-ig tulhajtott 8700k-t is)
Asztali gép teljesítményt 90C (játék) elérése nélkül esélytelen ebben a gépben, hisz csak pár hocso hűti.
Asztali gépemben 9900k van és komoly AIO hűtés kell ahoz hogy Prime95+Aida mellett ne dobja be a törülközőt 4.8Ghz-en és delid után is éppen hogy 90C alatt tud maradni .

Szóval ha 9900k-t teszel ebbe a gépbe akkor delid+downclock mellett lazán erősebb lesz mint bármelyik laptop CPU és a hőmérséklet is elfogadható lesz, de avx szintetikus teszteket meg így is el lehet felejteni.

Majd én is beleteszem a 9900k-t egyszer, de feszültség beállítás fontos hogy minél kevesebbet allits be, viszont laptopon nehéz ezt belőni mert avx tesztet nem igazán bír az a pár hocso.
Ezért az asztali gepemet használtam erre a kísérletre (avx+játék teszt) és az én 9900k procimnak 4.4 ghz-en 1.070V a minimum hogy stabil legyen . 4.4 GHz+1.070V+delid már elég hogy komoly jatek alatt 80C-t ne lépjen túl a laptopban lévő "gyenge" hűtéssel sem :) (elvileg, de majd kiderul )

Ez a "full hd-ra sok az rtx2080, elég az rtx 2070 is" is ugyanolyan baromság mint a "lol 144hz-en felesleges a Gsync" amit valószínűleg olyanok indítottak el akiknek nem volt sajnos pénzük komolyabbra és ezzel nyugtattak magukat.

Alan Wake, Rage, Metro 2033 alatt ahol eléri a 144 fps-t valoban nem 99%-on teker a VGA fhd-ban, na de Battlefield 5 vagy Metro Exodus alatt ha maxra tekered a Ray tracinget akkor kell az rtx 2080 ha 60 fps fölött akarsz maradni és bőven izzadni fog fhd-ban is .
Vagy elég akár régebbi játék is, pl a Rise of the Tomb Raider, mindent maxra tolva dx12 fhd-ban geothermal valley, szovjet installation és the acropolis résznél 100 fpst sem képes elérni és 99%-on fog tekerni az rtx 2080 fhd felbontáson is.

Ha van pénzed rá én az erősebb vga-t vennem, mert mint írtam, most is van bőven régi és új játék is ami fhd mellett is megizzasztja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.