Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12032) havast válasza sittes79 (#12030) üzenetére


havast
aktív tag

Üdv!

Nem tudom mi a többlet amit kérnek a 120hz-es panelért. Az biztos, hogy ha van egy GTX 1070 a gépben a sima IPS FHD nem a legjobb választás. A frissítési frekvencia 5hz overclockot sem bírt nekem, sokaknak a széleken bevilágítási hibák vannak (a kijelző káva nagyon nyomja a panelt), nekem meg még pixelhiba is volt..

Meg is oldottam egy gyors és fájdalommentes cserét egy másik LCD-re garban. (samsung 156hl-re, ez 15.6-ban az egyik, ha nem a leg lcd. nyugodtan megy 85hz-en, és 100% rgb színtere van.)

Röviden: kicsit lutri milyen kijelzőt kapsz ha sima FHD 60Hz-el kéred. A Dell kb. 3 féle panelt használ, ezek közül csak egy megy 60hz fölé, egy hajlamos a széleken bevilágítási hibákra, mert érzékeny a nyomásra, a harmadik verzió szimplán .zar :D. De ha 1070-ed van, akkor csak jobb 75-85 hz-en játszani, ha már a vas lehetővé teszi..

Vagy 4K-ban. Én azt venném. Garantálom, hogy más kijelzőre rá sem akarsz majd nézni többé. És a hw is elég erős hozzá.

A hűtés jó lenne, ha nem ilyen pasztát használna a Dell, a gap pad méret hibákat már orvosolták az idén gyártott gépeken. Garancia úgyis lesz, ha meghal garoztatod. Ha hosszú távon tervezel, vagy megcsinálod, vagy elviszed egy jó szervizbe a gépet ahol megcsinálják a pasztázást, esetleg polírozást.

PCI-E M.2 megy a gépbe, 2280-as méret. NVME protokollt használó SSD-k mennek vele, mint pl: Samsung 950 és 960 Pro, 960 EVO, Samsung SM951, PM951, SM961, PM961. Ezeket onnan ismered fel, hogy a sima 2280-as M.2 ssdktől jóval drágábbak. (De jóval gyorsabbak is.)

RAID támogatás is van. Ha extrém gépet építenél.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.