Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1esel


D1esel
csendes tag

Sziasztok!
Evvel az alaplappal lenne problémám.
Elég régóta megvan, és körülbelül azóta küszködök vele.
Az alap problémám az, hogy volt eredetileg egy E2200 Intel Dual-Core processzor benne.Érthetetlen (számomra :((( ) okból, a 11x szorzót folyamatosan letette 6x-ra.Nem tudtam vele mit csinálni. (Aztán egy jó-kis-sok idő után rájöttem, hogy ott piszkálgattam valamit és engedte a 11x szorzót ). Viszont véleményem szerint ez csak a látszat volt. Mivel a teljesítménye siralmas volt.Hiába volt a 11*200 az értékek a teljesítménye kb a fele volt. (pontosan nem mértem ki, de szerintem nem változott a 6*200 ról).
Végül odáig jutottam, hogy az FSB feljebb vettem 400 ra, de megmaradt a 6* szorzó. Így lett 2,4Ghz a processzor sebessége (memóriák alap 800mhz futottak tovább).Ez szép is jó is volt, nem volt vele gondom. Leszámítva hogy Windows azt írta, hogy 4,2Ghz a processzorom :) .De mind azt hittem, hogy ez processzor probléma.
Körülbelül 2hónapja hozzá jutottam egy E6400 Intel Core 2 Duo processzorhoz, aminél ugyanúgy jelentkezett a problémám, csak össze-vissza.Egyszerűen tanácstalan vagyok ebben az ügyben.
Itt az alap a 2,13Ghz. És nem engedi alapból a 8* szorzót. Majd itt is FSB állítok, és elviselhető lett a teljesítménye.(Mondjuk ha sikerült a 8* szorzó, akkor is ingadozott 6-8 között CPU-Z figyeltem ).
Na mármost eddig minden szép is jó, megvoltam nyugodva :).
Ám a igazi gond ott kezdődött mikor kaptam kölcsön egy másik 775 alaplapot, és mikor átépítkeztem egyszerűen rá sem ismertem. Minden korrekt volt, úgy ahogy kellet szorzók, FSB minden rendben és a teljesítmény is csodálatos volt.
Szent meggyőződésem, hogy az alaplappal nem lehet probléma, maximum valami beállítás vagy egyéb ilyesmi (mondjuk hiába a CMOS reset stb, ugyan úgy fennáll a probléma).
A kérésem annyi, hogy ha valaki tud kérem segítsen (bármilyen tanácsot meghallgatok) vagy csak erősítsen meg hogy ki kell dobnom az alaplapot a kukába :( :) .
Köszönöm előre is.

UT: Szerény véleményem szerint, értek a gépekhez (munkámból adódóan), ezért ne kíméljetek :)). De tényleg tanácstalan vagyok, kb 1éve van ez a problémám és most ömlött ki a "víz", hogy írjak nektek.
(Ha valami nem érthető kérdezzetek, csak miközben írtam már elfelejtettem hogy mit is akartam, szóval lehet zavaros :W )
:R :R :R

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok...

(#2) kenwood3 válasza D1esel (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

Nagy Gigabyte topic
Gigabyte P31/G31 alaplapok
Azonnali alaplapos kérdések órája (kiemelt téma)
A kérdésedet a fentebb linkelt topicok egyikébe tedd be és legközelebb új topic nyitása előtt használd a keresőt !

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.