Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember83


venember83
nagyúr

Hello!

Szoval van 1 fent emlitett Gigabyte deszkam, XP 2000 Thoroughbred B procival, 256 MB KingMax rammal (eredetileg 512 MB TwinMos, de arrol kicsit kesobb). Szoval eloszor WinXP Pro volt, de registry hibakat csinalt, pld Show Desktop ikon a taskbaron valami ismeretlen ikon volt, nem a normalis, boot sacc/kb 5 perc volt (onboard LAN BIOS-bol deaktivalva), filmeket nem jatszotta le, pontosabban nem ismerte fel, hogy milyen fajlt mivluyen programmal kell lejatszani (pld. Winamp fel volt teve, de mp3-at nem tudta mivel kellene lejatszani) szoval registry hibak, memetest86-al teszteltem memoriat, 8000hiba, de van amikor 400, mem vissza garanciaban, tegnap meg felhivtak, hogy a memoria jo, vigyem be a gepet, nezzek meg. Gondoltam 1et lefuttattam a memtestet a KingMaxon (amit cserebe kaptam) es nem talalt hibat. Szoval akkor lappal van baj vagy mem-el? Ja, most is szivat, de csak egy bug van: Winamp Main Windowban nem mennek a gombok amivel a playback-et iranyitom vagy a Preferences menut kinyitnam, sot az ALT+F4-el be se zarja, ugyanakkor playlisben vagy Equalizerben ugyanezek a gombok mennek. Na pls erre varrjatok gombot, kulonben stabilitasi problemaim nincsenek, azert ketlem, hogy alapalap lenne a hibas.
Segitseget koszonom elore is, bocs a hosszu szovehgert, de szeretnem pontosan megtudni mi a gond, vagy legalabb par velemenyt hallani, kosz

[Szerkesztve]

(#2) venember83


venember83
nagyúr

Up, pls :U

(#3) venember83


venember83
nagyúr

1 kis segitseget kernek:C

(#4) venember83


venember83
nagyúr

Na, szoval tul komplikalt a kerdes, vagy valami nem ertheto? Nem azert, csak megis jo lenne tudni mi a gond

(#5) erdoke válasza venember83 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Ha az egyikkel talál a Memtest (én a Memtest+ legfrissebb verzióját javaslom), a másikkal pedig nem, akkor tuti, hogy memória vagy memóriavezérlő hibáról van szó. Utóbbi esetben a lapodon lévő memvezérlő nem komálja a RAM-ot.
Meg kell nézni a gyártók honlapján, hogy tesztelték-e együtt a kettőt, természetesen dualban. Ha igen, akkor nagyon valószínű, hogy a memória szar. Ha nem, akkor nehéz lesz kicseréltetned.
Egyenként próbáltad a TwinMOS modulokat?

A legjobb aláírás a héten

(#6) venember83 válasza venember83 (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

Elhuztam, ha valami jo otletetek van ne habozzatok megirni, amint tudom elolvasom, valaszolok, pa

(#7) venember83 válasza erdoke (#5) üzenetére


venember83
nagyúr

A gyarto szerint kompatibilis az alaplapommal, 1 modul van. Koszi, hogy vagre valaki valaszolt!

(#8) venember83


venember83
nagyúr

lapot es memot ugyanonnan vettem, garos mindketto, mondtak is hogy vigyem be, de ha nem mondom meg pontosan mit kellene megnezzenek 2 hetig ott fog porosodni a gepem teszteles cimen, mikor meg erte megyek azt mondjak, hogy nem talaltak semmit.:(

[Szerkesztve]

(#9) erdoke válasza venember83 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ez esetben teszteld le az összes létező Memtesttel, és ha mindegyik hibát talál, illetve másik memóriánál nem, akkor egyértelmű a helyzet, ki kell cseréljék.
Szinkronban teszteled (333-on)?

A legjobb aláírás a héten

(#10) venember83 válasza erdoke (#9) üzenetére


venember83
nagyúr

Ram 400on megy, proc 266on

(#11) venember83


venember83
nagyúr

most mar tenyleg megyek, majd jovok, Erdoke koszi a segitseget, viszlat

(#12) erdoke válasza venember83 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ki kellene próbálni szinkronban is, illetve tuningolva a procit ameddig csak lehet, a szinkron teszt érdekében. Szorzólockos a proci?

A legjobb aláírás a héten

(#13) Loha válasza venember83 (#10) üzenetére


Loha
veterán

Szinkron 266-on használd a rammokat.
Az is lehet, hogy az alaplap, rosszúl állítja be a RAM késleltetéseket, töltsd le hozzá a legújabb BIOS-t...

(#14) venember83 válasza erdoke (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

Sajnos lock van, olyan 83 MHz-es AGP frekiig volt stabil a tuning, akkor mar csipogott, hogy o bizony igazan nem talal videokartyat es jo lenne betenni egyet, de persze benne volt. BIOS-okat egyfolytaban vadaszom, mindig a legujabb van fent, rementkedek, hatha egyikben megkapom a fix AGP-t, talan...egyszer...:U Ja, szerda reggel viszem szervizbe es szemuk elott lefuttatom Memtes+86-ot, hogy lassak, hogy a KingMax RAM-ot rendesen kezeli, tehat a TwinMos volt a xar, barmit is mond a beszallito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.