Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t1


t1
addikt

Hali!

Azért nyitottam ezt a topicot ,hogy véleményünket nyilváníthassuk erről a fantasztikus könyvről és a Tescoról.

Aki nem ismeri és megakarja venni [link]

(#2) Kephamos válasza t1 (#1) üzenetére


Kephamos
addikt

Tesco titok...fogadok, hogy a Spar szponzorálja. :DDD

(#3) Zoli bácsi válasza t1 (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem olvastam a könyvet, csak részleteket. De szerintem bármelyik cég belső ''dolgairól'' ugyanígy lehetne könyvet írni. A többi boltot, hypermarketet, sőt, a maszek kisboltokat sem kell félteni. Mikor katona voltam, volt egy katonatársam, aki ott dolgozott, ahol a felvágottakat készítik. Ő sosem evett felvágottat, aztmondta együk nyugodtan, ő tudja miből és hogyan készül, és inkább nem kér belőle.

(#5) bzoley válasza t1 (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Én még csak a 90. oldal környékén járok, de ha igaz, amit ír(egyébként simán el tudom képzelni, miért pont ők csinálnák másképp), akkor néhány dolgozónak fájni fog a feje:)

Egy ismerősőm volt kasszás ott egy ideig, de eszembe sem jutott volna, hogy mondjam neki, ne a vonalkódot húzza át a lézer előtt :D

(#6) janee_


janee_
tag

lali :D

[Szerkesztve]

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#7) janee_ válasza Kalandor (#4) üzenetére


janee_
tag

jaja dehát ez igy van :)

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#8) t1 válasza Zoli bácsi (#3) üzenetére


t1
addikt

teljesen igazad van... de végre vki megírta ezeket a dolgokat szerintem érdemes megvenni vagy megszerezni egyéb forrásokból jó kis olvasmány :R

(#9) t1 válasza bzoley (#5) üzenetére


t1
addikt

én most olvastam ki a könyvet... jah és Tescoba dolgozok és kezdem elhinni a dolgokat :)

(#10) bzoley válasza Kalandor (#4) üzenetére


bzoley
veterán

Egy valaki írta előtted, az már mindenki :F
Amúgy nincs benne semmi érdekes. Sok a pályakezdő munkanélküli, ott meg jó, ha két-három hónapot kibírnak, szóval előbb-utóbb szinte minenki belefut egy ismerősbe :)

(#11) BLiNk3r válasza t1 (#9) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

személy szerint még semmi olyasmit nem tapasztaltál, ami a könyvben le van írva?

(#12) t1 válasza BLiNk3r (#11) üzenetére


t1
addikt

mondták a pizzát a romlott cuccosal... meg a fönökség iszonyú paraszt, személyzeti igazgató....

(#15) bzoley


bzoley
veterán

Nem dolgozom ott, szóval csak feltételezem, hogy nagy a cserélődés, talán t1 jobban látja, milyen sűrűn cserélődik a személyzet. Az öcsém élettársa volt ott egy ideig, és ahogy a könyvben is írták, a végén már nyugtatón élt. Most asszem a madaras teszkó színeiben nyomul.

(#16) KrAt


KrAt
veterán

Nekem is megvan, ha tényleg jó, akkor elolvasom :)

(#17) t1 válasza bzoley (#15) üzenetére


t1
addikt

annyira én se látom jól.. sima diák árufeltöltö vagyok de összespanoltam sok mindenkivel és kikérdeztem őket a könyvről :)

(#18) Lord Zero válasza t1 (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

a dolog elképesztő, szerintem is
majd' két hete vetettem fel az otban imigyen: [link] - langyos érdeklődés fogadta, de topikra nem gondoltam..

tesco topik - amit senki nem mert megnyitni..

de most te.. jóvan :D

szerk.
árpa ajánlója azért alázó (alliterálok má itten zavaromban).. :)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#19) whitezo88


whitezo88
nagyúr

én is épp olvasom a könyvet elég meghökkentő pár dolog...
én kasszás semmiképpen sem lennék pl de ezt eddig is tudtam h aki kasszás az egész nap robotol, semmi változattosság ááá... halál.

a többi meg amit ír az NC...

[Szerkesztve]

(#20) t1 válasza Lord Zero (#18) üzenetére


t1
addikt

jah át kell nevezni :) :DDD

(#21) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Helló! részleteket olvastam én is a könyvből. Reális.

Én a Match-ban voltam nyári gyakorlaton egy hónapot. A hússal való bánás ugyanaz.Ha lejár az előrecsomagolt, akkor megy a felvágottakhoz, aztán ott elvegetálhat egy darabig.
Ha lejár az előrecsomagolt csirke/máj/ezaz akkor irány a grill! :D Mellesleg nagyon finom dolgokat árultak a grillben, jól fűszerezve és átsütve nem lehet bajod. Mint dolgozó, nálam is ment az üssünkbevalami olcsót-os móka. (a felvágott/sajtosztályon már nem volt ilyen jófejség mondjuk)
Grillről jut eszembe, nézem a választékot, mit egyek, mindennap van újdonság, attól függ mi járt le :) :
'' hmm ez a tegnapi, nem?''
'' de, minél többször átsütöd, annál finomabb'' :DD

A szavatossági idővel mindig precízen kellett bánni, és sosem cimkéztek át semmit, rendszeresen ellenőriznünk kellett a dolgokat, ennek ellenére mindig sok lejárt cuccot találtunk.

Nyáron a salátarészleg kerülendő, a hűtött karfiolt, rántotthúst sem ajánlom.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#22) userZ


userZ
tag

Nekem a vásárlók átverésén, és a lopáshalmazon kívül az volt durva, ahogy az angliai tescórol ír, ahonnan ide kishazánkba és a környékre érkeznek a selejtes cuccok, amit nyugaton nem tudnak eladni. Mondjuk lehet ezért vettem pl. műszaki cikkel kapcsolatos dolgot max dvd tok formájában a gazdaságos áruházból. :)
Ha nem is minden szó szerint igaz, akkor is élvezetes olvasmány, külön grat az (bér)írónak!

Stop the Earth, I want to get off!

(#23) adalbert1 válasza Kalandor (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Tényleg mindenkinek van ilyen ismerőse, nekem pl.: egyik haverom amig a széf-en tanult, volt gyakorlaton pár helyen...

Amúgy a tesco-s srácnak van blogja is: [link]

(#24) MaddeNNNN válasza t1 (#1) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Most jutottám hozzá, igaz ingyen(letöltöttem). De ezt hagyjuk mer moderálnak. Na lényeg majd írom a véleményt.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#25) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

A felénél járok, hát ezek után nem fogok grillcsirkét és pizzát enni bent. Ez már dúrva. Sok mókás és megdöbbentő történetet olvastam eddig. Remélem még sok ilyen lesz a könyv végéig.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#26) ftc válasza MaddeNNNN (#25) üzenetére


ftc
nagyúr

akkor tessék semmit nem enni...itt be is lehet fejezni...sw csokit,se pástétomot,se szalámit se sorolhatnám.....

(#27) bigman00


bigman00
tag

Mindenki megeszik minden sz@rt mégse lesz senkinek semmi baja... A felvágottak (már amelyik) finomak ... Nem igazán érdekel hogy készülnek amig izlenek ... Így vagyok ezzel az összes többi cuccnál is (bár a könyvet azt nem olvastam ;] )

(#28) t1 válasza bigman00 (#27) üzenetére


t1
addikt

tök jó neked :)

(#29) koxx válasza bigman00 (#27) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''Nem igazán érdekel hogy készülnek'' ha elolvasod majd fog ;]

(#30) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Megvettem a könyvt, 1 délután alatt elolvastam. Jó cucc.

(#31) t1 válasza koxx (#29) üzenetére


t1
addikt

teljesen eggyet értek veled... a Tescoba könyveken kívül mást nem veszek... :)


Kolombusz: Gondolom nem a Tescoban vetted... :D

(#32) (Kolombusz) válasza t1 (#31) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hát nem. :)

(#33) t1 válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


t1
addikt

:Y :C gondolom a Tesco nem fogja árulni...ha meg mégis.... :D tuti nagy bevétel lenne belöle :DD

[Szerkesztve]

(#34) Ijk


Ijk
nagyúr

Gondoljatok bele... Januártól gyógyszert is árulhatnak.
Húst, gyümölcsöt, s egyébb romlandót sosem vettem ott.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Dictator^ válasza Kalandor (#4) üzenetére


Dictator^
veterán

;]

elég sok ember van aki már ugy meséli, hogy az ismerőse mondta , közbe csak az ismerőse, ismerősének, az ismerőse volt ott...amugy is sok tesco van, sokan dolgonak és dolgoztak ott...dehát ilyen ez, van, volt, lesz..

ezzel nem zoli bát szeretném megvádolni

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#36) lorcsi


lorcsi
veterán

Nem tudom mennyire valós ez a könyv. de ha olyan főnököm lesz, mint a fogarasiban az angol utáni idegbeteg állat 100% megverem, de rohadtul.



dolgoztam az említett helyen, romlott hús cimkézést is csináltattak velem..

[Szerkesztve]

(#37) bigman00


bigman00
tag

Hát nemhiszem hogy ez sokat számítana de Tescoban ösz visz ha 2x jártam ... túl messze van a belvárostól BÁR ezek a boltok is tuti tartalmaznak egy-két huncutságot ... Már a vágóhídon elvan cseszve az egész a húsoknál de valamit enni kell :DD

(#38) dew28


dew28
aktív tag

a konyvet nem olvastam, de egy kasszas tarsammal eloszeretettel hasznaljuk a vonalkodleolvasas-kihagyasanak fortelyait.. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Yutani


Yutani
nagyúr



[Szerkesztve]

#tarcsad

(#40) Yutani


Yutani
nagyúr

Két hete kérdeztem egy ismerősömet, aki a Gazdaságosban dolgozik (igen, nekem van ilyen!), hogy mennyi az igazság a megjelent könyvben. Mivel nem olvasta, soroltam neki egy-két dolgot, például a lejárt szavatosságú cucc és a pizzapult esete.

Erre ő azt mondta, elképzelhető, de amiről konkrétan tud, a két kamion csirkeszárny esete. Az pedig így szól:
Érkezett két hűtőkamionnyi csirkeszárny. Kicsit avétos volt, azaz ha egyet fel akartál emelni, akkor jött vele még 4-5 darab! Na ezt a fincsi rakományt átmosták, jól nyakonszórták fűszerrel, aztán ment a grillpultba, ákcijósan a parasztnak... :DDD

Szóval bármi megeshet, és nem csak a Gazdaságosnál, hanem a Madaras Tecskónál is, meg máshol is.

#tarcsad

(#41) RexpecT


RexpecT
addikt

Hol lehet megvenni a könyvet?

(#42) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ma olvastam el a könyvet, nagyon tetszett maga a könyv .És sztem lehet benne igazság a romlott kajától kezdve az, hogy loptak az áruházból a dolgozók

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) lesaux válasza dew28 (#38) üzenetére


lesaux
veterán

Szóval loptok. Erre én is rettentő büszke lennék, smileyval a végén.

(#44) szállitó válasza Kalandor (#4) üzenetére


szállitó
senior tag

elég sokan dolgoznak a kereskedelemben és mivel a tekko ocsmány és pajtásai nem favorizálják a tartos munkaeröt igy egy ember aki ebben a szektorban dolgozik könnyedén megfordulhat egy évben több helyen is...akár itt is ott is

(#45) szállitó válasza lesaux (#43) üzenetére


szállitó
senior tag

no para sok ám a probavásárlás föleg szerzödés hosszabitás elött és a kamera is mindent lát csak idö kérdése hogy bukfenc legyen

(#46) szállitó


szállitó
senior tag

azt hogy ami már romláshatárán van megy a sütödébe grillpultba ez köztudott dolog és addig nincs is gond amig a lejárat elött egy nappal feldolgozzák mert erre van lehetöségük...sajnos ezért versenyképesebbek ezek az üzletek mert ezt a sok holmit sajtokat gyümölcsöket husárut nem kell kidobniuk...

(#47) Whaskes válasza szállitó (#46) üzenetére


Whaskes
senior tag

a lejárat után is fogyasztható 1-2 napig a kaja, nem? :F az más kérdés hogy kapnak egy ellenőrzést..

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#48) Whaskes válasza lesaux (#43) üzenetére


Whaskes
senior tag

sajnálod a tescot? :D

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#49) koxx válasza RexpecT (#41) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#50) deedee


deedee
őstag

én néha ettem ott grillcsirkét.....És a 3 éves gyerkőcöm is evett belőle.... :O Felvágottakat nem ott veszek,gyümölcsöt sem...Csak mosószert,sampont stb...Azokból meg a márkásabbakat,mert elég jó áron adják..Remélem tényleg az van a dobozban/flakonban ami rá van írva...Addig csak nem merészkednek el,hogy a shauma sampont kicserékik valami szarra.... :F

pályáztam egy állásra a nálunk nemsokára nyíló tesco-ba...Nem jött össze,de boldogan telóztak,hogy árufeltöltőnek mehetnék... :D No thx,válaszoltam... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.