Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pufika


Pufika
tag

Sziasztok!


Nv. kártyában szeretnék tanácsot kérni hozzáértöktől!


Tavaszal amikor a gépem vettem egy GeForce Mx440-8X kártyára maradt keret az ment a gépbe, használom rendesen Tv-re van kötve meg játszom is rajta.


Most viszont lett annyi pénzem hogy lecseréljem a kártyát és itt jön a dilema MILYET?

Nv-t az bisztos méghozzá Abit Siluro

A GeForce Ti4200 gyors de csak DX8

A GeForce Fx5600 szidják de mégis csak DX9

És ugye lassan itt a HL2 És a DOOM III amik már használnák a DX9-et


Vagy üljek még a pénzen kuporgassak és várjam mig lesz új VGA kártya a piacon??



Üdv:

Pufi

(#2) #25954560 válasza Pufika (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ha ragaszkodsz nV-hez, szerintem akkor meg varj, hogy a tapasztalatok mit mutatnak HL2, doom3, stb teren. Ha pedig most akarsz egy eleg nagy ugrast, akkor a ti4200 nagyon jo valasztas, akar hasznaltan is. De majd valamelyik nV guru yol megmondja a frankot :)

(#3) wipes


wipes
senior tag

''lassan itt a HL2 És a DOOM III''

Sztem az odébb van még, addig kijön néhány videokártya. :)
Várj még vele, (ha neked fontosak ezek a játékok) amíg meg is jelennek, és
lesznek velük kapcsolatos konkrét vga tapasztalatok.
Ha új kártyát veszel, sztem a ti4200-ast hosszabb távra
már nem érdemes megvenni.

(#4) xuldar válasza Pufika (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Ha csak a HL2 és a Gyúm miatt miatt akarsz DX9-es kártyát venni, akkor még ne tedd. Mire kijönnek, addigra már biztosan lesznek még jobb kártyák, a mostaniak pedig még olcsóbbak lesznek.
Ha most kell a teljesítmény, akkor és a Ti4200-at javaslom. Olcsó, DX8-ban egy szinten van az FX5600-zal, DX9-et még sehol sem látsz.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) Desp válasza Pufika (#1) üzenetére


Desp
tag

Naszóval..... Ha már választani kell, akkor a DX9 hiányának ellenére mégis a Ti4200 ajánlom..... Vagy ha nagyon akarsz vehetsz FX5600-ot is, de nem ért annyit a kártya, mint amennyit elkérnek érte.... én is azt szerettem volna venni, de volt alkalmam kipróbálni, és siralmas eredményeket hozott.... a Ti4200 viszont iszonyatosan gyors és megbízható.... viszont DX9 nincs benne.. ezért tértem át ATI-ra...... ha mindenképp Nv kártyát szeretnél akkor FX5600 Ultra, vagy Ti4200..... sima FX-t ne vegyél....

Hajj de sokmindenhez nemertek

(#6) tt007 válasza Pufika (#1) üzenetére


tt007
csendes tag

Kérdés: miért akarsz mindenáron NV-s kártyát? De, mindegy ha NV-t akarsz szerintem is várj. Ha nem is lesz újabb vagy jobb kártya, legalább a mostaniak ára kevesebb lesz.

Aki nem dolgozik, annak nincs hiba a munkájában! Szóval ÉN ezrét szivok állandóan!

(#7) anaqer válasza Pufika (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Ha bírod még türelemmel, akkor várd meg legalább az új 5700-ast ( abból is a non-Ultrát ). Hetek kérdése az egész, és az 5600-asoknál sokkal jobb. Szvsz.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) csabicsepp válasza Pufika (#1) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Rossz helyen kopoktatsz :(
Errefele nem illdomos ilyen nv kérdéseket feltenni....

(#9) Goose-T válasza csabicsepp (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

:((
Te vagy rossz helyen. A fórum azért van, hogy tanácsot adjunk, segítséget nyújtsunk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) faster válasza csabicsepp (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Miért nem illik nv-s kérdéseket feltenni? :F

(#11) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szerintem érdemes Ti4200 venned, mert azt később könnyen el tudod majd adni, és addig is valahol van a pénzed, aztán még gyűjtögess ha találsz másik kártyát, ami sokkal jobb és támohatja a DX9-et akkor elpasszolod a ti4200 hozzátolsz valamennyit és veszel egy olyam karit. :)

(#12) #25954560 válasza csabicsepp (#8) üzenetére


#25954560
törölt tag

sztem kulturalt es ertelmes valaszokat kapott

(#13) Jenő válasza csabicsepp (#8) üzenetére


Jenő
aktív tag

Errefelé pedig nem kopoktatni illdomos, hanem kopogtatni.

(#14) Jenő válasza anaqer (#7) üzenetére


Jenő
aktív tag

Bocsi az újab offért, de muszály megtennem. ;]
Az új 5700asok mennyibe fognak kb kerülni?

(#15) anaqer válasza Jenő (#14) üzenetére


anaqer
veterán

Elméletileg 200 USD az Ultra és 150 USD a sima, de persze ki tudja, mennyi lesz mire ideér...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Már feltették előttem a kérdést, de : miért nem gondolkodsz ATI felé? Ár/teljesítmény arányban verik az FX-eket. Amúgy Ti4200 nagyon jó kártya, több benne a kakaó, mint az 5600-ban! Az ne zavarjon, hogy Dx8.1... Mármint ha most akarsz kártyát, amúgy tényleg várj inkább!

hey-ho-let's-go

(#17) aga


aga
tag

Szerintem ha ragaszkodsz az nv-hez, akkor vagy Ti4200, vagy vársz tavaszig. Ha nem, akkor lehet 40000 fölött nem sokkal 9600pro-t kapni. Én is ilyet vettem, pedig 1999 óta csak nv volt a gépben (utoljára Abit Siluro GF4 MX440). Gyönyörű a TV-n a kép, megy vele az összes meglévő játékom, és még egy kis AA-t, és AF-t is elbír.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#18) Jenő válasza anaqer (#15) üzenetére


Jenő
aktív tag

Akkor az Ultrát számolhatjuk olyan 55000-nek. De inkább akkor R9600XT. Vagy ki tudja, addig még milyen karik lesznek...

(#19) Johnny


Johnny
senior tag

Én meg valamilyen használt kártyát javasolok. Mióta tart az Ati-láz, a használt NV kártyák árai a béka segge alatt vannak :)
20 körül már bőven kapsz mind 5600FX-et, mind GF4TI4200-t, ennyi pénzért mindkettő nagyon jó vétel.
Ati kártyák árai használtan jelenleg közelítik a bolti bruttó árat.

(#20) Jenő


Jenő
aktív tag

MSI FX5600XT 128MB DDR AGP8X TV-OUT 40 900,- Ft SEx-el

Elég hihetetlen számomra. Már csak azért is mert 5600XT -ről nem hallottam. Szerintetek ilyen létezik?

(#21) Intelligencs válasza Jenő (#14) üzenetére

... ráadásul tényleg muszáj megtenned... (ha már helyesírunk...)

The Amiga, Born a Champion

(#22) Jenő válasza Intelligencs (#21) üzenetére


Jenő
aktív tag

Kérlek, fejtsd ki bővebben a mondanivalódat, mert ebből nemsoksemmit értettem.

(#23) Jenő válasza Jenő (#22) üzenetére


Jenő
aktív tag

Jaaaa, jó, bocsánat. Ott helytelenül írtam, most pedig itt értetlenkedek. Most már értem. Nem vagyok formában.

(#24) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Helló!

Én úgy tudom, hogy az FX XT kártyák (az ATi féle XT-kkel ellentétben) az FX-ek butított változatai. Tehát azért is olcsóbbak valamivel, mint a nem XT-s változatok. Valahogy úgy lehet ez szerintem, mint az ATi kártyáknál az S.E. jelzés. Szóval ne dőljetek be az nVIDIA XT jelzésének, mert ott nem a megnövelt teljesítményt jelzi.

Amúgy nem vagyok ''anti-NV'' vagy ''anti-FX'' párti, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy jelenleg nekem is egy ASUS féle GeForce FX van a gépben.

Üdv,

Pistabaaa

(#25) Raymond


Raymond
félisten

Varj meg par hetet es ha ragaszkodsz az NV-hez az 5700Ultra nagyon jo vetel lesz. Igaz az ATI kartyaknak meg mindig jobb az ar/teljesitmeny aranya, de hat ha az nem erdekel akkor 5700Ultra...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) FreeM válasza Pufika (#1) üzenetére


FreeM
aktív tag

Ha szereted a Wolfeinstein ET-t (is), akkor GeForce FX 5600U-t vagy annál jobb GeForce-t javaslok.

[L]http://www20.tomshardware.com/graphic/20031107/xgi-volari-19.html[/L]

LOL! :D

(#27) rudi válasza Pufika (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

gr4ti4200 és fx5600 közül jobbnak tűnik a gf4 mert igaz hogy az FX már dx9es de az 5600 kevés a DX9hez szóval nem sok értelme lesz majd 10FPSen a HL2nek meg a Doom3nak.

Szerintem mindenképpen várj az 5700Ultáig, mert durván Radeon 9600pro/XT szint lesz és 200USD köré ígérik. Tavasszal meg úgyi olcsóbb minen mint karácsony előtt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) zsoltee10 válasza csabicsepp (#8) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezt meg hol olvastad? miért nem lehet feltenni nv-s kérdést? ez független hw oldal, és nem szeretném, ha az ellenkezőjét terjesztenéd.

(#29) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A hardveroldal független, ez igaz, de attól még sok itt az ATI párti ember, ami teljesen érthető, hiszen minden a mellett szól, s az nV ellen, az viszont igaz, hogy ez csak a dx9-es karikra igaz...

De ma a legjobb vétel egyértelműen ati-fanságom ellenére is: GEFORCE 4 TI4200-64MB, 4, vagy 8* agp, mindegy.

Más kártya elbújhat emögött, legyen akár Radeon, akár FX.

I am having fun staying poor.

(#30) Johnny válasza zsoltee10 (#28) üzenetére


Johnny
senior tag

Gondolom ''átesett'' a HWSW-ről, aztán benne maradt az ottani ''félsz'' ;]

(#31) anaqer válasza FreeM (#26) üzenetére


anaqer
veterán

[L]http://www.digit-life.com/articles2/digest3d/1003/itogi-video-gallery-bugs.html[/L] - RtCW : ''LOL THIS!''

1) ... így könnyű ám gyorsnak lenni. :U
2) ''Annál jobb'' GeForce például a GF4TI is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) Johnny válasza Jenő (#14) üzenetére


Johnny
senior tag

Én még csak nagyker árlistán láttam 5700 Ultrát, abból is Chaintech-et. Ugyanez a márka 5600 Ultrájához képest 2e volt a különbség nettoban.

(#33) Pufika


Pufika
tag

Sziasztok!

Köszönet a sok és hasznos hozzászóllásért!

Halasztom a vásárlást az FX 5700 és a játékok megjelenéséig majd ha már lesz tapasztalat ujra gondolom!




Üdv:

Pufi

(#34) peterqe válasza Pufika (#33) üzenetére


peterqe
aktív tag

Jól tetted.

Amúgy a GF4 Ti4200 tényleg jó kártya, de megvételére senkit sem buzdítanék(mint sokan itt a topicban).
-Miért?
-Mert az új dolgokhoz rendes (=minden high + 1024x768) beállítások mellett kevés benne a kakaó. Az AA és az anisot meg el is felejtheted vele rögtön.

Azért mondom ezt, mert én három hónapja cseréltem az MSI 4200-es 64 megás kártyát (ment 300/600-on!) 9800-asra (persze az is meg van durrantva 420/380-on). Az minőségi ugrást jelentett.
GF4Mx-ről GF4 TI4200-re váltás inkább egy ''egyre rosszabb kompromisszum'' lett volna csak.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#35) Speccy válasza peterqe (#34) üzenetére


Speccy
senior tag

ok, de gondolom ráfizettél pártizezret arra a cserére...

There is hope!

(#36) csabicsepp válasza Goose-T (#9) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Mind a két mondatoddal egytértek.

(#37) anaqer válasza csabicsepp (#36) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Már ne is haragudj, de akkor mégis mit keresel itt? :F
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) Alvin_ti4200 válasza Pufika (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

FX5600-at messze kerüld el, ugyanis nem teljesen DirectX9 kompatibilis. Erre világítanak rá a Hardwareoc-n is a Radeon 9600XT tesztben a TR:AoD-vel és a ShaderMark-kal:(

(#39) FreeM válasza Pufika (#33) üzenetére


FreeM
aktív tag

Pufika! Már nyugodtan földhöz vághatod a malacperselyt. :P

CHAINTECH GFX 5700Ultra 128MB DDR TV/DVI 48200 + FA

(#40) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hol-hol???

(#41) FreeM válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


FreeM
aktív tag

Ez a ''nem teljesen DirectX9 kompatibilis'' ez egy marhaság. Teljesen DX9 kompatibilis, sőt, azon túl mutat! De ha mégsem, akkor tessék KONKRÉTAN megmondani, hogy mi miatt nem az!
A ShaderMark-al nem kell jönni, mert a nem lefutó tesztek olyan szolgáltatásokat igényelnek ami NEM KÖTELEZŐ a DX9-hez. (Ilyen alapon egyetlen ATI kártya sem DX9 kompatibilis, hiszen az egyik NV demo-n mindegyik összeszarja magát, mert nem képes olyan hosszú shader programokat futtatni. De nem is kell, mert a DX9-ben a limit eléggé alul van meghúzva.)

(#42) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezesetben fordulj Roadside-hoz.

(#43) FreeM válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


FreeM
aktív tag

Bótot nem reklámozok. Légy ügyes, és keresd meg! :DDD

(#44) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt remélem nem komolyan gondoltad;]

(#45) FreeM válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


FreeM
aktív tag

Nem tudom ki az, úgyhogy inkább ő forduljon hozzám.

(#46) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ő írta a HardwareOC-n a 9600XT tesztet, amiben fény derült az FX5600 problémáira. [L]http://www.hardwareoc.hu[/L]

(#47) FreeM válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


FreeM
aktív tag

De, teljesen komoly. Egyébként eléggé ''tahó'' hely, úgyhogy márcsak ezért sem reklámozom.

(#48) Alvin_ti4200 válasza FreeM (#47) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor tuti Bluefish:C

(#49) FreeM válasza Alvin_ti4200 (#48) üzenetére


FreeM
aktív tag

Nem nyert! :t

(#50) divot válasza FreeM (#39) üzenetére


divot
veterán

Szszszszszs... Hatvanezer forint? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.