Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Fred23 #57128 üzenetére

    Nekem M430 van, és jó vele a tapasztalatom A GPS jóval pontosabb az alsó-közép kategóriás telefonoménál, és a pulzusmérője sem rossz (nyilván pontatlanabb a mellkasi mérésnél - nekem maúgy van Polar H7-em, amivel párosítható, de többször használom a csuklóst). Ami hátrány, hogy az energia spórolós GPS módjai használhatatlanok, a normál GPS mód aksi ideje 8 óra, ami már inkább csak 5-6 két év és sok ezer km után, túrázásnál már kevés.

  • Agony

    aktív tag

    válasz Fred23 #57128 üzenetére

    Pont arra próbáltam rávilágítani, hogy ne feltétlen a csuklós optikai pulzusmérésre alapozva válassz eszközt. :) Hiába veszed meg a legfullosabb Garmint, Applet és társait még abban is egy marék szamóca az egész... egy szőrősebb kézzel vagy 5x100 résztávval már nem tudnak mit kezdeni. De nem is kell ilyen messzire menni, ha pl. csuklós pulzusméréssel próbálok TRX-ezni vagy bringázni ahol folyamatosan mozog a kézfej, össze vissza mér, miközben a pántos full stabil végig.

    Tehát ahogy a többiek is írják, inkább válassz egy korrekt órát, aminek jó a GPS-e és van hozzá jó backend, ahol kiemelezheted a futásod (Polar Flow, Garmin Connect, stb..), aztán ezt az órát már ki tudod egészíteni egy pánttal bármikor és akkor van egy pontos GPS-ed pontos pulzussal.

    Ha esetleg nem tudod elviselni a mellkaspántot (sokan vannak ezzel így), akkor a csuklós mérésnél még mindig jobb a karpántos optikai mérés. Ez még mindig lomhább mint a mellkaspánt, de ahogy teszteket olvastam róla az ütésszámot pontosan eltalálja és stabilan mér, nincsenek kiugrások, nem mozdul el. Pár éve amikor megjelent a Polar OH1, azt pl. nagyon dícsérték, de már nem nagyon találni, gyanítom azt váltotta a Polar Verity Sense.

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés