Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6034) Revolit


Revolit
senior tag

Nemrég még én kérdeztem, hogy milyen Okostelefonos track progi ajánlott, most leírnám a tapasztalataimat :) Hátha segít valakinek a döntésben...

Sokat keresgéltem neten, véleményeket, fórumokat olvasgattam, végül ezekre szűkítettem:

-Endomondo
-Runtastick
-Runkeeper
-Strava
-Sportstracker

(Nike+ is gondolkoztam, végül az kimaradt)

Endo: Igen funkciódús, külön tetszik, hogy automatikusan méri coopert, 5km meg hasonló "ismertebb" időket. GPS-e nekem ennél volt a legpontosabb. Fizetős verziója igen hasznos, lehet workoutot definiálni magadnak, és van itt is voice feedback, aminek a hangja (az ingyenes) siralmas, érthetetlen (mert felolvasó progi igazából). Továbbá ennek van leginkább pénz szaga (vedd meg pro verziót, fizess elő premiumra, fizess külön jó minőségű hangokért... pff)

Runtastick: Szép és jó, de van egy hátránya számomra: eléggé pontatlan volt GPS útvonalkövetés :( Nem mért kevesebbet ahogy néztem, de igen érdekesen "kerekítette" futópályát, meg mikor erdőben futottam, nem igazán sikerült 2x ugyanoda belőnie útvonalat (endonak ez elég jól ment). De nem egy rossz progi amúgy, kevesebb mérést kínál mint Endo. Pro verzió itt is fizetős progiból :(

Runkeeper: nagy reményeket tápláltam iránta: nincs fizetős pro verzió, ingyenes az egész (persze premium account itt is van), van egy rahedli előre megírt workout, pl maratonra felkészítő amatőröknek. Voice feedbeck igen szépen costumizálható (avarage, current és last lap idejét is tudja, előző kettő currentet nem. nem olyan fontos, de na...) Aztán pont ma próbáltam ki... hát katasztófa!!! Eleve lakás előtt elindítottam és nem talált GPS jelet, még a futópályánál sem... előző kettő már a lakás előtt megtalálta. Ott újraindítottam, akkor meglett. Írta is, hogy Excelent. Elindulok, még végig se értem 300m-es pályán, már mondja első 500 méter eredményét... valami egy perc akármennyi pace-el, mondom okééé :D Na megyek tovább, de harmadiknál meguntam, lekapcsoltam 1.66km-nél (futottam 2 körnél picivel többet, azaz kb 700m-ert), mondom lehet borús idő miatt, elindítottam endo-t, és tökéletesen mérte, még mikor erdőbe kimentem akkor is. Biztos hogy egyedi eset, meg ritkán fordul elő, mert sokan használják, szóval ennyire nem lehet pontatlan, de rögtön elsőre ezt játssza? Sajnos leszerepelt nálam... ezentúl én sose bíznék már benne :( Ha az útvonalkövetés jól működött volna, könnyen lehet, hogy ez lett volna a befutó...

Strava: nagyon funkciószegény, egyetlen egy nagyon nagy plusz neki, az a szegmensek, király! De aztán néztem, ahhoz, hogy élőben mondja szegmens időket, premium előfizetés kell... na jól van mondom, akkor mindegy... utólag annyira nem érdekes, akkor már nem tudok gyorsítani tempómon :) Amúgy szerintem ez készült inkább a profibb/komolyabban futóknak, szóval lényegre törő, sallang mentes.

Sportstracker: Weboldal leszerepelt nálam, baromi lassú volt, állandóan befagyott mikor workoutot akartam böngészni/elemezgetni... hagytam is, ráadásul csak az fogott meg benne, hogy térképen látom hogy környékemen ki mit futott. Ez jópofa volt.

Szóval a befutó azt hiszem endo lesz, csak ne lenne ennyire pénzéhes... de ez van. Runkeeper szerintem nyert volna nálam, csak az a fránya GPS... ejj, lehet majd adok neki még egy esélyt, de hát első benyomásnak ez így nagyon gáz...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.