Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801)



addikt

Stravan be lehet állítani, hogy minden feltöltött futásnál automatikusan csinálja meg a distance correctiont? Vagy mindig egyesével kell rákattintani?

Illetve, úgy általában mi a tapasztalat azzal? Inkább bug vagy feature? :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#49802) parandroid válasza emvy (#49800) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarna a Polar ökoszisztémájáról migrálni, akkor valami Vantage. Ár-érték arányban meg én azt mondanám, hogy valami leakciózott Fenix.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49803) sutirablo válasza bandus (#49794) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Ha maradnál Polarnál, akkor Grit X, Vantage V 2.

emvy: Coros-tól, csak a Pace széria nem tud csiganyál navit, viszont az app Polar után lehet kicsit fapad lenne.

(#49804) zzola válasza zzola (#49764) üzenetére


zzola
félisten

Sajnos a Players Room lemondta a Pega36 rendelést. :W
Bepróbálok egy 43 1/3-os SL20-at, a 42 2/3-os széltiben kicsit szoros volt...
Bár a Solar Drive az 42 2/3-os is kicsit szűk volt, de kitágult...

A múlt héten megérkezett a Polar H9 pulzusmérő, Garmin 645-el össze tudtam párosítani. Próba talán ma...

[ Szerkesztve ]

(#49805) Studi válasza zzola (#49804) üzenetére


Studi
addikt

Én a Decathlonban vettem pulzusmérőt. Amazfit Stratos 3-am van, azzal használom. Viszont a pulzusmérő kb 3 óra alatt lemeríti az órát. Más pántokkal, órákkal is így van? Futás közben még nem is nagy gond, de bringázni is megyek, hosszabb távokra, ott azért jó lenne ha jobban bírná.

(#49806) zzola válasza Studi (#49805) üzenetére


zzola
félisten

Nem meríti le, nálam nem.

(#49807) gombi01


gombi01
tag

Óra téma (garmin):
A Fenix6xPro 209eFt, szerintem jó kis óra!
A 935 mind beszarik, egy két úszás után, temp/baro szenzor tönkremegy...
Zokni:
decathlonos is és az aldis (CAT) rövidszárú mind jó!
engem még nem lassított le egyik zokni, se csak a kor ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#49808) emvy válasza gombi01 (#49807) üzenetére


emvy
nagyúr

> A 935 mind beszarik, egy két úszás után, temp/baro szenzor tönkremegy...

Mind? Fura, szolok majd az enyemnek is, hogy szarjon be :DDD

De miert venne valaki futasra 945 helyett Fenix-et? Plusz sulyert, hogy izmosodjon a kar?

while (!sleep) sheep++;

(#49809) bajnokpityu válasza gombi01 (#49807) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Fenix nagyon nehéz sztem futni..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49810) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mit jelent az, hogy "nehéz futni a fenix"? Nekem Fenixem van, de még sosem gondolkodtam azon, hogy "ejj, de nehéz ez az óra"...

Bár, belegondolva, lehet 10 mp-cel is gyorsabb lennék km-enként óra nélkül, ennyire lehúz a Fenix! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#49811) inf3rno válasza Vertigo18 (#49810) üzenetére


inf3rno
nagyúr

100g, nem olyan, mint a gyerekjáték olcsó forerunnerek, amik 50g-ot nyomnak. Egy kicsi mobil 200g körül van, a Fenix ha fém szíjjal rendeled, akkor kb. olyasmit nyom. Nincs nagy jelentősége, én legalábbis futottam már mobillal és elég hamar arról is megfeledkeztem. A 20 kilós kislányokat talán elhúzza balra. ;]

Buliban hasznos! =]

(#49812) zzola válasza gombi01 (#49807) üzenetére


zzola
félisten

Tudtommal a 945 ugyanaz tudásban, csak könnyebb.

(#49813) inf3rno válasza Studi (#49805) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Papíron 5 órát kéne annak bírnia, úgy látszik a gyakorlatban csak 3-at bír. Hosszabb bringáknál én be szoktam tenni az Ambit3-at a táskába és rádugok egy power bank-et, hogy töltse fel, ha nagyon le van merülve. Ha nem támogatja az órád a mérés közbeni töltést, akkor maximum a GPS rögzítési gyakoriság, amivel játszhatsz, hogy ne 1 másodperc legyen, hanem mondjuk 5.

Buliban hasznos! =]

(#49814) Hi!King válasza Studi (#49805) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem épp ellenkezőleg, kicsivel többet bír az órám, ha a csuklós optikai mérés helyett külső pulzusmérő pántot használok edzésnél. Nem lehet, hogy azért merült le hamarabb az óra, mert előtte közvetlenül a csuklódra tetted, utána meg ruhán kívülre? Mert úgy nekem is hamar lemerül hidegben.

[ Szerkesztve ]

(#49815) Hi!King válasza bandus (#49794) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem is M430 van, ha most váltanék, akkor Polarnál maradva Vantage V-re váltanék, mint kifutó csúcsmodellre, amit relatív jó áron lehet megkapni (ahogy látom 124 ezer a legolcsóbb helyen), illetve nem látok hasznos pluszt a Grit X-ben és a V2-ben. A Vantage M meg túl kevés előrelépés lenne az M430-hoz képest.

Viszont elgondolkodnék a váltáson is, Suunto, esetleg Garmin irányába, előbbiek ahogy látom jó ár-érték arányúak, a Garminé pedig a legszélesebb kínálat, piacvezetőként a legelterjedtebb saját rendszer.

(#49816) Vertigo18 válasza inf3rno (#49811) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, én is éppen erről beszélek! Amikor az övtatyóban figyel a telefon a seggem felett, azt is hamar elnyeli a feledés, ráadásul ezek a modern tatyók már nem is érezhetőek, hogy rajtam vannak.

Egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy valaki észrevenné a 100g és az 50g közötti különbséget futás közben...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#49817) parandroid válasza bajnokpityu (#49809) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lol. Többet kéne karra gyúrni. ;]

Párom 160 centi, ötvenpár kiló, de neki nincs ilyen gondja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49818) bandus válasza parandroid (#49802) üzenetére


bandus
veterán

minden fent van straván, az én elképzelésem szerint egy polar -> garmin váltás nem lehet gond, onnantól a garmin connectről veszi át az adatokat. a polar felülete biztosan nem hiányozna :) az ötlet a hosszú üzemidő mögött, hogy a túrákat is tudjam rögzíteni vele, a hosszabbakat is, alpokban, tátrában, ne adja az ég a kaukázusban, ha valaha sikerül visszajutni. de igen, alapvetően a 945 mindenre is elég kell, hogy legyen a számomra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49819) parandroid válasza bandus (#49818) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A 945 szerintem már modernebb hardver, mint az én Fenix5-öm, inkább az új Fenixekkel lehet partyban, de nem tervezek cserét, szóval nagyon nem vagyok képben. Mint írtam, ez is jóval többet tud, mint amire szükségem van, ha anno nem viszketett volna a tenyerem, hogy csak le kéne cserélni az fr235-öt, igazából az is kiszolgálna még mindig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49820) Studi válasza Hi!King (#49814) üzenetére


Studi
addikt

Milyen órát használsz? Szerintem az enyém le se kapcsolja a csuklós mérést közben. :(

inf3rno: köszi a tippet, a GPS lazításának utánanézek.

(#49821) gombi01


gombi01
tag

A fexin6x pro szíj vastagabb, jobban tart és kényelmes viselet, nem nehéz.
emvy: úszás használat után megy tönre, idő kérdése, varázsigére nem hallgat ;)
zzola: jobb a tömítés, én nem vennék többet forerunner sorozatot pont amiatt mert csalódás volt a 935, nem zavar, hogy nehezebb

de persze mindenkinek megvan, hogy mit tart fontosnak egy óránban , úgyhogy BÉKE :R

gyorsabb nem az órától, hanem a qrva résztávoktól leszek, ha sikerül :))

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#49822) emvy válasza gombi01 (#49821) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat en eleg sokat usztam mar benne, including Balaton-atuszas, azota is jol mukodik :) 2 ev 9 honapja vettem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49823) gombi01 válasza emvy (#49822) üzenetére


gombi01
tag

örülök, szerecsés vagy, a klór eszi meg, 2,5évet bírt az enyém, azóta a polcon figyel :(
elsőre a magasság érték kezdett baromságokat mutatni aztán szépen lassan a hőmérésklet is megadta magát.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#49824) tomcica válasza gombi01 (#49807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Milyen kor? :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49825) gombi01


gombi01
tag

45+ senior baszki :D

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#49826) tomcica válasza gombi01 (#49825) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaaaa :DDD azt hittem valami "kergemarha kor" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49827) Never79 válasza Vertigo18 (#49791) üzenetére


Never79
tag

:D. Én azért erre használom az óra térképét, szoktam tervezgetni utakat a turistautak.hu-n, s feltöltöm órára. Annyi helyen nem voltam még itt a Vértes/Gerecse területen. 2 hete valami volt szovjet bunkert néztem meg, bár lemenni nem mentem le, mert nem volt nálam fejlámpa (de ezt lehet már írtam?).

Volt egy kis kalandos rész is, benéztem egy kereszteződést, az óra szerint "jól mentem". Persze, csak én felkaptattam egy dombon, a jelzett út meg a völgyes részben ment. Hát valahogy oda le kéne jutni gondoltam, de ez a problémám magától megoldódott, mert a vizes, sáros avar úgy gondolta elindul alattam (ahogy néztem lefelé). Szóval 20-30 métert seggen csúszva megtaláltam a helyes utat. Persze egy nagyobb korhadt faág is megunta a magaslati létet, s elindult utánam. Szerencsére annyira nem talált el, hogy komolyabb sérülést okozzon.

Chuck Norris : szép nagyon, jó kis köd volt akkor arra is.

FR 945 = Fenix 5X műanyag tokban. Magpet írta valahol.

(#49828) Studi


Studi
addikt

Szolgálati: emagon megy a divat20 kupon, 20%-al olcsósíthatóak az általuk forgalmazott futócipők is akár.

(#49829) ígyvanferi válasza Studi (#49828) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pega 2 Trail 27 ezerre jön ki így. Nem tudom milyen a sima 37-eshez képest, amit még szintén nem próbáltam, de egész jól néz ki. Gondolom hibrid terepezőnek jó is kell legyen.

(#49830) xy.zsolt válasza Studi (#49828) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi :R ....egy fehér paga37 25600-ért bezsákolva

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49831) tomcica válasza ígyvanferi (#49829) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Trail 2 az szinten react anyag,ergo hasonlo feeling,mint a 37es sima pega.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49832) ígyvanferi válasza tomcica (#49831) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát de ez az, hogy azt sem tudom milyen. :DDD Nem volt még reactos cipőm. Vagyis hát a Turboban azt hiszem az van a zoom-x mellett (alatt, fölött), de ott ez utóbbi a domináns.

(#49833) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#49832) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én pont a react miatt döntöttem a pega37 mellett...."repülni" szeretnék végre, majdnem úgy mint régen.....akkoriban react nélkül is ment :K Csak nehogy kiderüljön, hogy nem lesz jobb fényévekkel mint a mostani lidlis csukám :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49834) tomcica válasza ígyvanferi (#49832) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg az Epic React, Odyssey React, Legend React, Zoomfly mind ezen alapulnak. Epic es Zoomfly komoly sebessegre kepes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49835) danielsz válasza tomcica (#49831) üzenetére


danielsz
tag

Pega Trail 2 a Pega 36 Trailhez képest kicsit túlépített, nem? Nekem legalábbis ez jött le a leírások/tesztek alapján.

(#49836) tomcica válasza danielsz (#49835) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahhoz igen, 35/36 az mas vilag, de a 37 nagyot valtozott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.