Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43987) tomcica válasza tomcica (#43980) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy kis beszamolo a vasarnapi Vajdasagi- es Szerb Terep liga versenyrol.
Kb 300 ember verodott ossze az Ujvidek melletti Fruska Gora nevu hegyre. A szervezok valtozatos palyat alakitottak ki, h legyen benne szint es tehnikas resz is. Harom tavon lehetett a csapatoknak pontot gyujteni 17km,28km es hivatalosan 42km (beerkezok 40.5-40.7-et mertek). A trukkos, h a rovidebb tavokon meg a dobogosok is kevesebb pontot hoznak, mint a nagy tavon az elso 20 beerkezo. Igy a pontszerzo emberek (5fiu es 3lany) mind a hosszun indult, szinte minden csapatbol.
Mivel a helyi csapatunk futoklub, ez a liga csapatverseny pedig hegymaszo es turazo kluboknak van, igy mi a szomszed varos Szabadka csapatanak futottunk.
A terv az volt, h az elso 30km visszafogott es a vegen mindenki fut, ahogy csak bir.
9:30-kor volt a start, nehany repulot futottam es egy 200m emelkedot, h az izom megfelelo tonusba keruljon, a pulzus kicsit felmenjen.
Bealltunk a hegy labahoz es ellottek a startot. Nagyjabol 15 ember futott elol jo iramot, abbol 4-5 nagyon ellepett. Hirtelen jott egy meredek lejto (ez meglepett, azt hittem felfele megyunk, na par szaz meter utan mar csak fel-fel-fel volt a program). Ezek a fiatal elmezonybeliek ugy futottak lefele nyelgazon, h naaagyon megijedtem amikor elleptem veluk. Ugg ereztem barmikor eleshetek, es nem tudtam meddig tart a lejto, mennyire szabad engedni a gyorsulast. Persze mar a hatukat se lattam mire vege lett a lejtonek. Utanam meg megint nem jott senki egy jo darabig. Elso elagazas, siman rossz fele mentem, de csak egy 100metert,latom a tobbiek jonnek es amarra mennek, visszafordultam es utolertem oket.
Egy 5os boy volt, kozepes iram, csurogtam egy fel km-t veluk, ahogy meredekebb emelkedohoz ertunk belassultak, elkezdtem fel-feljonni vagy beragadni ahol szuk osveny volt (legtobb hely). Na mondom en ezt a totyogest nem birom, mas hatat nezni se. Feljottem az elso moge, fiatal kolok, hallom en a legzesen h ez mar 90%,en meg meg rendesen be se melegedtem. Kerdezem mennyire van az elso csoport elottunk, azt mondja O nem tudja, O csak a rovidre nevezett be. Na mondom Jolan, ez itt kullog, nekem meg elfolyik a magzatvizem. Mivel tavaly a szabadkai versenyen ez a kiskolok nyert, mi Agony-val es Edvard kollegammal pedig kontrollalt edzest tartva ertunk be mogotte, igy mar ismer. Akkor a celban nagyon kostolgatott, h mennyire futottuk stb. Meg is jegyeztem, h a galaxis egyensulya vegett ezt ki kell majd egyszer egyenliteni, es miert is ne legyen ez a mai nap.Azt mondja emlekszik ram tavalyrol, na mondom, persze hogy emlekszel, akkor edzsttunk, de ma, kisbaratom spartai meszarlas van programon. Elkoszontem tole, h "vidimo se u cilju, ne mogu ja ovako kao baba", azaz "talalkozunk celban, nem birok en ugy totyogni, mint egy oregasssony". Es truccbol felkaptam 90%-raaz emelkedon, mint a Star Trek hiperugras ugy tunt el mindenki az elsokanyar utan. Gyurum-gyurom, kezdem jol ereznimagam, kb 6-7km lehetett, bemelegedtem, energia vegtelen, legzes jo, pulzus tokeletes (erzesbol, mert direkt nem mertem). Hirtelen egy meredek emelkedon feltunk egy leszakadt versenyzo az elmezonybol. Beertem, hallom h zilall, kerdem mennyire vannak, azt mondja par perc, de toljak nagyon.
Ennyi traccs eleg is volt, meg egy 5%-ot csaavrtam, epp jott egy enyhebb lejto 3:45-el zuhogtam lefele.
Jo 2km kellett igy feszesen mire utolertem egy jol mozgo legenyt.Na ez mar kb nalam 90%,nem lassu, beertem es bealltam melle, moge. Jo arc volt, ismert 2018ban egy 50km-es haromtagu valto versenyen ok ertek be mogottunk masodikkent. 1:18-as felmaratonja van. Szepen morzsoljuk, 10km-nel bedobtam egy zselet, jott az ellenorzopont ittam egy pohar vizet es toltuk is tovabb. Par egyutt morzsolt km utan latom en, h minden emelkedonel le-lemarad picit. Visszavettem egy hajszalnyit, sikon es lejton ment mint a raketa. Mondom neki, h elegge kuszkodik az emelkedokon, azt mondja nehez 63kg,ha olyan sovany lenne, mint en akkor nem lenne, gond. Kerdi hany kg vagyok 60?Mondom 51,erre kitort belole jatekosan, h " eredj a fenebe".
Kerdem hanyan vannak elottunk, aztmondja csak egy futo, de nagyon tapossa es a hosszura megy,O a sar miatt a tervezett hosszu helyett a kozepesre valt (engedelyezett bizonyos pontok elott meg a dontes), na mondom faxa, itt a sherpam erre leroviditi. 18-20km lehetett ahol az ellenorzo pontnal szetvalt a palya, elkoszontunk es vakumba kerultem.
Onnan egy remalom lett az egesz. Vakumba kerultem uldoztem 95% es fullnylegazon az elsot, egy falunk futottam at aszfalt sik, 3:25-3:35 kozott repultem, meg csak az utca vegen a hatat se lattam. Egy templom mellett vezettek el a palyat, jobbra a templomhoz az ut, balra egy masik ut. Fogom a balt, futok-futok, egy jo 300m utan egy kaszarnya, full tilto tablak es szoges kerites. Sehova. Visszafordultam, elmentem a templom fele, ami 150m utan befordult a templom kertjebe es sehova. Na mondom, baxod m, merre most?! Visszamegyek, harom oreg setap, kerdem merre van az ut a csucsra?! Azt mondjak a bal oldali uton, mondom lehetetlen, arra egy kaszarnya van.Mondjak elotte forduljak, hat kiderult egy bokor utan egy susnyasba fordul be 30cm-s osveny. Ott mar karomkodtam. Full gaz ujra, es a csucsra fel egy elagazason semmi jeloles. Persze h a rosszat valasztom, hoztam a napi format. 1km rossz iranyba, 1km vissza, ott ertem utol eloszor azt aki vegul masodik lett. Be isalltam melle, mondom idevalosi, ismeri a terpet, de egy par szaz meter emelkedo utan egyszeruen nem birtam a cammogast, elfarasztott. Elleptem es eltevedtem.
A vegen 4x tevedtem el, tobbszor mar nem talalkzotam senkivel h bealljak vele. Majd 9km extra tavot gyujtottem, ketszer azt hittem tltelen fognak ramtalalni a fat lopo emberek.
A vegeig toltam, az utolso emelkedon behoztam ket embert es ugy futottam, mintha az elsot uldoznem, nekem mashogy nem is megy a versenyzes. Vagy engem uldoznek, vagy en uldozok.
42km 3:48-nal csippant, abba volt mar jo 15perc tevelyges, varakozas. 35km-nel ettem meg a negyedik utolso zselemet, volt energiam vegig. Szitalo eso volt, huvos, picit szeles (a fak kozottnem zavart). Mocskos saros vegig, Inov8 212 jo valasztas 8mm fogak, par lepes utan ledobta a sarat. Ket vizem gazoltam, merinoi inov8 mudsocs zsenialis, a labamon megszaradt.
43-45km-nel ereztem h ez mar nem vicces. Fejben is 42re keszulsz, nem tudod meg mennyi van hatra, kajad nincs. Onnan mar szivbol toltan ki azt a 4-6km-t.Jo buli volt, rendes terkepes oraval, 5 zselevel megcsinalnam ujra :K
Eleg keson fejeztunk, nem vartuk meg az eredmenyhirdetest. Elso 10ben benne vagyok, 5-6 korul(?!). Viktor kollegam harmadik lett 6:32-es atlagot ment, szepen futott, 200m-t tevelygett csak, az semmi.
A lanyoknal Nati negyedik lett 39eves zsebraketa, szerintem jovore siman dobogos lesz. Tobbiekis becsuletesen lefutottak, jo sok pontot gyujtottunk, mindenki hozott. Elegedett vagyok a csapattal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.