Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) inf3rno válasza varmi2 (#41739) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs hideg, csak fel kell öltözni...

Buliban hasznos! =]

(#41752) inf3rno válasza Vertigo18 (#41744) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyenkor meleg zuhany kell.

Buliban hasznos! =]

(#41753) inf3rno válasza ígyvanferi (#41745) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula neked is! :C

Buliban hasznos! =]

(#41754) ígyvanferi válasza Agony (#41749) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez az, de nekem az van a listában, amit a futóórán is láttam. És mondjuk egy perccel később mentem át a kapun a rajtnál. :D Na mindegy. Én élveztem, nem haltam meg, de egész jól ki is futottam magam. De akkor te is hasonlóan voltál.

Itten futok be. Na nem a rózsaszínben, hanem a fehérben. Nem rémlik, hogy láttalak volna, bár ugye ezt így utólag nehéz eldönteni. :D Futás közben biztos nem, mert legelöl voltál, illetve a befutódat sem láttam. Addigra már valszeg el is indultunk.

(#41755) Agony válasza ígyvanferi (#41754) üzenetére


Agony
aktív tag

Megnéztem a videót, de nekem se rémlik hogy láttalak volna... na majd jövőre talán összejön valami PH-s boly. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#41756) Zoty4


Zoty4
őstag

Megjöttek a cipők, nagy a dilemma, a 42,5be szüken bele tudom nyomni a mutatóujjam, a 43ba kényelmesebben tudom belerakni a mutatóujjat. a 43-as komfortosabbnak tünik ,de abban picit elemelkedik a bokám. segítsetek légyszi. Szélességben elég feszesek

[ Szerkesztve ]

(#41757) borix válasza ígyvanferi (#41754) üzenetére


borix
őstag

Célegyenes ráfordítója előtt csak sikerült megelőzni a nagyit? [link] ;]

(#41758) borbelyfer válasza Agony (#41755) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

1. Gratulalok nagyon szép idő
2. Tavaszra van verseny kinezve itt az alföldön?

(#41759) ígyvanferi válasza borix (#41757) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:P Össze kellett rúgnom a bokáit, mert nem hagyta magát. Van már egyébként tapasztalatom a nagyik lenyomásában: [link]

(#41760) Agony válasza borbelyfer (#41758) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszönöm, most egyelőre csak az UB a biztos cél.

A jövő év lesz az első ahol lesz tudatos alapozás és felkészül, meg konkrét célok, az idei csak ilyen vegyes volt. A versenyek teljesen véletlenszerűen, kedv alapján jöttek, Tom pedig kb. 6 hónapja terelgeti az edzéseimet, hogy legyen valami értelme is. Így a futások kicsit "terhesebbek", mert nem azt meg úgy futom ahogy a kedvem tartja, de 6 hónap alatt több eredményt hozott mint az elmúlt 6 év, úgyhogy nem kérdés melyik a helyes irány.

Talán UB előtt lesz egy hódmezővásárhelyi verseny ami mindenkinek elérhető közelségben van, ez van még tervben:

https://www.facebook.com/events/656589128195620/

Ezektől eltekintve én szerintem majd szegedi versenyekre megyek, ott valamiért nagyon szeretek futni, nagyon jó város.

Neked van már valami terv? Tényleg jó lenne valami PH-s bolyt összehozni, mert most is kicsit végtelennek tűnt egyedül futni, én meg úgyis csak időre megyek, ha az ér helyzést ér, ha nem nem, de nem zavar ha valaki 5 másodperccel előbb fut be nálam.

Start with a whisper, end with a scream!

(#41761) titetoyz


titetoyz
tag

UB-sok! kaptam egy lehetőséget az UB-ra, 6 fős vegyes csapat. így férfi csapatként (!?) indulnánk, kb 5perc/km alatti tempó lenne a cél, a kérdés az lenne hogy ebben az esetben lehet számítani valami jó helyezésre vagy fogjam fel csak élményfutásnak..?

(#41762) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ha már versenyek, tudna valaki ajánlani egy kora tavaszi (február vége-március) félmaratont Budapesten és környékén? Jó lenne, ha sík lenne, meg nem kell ilyen nagy verseny, nem baj ha nem marha drága. Csak életem első FM versenye lenne, szeretném kipróbálni magam egy versenyen.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41763) tomcica válasza titetoyz (#41761) üzenetére


tomcica
Topikgazda

noiben igen :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41764) tomcica válasza Agony (#41760) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig lesz olyan edzoverseny is ahol az ido lesz lenyegtelen,a helyezesre figyelunk :K vagy nyullal gyakorlas (ahol a nyul fix tempot fut pl 3:45 12-14km-en es nem gyorsit a vegen,neked viszont az utolso 2-3km-en el kell lepned 3-5mp/km-el ) meg persze futunk el classico vasarnapot is,ahol 3x10km elso laza csajokkal,masodik gumival (az is ugyanaz a tempo picit lassubb is,de meglasd a pulzus dolgozik majd rendesen) a harmadik pedig tempo (versrnyhez kozel fokozps tempo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41765) tomcica válasza tomcica (#41764) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A ilyen vasarnapi kozos edzesre szivesen latunk barkit innen a PH forumrol is,az se gond ha hosszu lazanak lecsurogja az elso ket szettet (ugye ilyen 5-15-5:30-5:45 koruli iram) a harmadik szettbol pedig darabolva fut (ugy szoktuk h amikor mar hallom a legzesen v megkerdem a pulzussat es 170 feletti akkor egy kort lazan kocog es visszaall ujra ) amennyit gondol.Igy meglesz a laza hosszu edzese es a heti tempobol egyik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41766) borbelyfer válasza Agony (#41760) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

- februárra terveztem egy valentin napi FM futást ( minden évben van már 5 éve de most még nem látom kiírva a jövő évit) felmérőnek
márciusra 29. néztem egy debreceni versenyt - ROTARY - FM / Vivicitta április 5
- áprilisra a Hód Futófesztivál FM ezt, illetve az előző versenyt szeretném jól megfutni
- április utolsó hétvégéjén itt Békéscsabán szokott lenni egy 10km verseny amit az Atlétika Klub szervez
- május 23-24 Békéscsaba - Arad - Békéscsaba 5 fős váltó, ez nekem ilyen buli futás, futunk eszünk/sörözünk másnap is ugyanez
ezeket néztem ki.

(#41767) Agony válasza borbelyfer (#41766) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor a Hód Futófesztiválon még a végén lesz valami PH-s találkozó. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#41768) bajnokpityu válasza parandroid (#41721) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszi, maximálisan bevalt, jól esett. Nagy trükk a póló :)

Viszont a winflo nekem necces.. A shield szuper dolog, de arahival ellentétben fáj hazafelé a vadlim, lábam. Arahi nekem jóval kevéssé veszi igénybe a lábamat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41769) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#41768) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sokkal rosszabb minus 1ben futni, mint plusz 3ban?
Nem szeretnék megfazni,vagy torkot fajlalni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41770) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Asszem kezdek kifordulni önmagamból. :))
A női és a férfi futó cuccok között van különbség?
Blackfridayen nem figyeltem, és a nike fit dry (vagy dry fit?) pólóból nőit sikerült levadászni, mert csak az árra koncentráltam. Pedig szép kék, nem gondoltam, hogy csajos. (Amúgy felpróbálva nem az igazi, eladom majd.)
Viszont a lényeg! Találtam adidas supernova sequence cipőt angol webshopban. 45 1/3-os méretben női modellt!!!!!! Lehet különbség a színen kívül? Felépítésben? Ha jól emlékszem Tomcica szokott a női részlegen bevásárolni.

(#41771) tomcica válasza jackbacsi87 (#41770) üzenetére


tomcica
Topikgazda

cipot szoktam...poloig azert meg nem vetemedtem :P a cipok altalaban csak szinben ternek el,van egy-ket modell ahol szukebb a noi (de mostanaban ilyet nem talaltam)
A GS - gyerek/tini viszont altalaban jooooval olcsobb es azok elternek pl Pega GS-ben nincs AIR,amugy ugyanugy nez ki.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41772) bandus válasza jackbacsi87 (#41770) üzenetére


bandus
veterán

vagy akár vissza is küldheted :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41773) Chuck Norris válasza bajnokpityu (#41769) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A mínuszban szerintem inkább az a rossz, hogy a ráfagyott latyakon ne taknyoljon az ember.
Próbáld meg csak az orrodon venni a levegőt, vagy ne fussál olyan gyorsan, hogy már a szádon is kelljen. A végén ne sokat tököréssz csak rövid nyújtás és minél gyorsabban levenni a vizes cuccot meg zuhany, mert szerintem ekkor lehet a leginkább megfázni.

(#41774) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Egy kis érdekesség, most fedeztem fel a Reebok Floatride Run Fast talpbetétének alján.
[kép]
Gyors csekkolás után kiderült, hogy ezek nem a jelenlegi világrekordok, amire pedig kapásból gondoltam. Aztán egy újabb nekifutás során kiderült, hogy egy bizonyos Sydney Maree rekordjai az adott távokon, aki a '80-as években volt aktív és talán nem meglepő, hogy Reebokban futott. Volt is egy az ő nevével eladott cipőjük akkoriban, Sydney Maree Trainer.
Ha nem merülök el bokáig a sárban a vasárnapi verseny után a parkolóban, akkor talán sosem derült volna, mi van a talpbetét alján.

[ Szerkesztve ]

(#41775) parandroid válasza bajnokpityu (#41769) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A száraz minusz fok kellemesebb tud lenni, mint a nedves, párás 5-6-8-akármennyi. Nem kell túlspilázni, fuss kisebb köröket, és ha 2-3 km után még mindig fázol, akkor menj inkább haza, és vegyél egy forró zuhanyt + sok forró tea. Egy óránál többet én sem vagyok kint szívesen már nulla fok környékén, tutira nem tesz jót az ízületeknek, és az izmaim is teljesen elgémberednek. Most, hogy párom streaket fut, egész jól bevált, hogy meló után rögtön megcsinálom a saját 8-12 km-emet, amikor hazajön, akkor meg kimegyek vele még 4-6 km-t lazázni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41776) parandroid válasza jackbacsi87 (#41770) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Női pólót felejtsd el, az szűkített, teljesen más fazon. Cipő is lehet szűkebb, nekem jó, mert szűk a lábfejem, akinek széles, az elfelejtheti a női cipőket. Nadrágból szoktam még nőit venni, leggingem is van háromnegyedes, mert olyat férfiből nem találtam, illetve nyári kánikulákra vettem női, nagyon rövid nadrágot, mert a férfiak közül mind vagy legalább combközépig ér, vagy direkt versenynadrág háromszoros áron. Annyi, hogy a zsebben, ami van rajta, alig fér el egy zsepi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41777) dabgergo


dabgergo
őstag

tomcica:
azok alapján amit írtál próbáltam konkretizálni az alapozás első hónapját, így jó lesz a heti terv kb?

Alapvetően ezt növelném tovább januárban h elérjem a heti 90-100km-t (eddig heti 50-60km-el készültem fel az 1:24-es FM-ra).
Cél az ápr. 19-ei bécsi maratonon a 3 óra alatti idő.
Azt is olvastam h hasznos ha minden 4. hét kicsit lightosabb, erről mit gondolsz?

(#41778) tomcica válasza dabgergo (#41777) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez igy :K keddre tegyel be egy kis iramjatekos napot (legyen benne nehany repulo gyorsito pl: 6-8 x 40-70m illetve nehany emelkedo/feluljaro...ezek mindig sok pihenovel menjenek,h aznap ne legyen eros nap)
A negyedik het 10-20%-os csokkentese hasznalhato es jo bevalt dolog,az okes.Elotte megtolhatod a harmadik het szombati hosszujat 26-28km-re picit fokozva az utolso 6-8km-t (ez majd jot tesz a maratonodnak).
A hosszunal jo lenne csak inni,semmi kaloria futas kozben.Ha jol birod kesobb lehet ehgyomorra is csinalni :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41779) dabgergo válasza tomcica (#41778) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Hosszúnál azért jó evés nélkül csinálni h szoktassam a szervezetem?
Egyébként nem szoktam közben enni, inni is csak nyáron ha muszáj.

(#41780) tomcica válasza dabgergo (#41779) üzenetére


tomcica
Topikgazda

inni lehet az okes,enni viszont csak,ha nagyon muszaj...igen azert kell,h megszokja a test a keves szenhidrattal valo hosszu futast,mert 30-35km utan durvan belassulhatsz ha nincs ez is beedzve (FM-re nem erdekes,de maraton,v hosszabb valtok UB kell)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41781) dabgergo válasza tomcica (#41780) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez fontos szempont! Inkább szenvedek edzés közben de versenyen szárnyalni akarok és negatív spliteket futni :D

(#41782) maltegra válasza tomcica (#41771) üzenetére


maltegra
kezdő

Én néztem már férfi cipőket, de az én méretemben nem gyártanak :(
Mondjuk cserébe meg hordhatnék férfi pólókat :D

(#41783) parandroid válasza maltegra (#41782) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az is elég hülyén néz ki. Nem véletlen a szűkített fazon. Persze ez is egyéni, és alaktól függ. Kezdő, fogyni akaró női futók gyakran takargatják magukat férfi cuccokkal, aztán ahogy formásodik a mezőny, úgy tűnnek el ezek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41784) maltegra válasza parandroid (#41783) üzenetére


maltegra
kezdő

Tény, meg valószínűleg az is nagy lenne rám...

(#41785) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Tatán lesz ma Mikulás futás. Ilyen időben már nem szoktam versenyezni, de most rávettek. Ki miben futna? 4-5 fok lesz, szélvédett tóparton. Tempot 4perc alá lőttem be picivel, az utóbbi időben futottam tempót.

(#41786) ígyvanferi válasza jackbacsi87 (#41785) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem ez a hőmérséklet a picit vastagabb hosszúujjú póló és mellény kombinációjának tartománya hosszúnadrággal és vékony sállal. Mondjuk a 4 perc alatti tempónál, meg ha rövidebb a táv, a mellény akár el is hagyható, vagy ha jól bírod, mint itt páran, akkor rövidnadrág.

(#41787) bandus válasza jackbacsi87 (#41785) üzenetére


bandus
veterán

a szelvedettet nem tudom mibol gondolod :) az erdos resz okes, de a setany resze abszolut szeles az oreg-tonak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41788) jackbacsi87 válasza bandus (#41787) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Cseke-tónál lesz szerencsére. :))

(#41789) jackbacsi87 válasza ígyvanferi (#41786) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi a tippet. 1 tókört kellett menni, 2.1km. Bemelegítésnek lefutotottam aláöltöző alsó + felső + feszülős rövidgatya + pólóban. Féltávnál öltözködtem, mert elkezdett sütni a nap.😁
Versenyre maradt a rövidgatya+aláöltöző.
4 perc alatti km-ket lőttem be. Az elmúlt 1 hónapban betegség is volt, tempós futásokat is hanyagoltam.
7:40 lett az időm, 3:38/km

(#41790) parandroid válasza jackbacsi87 (#41789) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2 km? Arra még átöltözni is fölösleges. Kabátban, bakancsban lefutod. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41791) tomcica válasza jackbacsi87 (#41789) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo ez igy :K :R ebben is idoben ez mar igen porgos ;) szep munka

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41792) dabgergo


dabgergo
őstag

Teli alapozás előtt vagy amúgy bizonyos időközönként a maxHR-t meg tejsav küszöböt beszoktátok lőni? Érdemes volna pontosabb zónákkal nekiesni az edzésnek, nem?

(#41793) dabgergo válasza dabgergo (#41792) üzenetére


dabgergo
őstag

Jó idegesítő h Strava meg a Garmin tök más zónákat kreál...
Lehet el kéne engedni ezeket a zónákat, mert sosem lesz igazán precíz ha jól sejtem.

(#41794) bandus válasza dabgergo (#41792) üzenetére


bandus
veterán

érdemes volna. de egyéni preferencia kérdése, hogy ki fizet ki 20-30k-t egy ilyen vizsgálatra :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41795) dabgergo válasza bandus (#41794) üzenetére


dabgergo
őstag

Ja, de lehet elengedem...
Tök más formulát használ a két cég (garmin, strava) és azért nem mindegy +-10bmp...
de amúgy érzésre nekem a garmin tűnik most pontosnak.

Itt van egy kalkulátor csomó különböző képletre.

tomcica: alapozás szempontjából HR kapcsán mit a legfontosabb tudni? Maxom 188 körül lehet de nem tudom pontosan, 10km-es versenyt 172-es átlagon futottam, sztem laktát küszöb is valahol 173 körül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#41796) #76500480


#76500480
törölt tag

Futás előtt/után tudtok valami erősítő vagy nyújtó gyakorlatot az egész lábfejre+lábszár? 1 hónap futás maradt ki, mert elrugaszkodni a talajról beleértve a sétát is, nem ment, kivéve sarkon/lábujjhegyen járást. (Elülső-CF, középső TFA szalag egyenletlen volt a 3 szalagból, folyadék+ sarokcsonttörés, gyulladás.) Bicikli/futás okozta, nem estem lábra. :D

(#41797) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Valószínű többet teljesítettem mint amennyit a lábam bírt volna.
3. napja fáj a lábszáram,nyugalmi helyzetbe enyhe szúró érzésem van, mintha görcsölne és merevek lennének az izmok.Mit tudtok javasolni pihenésen kívül?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#41798) tomcica válasza dabgergo (#41795) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ebbol a ket adatbol mar ki tudod a zonakat szamolni,az alapozas elejen kicsit vedd oket lejjebb (egy 5utessel) es szepen noveld fel ahogy haladsz elore,az ugy biztonsagosabb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#41799) parandroid válasza BenQhunria (#41797) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtás, hengerezés, jóga, hideg/meleg fürdő, szauna, úgy általában pihenés, de nem punnyadás, mert ha nem használod, csak még jobban összecsomósodik. Séta, amíg jólesik, kis bicaj, ha jó az idő, meg átmozgató gyakorlatok.

Én most pl nagyon gondolkodom egy balance boardon (kis kör alakú deszka, az alján egy gömbbel), az az érzésem, hogy napi 15 perc egy ilyenen jót tenne az ízületi mobilitásnak, meg kicsit változatosabban dolgoztatná a lábizmokat. Persze nem egy nagy összeg, kéne egyet rendelni, aztán majd meglátjuk, ennél jóval többet is szórtam el már értelmetlen hülyeségekre... :U

Amúgy a hajnali meló átka: múlt héten elaludtam a kanapén féloldalasan ülve, és elfeküdtem a vállam/nyakam. Szerencsére nem súlyos, futni tudok, csak fáj. :DDD Lóbalzsam két nap alatt egész jól helyretette.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41800) inf3rno válasza parandroid (#41799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én előbb megnéznék pár videot róla. Aranyos meg minden, de azt mondják elég sérülés veszélyes.

Buliban hasznos! =]

(#41801) parandroid válasza inf3rno (#41800) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak állnék rajta. Pocsék az egyensúlyérzékem, és az a gyanúm, hogy pont a merev izmok miatt. Konkrétan zoknihúzáshoz le kell ülnöm, nekem az valami hihetetlen akrobatika, hogy vannak emberek, akik állva fel tudják húzni a zoknijukat. Én 3x orra esek már az elsőnél, aztán feladom, és inkább leülök. Jó, nem vagyok már tizenéves...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#41802) inf3rno válasza parandroid (#41801) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csináltam pilatest annak idején heti 2x1órát. Azt hiszem 1-2 év kellett hozzá, mire látványosan kezdett meglátszani, hogy hajlékonyabb vagyok. Magamhoz képest persze. Ez egy ilyen lassú dolog, és ha abbahagyod, akkor sajnos visszaáll elég hamar.

Buliban hasznos! =]

(#41803) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Tudom, keressek vissza, meg olvassam el az összefoglalót, de annyiféle kulcsszóra lehetne rákeresni, az összefoglaló pedig még így is kínai, hogy inkább bekérdezek. :)

Eddig még csak a busz után futottam, meg gimiben a kötelezőket inkább elkummantva, mint komolyan véve, most viszont szeretnék kicsit leadni abból, amit az elmúlt 2-3 évben felszedtem, és naná, hogy a futás jött fel ötletként. :D Egyedül is lehet csinálni, nem kell emberek közé mennem, jól felöltözve egész évben űzhető, stbstb. Visszaolvasgattam 1-2 oldalt (200-asra van állítva az oldalankénti kommentszámom), és látom hogy nem táv meg idő, hanem inkább pulzusszám alapján jó futni, érdemes kicsiben kezdeni, nem rögtön a kilométerekre rámenni és társai, de a legtöbb infó még mindig kínai.

Létezik valami futás 101, leírás, videó, bármi amit ismertek, és egy tényleg teljesen kezdőnek segíthet elindulni? :) Minden jó tanácsot is szívesen veszek, akár linkként is, ha valaki tudja magáról, hogy egyszer régen írt hasonló kommentet olyannak, aki olyan cipőben járt, mint én.

Másik kérdés: mennyire ajánlottak a decathlonos (kalenji) futócipők? Így hirtelen nem jut eszembe olyan üzlet a közelben, ahol valószínűleg nincsenek vészes árban a futócipők és be tudok menni nézelődni, próbálgatni, és 10-15 ezernél többet nem is szívesen adnék ki így kezdésként csak cipőre, ezekkel mennyire nyúlhatok mellé? A ruhával kapcsolatos tanácsokat próbáltam megjegyezni így olvasás közben, ha jól értem nagyjából bármi jó, ebből nem kell drága, amíg úgy érzem, hogy nem fázok, elsőre szerintem nézek valami egyszerűbb melegítőszettet, meg körbenézek a szintén decás aláöltözők között.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.