Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29024) bencze válasza parandroid (#29022) üzenetére


bencze
senior tag

Én egy olyan cikket olvastam ami szerint maratonon ilyen körülmények közt olyan 15 perc befutóidő különbség is lehet (egyeseknek több, másoknak kevesebb). Oké, ez biztosan átlagolt ha egyáltalán megbízható a forrás, meg maraton meg ki tudja mi egyéb számít még, de azért elég soknak tűnik.

http://fellrnr.com/wiki/Impact_of_Heat_on_Marathon_Performance

Persze kicsit scifinek tűnik, sok a szám benne meg minden a csávó igényes dolgokat rak össze, de nem tudom, mennyire hihetők ezek a dolgok. Talán valami nincs benne, hogy milyen edzésmunka kell ahhoz, hogy az embernél tényleg ez jöjjön elő, lehet, hogy max formában kell lenni vagy fene tudja. Kicsit mint az órám vo2max által kitalált versenyidőim, jelenleg 3:07-es maratont mond nekem :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.