Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Furcsa xp fagyás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cyberdog


cyberdog
tag

A következő a helyzett,az Xp bootolás helyett a következő hiba üzenetett irja ki
''Windows could not start because the folloving file is missing or corrupt:<Windows root>system32hal.dll.
Please re-install a copy of the alove file''
Szoval ez a helyzett,talan ha valaki tudna segiteni,vagy talakozott e mar valaki hasonloval orulnek ha megosztana velem a tapasztalatatt mert mar kifogytam az otletekbol.

(#2) engusz válasza cyberdog (#1) üzenetére


engusz
veterán

A proci volt húzva? FAT32-be vagy NTFS-be vannak a partíció(i)d?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) cyberdog válasza engusz (#2) üzenetére


cyberdog
tag

a proci egy 750 es duron nincs huzva a particio pedig ntfs ezen van az xp es gy fat32 van mellete azon meg win98 futt,gozom sincs hogy mittol szalt el eddig nagyon stabil volt,gond az hogy semi sem indul probaltam a safe modot az sem megy a cd-rol probaltam reinstalt de nem is latja hogy lenne op rendszerem vagy valami

(#4) engusz válasza cyberdog (#3) üzenetére


engusz
veterán

Gondolom, hogy az első partíción van a Win98 (FAT32) és a másodikon az XP (NTFS). Ha így van, akkor a Win98-as (FAT32-es) partíción sérülhetett meg valami.
De itt már kifujt az Én tudományom. Nem tudok segíteni. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) cyberdog


cyberdog
tag

arra gondoltam en is hogy a fat32 -el van bajj de lefutatam egy egy par hiba keresot de senki nem talat semit,a baj az hogy jelszo volt a fiokomon es az osszes dokumentumon oda veszett,4gb adatt es jelszo nelkul sehogy sem tudok hozza ferni:O

(#6) azzio


azzio
aktív tag

ugyanez volt nálam is, amikor anno linuxot telepítettem. az történt, hogy volt egy 40 gigás ntfs partíció, amit átméreteztem pqmagic-kel. ezután a windows rendesen felállt. aztán feltelepítettem a felszabadított üres (partícionálatlan) helyre a linuxot 3 partícióval (/boot, swap, /). ezután írta ki ezt a hibaüzenetet. aztán ez még több hasonló alkalommal megtörtént, amikor a partíciókkal bűvészkedtem. reinstall mindig segített. szóval véleményem szerint a particiós tábla sérült vagy módosítódott, ez nem tetszett az xp-nek. esetleg keress valami biztonságos partícionáló progit, és próbáld visszaállítani/kijavítani a hibát. megpróbálok segíteni a keresésben, de most több nem jut eszembe...

(#7) engusz válasza cyberdog (#5) üzenetére


engusz
veterán

Nekem csak akkor fordult elő ilyen hiba, amikor tuningoltam a procimat.
Amit tanácsolok, hogy vidd át valakihez a winyód és próbálj meg lementeni róla mindent!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) azzio válasza cyberdog (#5) üzenetére


azzio
aktív tag

de hozzá tudsz férni: egy üres partícióra telepíts xp-t wagy 2k-t, és azzal rendszergadaként saját tulajdonba tudod venni, akkor meg már oda másolod, ahova akarod (linux-szal dettó...)

(#9) cyberdog


cyberdog
tag

atraktam a batyam gepebe a vinyot es a partition magic-el kerestuk a hibat de semit nem talalt,amit meg tudtam le mentetem de a jelszo miatt nem tudok hozza nyulni mindnehez es ez a gond,probaltam a reinstalt is de egyszeruen nem hajlando megjavitani az oprendszert csak torolne vagy vagy formatalna a vinyot

(#10) cyberdog válasza azzio (#8) üzenetére


cyberdog
tag

raktam fel a fatra uj xp-et mindent ugy raktam ahogy regen volt de ugysem engedd hozza nyulni a cucaimhoz,ami eleg erdekes mert mar az egyik haveromnal csinaltuk igy es ott mukodott,nem ertem hogy nalam mi tortenhetett

(#11) azzio válasza cyberdog (#10) üzenetére


azzio
aktív tag

hűha... használtál titkosítást? mondjuk olyan nincs, hogy nem lehet, de látatlanban nekem sincs több ötletem. inkább mondd el pontosan, hogy miket próbáltál eddig, és mik voltak a tünetek/hibaüzenetek stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Furcsa xp fagyás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.