Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anti_star


anti_star
csendes tag

Ha valakinek van ötlete, segítsen plz.

Van egy Samsung 120Gb S-ATA drive a gépemben, ami kifogástalanul működik, leszámítva azt a különös jelenséget, hogy 2-3 hete egyszer csak lelassult az átviteli sebesség 3mb/sec-re. Gyorsabban kezd másolni, aztán szépen lelassul és ezen a seb.-en stabilizálódik. Hiba nincs. Fél évig kb 40-50mb/sec-et teljesített.
UDMA-5 a jelenlegi mód a diag. szerint, a BIOS is ezt mutatja, semmi korlátozó tényezőt nem látok, a kábelt és a slotot már megcseréltem, egyedüli master, így több ötletem nincs.
Valakinek?

Kösz
Geo
:F

(#2) Cane válasza anti_star (#1) üzenetére


Cane
őstag

megoldás lehet, hogy biosban az: ''EXT-P2P's Discard Time''-t állítsd át 30us-ról 1ms-ra.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) vernyul válasza anti_star (#1) üzenetére


vernyul
tag

Lehet hogy elsőre hülyén fog hangzani, de töredezettségmentesitsd a partícióidat és újból gyors lesz.

What kind of Csatahajo?

(#4) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Töredezettség, persze ez csak egy tipp

(#5) a2d2 válasza anti_star (#1) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is ugyanez a problémám
Nekem 160-as maxtorom egyik napról a másikra max 7Mb-al tud csak írni.
Kipróbáltam a linken található hitachi progit. Kiváló!!!!! Legalábbis a zajszint csökkentése. Viszont be lehet állítani, hogy használja-e a cache-t. Ez a 160-asban 8Mb, és ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam. Utána beraktam régebbi vinyómat is (Maxtor 60Gb, 2Mb) hogy zajtalanítsam, ott be volt kapcsolva. Viszont megnéztem újra a 160-ast, és megint ki volt kapcsolva.
Bővebben: link
Szerintem valami szoftveres probléma lehet. Valami új vírus vagy mi. Fingom sincs, de idegesítő nagyon. Windows hol mutatja, hogy használja-e a vinyó a cache-t? Sandrát még emgnézem. Egyébként Sandra szerint mind a buffered, a szekvwenciális meg a random is pontosan 7Mb/sec :O
Valakinek van még ilyen gondja mostanában???

[Szerkesztve]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) a2d2


a2d2
addikt

Ja! És badsectort is néztem. 12 órán át ment éjszaka a vizsgálad, de badsectormentes a vinyó!
Meg a S.M.A.R.T. információk szerint is az állapota: Good!
Szóval érdekes nagyon.
UI: töredezettség mentesítés is megvolt. Bár nagy szükség nem volt rá, mert újraraktam rendszert, formázás után, de nem javult meg. Lehet hogy újraparticionálás megoldotta volna?

[Szerkesztve]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#7) a2d2 válasza Cane (#2) üzenetére


a2d2
addikt

Na az 1ms-ra levétel sem segített. Eddig soha nem piszkáltam ezt, gondoltam h nem ez a baja. Sandra eredmények igen meglepőek:
60Gb/2mb Maxtor PATA:
Drive index: 36Mb/s

Buffered read: 30Mb/s
Sequential read: 40Mb/s
Random read: 31Mb/s
Buffered write: 23Mb/s
Sequential write: 40Mb/s
Random write: 27Mb/s
Average Acces Time: 7ms

Érdekes hogy a sequential mindenhol magasabb, mint a buffered!

160Gb/8mb Maxtor SATA:
Drive index: 32Mb/s

Buffered read: 39Mb/s
Sequential read: 44Mb/s
Random read: 31Mb/s
Buffered write: 7Mb/s
Sequential write: 6Mb/s
Random write: 6Mb/s
Average Acces Time: 10ms

Ehhez viszont no komment. Valaki tud okosat mondani?
Thx

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8) PPeter


PPeter
addikt

Lehet, hogy a ATA/S-ATA/IDE vezérlő körül kell keresni a probléma forrását. Milyen lapkakészlet van az alaplapodon? Telepítettél valami külön alaplapi, esetleg IDE driver csomagot? Az eszközkezelőben az erőforrások szerint listázva a vinyód vezérlője nem osztozik valami más kártyával vagy alaplapi hardverrel (USB, FireWire vezérlő, hangkártya stb.), amit akítvan használsz és esetleg ezért esik vissza a teljesítmény az erőforrások kényszerű megosztása miatt? A swap fájl méretét manuálisan adod meg, vagy automatán kezeli a Windows? Mekkora lemezterület van fenntartva a System Restore részére? Milyen vírusírtót telepítettél és milyen beállításokkal? Nincsenek olyan mappáid, amiben ezerszámra vannak esetleg kisméretű állományok? Háttérben mi fut? Ha vannak háttérben futó programok, melyek csücsülnek lent a tálcán jobb oldalt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) a2d2 válasza PPeter (#8) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi a sok okosságot! Vírusírtó valóban bejátszik kicsit, mert ugyan nem tekerte vinyót épp, de amikor a satásról másoltam dvd-t a patásra, akkor lement 1mb-ra is, vírusírtó kikapcs, és egyből 25-el másolta. Szóval azt már kikapcsoltam. Nekem is következő lépésem a chipset driver újrainstallálsa lett volna, meg is csinálom most. Vettem egy Audigy 2 ZS-t is most, szóval az is közrejátszhat. Kipróbálom sorban ezeket, és mondom majd h melyik oldotta meg a helyzetet :))

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10) a2d2


a2d2
addikt

Na végre sikerült!!!
Az volt a probléma, hogy nem a gyári cd-ről tettem fel az Nforce drivereket, hanem netről szedtem újabbat. Viszont abban nem volt benne egy kis Sata-s progi, ami az eredeti cd-n rajta volt. Felinstalláltam, de nem javított semmit. Viszont utána a beállításoknál ott volt, hogy használja-e a cache-t, és az ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam, azóta müxik :)
Új Sandra eredmények:
Buffered write: 63Mb/s
Sequential write: 39Mb/s
Random write: 31Mb/s

:DD
Nem indítottam még azóta újra, de remélem ez megjegyzi ezt a beállítást már.
Köszi a segítségeket!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11) PPeter válasza a2d2 (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Na, szuper :) , pont ezért kérdeztem, hogy milyen konfig, milyen alaplapi driver lett telepítve, sejtettem, hogy ott van elásva a kutya valahol. Minden jó ha a vége jó.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) a2d2 válasza PPeter (#11) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja! De lehet hogy visszatérek a raidre. Az azért nagyon király volt, bár egyszer szétesett a rendszer, és elveszett 120giga adat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.