Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [Kovi]


[Kovi]
tag

Szóval adott egy gép: Asus A7v266-C lap, 1600XP-vel. és 256 mega 266 Mhz-es rammal (1 modulban). Eddig nem volt semmi baj, de akkor beraktam még egy modult, egy 256 megás 333 Mhz-eset, és akárhogy cserélgettem a modulokat, sehogy nem akart hibátlanul működni. Az egész úgy néz ki, hogy a gép elindul, megy is minden, de teljesen váratlanil kifagy. Van hogy 10 perc, van hogy 1 óra után. Nah most átraktam a modult az én gépembe (Asus A7V8X, 1900XP), csak így magában szóval nem tettem mellé másikat, és futtattam rajta egy MemTest-86 v3.0 -t, az első 7 testet, 2szer engedtem végigfutni őket, aztán mivel nem talált hibát, próbálkotam windows alatt. Játszottam egy órát UT2004 deomval de semmi. Szóval nekem hibátlannak tűnik a ram. Gondoltam arra si hogy 266-os meg 333-as modulok nem bírják egymárt, de végülis 1600-as XP-vel alapból csak 266-on megy és A7v266-C sem tud többet, szóval elvileg 333-asnak simán kéne mennie ott is. Nem értem mi lehet a baj. Ha valki találkozott már hasonlóval oszza meg velem az ötleteit plíz!

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

szerintem memtesztett hagyd futni egy egész éjszakát.ha akkor nincs hiba, biztos lehetsz benne hogy jó

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) [Kovi] válasza b.bone (#2) üzenetére


[Kovi]
tag

Miért, első néhány pass-on akkor is végigmehet ha valami baja van? Én úgygondoltam hogy 2 pass elég lesz.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#4) b.bone


b.bone
senior tag

nem tudom hogy az a két passz mit takar pontosan. de ahoz hogy rendesen leellenőrizze a memót biztos nem elég pár perc.
volt már nekem hogy ilyen pár perces tesztel minden ok volt, de azért 8 óra teszt alatt előjöttek a gyíkjai.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#5) [Kovi] válasza b.bone (#4) üzenetére


[Kovi]
tag

Hát ez a progi úgy megy hogy lenyom 7 különböző típusú tesztet, és ez a 7 test számít 1 pass-nek. egy ilyen pass kb 10 perc 256 ramnál, 512-nél értelemszerűen a duplája. De majd akkor megpróbálom valamelyik nap reggel rányomom aztán itthon hagyom egész nap hagy menjen.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#6) [Kovi]


[Kovi]
tag

Ma hosszasabban teszteltem a ramot a Memtest nevű progival. 5.5 órán át futott, és ~25-ször ment végig rajta mind a 7 típusú tesz, és egyetlen hibát sem talált. Ha a ram modul jó akkor mi lehet a magyarázat a fent említett hibára?

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#7) Viktor77 válasza [Kovi] (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Haveromnál is volt ilyen.

Én valami olyat olvastam itt a fórumon, hogy kikapcsolt ACPI-val újra kell telepíteni a Windows-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) naga


naga
senior tag

Úgy futtasd a memtest-et, hogy mind a két modul benne van a gépben, mert úgy akarod használni! Gyakran előfordul, hogy két különböző egyenként jó modul, nem megy együtt.

(#9) [Kovi] válasza naga (#8) üzenetére


[Kovi]
tag

Igen erre én is gondoltam, de sajnos a másik modul egy távoli gépben van ugyanis a problémás gép nem az enyém csak kaptam ramot hogy teszteljem. Én meg most nem tudok mit csinálni mert ha teljesen jó a modul akkor gariba nem tudom cseréltetni..
Amúgy lehet hogy az infompatibilitást az okozza, hogy kb noname modulok, bár magukon a chipeken hynix felirat van, ami nemtudom mennyire márkás de én elég jókat hallottam róla régebben.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#10) [Kovi] válasza Viktor77 (#7) üzenetére


[Kovi]
tag

És ha futtatok memtest-et úgy hogy mind2 modul bent van, és úgy már hibát jelez akkor gondolom ez a windows reinstall os trükk sem fog segíteni. Csak mert memtest egy külön floppy-ról bootoló kis progi szóval köze sincs windows-hoz. De ha memtest szerint ok akkor lehet megpróbálom. Csak nemtudom hogy az az ACPI-t reinstall után vissza lehet-e kapcsolni, meg, hogy nem baj-e ha kikapcsolom, szóval hogy mit csinál azaz ACPI?

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#11) [Kovi]


[Kovi]
tag

UP!

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#12) naga válasza [Kovi] (#10) üzenetére


naga
senior tag

Ha mindkét modullal hibázik a memtest, akkor azok nem fognak együtt menni. :( És ennek semmi köze a Windows-hoz, ergo kár újrarakni.

(#13) [Kovi] válasza naga (#12) üzenetére


[Kovi]
tag

És mit lehet ilyenkor tenni? Mármint úgyértem, hogy ha modulok külön külön jól működnek, csak együtt nem mennek. Mert ez imho nem garis probléma, mert azt fogják mondani hogy a modul jó úgyhogy kussoljak, és igazuk is lesz :(

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#14) mr_ricsi válasza [Kovi] (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem nagyon szoktam ilyet ajánlani, de itt teljesen logikus lépés a bios frissítése. (Eközben csak az eredeti 256/266-os modul legyen a gépben.)

Majd pedig a biosban a memória beállításokat célszerű nagyon konzervatívra visszalőni (CL2.5 meg ilyesmik...), és ezután ismét tenni egy próbát.



Off:
Ha igaz, ezzel a hozzászólásommal ''fanatikus tag''-gá léptem elő.
On:

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) naga válasza [Kovi] (#13) üzenetére


naga
senior tag

Ilyenkor mit? Vagy veszel még egy ugyanolyan modult, mint amit legutóbb, bár a gyorsan fogyó, forgó készletek miatt ez gyakran lehetetlen. :( Vagy eladod mind a kettőt és veszel egy 512-est vagy két egyforma 256-ost például itt a bolhapiacon. Rossz hír, hogy a RAM árak elindultak az egekbe. :( Az új modult külön nem próbáltad abban a lapban, ahol a régi van. Sajnos még az is előfordulhat, hogy az adott lap nem szereti az adott memóriát. Inkompatibilitás a köbön, ez a számítástechnika. :(

(#16) naga válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


naga
senior tag

Bios frissítés már megint, rácáfolsz magadra.
De tényleg a ram időzítésekkel még lehet játszani hátha.

(#17) mr_ricsi válasza naga (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

400 hozzászólásnál tartok, és most másodszor javaslom. (És eddig egyiket sem hagytad szó nélkül...)

Egyébként bármikor javaslom, ha van értelme a dolognak.
Csak nem úgy, ahogy Ti csináljátok: akkor is biost akartok frissíteni, ha a képernyő áramszünet miatt marad sötét... :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) naga válasza mr_ricsi (#17) üzenetére


naga
senior tag

Mi az, hogy Ti? Királyi többbes? :D Megnézheted, hogy hányszor írtam, hogy frissítsen biost valaki, kb. 2-3-szor. :) Áramszünetben a legjobb a biosfrissítés, mert nem kell tőle tartani, hogy elmegy az áram. :DDD

[Szerkesztve]

(#19) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem is volt ilyen, hogy a ram miatt rendszertelen fagyás volt, pedig más lapban hibátlanul ment a ram. Szóval lehet, hogy az a lap sem igazán szereti az a modult és akkor nincs mit tenni szvsz

(#20) [Kovi] válasza Dufresne (#19) üzenetére


[Kovi]
tag

Hát ez így nem túl bíztató :( Maj esetleg megpróbálom mégis kicsieréltetni, hátha lesznek oylan jófejek ,hogy kicserélik úgyis ha jó.. bár ebben nem bízom :(

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#21) csoki


csoki
senior tag

Hali!

A következő problémája van egy haveromnak:
Bootoláskor a memória teszt után ilyet ír ki: ''DVPRM POWER FAILURE !!!'' :Y
Ettől függetlenül működik a gép, de zavarja a szemét. :(
Ez mitől lehet?
konfigja: gigabyte ga-sinxp 1396, P4 2.4, 2*512 Samsung pc2700-as, Radeon 9500Pro.

Előre is köszi a segítségeket.

CSoki

(#22) csoki


csoki
senior tag

up

(#23) csoki


csoki
senior tag

éjjeli up :))

(#24) Alvin_ti4200 válasza csoki (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

[L]http://www.google.co.hu/search?q=cache:lul6o9gS1ngJ:forums.anandtech.com/messageview.cfm%3Fcatid%3D32%26threadid%3D989184++%22%27DVPRM+POWER+FAILURE%22&hl=hu[/L] Ennyit találtam összesen.

(#25) csoki válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


csoki
senior tag

köszi!

itt azt írják azért mert túlhajtotta a memóriákat, haver meg alapon járatja a gépét és eddig nem is írt ki ilyet neki csak mostanában ...

mondom, ettől függetlenül tökéletesen műxik a gép. legalábbis eddig :DDD

köszi még1*

CSoki

(#26) Arhel válasza csoki (#25) üzenetére


Arhel
senior tag

Igazából azt mondják, hogy a memória időzítésekkel kell babrálni! Én azt javaslom, hogy vegyétek vissza az összeset lassabbra, vmint próbáljátok meg kissebb MHz-en a memókat. Meg olyat, hogy egyszerre csak 1 memó legyen benne.
Nem írtad, de gondolom dualban mennek a RAM-ok, meglehetne próbálni Singelben is:B Nah jó tesztelést :C

[Szerkesztve]

(#27) csoki válasza Arhel (#26) üzenetére


csoki
senior tag

vegyük vissza a gyári órajelről?!? mert azon megy/ment eddig...

nem mennek a ramok duálban, ''single128bit'' azt hiszem ezt írja ki neki.

(nincs bios frissítés az alaplapon, lehet ez segítene neki :F )

azért köszi a segítséget

mentem aludni :)
bye



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.