Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balu77


Balu77
őstag

Hali!

Egy nagyon érdekes kis hiba okát keresem, de nem találom. Hátha itt hallok valami okosat.
Melóhelyen összeraktam 1 új gépet és kb. 1 hétig teszteltem, minden ok. Aztán hazaviszem és ott meg elkezdi a hülyeségeket.
A gép configja: Asus a8n-sli deluxe, amd3200+, cooler master ultra6 hűtő, corsair twinx ddr500 + aktív hűtés, thermaltake 480w táp, 74 GB WD raptor, Asus DVD író, LG DVD olvasó, leadtek tv-tuner kártya, inno3d geforce6600 gt.

Következő a jelenség amikor hazaviszem:
először elkezdi pár bekapcsoláskor olyat csinálni magától, hogy vga-módban indul a windows, aztán pár nap még és teljesen elhánnya magát és a vége az hogy 1szercsak bekapcsoláskor kiírja hogy konyec, telepítsem újra...
1 hétig teszteltem: 1 nap memtest86; 1 nap ramexam; 2 nap 3dmark (megszakítás nélkül 2 napig!); 1 nap - internetezés, összevissza nyüstölés, másolgatás, stb... ; 1 nap cpu teszt. Ezek után bátorkodtam remélni hogy jó lessz.
Otthon ami változott, hogy más monitort és billentyűt használok és az internet adsl routeren keresztül jön...

Az eseménynaplóban annyit találok csak, hogy: nv hiba, hiba a d meghajtón (szal valami nvidia ata driver vezérlési hiba)
már cseréltem az alaplapot, a hdd-t, de még mindíg ugyanaz. És úgy néz ki, ahogy le is írtam, hogy csak otthon csinálja...
Esetleg kevés a kakaó a konnektorban? :F

Valakinek valami ötlete?

[Szerkesztve]

izé

(#2) Konflikt válasza Balu77 (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

Csak tip.
Szval én jártam ugy az alábbi konfiggal, h mikor fennvolt az nVidia IDE driver, akkor a win befagyott induláskor, megállt a folyamatjelző, stb... Csináltam mindent, mig rájötem, h egyszerüen uninstallálom az nVidia IDE drivert, akkor semmi problem. Az xp-nek jobb a beépitett driverje. Talán probáld meg ezt.
Amugy érdekes hiba... up neki.
Probálj egyéb drivereket frissiteni még.
Esetleg még az jöhet szóba, h otthon nálad ingadozik a hálózati feszültség, és a tápod nemjol viseli. Aktív PFC-s a tápod? akkor ez nemlehet probléma

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) jpisti


jpisti
senior tag

Szintén csak tipp: jártam úgy, hogy egyik ismerősöm messze lakotta a hálózati transzformátortól és a szomszédban lakott egy karosszéria lakatos, amikor heggesztett akkor alig észrevehető módon hunyorogtak a srác lámpái, ami tény a srácnál ''sok'' minden tönkre ment (vidkaresz stb...) aztán kicseréltük a tápját, azóta semmi.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#4) Rez_Grof válasza Balu77 (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tegyél elé egy szünetmentes tápot. Kb. 8-10K-ért már kapsz elég normálisat.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#5) Balu77


Balu77
őstag

480W thermaltake, naná hogy aktv pfc-s! 15k-ért vettem....
Amúgy frissítettem bios-t és nvidia driver-t is. Az asus oldalán külön le is írták, hogy ha új bios-t (1011-nél újabbat) tesz fel valaki, akkor kell telepíteni a legújabb nvidia driver-t, különben behal a file-rendszer. Erre is odafigyeltem.
1enlőre marad akkor a szünetmentes, meg megnézem multiméterrel hogy pontosan milyen feszkó is van abban a konnektorban.

izé

(#6) Ati9500


Ati9500
senior tag

szerintem az ino vidkárd lesz a ludas!


elég gagyi!! próbáld ki mással!

(#7) lapa válasza Balu77 (#5) üzenetére


lapa
veterán

most akkor kipróbáltad az nvidia IDE driver nélkül? ha ígyis-úgyis behal én kipróbálnám...

(#8) chop


chop
őstag

nekem meg neha ok nelkul kikapcsol a gepem..fogalmam sincs mitol..illetve esetenkent fogja magat es visszaveszi a felbontast 320X240-re..csak ugy viccbol..eleg idegesito..es meg annal is jobban idegel, hogy nem tudom, hogy mitol..grrr

(#9) Konflikt válasza Balu77 (#5) üzenetére


Konflikt
addikt

Behal a file-rendszer?
Na ez LOL! nekem nForce3 250GB-on van, és IDE driver nélkül használom, semmi baja fél éve(amióta megvan)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#10) Konflikt válasza Balu77 (#5) üzenetére


Konflikt
addikt

PFC-nek pont ez az egyik lényege, h ha instabilan kapja feszt a táp, nemhal be, simán elmegy 130és 250volt között is.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) Andras6800


Andras6800
senior tag

Elég érdekes hiba! Nekem is azonos chipkészletű lapom van, csak az MSI-től! Én feltettem minden drivert hozzá, és hibátlanul megy! Van vele gondom, de csak két programmal van baj(Core Center, MSI Live Update 3), és még akkor ír ki hibaüzeneteket, ha a Norton Internet Sec. 2005 van rajta! Ilyenkor mindenfélét kiír, de ezeken kívűl semmi gond vele! Szerintem is a fesz ingadozással van a baj!:Y

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#12) Balu77


Balu77
őstag

Hmm, én is gondoltam a videokártyára, de akkor bent melóhelyen miért volt jó? Miért csak otthon burdál meg?
Az nvidia ide driver nélkül ''kissé'' lassab lenne a hdd kezelés... pl. az udma módot kapásból elfelejthetném, annak meg semmi értelme. Pont azért van wd raptor-om, hogy gyors legyen, ha nincs driver, akkor a sebesség is oda...
Most 1enlőre maradok ott, hogy megnézem mekkora a feszkó a konnektorban és visszaviszem melóhelyre a gépet, hogy ott is folytatja-e a hibát...

''chop:nekem meg neha ok nelkul kikapcsol a gepem..fogalmam sincs mitol..illetve esetenkent fogja magat es visszaveszi a felbontast 320X240-re..''

Na ilyen hibával is találkoztam már, a régi gépem igen-igen ritkán nekem is csinál olyat hogy a felbontást leveszi. Sztem a régi gépemnek ez a hibája és az új hibája kapcsolatban lehet akár...

Lehet hogy monitor? LG1730B

izé

(#13) Andras6800 válasza Konflikt (#10) üzenetére


Andras6800
senior tag

A PFC-nek az a lényege, hogy a felvett feszültslégnek minnél nagyobb százalékát adja le a táp! Passzív PFC-val asszem 80% fölött Aktívval pedig akár 98-99% is elérhető!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#14) Andras6800 válasza Balu77 (#12) üzenetére


Andras6800
senior tag

Nem hinném, hogy a monitor lenne a hibás! Inkább akkor már egy virus!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#15) Balu77


Balu77
őstag

Hát igen, a pfc-nek a hatékonysága sokkal jobb, de én kicsit más értékekről tudok. aktív pfc-vel 80-85% körül, nélküle pedig 70%. Persze gondolom azért gyártója is válogatja... Egy codegen 400W pfc sosem ér egy chieftec 360W-os nyomába akárhogy is vesszük.

izé

(#16) Balu77 válasza Andras6800 (#14) üzenetére


Balu77
őstag

''Nem hinném, hogy a monitor lenne a hibás! Inkább akkor már egy virus''

Hát erre is gondoltam már. Norton antivirus 2005-el le is lett csekkolva... Habár ki tudja ezek után is, volt nem 1 olyan eset, amikor a norton után a kaspersky még talált vírust...

izé

(#17) Andras6800 válasza Balu77 (#15) üzenetére


Andras6800
senior tag

Egyetértek az üzeneted végével, de szerintem a %-ok egy kicsit atért jobbak! Egy biztos, az ENERMAX legujabb tápjai 99%-osak!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#18) Konflikt válasza Balu77 (#15) üzenetére


Konflikt
addikt

#13, és #15:

Mondom a PFC-nek az EGYIK lényege!
Talán azért ezt irtam, mert Balu szempontjábol ez a fontos, nem:F

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#19) Sidaries válasza Balu77 (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem a monitor. Az xp elég jól kibír mindent, de a monitorcserébe nekem eddig mindíg belehalt. Komplett nvidia és monitor driver reinstall talán segít, de nem biztos. Én monitorcsere után rövid úton xp reinstallt csinálok. Nem tudom miért ilyen szar, de ez van. Nálam legalábbis.
A hibajelenségek is hasonlóak voltak, mint nálad. :F

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) OddMan


OddMan
őstag

Egy vinyo tesztet is érdemes lenne lefuttatni! Lehet, hogy gyülekeznek a bad sector-ok és az miatt fekszik el a windows 1-2 nap használat után.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21) Andras6800 válasza Sidaries (#19) üzenetére


Andras6800
senior tag

Énnekem monitorcsere után sem lett semmi baja az XP-nek! Igaz én úgy cseréltem, hogy a régi katódsugárcsöves monitor, és az új LG 1730B-s tipusú monitorom egy darabig eggyütt ment, úgy egy hónapig, utánna már csak az LG használtam! Erre azért volt szügség, mert az előző gépemben monitorozni kellett a proci hőmérsékletét, amíg nem vettem rá egy Zalman CPNS7000B AlCU-t! Ez egyépként egy Intel P4 Prescott 3.0GHz-volt

[Szerkesztve]

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#22) FlasH-BacK válasza Andras6800 (#17) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

''Egy biztos, az ENERMAX legujabb tápjai 99%-osak!''
99%-os hatásfokot még azok se tudnak elérni. Az szinte lehetetlen. 90% az már nagyon jónak számít.

(#23) FlasH-BacK válasza Sidaries (#19) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

:F Ez rendkívül érdekes. Én nem szoktam telepitgetni monitor drivert, hagyom plugnplay-en. És így meg se érzi a monitor cserét:). Amúgy én még akkor se rakom újra a win-t, ha Ati-ról váltok nVidiára.

(#24) Yutani válasza OddMan (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet, hogy a munkahelyről hazaszállítás közben kapott a vinyó?

Nekem volt anno a 10GB Quantum CX vinyóval olyanom, hogy a gépet megkocsikáztattam (néhány km, nem sok), aztán otthon behányt a Windows98SE, de több órai scandisk után azonban helyretette magát a rendszer.

#tarcsad

(#25) Yutani válasza FlasH-BacK (#23) üzenetére


Yutani
nagyúr

Így van, én sem. Minek az egész, ha minden csere után reinstallálni kéne? Sőt, nekem kibírt az XP-m olyat is, hogy AMD-Nforce2 páros után Intel-IS7-E páros került a gépbe, és egy telepítő/helyreállítás után ment tovább a rendszer.
Viszont Intelről AMD64-re átállva totál behányt az XP, akkor kellett egy full reinstall.

#tarcsad

(#26) Balu77


Balu77
őstag

A vinyó hiba kizárt! Azt már lecsekkoltam. Amúgy folyamatosan megy a smart monitoring is...
Monitorcsere pedig úgyszintén, ugyanis ha az xp-t ezzel a monitorral telepítettem, akkor is ez volt detto... Habár akkor nem egy idő után borult a téma, hanem a telepítés után rögtön az első újraindításnál konyec filma..

izé

(#27) Andras6800


Andras6800
senior tag

A táp kérdéssel kapcsolatban elbizonytalanítottatok! Majd utánnanézek! A lényeg az, hogy az én egyik XP-m mégért mindent (VGA csere, proci csere, ram csere, tápcsere, monitorcsere, számítogépház csere, és egy utat Szegedről Pécsre!) És hozzá sem kellett nyúlni, csak az új drivereket installálni, és a régieket törölni! Az XP csak az alaplapcserétől hal meg, de ilyenkor teljes reinstallt érdemes csinálni!:C

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#28) Andras6800 válasza Balu77 (#26) üzenetére


Andras6800
senior tag

Akkor csak otthon van valami baj! Szerintem akkor is meg kéne nézni egy szünetmentessel! Nem venni, csak kölcsönkérni eggyet, és ha avval megy akkor venni eggyet!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#29) Andras6800


Andras6800
senior tag

Balu77! Egyvalamit árulj el nekem! Miért vettél DDR 500-as ramot egy AMD-s gépbe?

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#30) Balu77


Balu77
őstag

Azért vettem, mert annyin hajtom... Melóhelyen, ahol atom stabil a gép, lazán megy a cpu 2500 Mhz-et is minden gond nélkül, és ahhoz ddr500....
Sajna otthon meg még tuning nélkül is gáz...

izé

(#31) Andras6800


Andras6800
senior tag

Remélem megoldódik a gondod!:DDD

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#32) Balu77


Balu77
őstag

Most 1. körben megmérem a feszkót... Aztán majd jövő 7en szünetmentes, már amúgy is akartam venni géptől függetlenül. Ezenkívül megpróbálom másik monitorral. +még kicserélem a billentyűt, a régi már úgyis ütött-kopott... Szala teljes gépkörnyezetet lecserélem, hátha azok közül okozta valamelyik.

izé

(#33) Balu77


Balu77
őstag

Köszi a bíztatást! Én is remélem! :))

izé

(#34) Balu77


Balu77
őstag

No újra itt vagyok. Hát úgy tűnik kezd körvonalazódni a hiba! Billentyűt és monitort is cseréltem a biztonság kedvéért, de még az sem segített. A hálózatban 225 V van stabilan. Asszem jöhet a villanyszerelő! Úgyanis amint visszahoztam a gépet a melóhelyre, újra jó!

izé

(#35) cudar07


cudar07
senior tag

szia
A gépész tanárom mindig azt mondta, hogy ilyenkor
finoman vékonyan be kell zsírozni az alkatrészt,
mert így jobban repül ki az ablakon. :DD
Sajnos csak szurkolni tudok, :DDD
de azt nagyon !!

(#36) Balu77


Balu77
őstag

Majd nagymamámtól faluról hozok zsírt, lehet kenegetni... :DDD
Legvégső esetben x-aktát csinálok belőle, aztán maj jöhet Mulder meg Szkálli az efbíájtól megoldani. :D Hogy én is miért nem lettem inkább meterológus?

izé

(#37) Andras6800 válasza Balu77 (#36) üzenetére


Andras6800
senior tag

Örülök, hogy kezd megoldódni! Akkor csak a fesszel van a baj! Ebből szünetmentes lessz! Én érzem! De addig is sok sikert!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#38) cudar07


cudar07
senior tag

szia
csak hogy valami értelmeset is mondjak
Barátnőméknél a konyhába vagy szinte bármelyik villanyt fel vagy lekapcsolják
laza kattanást hallasz a hangfalon :(
aszem én is aktiv PFC tápra cserélem az ottani tápot :U

További jó munkát :)
:C
(vagy nem is olyan értelmes) :B

[Szerkesztve]

(#39) Balu77


Balu77
őstag

Nos sajna úgy tűnik nem jött be a dolog... Otthon egyértelműen hamar előjön a hiba, de most előjött melóhelyen is. :(((
A hiba a következő az eseménynaplóban:
Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben.

(Hozzátenném hogy a D partíción semmiféle swap-file nincs...)
Ezt bekapcsolásnál produkálja időnként. HDD már volt cserélve és ata-kábel is, sőt alaplap is...
Úgy tűnik valami lassan előjövő hiba, ami pár nap után kezd csak jelentkezni bekapcsolásokkor...

Valami ötlete valakinek? :F

izé

(#40) cudar07


cudar07
senior tag

:F
a fönököm gépe is állandóan újraindul
ő most a táp cserénél tart
:F

(legyen csak 1 db particiód!! akkor mit csinál?)
veszteni már nem vesztesz semmit
:Y

[Szerkesztve]

(#41) Balu77


Balu77
őstag

Hmm, az 5let nem rossz! Kiváncsi vagyok hogy akkor mit jegyezne be az eseménynaplóba. De hogy a gép akkor sem lessz jó az tuti, mert még a kezdetben 1 partició volt és akkor is csinálta...

izé

(#42) Andras6800 válasza Balu77 (#41) üzenetére


Andras6800
senior tag

Valami hardverütközés van!
De hogy mi azt ne kérdezd, nem vagyok szakértő! Avagy az otthoni áramingadozás már elszúrta az egészet, azért csinálja a munkahejeden is!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#43) cudar07


cudar07
senior tag

hi
én azt csinálnám most már hogy csak az alap dolgok legyenek a gépbe
1 ram 1 HDD és csak WIN telepitésig 1 CD
ha kész a win. akkor mennyire stabil,
oszt naponta rádugsz valamit. (FDD, CD stb)

:F
egy szippantós autoval (szerencsét) :B

(#44) cudar07


cudar07
senior tag

nem lehet hogy virust sikerült otthon összeszedni?
net vagy valami? virus ellenőrzés ilyesmi?

(eggyi hülye kérdést :B)

(#45) Balu77


Balu77
őstag

A vírus kizárt, azt már ellenőriztem....
A hw ütközés is kizárható, mert a lapra integrált cuccok mennek. Asus lapon pedig ezt csak rendesen megoldották... A mindent kiveszek és 1enként visszarakok dolog is már megvolt... Igaz videokarit még nem cseréltem.
Vagy valami belső táptéma (habár ahogy mértem elég pontosak a feszkók és stabilak...), vagy inkáb szerintem az alaplap körül zavarhat valami. Olyat hallottam még hogy érdemes a lapot kilazítani és újra visszarögzíteni mert lehet hogy talán feszül... Az tény hogy a cpu hűtőm (cooler master ultra6) is egy féltégla a maga 1-2 kilós súlyával, de azért igyekeztem azt is plussz rögzítéssel könnyíteni. Jövő 7en majd folytatom, hátha sikerül megoldani.


izé

(#46) dobost válasza Balu77 (#45) üzenetére


dobost
senior tag

Cső!
''Asus lapon pedig ezt csak rendesen megoldották... ''
Erről tudnék mesélni...:C
Szobatársam csípőből vitte vissza a Samsung ramokat a boltba, ott közölték vele, hogy nem komálja a gépe... Asszem a VIA chipsettel akadt de az is Asus gyártmány.
Én egy ramcserét ajánlanék neked...
Próbáld ki egy másikkal. :DDD

(#47) butch3r válasza Balu77 (#45) üzenetére


butch3r
senior tag

korábban írtad hogy alaplap csere volt. mivel továbbra is asus lapról beszélsz gondolom ugyanolyanra cserélted. esetleg egy másik gyártó, ugyanolyan chip készletű lapját is megprobálhatnád(pl abit an8 sli), ha van rá lehetőséged akkor probáld meg, ennél rosszabb csak nem lesz....



ill. az alkatrészeket mindent alaplap/proci kivételével eggyütt kipróbálhatnál egy másik rendszerben is, ha ott eggyütt működnek nem velük lesz a probléma ha meg nem akkor kizárhatod a két legdrágább (már amikor) alkatrészt a lehetséges probléma okozói közül...

[Szerkesztve]

(#48) Adam_family


Adam_family
csendes tag

HI! Nem gondoltál arra, hogy a router vacakol a gépeddel? Ugyanis hol routeren van, hol nem, lehet, hogy a gép meghülyül az állandó váltogatásoktól. Nekem a laptop szokott vacakolni, mert mindig más hálózaton van, hetente kell emiatt visszaállítani Ghost-tal a rendszert.

(#49) Balu77


Balu77
őstag

A router nem hinném hogy zavar... 3com-ot használok és eddig sosem volt vele gondom a régi gépemmel sem.
Ami a ram-okat illeti, az tuti jó, más gépben is kiteszteltem. Amúgy is 45k-ért vettem ezeket a ddr500-as corsair ramokat, azért már csak nem valami gagyi... :DDD
A lapcsere más típusról volt! Épp az említett abit-ról....

Marad a cuccok 1enként cserélye...

izé

(#50) Balu77


Balu77
őstag

Leírom újra a teljes config-om, hogy átláthatóbb legyen picit....
Asus A8N-SLI Deluxe, A64 3200+ CPU, Cooler Master ultra6 (féltégla :) ), 1 GB Corsair DDR500, Inno3d Gf6600GT, 74 GB WD Raptor, 250GB Maxtor (16MB cache), 480W thermaltake táp, Chieftec midi ház, Asus DVD +/-RW, LG DVD-ROM

az alaplapon új: 1013-as bios van, és e miatt már a legújjabb 6.66-os nforce driver-t tettem fel. (asus oldalán figyelmezetet, hogy új bios-hoz új nforce driver is kell...)

ja és minden progi teljes gyári, eredeti telepítő...



[Szerkesztve]

izé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.