Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Furcsa egérprobléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gabork


gabork
csendes tag

üdv.
nemrég raktam össze egy új configot. a Genius NetScroll+ csak ideiglenes, de nagyon bosszantó dolgot csinál: szabályosan minden második bekapcsolás alkalmával nem működik - ilyenkor bill.-ből újraindít, aztán semmi baj vele, mozog, nem fagy le stb. oprendszer XP. találkozott valaki már ilyesmivel?

(#2) steve@prhw válasza gabork (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nem cserélted fel véletlenül az egér és a billentyűzet csatlakozóit? Akkor szoott hasonló dolgokat produkálni...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) gabork


gabork
csendes tag

teszek egy próbát, bár ha jól emlékszem, pár napja átdugtam az egeret a másikba is (a bill. USB-s).

(#4) JigglyPuff válasza gabork (#3) üzenetére


JigglyPuff
csendes tag

a zöld az egér csatija

-puff-

(#5) gabork


gabork
csendes tag

megint átraktam a másikba, de semmi változás. nálam a kettő teljesen egyforma színű és a mellettük lévő jelölés is arra utal, mindegy, hogy melyik hova kerül. úgy látszik, majd az USB-s egér oldja meg végleg a problémát (remélem).

(#6) steve@prhw válasza gabork (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Úgy sem megy, ha kihúzod és bedugod újra? Melóhelyen volt ilyen az egyik gép. Már az agyamra ment, gondoltam az alplap feszül, vagy a csati sz*rakodik. Szétszedtem, és pofonvágott a tápon lévő felirat: Vargáné&TSA... Nem mertem többet bekapcsolni, szépen elmagyaráztam, hogy a táp rossz (pályázaton nyert gép volt, a másik úgy elhalt, hogy csak a ház maradt meg... Még a kisfloppy is elszállt...). Érdekes módon a jelenség a tápcsere után megszűnt...
Nem, nem vesszőparipám a táp, de ez a vargáné-generáció eléggé gépgyilkos volt, simán el tudom képzelni, hogy induláskor nem voltak rendben a feszültségek, ezért néha jól inicializált, néha nem...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) gabork


gabork
csendes tag

ez sem jött össze (ja és a táp sem Vargánétől van...). nem hiszem, hogy érintkezési hiba lenne, hiszen akkor összevissza működne, ez viszont szabályosan megy - nem megy.
64 bites a proci, az XP még a régi, nem lehet összefüggés? (nem értem, miért lenne, de nem tudok már mire gondolni.) nagyon bosszantó minden bekapcsolás alkalmával újraindítani a gépet, az új egér meg nem jön hetek óta.

(#8) kolly


kolly
csendes tag

Hello!

Problémám dettó. A konfig: A64 3500+, MSI K8N Neo2 Platinum, 2x512 Kingmax RAM, hagyományos PS/2 egér és billentyűzet. Windows XP frissen telepítve.

Jelenség: minden 2. indulásnál az egér és a billentyűzet is fagy. A gép bebootol rendesen, egészen a Windows XP bejelentkező ablakig. Akkor is aktív, csak épp egyetlen input perifériám nincs. Házon kikapcs gomb megnyom, Windows Turn Off Computer ablak feljön, csak ugyebár megintcsak nem tudok a kilépési módok közül választani. Kikapcsolás, újraindulás után minden tökéletes. Aztán kezdődik újra az egész, ha valamiért újra kell indítani mégegyszer.

Van valakinek épkézláb ötlete?

Üdv:

Kolly

(#9) Flashy válasza kolly (#8) üzenetére


Flashy
veterán

biztos hogy nem cserélted fel a csatlakozókat?

(#10) Alex91


Alex91
félisten

Nalam is fagyott, nem lehet, hogy valami fereg okozza?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) Flashy válasza Alex91 (#10) üzenetére


Flashy
veterán

nem hiszem, ez túl hardveresnek tűnik ahhoz.

(#12) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Biosban engedélyezve van az USB keyboard/mouse?

Forza Rossoneri!

(#13) krisy


krisy
csendes tag

Sziasztok!




Nekem is hasonló gondom van:
Van 2 db tökugyanolyan rádiós egér -billenytűzet kombóm (Labtec)
Gépbe bedug, XP install, minden szuper
Pár ki-bekapcs után ,jött elő a következő probléma:
az esetek egy részében nem műxik az egér, másik részében nem műxik a billenytűzet, harmadik részében egyik sem, negyedik részében mindkettő megy :)

Gondoltam, hátha az az 1 szett rossz.A másikkal (mint fent írtam, ugyanaz a márka, típus, stb) ugyanez a hiba!

Volt egy régebbi egerem, és billenytűzetem, azzal is kipróbáltam a gépet, és lássatok csodát: minden tökéletesen megy! 100ból 100szor működik az egér,és a billentyűzet is!


Már csak félve teszem hozzá, hogy egy másik gépen mindkettő szettet kipróbálva mindkettő működik ....




Van valami ötletetek mit lehetne csinálni ezzel?
Ja, nem nem USB-s a csatija

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#14) gabork


gabork
csendes tag

közben látom, hogy sokaknak hasonló problémája jelentkezett...
szerencsére megjött az USB-s egér, azóta nem kell 2x bootolni. fogalmam sincs, mi volt az oka, a vírus vszleg kizárható, csak az XP volt fent és már rossz volt. ami hasonlóságot felfedeztem (#8), a 64 bit-es Athlon és az MSI K8N. lehet, hogy PS/2-es billentyűzettel is ugyanezt csinálná (de ezt már nem próbálom ki:)

(#15)



addikt

Elég hülye problémám van.
Az egérrel semmi gond, tökéletesen működik, de néha teljesen bedilizik, úgy viselkedik, mintha egyszerre folyamatosan(!) nyomogatnám az összes gombját, és irányítani sem tudom, a képernyő bal szélére tapad és föl le mászkál rajta, mindeközben folyamatosan nyomogatja az összes gombját.

Érdekes, hogy ha a hátára fordítom, akkor lenyugszik, ha visszateszem a hasára, újrakezdi.

A probléma teljesen rendzsertelenül jön elő, van hogy a gép bekapcsolását követően azonnal, van hogy csak több órai gépezés után.

Ha kihúzom az egeret a gépből és visszadugom az megoldja a problémát, illetve egy restart is.

A4 tech wop-35 optikai egér, WinXP SP2.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#16) válasza (#15) üzenetére



addikt

Fel

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#17) khalox válasza (#16) üzenetére


khalox
őstag

Ilyet akkor szokott csinálni, amikor a kábelében valahol törés van. Mozgasd a kábelt szépen végig és lesd meg, mikor történik ez.

(#18) válasza khalox (#17) üzenetére



addikt

Hmm, lehet, hogy az lesz, mert hirtelenebb mozdulatok után szokta általában, meg van amikor csak egy tizedmásodpercre dilizik be aztán megjavul, mintha konkaktos lenne.

Mondjuk így első ránézésre nem nagyon látok rajta semmit, de ez nem jelenti azt hogy nincs is.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19) válasza (#15) üzenetére



addikt

Up

Főleg az érdekelne, hogy hardveres vagy szofveres a problem.

Valószínűsítem a hardverest, és ebben meg is erősített az eddigi egyetlen hozzászóló, de hátha van még valakinek hozzáfűznivalója.

És jó lenne ha megnyugtatnátok, hogy ha hardveres a problem, akkor az egérrel van baj.

Azóta egyébként romlott a helyzet, sokkal gyakrabban csinálja.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20) válasza (#19) üzenetére



addikt

up

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#21) fbandy


fbandy
csendes tag

Hi!

Nekem is voltak ilyen problémáim. Igaz csak USB bill/egér-el. (csak minden 2x újraindítás után müködött)

De egy BIOS frissités megoldotta a problémámat.
Nem mondom, hogy nálatok is ez a gond,de egy próbát megér.....

Imádok a semmiről beszégetni, ez az egyetlen dolog, amihez értek

(#22) khalox válasza (#19) üzenetére


khalox
őstag

Ha a kábel törött, akkor az könnyen javítható... (már vagy háromszor kellett ilyet tennem nekem is különböző egereken) - általában ott törik meg a kábel, ahol belemegy az egér dobozába. Szétcsavarozod, leszeded a csatlakozóját (már ha van, ha nincs, akkor forraszt...), levágsz egy kb. 10cm-es darabot és visszarakod a kábelt.
Pl. az A4tech rágcsálók rendszeresen romlanak el így (az enyémen a kábel már 20cm-rel rövidebb :))- WWW11 ), de ahol dolgozom,ott is van egy csomó gagyi A4tech, azoknak is ez a baja főleg.

[Szerkesztve]

(#23) Rommel6600


Rommel6600
őstag

hello

Rádiós egerem van (Trust 450LR Bővebben: link, eddig meg voltam vele elégedve), de kb 2 napja olyan néha mintha vki húzná ellentétes irányba az egeret. Rá akarok klikelni vmire és a kurzor elkezd az ellenkező irányba menni:O Ez játékoknál főleg zavaró (le akarnám lőni az ellent, ehellyett a falba eresztek egy sorozatot:( )
Ez a jelenség egyre gyakrabban jön elő (legalábis nekem úgy tűnik, és egyre jobban idegesít)! Már usb-vel is csatlakoztattam, de ugyan az a helyzet! mi lehet a gond??? esetleg vírus, vagy vmi hasonló?:U (Nem volt még leejtve az egér.) Mi lehet vele?:F

elrőre is kösz:R

(#24) WillChi válasza Rommel6600 (#23) üzenetére


WillChi
senior tag

Nincs véltlenü a mobilod az egér közelében? Nálam az szokott hasonló problémát előidézni.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#25) BAZER


BAZER
csendes tag

Na erre találjon vki ki megoldást! Volt egy MX 310 es egerem úgy 3-4 hónapja elkezdett akadni csak a counter strike ban! Kb 3 hete elpöccent az agyam és vettem egy Razer Plasma t és ezis ugyan azt csinálja+havernál a zsír új MX 510 e is akadozik CSAK COUNTER STRIKE KÖZBEN!!! HA VAN VKI nek VALAMI ÖTLETE VAGY ILYESMI AZ PLZ ÍRJON!!!!! PLZ HELP ME!!!!!:R

(#26) válasza khalox (#22) üzenetére



addikt

Thx, de azóta már új egerem van.
Mondjuk az is a4tech, szal lehet, hog még hasznát veszem új tudásomnak.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#27) válasza BAZER (#25) üzenetére



addikt

laggol a net?:):P

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#28) dantes


dantes
tag

Sziasztok.

Néha a kurzorom magától el kezd vándorolni. Leteszem az egeret egy helybe, teljesen mozdulatlan, és mégis valamelyik irányba megindul.
Nehezen reprodukálható, de rendszeresen előfordul.
Volt valakinek hasonló problémája?

[Szerkesztve]

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#29) Scholes9 válasza dantes (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szevasz. Nekem volt ilyen gondom, volt egy 3500 ft-os optikai Logitech egerem és folyton elkezdett magától vánszorogni, meg csak úgy elkezdett forogni a kurzor. Pénteken vettem egy Logitech MX 518-at és nincs ilyen gondom az új egérrel.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) dantes válasza Scholes9 (#29) üzenetére


dantes
tag

Nekem is Logitech, és ez is kb 3500 Ft volt. Nem tudom a típusát fejből, de egy viszonylag olcsóbb 800 dpi-s egér. A régit visszavitted?

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#31) _calogero válasza dantes (#30) üzenetére


_calogero
tag

Ha fényes felületen használod, akkor ne csodálkozz a ''vándorláson''!
Használj matt textil egérpadot! Bárhol kapsz 200-300Ft-ért.

(#32) dantes válasza _calogero (#31) üzenetére


dantes
tag

Azt használok. :P

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#33) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

én nekem ahol melózok az egér szabályosan fagy és lagzik... mintha a rpocesszor terhelt lenne tölt és megy az egér... szerintetek?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#34) aneda válasza BAZER (#25) üzenetére


aneda
aktív tag

Ötletem az nincs, de nekem a CS-ben a A4Tech rádiós bill.+egér kombóm csinálja azt, hogy nem tudok egyszerre gombot nyomni és egerészni...
Magyarul futok előre és hiába célzok az egérrel, csak megyek egyenest.
Lanban csinálja, de olyan tényleg mintha laggolna.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#35) Popakk


Popakk
csendes tag

Sziasztok! Nekem is lenne egy elég furcsa problémám. Van egy MS 1.1a-m. Eddig semmi baj nme volt vele de mostanában mióta ujratettem a oprendszert néha az egér utatója megáll ahol éppen van. A furcsa az hogy valójában az egér mozog tovább mivel ha valami felé viszem az egeret kijelöli csak a mutató áll egyhelyben csak kicsit idegesitó h most épp hol is van az egér. Ilyenkor egy reboot emgoldja a problémát. Valaki tudna segiteni h mi is lehet a gond? (XP SP2,MS1.1a, MSI KT8)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Furcsa egérprobléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.