Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

Adott egy konfig
Asus a7v600-x, 2x256ddr400 samsung tccc meg tcc4, sempron 2400+, gf4 mx440, 40Gb seagate+30Gb Maxtor hdd, aerocool plexis duplaventis 350w táp, midi ház, elől-hátul 8cm venti, NEC 3540 dvd-író
win xp fut rajta

amik előjönnek teljesen rendszertelenül de elég gyakran
készenlétből nem áll vissza a gép hanem újraindul v. egyszerűen kikapcsol...
képernyőkímélőböl sem, egyből kikapcsol... nem mindig
bekapcsolom, felzúg és kikapcsol egyből, utána addig nem lehet újra bekapcsolni míg a hálózati kábelt ki nem húzom és vissza nem teszem...
néha beindul rendesen, betölt mindet, 5 perc és úgy ahogy van megáll, kimerevedik a kép, se egér se bill nem műxik...
és ezek variációi... grr...

win xp újrainstall... ugyanaz
elvittem szervízbe, ott előttem tesztelték fél napon át, mindegyik alkatrész tökéletes volt kivéve az alaplapot...
kicseréltem az alaplapot egy újra...
win újrainstall...
táp feszültségei is jók...
vinyók is...

1 hónapja szenvedek vele mi lehet a problémája?
komolyan mondom többszáz gépet raktam már össze életemben de ilyen aljasul még nem cseszett ki velem egyik sem...

7447 óta folyamatosan...

(#2) porker válasza danteshell (#1) üzenetére


porker
tag

Nincs véletlenül kéznél egy aktív UPS?

(#3) kisho válasza danteshell (#1) üzenetére


kisho
senior tag

Szerintem próbálj rá másik tápot, ha ezt még nem tetted meg. (tudom, hogy írtad jók a feszültségei, de próba szerencse) Esetleg egy memtestet is ráereszthetnél pár óráig.

[Szerkesztve]

(#4) DewiL válasza danteshell (#1) üzenetére


DewiL
senior tag

''készenlétből nem áll vissza a gép hanem újraindul v. egyszerűen kikapcsol...''
ez lehet a vga driver miatt is ha a legújabb van próbálj egy régebbit ha régebbi egy ujabbat és whql-s legyen
csak tipp

esetleg vedd ki az egyik memóriát csak 1 modul legyen benne és azzal nyúzd egy kicsit majd
ha minden ok akkor a másikkal ugyanez (memtest)

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#5) simbazz


simbazz
aktív tag

Mobil rack van? Iktasd ki próbaképp. Hetekig szoptam különös fagyásokkal, bekapcsra seképsehanggal, fél gépet kicseréltem, nem bírtam rájönni mi a gáz. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve a rack-et is lecseréltem. Azóta minden ok. Később találtam egy konkurens fórumon nyivákolást erről, hogy bizonyos V*p*wer és hasonló 'brand' rack-ek művelhetnek érdekes dolgokat koruk előrehaladtával :DDD

Elektromos abakusz

(#6) danteshell


danteshell
aktív tag

tápot kipróbálok egy chieftec 420w-osat hátha...
memtest végigfutott mindkét modulon külön-külön is és ok.

lehet ez akár hálózati hiba is? gondolkodtam már ezen is

hétvégén hazahozom a gépet a cégtől itthon van egy ups meglátjuk...

az jelenthet valamit hogy asus probe a vga ventit érdekesen mutatja? pl. 4000 körül megy majd egy pillanatra leesik 1500alá majd megint felmegy 4000-re... olyan mint a kórházi műszer :)
ez már nem az eredeti hűtője mert az beállt...

csak reggel és este tudok netezni ha addig van valakinek egy jó ötlete ne tartsa magában...

thx

7447 óta folyamatosan...

(#7) Matthew válasza danteshell (#1) üzenetére


Matthew
senior tag

Írtad, hogy kicserélték a lapot másikra, ezzel is ugyanazokat a hibákat csinálja?

(#8) danteshell


danteshell
aktív tag

ugyanazokat...

7447 óta folyamatosan...

(#9) mr_ricsi válasza danteshell (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''készenlétből nem áll vissza a gép hanem újraindul v. egyszerűen kikapcsol...''
Ha készenlét alatt azt érted, hogy az XP kapcsolja ki a gépet, és áram alatt hagyod, akkor a táp legyen az első gyanúsított.
Ha a hibernálást érted alatta (onnan folytatod, ahol kikapcsolás előtt abbahagytad), akkor valamelyik driver nem kompatibilis, illetve ha nem SP2-t használsz, akkor hiányzik a javítópatch.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) danteshell válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


danteshell
aktív tag

xp + sp2 + összes frissítés fent van, minden driver is
első 5 hónapban nem csinálta ezt tökéletesen működött, azután kezdődött a baj... :(

start-kikapcsolás-készenlét, és innen már nem jön vissza...

7447 óta folyamatosan...

(#11) Matthew válasza danteshell (#8) üzenetére


Matthew
senior tag

Próbáltad úgy, hogy csak alaplap+proci+mem+vga+1vinyó, mindezt a gépházon kívül asztalon összerakva?

(#12) danteshell válasza Matthew (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

ma este hozom haza a gépet egész hétvégére aztán szétszedem mint kutya a rongyot...

az az érdekes hogy a szervízben is széttesztelték

7447 óta folyamatosan...

(#13) asysoft


asysoft
aktív tag

Elem?:) Nekem annak a lemerülése okozott érdekes dolgokat, böngésző nem indult (semelyik sem, de minden más igen), húgomnál nem kapot IP-t a gép, volt, hogy bekapcsolni sem akart, meg hasonlók...

(#14) porker válasza danteshell (#12) üzenetére


porker
tag

Holnap írj vmit a történésekől! Bár nem csodálkoznék, ha ott meg rendesen menne...

(#15) danteshell válasza porker (#14) üzenetére


danteshell
aktív tag

nos úgy ahogy van hazahoztam monitorostul-egerestül

ugyazazokat a dolgokat csinálja itthon is mint bent a cégnél...

pl. rádugom a hálózati csatit, bekapcsolom a tápot hátul és beindul a gép, ez miért lehet? elvileg nem kéne neki...
meg a többi érdekes jelenség...

kiszedtem az egyik vinyót, úgy is csinálja a dolgokat, csak mintha gyorsabban kapcsolna ki meg be...

kihúztam az első-hátsó ventiket is hátha ezek lesznek a baj forrása de nem...

délután hozom át a chieftec 420w tápot meg kingston ramot aztán teszt meg win újrainstall...

este jövök remélem kiderül addigra mi a fene lett a géppel...

7447 óta folyamatosan...

(#16) ati05 válasza danteshell (#15) üzenetére


ati05
aktív tag

rádugom a hálózati csatit, bekapcsolom a tápot hátul és beindul a gép, ez miért lehet?

Ezt azért csinálja mert lehet hogy be van kapcsolva az hogy a hálózat be tudja kapcsolni a gépet, akkor ez így működik!

(#17) mr_ricsi válasza danteshell (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''rádugom a hálózati csatit, bekapcsolom a tápot hátul és beindul a gép, ez miért lehet? ''
A biosban Power -> Power Up Control -> AC Power Loss Restart
Ha ez ''Enabled''-en van, akkor normális, hogy beindul, ha ''disabled''-en akkor pedig a tápoddal van gond.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) st3v0 válasza danteshell (#15) üzenetére


st3v0
tag

ezek a hibak emlekesztetnek az 2dik gepemre SLOT1-es Abit BX6 v2. . akkor a slot1-FPCGA 370-es atalakito volt a hibas. 2 hetik szivtam vele. csere utan minden ok-es volt. masik procival probalj esetleg :B

(#19) ArmanD. válasza danteshell (#15) üzenetére


ArmanD.
őstag

Procid nem lett lesarkazva??

Öreg vagyok már bohócnak!

(#20) popey37


popey37
addikt

bios frissités megvolt?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#21) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Egy okos megfigyelés, hogy aki egy szanaszétfagyizós gépnél biosfrissítést javasol, az nem tartozik a jóakaróink közé...
:))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) danteshell


danteshell
aktív tag

szanaszét szedtem, tesztelgettem több konfigban is az alkatrészeket és úgy döntöttem visszaviszem a tápot mistralba...
ma bevittem 3 nap múlva tudnak majd mondani valamit...

másik érdekes hiba haverom gépével, amit azért hoztunk át hogy a tápjával tesztelhessem ezt a gépet: kiveszem a tápot, megnéztem erről-arról azt hallom csörög benne valami, nézem a 12cm venti egyik lapátja nincs a helyén :) úgyhogy azt is vihettük ma vissza még jó hogy áthozta neki fel sem tünt...

...

7447 óta folyamatosan...

(#23) danteshell válasza danteshell (#22) üzenetére


danteshell
aktív tag

kellett ez nekem...
előtörténet: 2005. 01.24-én vettem ezt a bizonyos plexis aerocool titan 350w tápot bruttó 11,5k-ért 1 év garanciával...

bementem mistralba, mondták rossz a táp kicserélik...
mondom ok
aszongya ilyen nincs raktárkészleten így vagy megvárom míg lesz - hónapok... - vagy választok egy másikat...
mondom ok választok egy másikat mert kell holnapra sürgősen...
aszongya van sirtec 410w pfc-s okos táp bruttó 13,7k
mondom ok jó lesz...
aszongya különbözet 6ezer valamennyi...
nézek rá miről beszél mondom 11,5k-ért vettem a tápot a másik 13,7k az nekem csak 2,2k-nak tűnik...
aszongya csak amortizált értéken tudja beszámolni...
kérdezem hogy működik a számítás?
aszongya beüti a kódot azt kidobja a gép neki... 6,9k
fél óra duma
mondom neki add ki a 6900et azt megyek veszek máshol tápot...
aszongya nem adhat ki pénzt...
/még nyugodt vagyok/
odaadja a papírt hogy majd ha jön köv. szállítmány majd visszajöhetek és választahatok egyet...
átveszem a papírt, mondom erre nincs rárva a 6900ft
aszongya napi értéken nézik...
mondom akkor 2hét múlva visszajövök egy tápért akkor már csak 3000-et fog érni ?
néz bután...
mondom menj te a g....be
azt el...

hát ilyet
SOHA DE SOHA NE VEGYETEK SEMMIT A MISTRALBA ajánlom erőssen...

Remélem gyorsan belebuknak a cégükbe a buzeráns tulajdonosukkal együtt, mondjuk annak már mindegy mert megszedte magát rendesen egy pár év alatt...

7447 óta folyamatosan...

(#24) KőkorSzaki válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


KőkorSzaki
tag

:C

(#25) KőkorSzaki válasza danteshell (#23) üzenetére


KőkorSzaki
tag

:(( ...
Amúgy meg nem azt a 12 centis 410-es csifit akarták rádsózni, amivel annyian szívtak? Mert akkor még ''jól'' is jártál, hogy elvették tőle a kedvedet.

[Szerkesztve]

(#26) Dtomi válasza danteshell (#23) üzenetére


Dtomi
őstag

Mistralba ilyet csináltak??? Melyikbe a délinél? vagy a vácin?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#27) Matthew válasza danteshell (#23) üzenetére


Matthew
senior tag

Marha jó fejek. :(((

(#28) Dtomi válasza danteshell (#23) üzenetére


Dtomi
őstag

Egyébként én is megszívtam velük mert az alaplap nem jött meg addigra mint a többi cucc és a házat+ a tápot vittem el először és megkérdeztem hogy jó e ez a táp a p5ad2-epremiumhoz persze miért ne lenne jó tipikus hülyéneknézés... ja és nem a déli mellé fog érkezni hanem másnap mennyek át a vácira.. mind1 a gateWatch ugyis oda jön... megyek. másnap nézem a lapot mi az isten az a nagy tápcsati ekkorát még nem láttam. na mind1 biztos a táp is ekkora, gatewatch?? az most nincs csak a kirakati az meg nem eladó! hiány van de mennyek el ide meg oda mert ők is onnan rendelik vagy megvár6om míg meghozzák kb 1-2 7. Igen? akkor a rendelés visszamondva. És akkor már had kérdezzem meg? ?pines a lap 24 és mondom ez az a táp, az 20! fasza.. és akkor mit kell tenni?? ááá semmi gond, lehet átalakítót venni! akkor kérek 1et! nálunk nincs de itt meg itt + itt akkor már megtelt kicsit a zacsi. Észre is vette a srác: De nem baj elmegy 20 pinnel is még minden gép elindult vele... nem lesz gond stb. azóta is keresem az átalakítót... az a baj hogy túl nagy a mistral szarnak az emberre nekik nem számít az az 50ropi nem fognak éhenhalni nélküle!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#29) danteshell válasza KőkorSzaki (#25) üzenetére


danteshell
aktív tag

410w sirtec /chieftec/ passiv pfc, 12 cm, 13,7k
erre gondolsz?

mert akkor ezt biztos kihagyom...

7447 óta folyamatosan...

(#30) somodisoma


somodisoma
senior tag

Próbáltad már, hogy kicseréled a vinyó, és a floppy kábelét? Vagy legalább szedd szét, és mozgasd meg! Szerintem érintkezési hiba van vagy a kábelben, vagy valamelyik csatlakozonál!

Kábelen: értsd a csatlakozóinál

csatlakozók. értsd alaplapi csatlakozók

[Szerkesztve]

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#31) danteshell válasza somodisoma (#30) üzenetére


danteshell
aktív tag

ezzel kezdtem persze, a floppyt meg ki is iktattam a rendszerből lesz helyette pendrive...

7447 óta folyamatosan...

(#32) palerNEW


palerNEW
tag

Hali All
Van egy kis problémám, nem tudom hova tegyem.
Indításkor a gép néha 2 hosszú sípolás után leáll (kikapcsol), de utána eltudom újra indítani.
Ha újraindítom a gépet (windows-ból, nem kikapcsolt állapotból) akkor is jelentkezik ez a 2 hosszú sípolás, de akkor nem áll le csak nem indítja a monitort, de RESETelés után gond nélkül indul. :F
Mi lehet a hiba???
Utána néztem a netten a BIOS jezéseknek de 2 hosszú sípolást semilyen BIOS leírásban nem találtam.
Voltam a BIOS gyártojának weblapján is, de ott sem íranak ilyen jelzésröl.
[link][link]
[link]
Egyébként a BIOS-om tipusa: PHOENIX-AWARD.
De az ö oldalán sem találtam ilyen jelzésre infot.
Szóval ha valaki tudja mit jelent a 2 hosszú sípolás :O kérem segítsen :R
Ja, egyébként a gép stabil ( játék közben sem fagy, nem lassú ) :B

U.i: ja, majdnem elfelejtetem, ha a BIOS-ba beállítom hogy a billentyüzetröl/egéröl induljon a gép akkor mindíg sípol. De egyébként ha a POWER gombbal indítom akkor van hogy több napon keresztül sem jelentkezik a probléma :F , de valamikor 1 nap többször is sípol indításkor.
Elöre is megköszönöm a segítségeteket. :C
Na csá.

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#33) KőkorSzaki válasza danteshell (#29) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Bizony arra! Topik is van róla, valami ''Chieftec táp halál'', vagy hasonló...

(#34) KőkorSzaki válasza Dtomi (#28) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Annak az átalakítónak csak 1 baja van: nincs előnye. Azt pedig hogy a lapod mennyire stabil és tartós a plusz vezetékek nélkül, azt senki sem tudja megmondani.
Ahol van értelme átalakítónak: amikor a táp 24-es és az alaplapi alkatrészek miatt nem tudod rádugni a nagyobb csatit. Nem véletlen hogy ezt az átalakítót kapni is lehet... De ez egy másik átalakító, és nem az amivel téged etettek hotdogos-mustáros fiúk.

[Szerkesztve]

(#35) danteshell válasza KőkorSzaki (#33) üzenetére


danteshell
aktív tag

köv. felvonás...

szarok én a mistralra, szépen cseréljék ki a tápot 14nap alatt egy újra v. javítsák meg...
én vettem egy 420w duplaventis aktív pfc-s chieftec tápot
összeraktam, elmúlt a kikapcsolós dolog...
de...
folyamatosan azt csinálja hogy feláll a rendszer és 5-10perc múlva egyszerűen megáll a kép és kész ottmarad...
lehúztam a ventiket hátha... nem
lehúztam a dvd-írót is... nem
lehúztam a második vinyót is... nem
kicseréltem a vga-t egy radeon 9250esre... nem
a tököm kivan már...

aztán

kiszedtem az egyik ramot TCC4-est...
láss csodát azóta /kb 40perc/ semmi gond, nem fagy, lekopogom...
most csak a TCCC-s van bennt

akkor memtest...
TCCC ok
TCC4 ok
együtt is ok

akkor meg hogy lehet???
estig tovább tesztelgetem ha tényleg a ram a ludas megtaposom de szívvel-lélekkel az biztos...
a másikat meg eladom occsóé és rakok a lapba egy 512es kingston-t talán azzal jó lesz...

közben utánanéztem neten és több helyen találkoztam a kt600 vs. samsung memo problémával és a tccc vs tcc4-es szellemjárással...
eddig vagyok... grrr....

7447 óta folyamatosan...

(#36) Dtomi válasza danteshell (#35) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem tudom milyen lapod van de az enyémnek a kézikönyvében le van írva hogy melyik memoriával működik milyen beállításokkal szerintem most nézd meg mielőtt elmész vásárolni ;)

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#37) zolboy


zolboy
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kérdésem lenne, aki tud segíteni, vagy akinek csak tippe van azt is szívesen fogadom...
A problémám az, hogy egy 120-as maxtort az ide PIO-nak detektál ami tudjuk, hogy nagyon nem okés, mivel leterheli a procit másoláskor... stb felraktam driver frissítést, IDE ATA vezérlőnek, most már DMA-nak látja a vinyot, ami már jó lenne HA! a windows látná a vinyot, ha belépek a lemezkezelésbe akkor ezt a képet látom:
[kép]
[link]

ha inicializálni akarom, akkor ''természetesen'' meghalt az egész => nem reagál semmire... türelmes voltam 5 órán át hagytam dolgozni, gondoltam hátha... de mégsem.. semmi hatás

próbáltam Partition Magic-el, és mintha az is meghalt volna

cucc: MSI K8T800 alaplap
vinyo: Maxtor 120 GB

a rendszer nem omolhatott össze, mert kb 20 perces volt...

(ha visszaállítom az előző drivert akkor megint elérem a vinyot, viszont akkor megint PIO-nak detektálja...)

előre is kösz a tippet, tanácsot, segítséget...stb

[Szerkesztve]

(#38) Loha válasza zolboy (#37) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem oka volt annak, hogy csak PIO módban ment a vinyó. Vagy rossz maga a vinyó, vagy a kábellel volt vmi gond, ilyenkor a BIOS autómatán visszaveszi a sebességet.
Szerintem cseréld ki a kábelt, hátha segít. Lemezkezelő nem hajlandó rá partíciót rakni?

(#39) Loha válasza danteshell (#35) üzenetére


Loha
veterán

az is lehet gond, hogy mondjuk a BIOS rosszúl állította be a rammok időzítését, amit a TCCC-nem meg sem kotyant, de a TCC4-es már nem bírt. Persze külön kölün jól állít be mindent, csak ha együtt vannak bent akkor nem jó. Ebben a dologban a memtest sántít, mert nekem még nem volt olyan, hogy egy teljes memteszt végigfutott volna rossz rammon...

Mistralnál meg kicsi az esélye, hogy 14nap múlva kapsz ugyan ilyen tápot... Egyébbként itt sem értem, hogy a fogyvédők miért nem tesznek vmit, amikor minden egyértelműen le van írva, a Mistral meg szarik rá... KIváncsi vagyok ahhoz mit szólnának, ha kiállnának páran minden üzletük elé, és olyan lapokat osztogatnának, amiken ezek mind le vannak írva... :U

[Szerkesztve]

(#40) zolboy


zolboy
csendes tag

az a furcsa, hogy a régi driver automatikusan PIO modba rakja, az uj driver pedig automatikusan DMA - 6 modba rakja... a BIOS-ban auto-ra van állítva...

annyi különbséggel, hogy PIO modban elérem DMA-ban pedig nem...

és a válasz igen: nem hajlando semmit sem csinálni vele, sem a lemezkezlő, sem a Partition Magic.... :(

[Szerkesztve]

(#41) Loha válasza zolboy (#40) üzenetére


Loha
veterán

Próbáld ki azt, hogy BIOS-ban beállítod, UDMA 33-ra. Ha nem megy akkor PIO4-re.
Ha így már működni fog, akkor szerintem kábel.

(#42) danteshell


danteshell
aktív tag

nos...
lett új chieftec táp
lett új alaplap
lett új kingston ddr400 ram /pont az alaplaphoz való/

és megint csinálja, 10-20 percig minden ok azt egyszercsak megáll, kimerevedik a képernyő, se bill se egér nem reagál...

mi a rohadás van...
megőrülök

ötlete van valakinek???

7447 óta folyamatosan...

(#43) danteshell válasza danteshell (#42) üzenetére


danteshell
aktív tag

áp

7447 óta folyamatosan...

(#44) Zoltano


Zoltano
csendes tag


Segítsetek, nagy gondom van!

Új gépem van gigabyte 915 alaplappal, sata 200 gb-os samsung winchesterrel, és ati x600 videokártyával, intel 2.6os processzorral, 1024rammal. A lényeg, h olyat művel, h elindítom, működik szépen, aztán egyszercsak, mindig másutt fogja magát és megfagy...nemlehet semmit kezdeni vele, újra kelle indítani...próbáltam winchester és táp cserét is, de semmi! XP újrainstall se segített :(

Van ötletetek mi lehet a gond, vagy legalábbis, h merre keressem a hibát?

A Franciák csak egy dolgot tudnak jól vendégüllátni, egy inváziót... - J.E.

(#45) gumikacsa92


gumikacsa92
csendes tag

Siasztok én olyan hibával találkozok mostanság a gépemnél ez a hétvége ota kezdötöd hogy a gép 2 óránként pontosan 2 óránként újra indul akár mit csinálok pl: 14:12 kor ujra indult ma 15:30 ujra inditotam mert alaplap drivert probáltam frissiteni de 16:17 kor megint csak ujra indult mi a fene baja lehet ??? A gépem a követ kezött tartalmaza
Alaplap:Asus M4N78
Processor: AMD Athlon X2 5200 +
VGA: Gainward GeForce9600 GT 1gb gddr5
RAM: 3gb ddr2
OS: WIN 7 x86
TÁP:ATX-es 450 W
sokat gondolkoztam hogy a win7 x86 verzioja lehet a gond de ez már tavaly ota fent van és edig semmi problémája nem volt semivel .Csak most 1 hete csinálja ezt a dolgot
kérlek segitsetek ! nagyon idegesitö! :F

[ Szerkesztve ]

(#46) Uzmany válasza gumikacsa92 (#45) üzenetére


Uzmany
őstag

Esetleg nem Windows7 RC verziót használsz?

® visions created with passion

(#47) ANT válasza gumikacsa92 (#45) üzenetére


ANT
őstag

Így van, a Win 7 a te gondod. Legalábbis annak a béta vagy RC verziója, amit használsz. Ideje egy véglegeset telepíteni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#48) gumikacsa92


gumikacsa92
csendes tag

Az a baj hogy ez már végleges . Direkt gy szedem le noh e ha még is az lenne a baj akkor azt mondjátok windows csere ? És meiket érdemes nah meg win 7 et hogy kell le formázni ? mert a telepist azt értetem de ha win 7 re akarok egy másik win 7 et azt hogyan kell ? bocs ha tul sok a kérdés !

(#49) dobri320


dobri320
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Intel Dual Core E6300 -am és van egy ASUS P5VD2-MX SE régebbi alaplapom. Ma beszerelésre került az új proci, de valami mikro rendszer hibára hivatkozva a windowsot sem indította el. ( kékhalál ) A BIOS frissítéses manőverünk után sem változott a helyzet. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet tenni a hiba orvoslásának érdekében, vagy hibáztam -e, amikor ehhez az alaphoz megvettem a felül említett procit?

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.

Andrito

Éld át a pillanatot!

(#50) gumikacsa92


gumikacsa92
csendes tag

HA ez segit valamit

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.