Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) kateb válasza ANDROID??? (#850) üzenetére


kateb
tag

Ááá, csak másfél.. Sűrű napom volt, örültem, hogy ennyire ki tudtam menni. Viszont a fele majdnem meglett! (már amit nyíróval lehet, ugye)
És rájöttem, hogy kell nekem az önjáró funkció (mert majdnem olyat vettem, ami ezt nem tudta). Estefelé, az egész napi hajszától kibukott állapotban már nem túl hepi dombnak felfelé tologálni a 32 kilót. :)

(#852) Ed Parker válasza bozoli (#846) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A pontosabban alatt azt értem ha nem lett volna egyértelmű,hogy leírod a gép pontos típusát amiről be lehet azonosítani.
Nehogy már megsértődj, fogalmazz pontosan és a használati sem nehezékként van csomagolva a gép mellé, sokszor benne van minden válasz, csak el kellene olvasni. ;)

Kateb: örülök hogy bevált illetve tetszik, majd azért írd már le, hogy mennyi a teljes idő, 2h helyett fél nap? :DD

[ Szerkesztve ]

(#853) racsimala válasza bozoli (#833) üzenetére


racsimala
újonc

Sokat segíthet rajta, ha kimosod a fűnyíró tartályát, hogy a levegő megfelelően tudjon áramlani. Amennyiben ez nem segít, valószínűleg, a kés hibája okozza. Lehet hogy fordítva van felszerelve, vagy törött.
Majd tájékoztass légyszi az eredményről.

:)

(#854) lela válasza VIPowER (#841) üzenetére


lela
aktív tag

Pedig van!!!
Most vettem egy viking 545-öst. Nem akartam elhinni én sem, de ez a gép tényleg telerakja mégpedig úgy hogy csak akkor jelez hogy tele van amikor tényleg tele van, de még éppen nem hagyja ott a levágott füvet a földön.A régi budgetem (Techumsech vantage 3.5) is tele tette, de azért ez túltesz rajta.

(#855) ANDROID??? válasza lela (#854) üzenetére


ANDROID???
addikt

Régi (kb 8-10 éves) Partner is tele rakja, nekem a Mcculloch is telenyomja, ismerősnek az MTD is telerakja.

(#856) kateb válasza Ed Parker (#852) üzenetére


kateb
tag

Na, hát a tegnapi másfél órára rádobtam még két és felet, így a terület fűnyíróval nyírható része le lett kaszabolva. Még egy órát kell dolgoztatnom, aztán cserélhetem is a járatós olajat.

Tehát az elméleti vágásteljesítményt ezen a területen, ahol használom, el kell osztanom kettővel. :) Ergo 800-900 m2-t tudok vele lenyírni óránként. Persze nehezítésként van vagy 50-60 gyümölcsfa, amiknek az alsó ágai azért eléggé útban vannak, így ott tilitolizni kell.
A motor fogyasztása nem tudom mennyi lehet, mert másfél óra folyamatos fullgázos használat mellett nem fogyott ki a tank, aztán meg rátöltöttem.

A 190 köbcentis motor pont jó nekem, nem fullad le, vagy nagy dzsindzsába kell hirtelen betolni, hogy essen a fordulata.

Sz.r leírni, de a leggyengébb láncszem fűnyíráskor én vagyok. A gép csak menne ki a világból, ha engedném. :D
És persze semmi sem tökéletes, mert a kar csuklójánál lévő két szorítócsavart el tudnám képzelni valami erősebb fémből is.

(#857) ANDROID??? válasza kateb (#856) üzenetére


ANDROID???
addikt

Javaslat: önjáró használatakor ne húzd vissza. Nem jó, ha erőlködik az önjáró rendszere. (gondolom a leírást elolvastad)

(#858) Voice24 válasza ANDROID??? (#857) üzenetére


Voice24
őstag

Na itt jön az, hogy nem is kell visszahúzni, ha megfelelő a beállított sebesség. Én továbbra is úgy vélem, hogy az enyém kicsit gyors. ez a sebesség inkább "fazonigazításhoz" van tervezve, azaz amikor alig nőtt meg a fű, és csak végig kell rajta szaladni. Tudom, erre az a válasz, hogy nyírjam sűrűbben, de ez nem mindig megoldható.

(#859) Ed Parker válasza kateb (#856) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja frankó gép, szeretem én is az enyémet, bár nekem nem önjárós,de nincs is akkora területem.
A maradékot meg egy stihl fsc50-el megoldom.
Azért a 4 óra nagy lépés a kaszához képest és a vágás is egyenletesebb.
Gondolom itt bio vágással csináltad, nem gyűjtötted vagy?

A fogyasztás nálam sem durva, kb 4-5x tankolom egy idényben, egy 5l-és kannával elvagyok egy évben :DDD

(#860) ANDROID??? válasza Voice24 (#858) üzenetére


ANDROID???
addikt

Fogalmazom másképp, nem szabad menet közben megállítani behúzott önjáró karral.

[ Szerkesztve ]

(#861) Voice24 válasza ANDROID??? (#860) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, ln úgy értettem az írásod, hogy a gyári sebességénél lassabban engeded csak menni, holott az gyorsabban szeretne.

(#862) bozoli


bozoli
tag

A vágóél éles, nemrég éleztem. A műanyag tartályt slaggal kimostam, mert én is arra gondoltam, hogy nem áramlik a levegő. Nem javult. Viszont a fordulatszámot tegnap kicsit feljebb vettem. Arra gondoltam, hogy kevés a felszívó erő. Éjjel esett az eső, így nem tudom kipróbálni. No meg most kicsi a fű is.

(#863) ANDROID??? válasza bozoli (#862) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pár nap múlva nem lesz gondod a fű méretével, és kipróbálhatod. A fordulat sem a legjobb ha alacsony, a bevezető nyílásnál nincs semmi akadályozó, vagy a házban a kés felett?

(#864) Voice24 válasza bozoli (#862) üzenetére


Voice24
őstag

Én így látatlanban a késre fókuszálnék. Nincs elkopva vagy esetleg megrepedve a felfelé hajló része? Nálam a régi fűnyírómmal egy új kés szinte csodát tett, igaz, a régi késen a hajlat végig volt repedve. Az új kés elvileg nem is ahhoz a típushoz volt, de egy szakival hozzá alakíttattam, és utána nyíráskor szinte nem maradt fű a ház oldalain, mind ment a gyűjtőbe.

[ Szerkesztve ]

(#865) Tin


Tin
veterán

fűnyírót keresek egy sík, 250 m2-es területhez. két 3x20m, illetve egy 12x12m-es területből áll, meg egy kb 10 m2-esből, ami kommandózós-kerülhetős, a nagyobbakon gyakorlatilag végig kell tolni a fűnyírót és annyi. rendes, vetett fű van, nagyjából gazmentes.
nekem elvileg jó lenne az elektromos megoldás is, de inkább benzineset vennék, mert azzal nem kell szívni a kábelekkel. az ár szempont, de szart nem akarok venni. fűgyűjtős kell.

az önjárónak nem tudom, nálam van-e értelme, tekintve hogy sík a terület?

mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#866) ANDROID??? válasza Tin (#865) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kis terület, kerülgetős így az önjáró felejtős, felesleges.
Mennyit szeretnél költeni?

(#867) Tin válasza ANDROID??? (#866) üzenetére


Tin
veterán

semennyit:D

ahogy láttam, a legolcsóbbak 50 körül kezdődnek, tehát olyan 70-80 körül.

[ Szerkesztve ]

(#868) ANDROID??? válasza Tin (#867) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor nejed 40,vagy 46cm simán bőven elég. Mcculloch m46-125 simán elég és kijössz 70 alatt, de van egy keskenyebb típus ami gyűjtős, elvileg az mégolcsóbb.

(#869) Tin válasza ANDROID??? (#868) üzenetére


Tin
veterán

pont ezen gondolkoztam én is, visszaolvasgatva a fórumot, de inkább a 46-oson. azzal a nagyobb területtel gyorsabban végzek, a kicsin pedig a szűk helyekre a 40-es sem fér be.

még azért az önjáró változatot nem vetem el, néztem, hogy kb 5e-el drágább, és a 10-20m hosszú területeken simán rá lehet segíteni vele.

valami megbízható boltot tudtok, ahol jóárasítva mennek ezek, és rendes magyar gari van, esetleg nem csak 1 év?

[ Szerkesztve ]

(#870) ANDROID??? válasza Tin (#869) üzenetére


ANDROID???
addikt

Arukereson nézelődj, fel is van tűntetve a gar., egyébként husqvarna gar an hozzá..

(#871) Tin válasza ANDROID??? (#870) üzenetére


Tin
veterán

köszi néztem, sajnos csak 1 év garit látok. bár még korábbi hsz-ekben írtak 2 évről is.

(#872) VW


VW
aktív tag

Egy webáruházat vagy boltot keresek ahol a McCULLOCH M46-125R önjáró fűnyírót legolcsóbban megvehetném. Eddig 72000.- forint volt a legkevesebb,találkoztatok esetleg kedvezőbbel ? Legszuperebb lenne nettó áron ;)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#873) kateb válasza Ed Parker (#859) üzenetére


kateb
tag

Akkora területen géppel nem gyűjtöm a füvet, mert nem győzném üríteni. Oldalra kidob, aztán majd az idő (vagy a nejem gereblyével ;] ) megoldja.
Mivel eddig kaszával volt kezelve a terület, így nem sokat vacakoltam kövekkel-ágakkal, de most a fűnyíró előtt szépen átnéztem és összeszedtem minden nagyobb darabot.

Android:
Visszafelé sosem húzom, ha az önjáró funkció aktív. A kar kezelésére meg hamar ráállt a kezem, nincs vele semmi gondom, mondjuk általában csak felfelé használtam, vízszintesen és lefelé feleslegesnek éreztem.
Azért forduláskor egy másodpercre nem árt behúzni, hogy meglódítsa a vasat, aztán a többi megy izomból. :)

[ Szerkesztve ]

(#874) ANDROID??? válasza VW (#872) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azt egy darabig keresheted, mert az már jónak számít.. ;]

(#875) Ed Parker válasza kateb (#873) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na én gyűjtőm a kosárba, meg párszor mulcs, de nekem kisebb a terület,lehet neked is a mulcs lenne a legjobb, elég apróra darálja a gép.
A kisebb kövektől nem kell tartani, persze ez függ a magasságtól,nekem általában a 3-as fokozaton van a gép, mert nem túl egyenes a terep.

(#876) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!
Van egy öreg Briggs&Stratton fűnyírónk, szépen pöcc-röffre indul, de a behúzózsinór (vagy mi a bánat :D) eléggé lassan csévélődik vissza, van amikor kicsit meg is akad. Otthon meg tudom buherálni, vagy vigyem el valami szakihoz? Hasonló felépítésű, csak jóval régebbi mint ez a példány: [link].
Ui.: Nem vagyok valami nagy szaki ilyen téren, úgy gondolkozzatok az otthoni buherálásban :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#877) Ed Parker válasza MurdR (#876) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos ezt így nehéz megítélni, milyen kézügyességed van, de azért próbáld meg.
Szed le a berántó házat és nézd meg a rugó épségét.
De ha nem érzed magabiztosnak magad, ez egy olcsón orvosolható hiba egy szervizben.
Ha van esetleg Mechaniker haverod, biztosan segít.

(#878) ANDROID??? válasza MurdR (#876) üzenetére


ANDROID???
addikt

Elviszed szervizbe az a tuti. :D Valami nem jön össze, azt nem fogod behúzni sehogy ameddig nem lesz megjavítva :K

(#879) rejtőzködő


rejtőzködő
csendes tag

Rövid tökölődés után kiválasztottam a nyugdíjas MTD B&S 625-ös utódját.
Egy McCulloch M56-190AFWPX Honda motoros lett a társam ehhez a kis 2500 nm-hez.
Csináltam egy rövidke(8 perces) körbejárást a szörnyről, ha valakit érdekel és van türelme :DD itt elérhető:

[link]

(#880) ANDROID??? válasza rejtőzködő (#879) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C

(#881) Ed Parker válasza rejtőzködő (#879) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elég bő lére eresztetted ezt a videót és még be sem indítod?
Tetszik az AF hangja a videón, szép mint egy új traktor :C

(#882) rejtőzködő válasza Ed Parker (#881) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Hát tudod öregembernek legalább fél percig tart még guggoló állásból felegyenesedik :D
Meg aztán a lényeg a részletekben rejlik :)

Igen az Olympus Xz-ek ez a jellegzetes működési hangjuk, ezt csak ezekbe építik bele hogy fel lehessen ismerni :C

(#883) rejtőzködő válasza Ed Parker (#881) üzenetére


rejtőzködő
csendes tag

Ja hát fél kézzel meg elindítani az lett volna a művészet.
Pláne hogy az állvány (asszony) nem volt otthon :D

(#884) MurdR válasza MurdR (#876) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor inkább szerviz.. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#885) pohicop


pohicop
tag

Sziasztok!

Van egy MTD fűnyíróm. 3 évig nem volt vele gondom. MOL olajjal használtam. Idén ajánlottak egy noname garden olajat. Kipróbáltam. Szerintem hiba volt. A fűnyíró elkezdett füstölni mint a ködösítőgép szép kékeset. Tuti az olajat égette.

Hát mondom akkor ez az olaj egy xar.

Olajcsere. Raktam bele a megszokott mol-osat. Levágtam vele kb. 200 nm füvet. Néha dobott egy kis kék füstöt. Gondoltam a korábbi rossz olaj maradéka felkúszik és azt elégeti. annyi baj legyen. Lefulladt a gép. Hát mondom mi a fene ilyen még nem volt. Rángattam vagy fél óráig semmi. Burkolat levesz. Gyertya ki, tiszta olaj, korom. Letakarítottam. Visszaraktam. első húzásra indult. Levágtam a maradék 10 nm-t és elraktam a gépet.

Ma elővettem és 10 nm-t se vágtam vele megint elkezdett ködösíteni mint egy tank. Kék füst mondanom se kell. Levágtam még egy kis füvet megnéztem a gépet.

A levegőszűrőnél tiszta olaj minden. Tehát az olaj oda jut fel valahogy. A gép elég forró is volt szerintem az olaj füstölt. Valami nem kerek.

A noname olaj olyan rossz lehetett, hogy megkopott a gyűrű? Vagy mitől jut olaj a légszűrőházba majd onnan az égéstérbe?

Üdv: Pohi

(#886) Ed Parker válasza rejtőzködő (#882) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a Zoom hangja hallatszik bele, a többi nem.
Nyomhatnál egy videót a hangjáról is, ha lesz eccer' állványod. :DDD

Amúgy meg ha kreatív vagy, egy kis szigszalag vagy bármi és máris szabad a másik kezed ;]

[ Szerkesztve ]

(#887) VW válasza pohicop (#885) üzenetére


VW
aktív tag

A leírtak alapján valószínűsíthetően az olaj a hibás,kicsi az esélye egy véletlen egybeesésnek,hogy pont akkor kopott el a henger és/vagy a dugattyúgyűrű (talán gyűrűtörés),amikor olajat cseréltél,inkább amiatt történt a dolog.
Szvsz megkopott a motor és a "kartergáz" felnyomja az olajat az égéstérbe (ahol kék füsttel ég) és onnan a levegőszűrőbe.(ami nem tudott elégni a hengerben)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#888) ANDROID??? válasza VW (#887) üzenetére


ANDROID???
addikt

Egyszóval: szerviz.

(#889) Tin


Tin
veterán

na megnéztem egy barkácsáruházban sokféle fűnyírót, mert kollégák nagyon le akartak beszélni a benzinesről, mondván, hogy az ápolgatás-töcskölgetés miatt nagyobb szívás van vele, mint a villanyossal, ami csak simán megy.

a kertem még mindig sík, 250 m2, vetett gyep, elég sima terület, csak egy része van ami kerülgetős, de az sem vészes.

két opcióm van: kicsi olcsó elektromos fűnyíró+szegélyvágó 30 körüli összegért, max ha nem válik be, jövőre cserélem. ezért az árért mindenki kínál csomagban 32 centis szélességűt 30l körüli kosárral. a bosch, a black and decker, a gardena, kb szinte mindegyiknek van egy csomagja.

a problémám, hogy ez a 32 centis nagyon keskeny. nekem 40 lenne az ideális, az 50 már túl széles. néztem az elektromosakat, a 40 szélesek 40e körül kezdődnek, de a márkásak már közelítenek az 50e-hez, és akkor még ott a szegélynyíró 10e-ért, meg persze kell egy 30m-es hosszabbító is, tehát 65 alatt nem úszom meg az egészet. vagy, benyelem a 32 centist, és akkor olcsón megvagyok vele, de szerintem garantált szívás lenne.

a másik opció a benzines, a mcculloch m46-125/r és mellé a legolcsóbb benzines szegélyvágója, az egész egyben 100e. itt inkább az a parám, hogy túl kicsi hozzá a kertem, plusz ezzel azért gondolom szar forgolódni, próbáltam az üzletben, elég nehéz a gép, bár a hátsó kerekeire billentve azért lehet vele fordulni, de az egyből lejött, hogy ezeket inkább nagy területen jó használni, mint ilyen kis pöcsömnyi zöldfelületen, mint az enyém.

szóval, így tapasztalatból, mit javasoltok, ha a fenti gondolatmenetet folytatjuk?

(#890) ANDROID??? válasza Tin (#889) üzenetére


ANDROID???
addikt

Megnéztem a McCulloch honlapját, szépen mennek fel az árak :U
Így belehúzós a vásárlás..
M40-125
Szegélyre elég. szállítás 2kb.
Nem kell drótot rángatni, ha rákérdezel, lehet a szállítást is ki tudod alkudni, ha a két gépet megveszed. ;]

Drótozáshoz +
szegélyre... áramra (szállítás ingyen)
Amelyik szimpibb, önjáró nem nagyon kell akkora területre.

[ Szerkesztve ]

(#891) Tin válasza ANDROID??? (#890) üzenetére


Tin
veterán

azért az önjárót néztem, mert annak központi a magasságállítása, a simának viszont nem. az önjáró funkció tényleg nem szükséges, de van két darab 3x20 méteres terület, azokon azért végigmennék úgy vele, kényelmesebb.

a villanyos verzióhoz: na, erről van szó, 65 alatt sehogy sem tudom kihozni, de ez is már 75 így szettben, és nem lehet olcsóbban megúszni.

32-essel szerinted se kínlódjak, vagyis ne akarjam egy olcsóval elodázni a dolgot jövőre?

(#892) pohicop válasza VW (#887) üzenetére


pohicop
tag

Gyűrű kopás volt, elég combos.

Megbarkácsoltam. Hát nem kis meló volt így első fűnyírószerelésnek az életemben. De sikerült. Bár nemigen esne jó megint neki állni. Most gyári MTD olajat kapott, remélem ezzel jobban ellesz.
Kellett hozzá egy gyűrűszett, olaj, szimering, tömítés, gyertya. 7800 Ft a helyi boltostól vásárolva. Ennyit megért...amúgy teljesen jól néz ki belülről ezen gyűrűkopáson és némi kormon kívül a szelepeknél. Persze kitakarítottam, ha már ki volt belezve.

A hajtókarcsapágy az életben nem fog benne tönkre menni :DD mert nincs benne olyan XD
Vannak érdekes megoldások a szerkezetben. MTD 40 PO egyébként....
Olyan szépen pöfög most mint ha új lenne :))

Üdv: Pohi

(#893) ANDROID??? válasza Tin (#891) üzenetére


ANDROID???
addikt

A központi magasságállítás jó dolog, kényelmes :K
Annak semmi értelme, hogy most veszel valami aprót és kidobsz 30k-t, valami szutyok elektromosra és egy évvel később még többet nagyobbra. Te tudod, neked kell döntened, mire költöd a zsetond :K

(#894) ANDROID??? válasza pohicop (#892) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vagyis szervizelés lett :D
(bocs a szerkesztést elnéztem)

[ Szerkesztve ]

(#895) Ed Parker válasza ANDROID??? (#894) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Más

Ma ránéztem az olajra, amit tavaly cseréltem és hát erős meglepődés volt.
Az olaj tkp kristálytiszta, kentem az ujjamra és szürke vagy más sötétebb árnyalat,ami fémre utalna, nem volt benne.
Szted cseréljem? Egy idényt ment.

(#896) ANDROID??? válasza Ed Parker (#895) üzenetére


ANDROID???
addikt

Elvileg évente nem árt cserélni, vagy kb 50 üzemóránként.
(Rokonom, csak alkalomadtán cserélni, a másik évente kb, egyikük sem szívta meg a csere intervallumot)
Személy szerint az olajat évente cserélem (szezon előtt), tuti ami tuti, nem azon a 1500Ft-on fog múlni szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

(#897) Ed Parker válasza ANDROID??? (#896) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem persze, van is itthon olaj, csak van e értelme?
Sztem nincs benne 50óra sem, egy nyírás kb fél óra max, 100x nem nyírtam tavaly, ez is biztos.
Kb 20-30 alkalom max, még ha hetente is vágom a füvet.
A lényeg hogy kopás nincs.

(#898) ANDROID??? válasza Ed Parker (#897) üzenetére


ANDROID???
addikt

Te géped, te döntésed. :K

(#899) Ed Parker válasza ANDROID??? (#898) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jó, ennyire azért nem majrézok :D
Csak ilyet, eddig az autómban szoktam meg 15000km után, nem egy fatengelyes fűnyíróban :)

(#900) ANDROID??? válasza Ed Parker (#899) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem kell azért olyan kő komolyan venni, de ha betartod, csak jót teszel vele, hosszú távon meghálálja.
Az autóban sem jó 1-1,5évnél tovább húzni a cserét, ha nincs meg 15e km. Viszont az autónál is, ha sok a rövidtáv, nem a legjobb megvárni a 15e km-t (pláne, ha nem valami minőségi olajat használsz).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.