Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Segítséget szeretnék kérni akkumlátoros fűnyíró vásárlás előtt állok eddig a Güde 370/36 -ot néztem.Erről mi a véleményetek?Esetleg mit ajánlanátok? köszönöm! :R

(#752) Zs83 válasza Ed Parker (#744) üzenetére


Zs83
újonc

Köszönöm a választ! A házunk körül nyírnám vele a füvet. Rendszeresen vágnék, ahogy kijön a lépés. Szeretnék egy megbízható, tartós gépet. A Makita megbízható márkának számít?
A házunk előtt egy nagyobbacska füves rész van kb 400 m2. Nagyon sok a lehullott faágtörmelék. Mennyire bírják ezek a gépek az ilyen fajta terepet. Semmi kedvem állandóan felgereblyézni kint az utcán. Persze a nagyobb ágakat, ami jól látható felszedném, de minden ágat nem lehetne. Ez mennyire gond ezeknek a gépeknek?

Zs

(#753) ANDROID??? válasza Vladek83 (#748) üzenetére


ANDROID???
addikt

A csavarok lehet, hogy alulról felfelé vannak benne....

(#754) ANDROID??? válasza ropogós (#750) üzenetére


ANDROID???
addikt

Briggs motorral szerelve jó lenne ebben az árban, inkább olyan gépet keress ami briggs motorral szerelt.
Mekkora a keret, mekkora területre, mennyire egye letes, szeretnél mulcsozni ezeket kell végig gondolni..
A Mcculloch gépek között találsz jót ebben az összegben, lehet a Makitában is most akciót tartanak több típusra..

Zs83: faágaknak nem fog "örülni", az 1cmnél vastagabb ágakat nem túl jó bedarálni, a vékonyabbak elvileg nem okoznak túl nagy kárt, persze ne ez legyen a cél, hogy így gereblyézel :-D
A leírásban, majd benne lesz, hogy a köveket faágakat fel kell szedni fűnyírózás előtt..

[ Szerkesztve ]

(#755) ropogós válasza ANDROID??? (#754) üzenetére


ropogós
tag

Köszönöm!

Az Al-ko saját motorjai problémásak?

Mi a véleményed a bauhaus nyújtotta garanciáról?
Ott most kapható a McCulloch M46-125R 76900 ft-ért, 5 év garanciával.

(#756) ropogós válasza ANDROID??? (#754) üzenetére


ropogós
tag

Esetleg ez a járgány?

Makita PLM 4120N

(#757) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Segítséget szeretnék kérni akkumlátoros fűnyíró vásárlás előtt állok eddig a Güde 370/36 -ot néztem.Erről mi a véleményetek?Esetleg mit ajánlanátok? köszönöm! :R

(#758) ANDROID??? válasza ropogós (#755) üzenetére


ANDROID???
addikt

A Briggs megízható.

A Bauhaus gar passz, de az 5év jól hangzik ;) Annyiért stimm, ha husqvarna szervizében intézhető 5 évig a garanciáztatás. Az M46-125R önjárós, ha kell az önjáró funkció akkor vegyél önjárót, ha sokat kell kerülgetned és nem csak menni és vágni, akkor felesleges az önjáró , mert nem használod ki, akkor elég az M46-125.

"5 év BAUHAUS garancia

Fogyasztók részére a BAUHAUS minden elektromos és robbanómotor-hajtású készülékre a vásárlás időpontjától számított egy éves kötelező jótálláson felül, önkéntesen összesen 5 évig jótállást vállal a polgári törvénykönyv szerinti fogyasztói szerződések esetére.
Ez az önként vállalt, kiterjesztett jótállás nem vonatkozik a készülék akku egységére, töltőjére és az egyéb vele együtt szállított tartozékokra.
Nem terjed ki a kiterjesztett önkéntes jótállás a kopó-fogyó alkatrészekre és tartozékokra, a rendeltetésszerű használat következtében történő elhasználódásra, kopásra, az átlagos háztartási használat körét meghaladó igénybevételből, illetve üzletszerű használatából adódó meghibásodásokra, továbbá elemekre, világító eszközökre, mely esetekben a gyártó által vállalt, illetve jogszabály szerinti általános jótállási időre vonatkozó szabályok irányadók.
Az 5 év BAUHAUS garancia nem vonatkozik olyan hiányosságokra és sérülésekre, amelyeknek a vásárló a vásárlás pillanatában tudatában volt. Nem vonatkozik a jótállás kopási sérülésekre, amelyek a termék rendszeres igénybevételére, szakszerűtlen használatára, fizikai behatás során keletkezett sérülésre, vagy hiányos karbantartásra vezethetők vissza.
A jótállási igényt a BAUHAUS elutasítja, amennyiben a vásárló a készülék borítását kinyitja, vagy más számára hozzáférhetővé teszi azt.

Amennyiben egy készülék a jelen jótállás ideje alatt meghibásodik, a BAUHAUS választása szerint vagy megjavíttatja a készüléket, vagy kicseréli egy másikra, vagy a termék hiánytalan visszaszolgáltatása esetén megtéríti a vételárat. A jelen önkéntes jótállásból további igények nem vezethetők le.
A vásárló a jótállási feltételeknek megfelelő igényét a vásárlástól számított 5 éven belül bármely BAUHAUS szakáruházban érvényesítheti, amennyiben bemutatja a készüléket és a vásárlást igazoló eredeti pénztárblokkot (nyugtát, számlát) és a jótállási jegyet.

Nem minősül fogyasztói szerződésnek a nem természetes személy és a BAUHAUS között létrejött szerződés. A vásárló törvényből eredő szavatossági és kötelező jótállásra vonatkozó jogait a BAUHAUS garancia (és így jelen szabályzat) nem érinti. " Aztán mibe kötnek bele az jó kérdés, ez pedig nem azonos a husqvarna garanciával...

Makita: ugyanaz a motor van rajta mint a mcculloch gépeken, Kb a 46-140wr szinten lehet a gép.
http://www.mcculloch.com/hu/products/lawn-mowers/

Önjárós szélesebb, jó ár/érték.

Nem önjáró, szélesebb.

Attól függ milyen funkciók lényegesek, és mennyit szánsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#759) ANDROID??? válasza Franky2Ster (#757) üzenetére


ANDROID???
addikt

Miért pont akku-s fűnyíró, legyen mire költeni, ha az akku meghal? ;]

Alap: ha akkus, gagyit NE! :K
Ja, hogy 280EUR :U , ennyiért már fűnyírókat is lehet venni ;]

[ Szerkesztve ]

(#760) ANDROID??? válasza tankal (#601) üzenetére


ANDROID???
addikt

-
Törölhető hsz. (köszi)

[ Szerkesztve ]

(#761) Franky2Ster válasza ANDROID??? (#759) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Mit ajánlanál ? Akkus kell mert benzinest nem akarunk. Kábel meg felejtős... :)
olx-en találtam 45 000ft-ért nem 280 euro.

[ Szerkesztve ]

(#762) ANDROID??? válasza Franky2Ster (#761) üzenetére


ANDROID???
addikt

pl

(#763) Ed Parker válasza Zs83 (#752) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hogy megbizható e? Passz, nekem igy egy év távlatában semmi gondom nincs vele, kb 2 hetente vágtunk olyan 6-800nm ami most nő 1200nm-re.
Minden frankón megy rajta, pöccre indul, a kötelező olajcseréket megkapta.
Sztem megbizható, jó az építése.

Nálunk is vannak apróbb ágak, azt mondom hogy az ujjvastagságúakkal(kisujj) elboldogul, meg sem érzi.
Nyilván nagyobb ágakat érdemes el pucolni, mert kárt tehet a gyűjtőkosárban.

(#764) Ed Parker válasza Franky2Ster (#757) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az említett konkrét modelt nem ismerem.
Nemrég olvastam rólunk egy nagy 12 gépből álló tesztet.
36V-os rendszer, elég nagy a szórás közöttük.
Ezalatt értem a hatékonyságát, volt amelyik 500nm-ig bírta egy szusszal, a legjobb meg 1200nm, de az átlag 700-1000 körül van.
Sztem még nem érdemes őket erőltetni, a bóvli olcsó, de azzal csak a méreg van és nem is hatékony, ami meg jobb, az a 120-160k árat nyaldossa, azért meg már vannak elég pöpec benzinmotoros gépek.
Persze nyilván ha olyan a hely hogy nem lehet zörögni, kórház meg egyéb zaj és füstérzékeny hely, ott az elektromos az egyetlen megoldás.
Én várnék még vele.

Android: nincs baj az akksis gépekkel, csak a Li-Ion akksik drágák, főleg a nagy kapacitásuak.
Megbízható az, de 280€ az a legalja, 350-től 5-600€-ig viking, ryobi, bosch.

[ Szerkesztve ]

(#765) ANDROID??? válasza Ed Parker (#764) üzenetére


ANDROID???
addikt

Így látom én is, ahogy írtad.
Amelyik rendben lehet drága, mint a hybridek (autó)...

[ Szerkesztve ]

(#766) Ed Parker válasza ANDROID??? (#765) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A hybrid drágább mint a sima, viszont az üzemeltetése olcsobb.
Nem beszélve a környezettudatosságról:)

(#767) ANDROID??? válasza Ed Parker (#766) üzenetére


ANDROID???
addikt

Arra gondoltam, ha valami a garancián túl elromlik benne pl akku. az aztán zsebbenyúlós...

(#768) Ed Parker válasza ANDROID??? (#767) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De nem romlik el:)
Az akksi túléli az autót, nekem is már lejárt a gari tavaly márciusban.

(#769) Zs83 válasza Ed Parker (#763) üzenetére


Zs83
újonc

Köszönöm a segítséget!

(#770) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Üdv!Vettem egy benzines fűnyírót,eddig elektromost használtam.Az lenne a kérdésem,hogy indítás után a berántó zsinórt vissza kell engedni vagy pedig a tolókaron lévő tartóba kell helyezni.Mikor nincs használatban akkor hova?Erről a manualban sincs szó.

(#771) ANDROID??? válasza dzsordzsó (#770) üzenetére


ANDROID???
addikt

http://www.kozuleti.com/ceg_pic//kisgepcentrum-kft-8939.jpg

A tolókaron az a tekert akasztó, arra való, hogy oda akasztható a berántó. Azt vagy akaszd be oda és onnan húzd be, vagy ne akaszd bele. Leginkább kényelmi szempont miatt lehet oda beakasztani és onnan behúzni.
Nem arra való, hogy ha behúzod a gépet utána akaszd csak oda.
A leírásban benne kell legyen, hová kell elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#772) Tod


Tod
csendes tag

Sziasztok

Alko 4 ütemű benzines OHV motoros fűnyíróhoz alkatrészt holt találok? (vezérmű tengely kéne)

(#773) ANDROID??? válasza Tod (#772) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az Al-kotól? ;] :K
Kérdezd meg pl. náluk.
Vagy itt..

[ Szerkesztve ]

(#774) kateb válasza Anubis_9 (#721) üzenetére


kateb
tag

Hi!

Nekünk volt egy fél holdas területünk tele szőlővel. Vettünk egy Husqvarna motoroskaszát, hogy a szélein a füvet majd azzal egyengetjük. Ment is szépen.
Aztán kivágtuk a szőlőt és gyümölcsöst fabrikáltunk a területből. Igen ám, de az addig fűmentes belső területet ( a szőlő ugye állandóan kapálva volt) a gyümölcsfák alatt elég gyorsan visszahódította a fű és a mindenféle gyom.
Sebaj, ott a kasza, majd avval nyírjuk. Persze nem ilyen igénybevételre volt méretezve, így kb 8 év után megadta magát.
Vettünk egy másik Husit, 323R, vagy mi a neve, ez kicsit nagyobb, mint az elődje és már 5 éve ezzel nyírom a placcot, de a 25 köbcenti még mindig kevés egy ekkora területhez, szenvedés nekem is és a gépnek is, mire lekaszabolom a növényzetet. De teszi a dolgát a masina, bár már egy kicsit csilingel a motorja.
Szóval nekem idáig jók a tapasztalataim a Husqvarnával, de a nyírandó terület nagyságát erősen szem előtt tartani vásárláskor.

Megjegyzem most akarok én is fűnyírót venni a területhez, hogy a kaszával csak a necces helyeken kelljen nyírni, az egybefüggő, viszonylag sima részeket majd fűnyíróval lerendezem.
190 köbcentis gépeket néztem, kisebb nem lesz jó. A Husqvarna LB 155s-t is nézegettem, de ebben az árkategóriában vannak jobb versenyzők ( kb 120-130 ezer Ft).
Mcculloch Honda motorral, Makita 675-ös Briggs-el, illetve Ryobi Subaru motorral. Utóbbiról tapasztalat valakinek? Mert nagyon esélyesnek tűnik a kicsike...

(#775) balbekk12


balbekk12
tag

Üdv, Szakik!

900 nm-es emelkedős telekre szeretnék venni egy benzines fűnyírót. Több fa és bokor van,tehát könnyebb, fordulékony gép lenne szerintem az ideális. Fűgyűjtő is kellene rá.

ár.: max 70e Ft.

Mit ajánlotok?

(#776) ANDROID??? válasza balbekk12 (#775) üzenetére


ANDROID???
addikt

Használtak között keress inkább..

Esetleg m46-125, m51-125 (ez nem gyűjtős), vagy gyűjts még hozzá 10k-t, mert a következő 80k, m53-140.

Esetleg alko silver comfort 46b (elvileg b&s motoros).
Makita 80tól indul...

[ Szerkesztve ]

(#777) kateb válasza kateb (#774) üzenetére


kateb
tag

Na, a végén Makita 5121 lett belőle. De még ki sem szedtem a dobozból, így nem tudok mit írni róla, csak azt, hogy elég súlyos darab (valami 32 kg).

(#778) balbekk12 válasza ANDROID??? (#776) üzenetére


balbekk12
tag

Esetleg ez: Fieldmann FZR 4010-B

Valakinek tapasztalat?

(#779) ANDROID??? válasza balbekk12 (#778) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nagyon kicsi.. Nem erőltetném, még ha B&S motor lenne rajta talán...
Az ilyen "noname" gépekkel rá lehet ám fázni szerviz ügyileg, nem kicsit...

(#780) balbekk12 válasza ANDROID??? (#779) üzenetére


balbekk12
tag

Értem, köszönöm! Akkor ez megy a levesbe...

Jelenleg egy kölcsön géppel vágom a füvet (Mtd smart 38 e)

Nem tervezek nagyot venni, mert a telek picit kisebb mint 800 m2 és emelkedős, sok fával,bokorral és kerülgetni valóval (kevés az egybefüggő füves terület). Szóval egy kicsi, fordulékony,megbízható és fűgyűjtős gépet szeretnék, lehetőleg 30kg alatt. De benzinest,mert a zsinór rángatástól megőrülök.

Ezeket is nézegetem:
gépek

[ Szerkesztve ]

(#781) ANDROID??? válasza balbekk12 (#780) üzenetére


ANDROID???
addikt

Makitának is van 40cm gépe, de a mccullochnak is van, az utóbbi elvileg olcsóbb (ezt választanám), 40-46cm amelyik tetszik, 46-al jobban jársz elvileg, pl nem önjárós és beleférsz a keretbe...

[ Szerkesztve ]

(#782) balbekk12 válasza ANDROID??? (#781) üzenetére


balbekk12
tag

Ezt találtam ami még nem túl vészes árban (80e):
Makita PLM4110
Tetszik ez is.
Amúgy az önjáró funkció asszem nem is lényeges,mert szerintem nem tudom kihasználni. Szinte nincs 10 méter ahol egyenesen kell csak menni és ne kelljen fordulni vagy kerülni...

Összehasonlítás
Valószínűleg az fog dönteni,hogy melyikre mennyi garancia van illetve,hogy milyen a szerviz háttér (Székesfehérváron van-e).

(#783) ANDROID??? válasza balbekk12 (#782) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kezded a megfelelő oldalról nézni.
Ma láttam egy OBI újságot, B&S motoros gép van náluk 46 cm talán 40K-ért :K

(az a furi nekem, hogy a Makita gépeken totál ugyanaz a motor mint a Mcculloch gépeken (pl ha a B&S 500e motort nézzük) és a Maktán erősebb papíron, érdekes... A Makita sem tesz rá semmit, nincs rajta turbó :D (így szerintem butaság, hogy erősebb, ha azonos motort nézünk...)

[ Szerkesztve ]

(#784) balbekk12 válasza ANDROID??? (#783) üzenetére


balbekk12
tag

MA nyílt Fehérváron OBI talán még akció is van?! :)
Milyen gépet láttál ott 40e-ért?

Akkor a Makitánál csak a márkát fizeti az ember?

(#785) ANDROID??? válasza balbekk12 (#784) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az lehet, azt ott kell megnézni. Úgy emlékszem a saját márkájuk volt, nekem az tetszett meg rajta, hogy B&S motor és mellette 40k :K
obi.hu azon belül kert, és ott a képre kattintva ki fog jönni a katalógus, mert valamiért a kép beillesztésre hiba azt írja...

Szerintem igen, a márkát...

[ Szerkesztve ]

(#786) ropogós


ropogós
tag

Sziasztok! :R

Ha a mall.hu-n keresztül rendelek, milyen a garancia, tudtok erről bármit is?

(#787) ANDROID??? válasza ropogós (#786) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezt inkább tőlük kérdezd, de valószínűleg az oldalukon is le van írva.

(#788) Franky2Ster válasza ropogós (#786) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

(#789) ANDROID??? válasza Franky2Ster (#788) üzenetére


ANDROID???
addikt

:K :C

(#790) ropogós válasza ANDROID??? (#787) üzenetére


ropogós
tag

Én csak arra gondoltam, maga a cég korrekt-e a garanciális ügyintézésben...a mindenkit érintő jogszabályok nyalván rájuk is vonatkoznak, még sem egyformán kezeli ezt minden cég...

Természetesen köszönöm, hogy írtatok! :R

(#791) lela


lela
aktív tag

Na megjött a Viking MB 545 gépem, na ez már fűnyíró, nem csodálom hogy drágább mint a többi, de azért persze még így is több mint amennyit ér, de nem érdekel a másik techumsec motoros Budget volt és 13 évig ment ez legalább 15-20 évig kell hogy bírja, ha valakinek kérdése van írjon privátot. :DDD

(#792) ANDROID??? válasza lela (#791) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyibe ez kerül még beszélgetnie is kellene :D

(#793) stef71


stef71
csendes tag

Sziasztok!

Igaz, hogy az új benzines gepeknél az 5 órás olajcserét szervizben kell elvégeztetni, mert különben ugrik a gari?! Bauhausban vásárolt McCulloch M46-125R az érintett, de eladáskor ezt nem mondták ellenben egy MTD gep kertigepcentrumos szervizeloje ezt állította (Husit még nem kérdeztem). Azért ezt elég lehúzásnak tartanám ha így kell leigazoltatni a karbantartást.
Köszi előre is a választ.

(#794) Voice24 válasza stef71 (#793) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem is McCulloch van, de nem tudok ilyenről. Azért ez nem egy autó, hogy egy nyamvadt olajcserével szervízbe kellene rohanni.

(#795) ANDROID??? válasza Voice24 (#794) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szintén Mcculloch, nekem is megvolt saját kezűleg az olajcsere 5 óra után. A leírásban megvan, hogy hogyan kell cserélni az olajat, nincs ott, hogy kérje a szerviz segítségét. :)
Az olajcsere szervizben egy lehetőség, de amennyit felszámítanak a munkadíjra, abból párszor le lehet vágni a füvet (költhető ü.a.-ra). :)

[ Szerkesztve ]

(#796) kateb


kateb
tag

Makitánál sem említették, hogy szervizbe kellene vinni az 5 órás csere miatt és a kézikönyvek sem tesznek említést ilyesmiről.

Nézegettem egyébként a 675 ex Briggs motort a tyúbon, és ott azt láttam, hogy van olajleeresztő csavar az alján és a kaszaház felől simán le lehet engedni az olajat.
Valamiért Makitáék úgy gondolták jó ötlet, ha a kaszaház felől elétesznek egy deklit, tehát csak úgy férni hozzá a leeresztőhöz, hogy leszeded a kést meg ezt a takarólemezt.
Azt hiszem maradok az egyszerűbb olajcserénél, a kiöntős változatnál (ahol bement, ott is jön ki), már csak azért is, mert ha a gépkönyv szerint is ez az egyik alkalmazható módszer, meg a netes videókban is így végzik az olajcserét a Makitákon. Innentől kezdve ez nem lehet garivesztő ok.

Amikor még gépet kerestem, pl a Subaru motoros Ryobi gépekre azt mondta a forgalmazó telefonon, hogy náluk a fejrefordítós olajcsere nem ajánlott, garivesztős dolog.

(#797) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Sziasztok!
Ezt szeretném otthoni hobby felhasználásra:[link]
Ismeri valaki ezt a márkát?

Audiophile Troll

(#798) Ed Parker válasza kateb (#796) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A garivesztést már itt beszéltük egyszer pár napja.
Az én értelmezésem szerint, ha borítod az olajat a betöltőnyiláson keresztül kifelé és a gépházon belül előforduló forgácsdarab vagy más szennyeződés a hengerbe jut és ebből keletkezik egy meghibásodás, akkor a makita mossa kezeit.
Az én gépemen is van alul leeresztő csavar, de én pumpával szedem ki, a töknek van kedve 32kg-s gépet emelgetni,ha nem muszáj.
Egyébként nem kell ezt túlmisztifikálni,az első olajcsere 4-5üzemóra után, aztán egyszer idényenként elég.
(Szigorúan otthoni és nem ipari felhasználásnál)

(#799) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Aki nem tudna dönteni, melyik gépet válassza pl.: Hus LC 348V ;]

(#800) Balli


Balli
őstag

Sziasztok,
3 év szenvedés után végre tönkrement az elektromos fűnyírónk, egy benzinest szeretnék helyette.
Vágandó terület: 6-700nm (időközönként + 200nm utcafront), viszonylag durva felület, néhol erősen lejtős, nem sok kerülendő tereptárggyal. Hétvégi hegyoldai telek, tehát néha van, hogy már nagyra nőtt fűvel és viszonylag erős gyommall kell megbírkóznia (főleg utcafrontnál). Két teraszos elrendezés, azaz egyszer alkalmanként fel-le kellene cipelni, ne legyen nagyon nehéz, de strapabiróság fontosabb, nem egy finom angol gyepre lenne ráeresztve :) Legyen gyűjtős. Keret: 100k
Tudtok valamit ajánlani?

Athens 2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.