Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-02 22:37:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#61) p_adam válasza celf (#60) üzenetére

p_adam
(őstag)

low impedance -> efficient
high impedance -> inefficient
egyébként találtam egy jó kis erősítő összehasonlítást:

meg vettem egy MisterX gamma-1 lite DAC-t, már annyi jót olvastam róla, hogy nagyon kíváncsi vagyok a hangjára. Ha jól passzol hangban a rendszerhez akkor lehet mégse adom el a GLite-t.

(#62) celf válasza p_adam (#61) üzenetére

celf
(őstag)

wow, biztos jo lesz!:)
hasznaltan vetted?
amugy most akkor ez lesz usb-n rakotve a gepedre, es majd rca-val rakotod a gilmore-t ?
nem lesz igy duplan erositett az audiod ? nem mintha az olyan nagy baj lenne.

(#63) celf

celf
(őstag)

na ezt ide crosslinkeljuk
Fiio 3

(#64) p_adam válasza celf (#62) üzenetére

p_adam
(őstag)

Aha, alig volt használva mert nagyobbra váltott a tulaj. Nem lesz duplán erősítve mivel ez csak egy sima DAC (a Lite verzió csak USBs, de a full S/PDIF-et is tud ami jobb), egy Zu Pivot mini-RCA kábellel lesz összekötve a kettő.

Amit te mondasz arra példa a Pico DAC/Amp ami ugyanígy mini-RCA kábellel használható asztali erősítővel és ekkor a saját erősítőjén is átmegy a jel, de mivel eléggé semleges a hangja ezért ez egyáltalán nem okoz problémát.

(#65) p_adam

p_adam
(őstag)

Valahogy eltűnt a fejhallgató erősítő teszt linkje, de akkor mégegyszer: [link]

(#66) celf válasza p_adam (#65) üzenetére

celf
(őstag)

vannak ilyen elkepeszto figurak akiknek a keze alatt tenyleg megfordul ilyen x6 kevero, v tobb, es tudnak irni is :)
franko helyen is van a gilmore.
en most a fulhallgato teszteket nezegettem, mivel ez a tc20 ugy tunik nem vailk be. az also hangtartomanyt total hianyosan jatsza, a magasak sipolnak, es mintha kifejlodott volna egyfajta recseges is. 10k vagy annal magasabb frekvenciaju hangokra csak. eleg fura.
ezuttal valami komolyabbat fogok venni. vagy M5-ot, vagy phonak audeot. esetleg a legjobb UE530-t, vagy Westone 3-at. lehet hogy verszemet kaptam? ;]

(#67) p_adam válasza celf (#66) üzenetére

p_adam
(őstag)

Az Audio-Technica ATH-ESW9-et tudom ajánlani mint fejhallgató alternatívát, nagyobb térben szólnak vele a dolgok.

(#68) celf válasza p_adam (#67) üzenetére

celf
(őstag)

IEM lesz mindenkepp, azt nem irtam :)
amugy egy ilyen kis AT vajo jobb mint mondjuk egy AKG k131... :U

(#69) p_adam válasza celf (#68) üzenetére

p_adam
(őstag)

Klipsch Image X10 amit még nagyon sokan szeretnek, néha felbukkan head-fi-n nemzetközi szállítással, csak ez az árfolyam...

(#70) Dare2Live válasza celf (#59) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Tehát ha jól értem akkor az EMU 0202vel mint DAC meg vagy elégedve.?
De a 0202t mint AMP szarnak tartod?

btw tudtommal még EMU is úgy reklámozza a 0202AMJát mint pre-AMP.?

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#71) celf válasza Dare2Live (#70) üzenetére

celf
(őstag)

ahogy mondod. az tulzas, hogy meg vagyok elegedve. nincs vele bajom.
teny, hogy jobban szol mint egy ESI Maya44 usb.
sokkal.
hogy mit reklamoz az EMU... ebben a kategoriaban a reklam eleg szepen szemfenyvesztes. ugy mint mindenutt.
az ESI meg egyenesen hazudik amikor az irja a Maya44 usb-rol, hogy eros, hangos, live act-hez tokeletes.

ez mar csak ilyen.

(#72) celf

celf
(őstag)

a Bass Roll off, illetve Rolled off bass/highs mit jelent? nem igen sikerult meg rajonnom :)

ezse nagyon segit:
"Roll-off (Rolloff) - The gradual attenuation that occurs at the lower or upper frequency range of a driver, network, or system. The roll-off frequency is usually defined as the frequency where response is reduced by 3 dB."
:))

[ Szerkesztve ]

(#73) p_adam válasza celf (#72) üzenetére

p_adam
(őstag)

(#74) celf válasza p_adam (#73) üzenetére

celf
(őstag)

áhá! szoval a rolled off nem a hangra konkretan, hanem a hangot leiro gorbere vonatkozik, mar ertem miert nem illett a kepbe a metafora :N
köszesz pí_edem :)

(#75) p_adam válasza celf (#74) üzenetére

p_adam
(őstag)

Ha ez a hallható frekvenciasávban történik, akkor bizony a hangjára is vonatkozhat. Pl. van egy lassan antik darabnak számító STAX-om ami a nagyon mély hangokat nem adja ki.

(#76) celf válasza p_adam (#75) üzenetére

celf
(őstag)

mert oreg, vagy mert igy keszult

(#77) p_adam válasza celf (#76) üzenetére

p_adam
(őstag)

[link]
SR-X Mk3 amit sikerült szereznem és szeretem csak a kényelemmel van némi problémám.

Elektrosztatikus, és Normal feszültségű (a Pro később jelent meg) kialakításból adódik. Szerencsére ezek 30 év után is pontosan úgy szólnak ahogy kell ha vigyáz rájuk az ember :) A későbbi darabokra ez már nem jellemző, inkább azt kell megszokni, hogy másképp jelenik meg a mély mint a dinamikus fejhallgatóknál, viszont sebességben nincs párja. És kíméletlenül részletező, egyből rámutat ha gyenge a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#78) celf válasza p_adam (#77) üzenetére

celf
(őstag)

joa cuccokkal ez a "gond". kimeletlenek ;]

(#79) celf

celf
(őstag)

(#5293) CséZé fejhallgatos topikbol

amugy akkor teged most olyan dac erdekel, ami hangkartya, es egyben jo fuleserosito, es meg passziv hangfalakat is meghajt, mert az mar nem kicsi szerkezet, vagy ugy ertetted, hogy aktiv hangfalakhoz jo. aktiv hangfalakban kulon van erosito. azoknak valahogy igy nez ki a hatuk

amugy legutobb belefutottam egy ilyen DACba, eleg szimpi volt:
most valami 104 font.

Beresford TC-7510
a 7520-rol azt mondjak jobban szol. dragabb is 50 fonttal..

meg lattam egy ilyet is, ez is erdekesnek tunik:
front
rear
Audiotrak Dr.DAC2

[ Szerkesztve ]

(#80) celf

celf
(őstag)

na eladtam az EMU 0202 usb-t, es attertem a gigabyte realtek integraltjara.
jelentem a krk monitorjaimon hallom a kulonbseget.
nem szol rosszul, de jobban kijon, hogy a hangfalak nem tul erosek az also tartomanyban, kicsit jobban ciripelnek.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.