Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andreas


Andreas
tag

Tegnap vettem meg a gépemet: ESPRIMO Mobile U9200. Mivel az ESPRIMO lényegében az AMILO család folytatása, időszerű egy "saját" topik nyitása a szériának. Jó fórumozást, jöjjön minden/mindenki, aminek/akinek jönnie kell!
:C

[ Szerkesztve ]

(#2) Andreas


Andreas
tag

Kezdésképpen bemutatom az ESPRIMO családba tartozó gépeket egy rövid összefoglalással és linkekkel.

ESPRIMO Mobile U sorozat
12.1" WXGA kijelző, Intel 965 chipset, Celeron vagy Core 2 Duo processzor, Intel X3100 grafika, 5200 mAh akkumulátor, 1.8 kg, Bluetooth
Leírás a magyar weboldalon

ESPRIMO Mobile M sorozat
14.1" WXGA kijelző, Intel 965 chipset, Celeron vagy Core 2 Duo processzor, Intel X3100 grafika, 5200 mAh akkumulátor, 2.2 kg
Leírás a magyar weboldalon

ESPRIMO Mobile D sorozat
15.4" WXGA vagy WXGA+ kijelző, Intel 965 chipset, Celeron vagy Core 2 Duo processzor, Intel X3100 grafika, 5200 mAh akkumulátor, 2.5 kg
Leírás a magyar weboldalon

ESPRIMO Mobile V sorozat
15.4" WXGA kijelző, SIS M672 chipset, Celeron, Core Duo vagy Core 2 Duo processzor, SiS Mirage 3+ grafika, 2000 mAh akkumulátor, 2.7 kg
Leírás a magyar weboldalon

[ Szerkesztve ]

(#3) blueMerle válasza Andreas (#2) üzenetére


blueMerle
veterán

Én a Mobilaréna Nagy Karácsonyi játékának a jóvoltából egy V5515-os Esprimo tulaja vagyok. Nagyon szépen megy a noti, semmi gondom nincs vele, a céges Asusomat igy nem kell otthon nyírnom, mivel otthoni használatra tokéletes a Fusi. A Core2-es proci nagyon durva benne :R

(#4) Andreas válasza blueMerle (#3) üzenetére


Andreas
tag

Wow, rádkacsintott a szerencsecsillagod Karácsonykor! :) Én is játszottam, mindenre jó választ adtam, de szart se nyertem... :(

Milyen processzor van benne? Mennyit bír ki a 2000 mAh-ás akku?

(#5) blueMerle válasza Andreas (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

A 2000-es akku kb. 1 órát bír, de asztaliként van használva, szinte sosincs akkuról mukodtetve. Egy DualCore-os T2130-as 1.9Ghz-es proci van benne.

(#6) Rover623 válasza Andreas (#1) üzenetére


Rover623
félisten

időszerű egy "saját" topik nyitása a szériának.
Ebben nem teljesen értünk egyet, de ha már így döntöttél, kérd a moderátoroktól a topic címének kijavítását...csak hogy megtalálja vki, ha netán keresné...;]

primus inter pares

(#7) Andreas válasza Rover623 (#6) üzenetére


Andreas
tag

Ha már így bedobtad a közösbe, engedd meg, hogy itt tegyem fel a kérdést: mi a problémád azzal, hogy a jelenleg 2000-nél is több téma mellé nyitok egyet, ami egy teljesen új témakörrel foglalkozik, és még senki nem nyitott neki? Minden regisztrált tagnak lehetősége van új témát nyitni, szóval nem értem az offenzív hozzáállást.

Köszönöm, hogy szóltál a cím miatt, bevallom őszintén, eddig nem vettem észre, hogy elírtam.

Tervezed amúgy Esprimo gép vásárlását?

(#8) shagy válasza Andreas (#7) üzenetére


shagy
tag

én vennék... ;]
nem nagyon van még az fsc esprimókról hír... ki használja már huzamosabb ideje (tuudom még nem régi típus, de a megjelenéshez képest)
Szeretnék beruhzáni egy v5545-be és érdekel, hogy van-e értelme hogy 3év garit adtak rá, vagy ez paraszt-vakítás és használhatalan a szervízháttér...? esetleg?! :(

- shagy

(#9) Andreas válasza shagy (#8) üzenetére


Andreas
tag

Kb. 1 hónapja használom a gépet, szerintem hihetetlen jól össze van rakva. Németországban gyártják őket, masszív, teljesen egyben van.

A szervizre még szerencsére nem volt szükségem, de mindenesetre van itthon, ha kell. Az Asus szervizről eddig csak rosszat hallottam, az Acernek nincs itthon szervize ezért hosszú a javítás. Az MSI-vel állítólag nincs gond, de alkatrészt mindig rendelnek így hosszú a javítás. Egyszóval a Fujitsu szervize az élmezőnyben van.

Szükség van-e a 3 évre? Szerintem minél több, annál jobb, de vannak olyanok is, akik magasról tesznek a garanciára - ez egy szubjektív tényező.

Szóval én bátorítalak az Esprimora, szerintem NAGYON jó gépek. Esetleg érdekel a gépem, eladó? ;)

Nincs vele baj, csak eggyel nagyobb kéne, 14"-es.

[ Szerkesztve ]

(#10) shagy válasza Andreas (#9) üzenetére


shagy
tag

hát, köszi az ajánlatot, de nekem is minimum 15,4-es kellene a tervezői munkák miatt.
egyébként kösznöm az infókat... végre vki megerősített. :DD

- shagy

(#11) doglotthal


doglotthal
aktív tag

Helló.
Én nemrégiben vettem egy Esprimo V5515-öt. Olyan kérdésem lenne hogy nincs valami olyan szoftver ehez a szériához, amiben különféle beállításokat lehet csinálni, mint pl: proci sebességének szabályozása. (Volt egy Acer-em, abban volt erre program, "Power management")
Illetve vajon lehet a procit cserélni benne? (Ebben egy Celeron M530-as van, de jobb lenne egy C2D proci bele, ha lehet ilyet.)

(#12) Andreas válasza doglotthal (#11) üzenetére


Andreas
tag

Bocs a késői válaszért... Gyárilag, a Fujitsu Support oldaláról letölthető verzióban nem létezik ilyen program.

Processzort szerintem a szervizben cserélnek neked, de az ezzel foglalkozó topik alapján nem érdemes, mert nagyon drága a csere, valószínűleg jobban megéri eladni és venni egy másikat...

(#13) Diego! válasza Andreas (#1) üzenetére


Diego!
senior tag

Szia!

Én kinéztem magamnak a 12"-ost (u9200). (könnyű hordhatóság érdekében)
Neked pontossan milyen van?

(#14) Brukesz válasza Andreas (#1) üzenetére


Brukesz
csendes tag

Egy kis ponotosítás. Az AMILO sorozat marad, az ESPRIMO Mobile az AMILO PRO család folytatása.

(#15) Brukesz válasza doglotthal (#11) üzenetére


Brukesz
csendes tag

Hi

A proci cserélhető C2D-re. A Celeron proci sebességét meg sajnos nem fogod tudni szabályozni, az mindig fix 1.73GHz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16) gilead


gilead
tag

Van valakinek esetleg tapasztalata a Celeronos U9200 aksis üzemidejéről? Nekem is tetszik a gép!

[ Szerkesztve ]

(#17) Brukesz válasza gilead (#16) üzenetére


Brukesz
csendes tag

Szerintem kb 2 órát kibír.

(#18) gilead válasza Brukesz (#17) üzenetére


gilead
tag

Köszönöm. Elég riasztó így elsőre. :F

(#19) gilead


gilead
tag

A MM-ben most 89900! :)

(#20) snooze


snooze
veterán

hali!
kérdésem lenne,hogy egy v5535-nek a wifijét csak a win kezeli,mert az elég gyermeteg,vagy van rá progi is?köszi!

GO Gunners!!!

(#21) snooze válasza snooze (#20) üzenetére


snooze
veterán

senkinek nincs ilyen gépe?(((((

GO Gunners!!!

(#22) gilead válasza snooze (#21) üzenetére


gilead
tag

Ilyen nincs, :( de tegnap megvettem a 9200-ast. Nagyon tetszik! :K Ja, és a gyári telepítő Vista és XP driverrel van! :U

(#23) Diego! válasza gilead (#22) üzenetére


Diego!
senior tag

A 12"-os celeronost vetted? :C Nekem is ilyen van. :K

(#24) gilead válasza Diego! (#23) üzenetére


gilead
tag

Igen! Bocs, hogy csak most válaszolok, sűrű napjaim voltak.
Nekem eddig nagyon bevált, a max. aksi idő amit kiírt, 2 óra 48 volt. Aztán wifiztem, telepítettem, így hamar lejjebb tornásztam. Eddig nem volt szükségem rá, hogy teljesen kimerítsem.

(#25) snooze


snooze
veterán

senkinek nincs ilyen gépe még mindig??(((((

GO Gunners!!!

(#26) Pisztillus válasza snooze (#25) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Ugyan nincs ilyen gépem, de előfordulhat, hogy ugyanúgy van megoldva, mint az Amilo Li1718-nál. Azaz a gépen lévő gomb csak akkor kapcsolja ki-be a wifi-t, ha a vista-n telepítve van az a progi, amely ezen gomb lenyomását figyeli. Emiatt a wifi semmilyen más oprendszer alatt (linux, OSX) nem megy.

Remélem, segítettem.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27) szpal17 válasza snooze (#25) üzenetére


szpal17
őstag

Ezen a [link]en kiválasztod a drivers and utilities-t majd beírod a notid típusát és kiválaszthatod az op rendszert. Itt vistára és xp-re is van wireless control utility...
Remélem segítettem...

(#28) rootkiller


rootkiller
őstag

Egy barátomnak kéne Esprimo V5515-ba nagyobb teljesítményű akku. Ha valaki tudna bármiféle akkut, akkor megköszönném.

Artengo TR 990 Pro

(#29) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv! Egy Celeron procis Esprimo U9200-as újdonsült tulajdonosa vagyok, és lenne néhány kérdésem.
Ennek a tipusnak a beépített kártyaolvasója felismeri a 16 GB-os SDHC SD kártyát?
Cserélt már valaki ebben a típusban processzort?
Az Fn+F1 megnyomásakor felugró menüben szerepel egy UMTS on/off lehetőség, ami inaktív. Ennek mikor van szerepe?
Ha valaki tudja ezekre a választ, megköszönném ha megosztaná velem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#30) adorjant


adorjant
senior tag

üdv!

úgy látom többen vagytok,akik U9200őt használtok,érdekelne mindenféle tapasztalat,sebesség,akku,minőség,tartósság.
én is nagyon kacsintgatok felé,de a márka miatt tartok is tőle picit.
mindenesetre 100ért ajándék lenne....

(#31) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Sajnos az enyémet néhány nap után már szervízbe kellett vinni, valamiért nem akar DVD-t írni, 5-6 féle lemezzel megpróbáltam, többféle íróprogrammal is, de még az újraírható DVD-t sem törli le.
Egyébként én nagyon meg vagyok vele elégedve.
Igaz, nekem csak netezni, letölteni kell, meg néha megírni néhány lemezt, de erre elég a Celeron procis változat 80 Gb HDD-vel.
Arra viszont sokkal jobban használható mint egy 8,9"-10"-os netbook. Volt a kezemben Asus EeePC és MSI Wind is, de sztem min. 12" kell a kényelmes olvasáshoz.
A billentyűzete jól használható, nem zörög-csörög.
A W-lan-t az egész házban érzékeli, nincs gond a jelerőséggel.
A beépített webkamera a célnak megfelel.
A bluetooth mindent simán felismer és használ amit eddig kipróbáltam vele, telefont, BT egeret, de még a 4 éves BT GPS vevőmmel is tökéletesen kommunikál, lehet navigálni vele.
A memóriakártyákat simán, gond nélkül kezeli.
A kijelzője kristálytiszta, tűéles képet ad.
5200-as akkumulátort adnak hozzá, de mivel csak hálózatról használom, a teljesítményéről nem tudok nyilatkozni.
Egyedül a DVD-íróval van gondom, de mivel 99.990 Ft-ért a Mediamarktban 3 év garanciát is adtak hozzá, egy darabig nem lesz probléma az alkatrészellátás.
A márkáról csak annyit, hogy több mint 2 éve használok egy Amilo Pro-t, és eddig semmi baj nem volt vele. 4 éve nyúzok egy Pocket-loox 720-as Pda-t, tökéletesen működik még mindig.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#32) adorjant válasza Pferi (#31) üzenetére


adorjant
senior tag

memóriabővítés mennyire lehetséges?
a gyári 1gb egy modulban van? vagy két db 512es?

melegedni akkor nem melegszik?

én dokkolót is néztem hozzá,otthonra,bár nem olcsó....

(#33) adorjant válasza adorjant (#32) üzenetére


adorjant
senior tag

jah,és az igaz hogy több mint két kiló??? :Y

(#34) Tim82 válasza Pferi (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Fn+F1 megnyomásakor felugró menüben szerepel egy UMTS on/off lehetőség, ami inaktív. Ennek mikor van szerepe?

Nincsen beépített 3G/HSDPA-modem a laposodban?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) Pferi


Pferi
senior tag

A gyári memória 1 db Samsung DDR-2 800 Mhz-es modul, ami az alján lévő kinyitható panel alatt van, tehát azt is ki lehet cserélni, sztem 2 db 2 gigás Ram-ot elbír (én is most akarom 2 gigára bővíteni, de sajna még szervízben van).
A melegedés nem vészes, én az ölemben használom, a ventillátor ritkán kapcsol be (de én leginkább netezek rajta).
Ha visszajön szervízből lemérem hány kiló akksival és az nélkül.
Tim82-nek:
Sim kártya hely van a gépben, de a Biosban nem találtam ehhez kapcsolódó menüpontot (ott ahol a BT-t, Lan-t, stb.-t ki-és be lehet kapcsolni), és az XP telepítése után sem találtam a hardware eszközök közt semmi ilyesmit. Valszeg én vagyok a nem hozzáértő, ha visszakapom a gépet berakok a SIM slotba egy Sim kártyát, meglátom mihez kezd vele.
Itt egy teszt a gépről:
http://ipon.hu/elemzesek/fujitsu_siemens_u9200_vallalhato_nehezek/241/
Én azért a Celeronost vettem, mert 99 ezerért jobbat nem találtam arra amire nekem kellett.
Az 1 Giga ramot fillérekért lehet bővíteni, a 80 gigás vinyót sem kerül sokba nagyobbra cserélni, egy erősebb procit is 25-30 ezerért lehet már kapni, úgyhogy ha a későbbiekben bővíteni szeretném akkor nincs akadálya a dolognak.
A hátizsákban meg sokkal jobban elfér mint a 15,4-es Amilo Pro-m.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#36) Tim82 válasza Pferi (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg a SIM berakása után nem lesz inaktív az az opció.

Nem hiszem egyébként, hogy a BIOS-ból le lehetne kezelni.

XP volt rajta a gyári oprendszer? Nem vagyok benne biztos, hogy alapból az XP le tudja kezelni a belső HSDPA modemet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37) Pferi


Pferi
senior tag

Oprendszer nélkül vettem a gépet.
Szerintem inkább az lehet hogy ezeket az U9200-asokat meg lehet venni opcionálisan HSDPA modemmel is, ami kihasználja a Sim slotot. Az U9200-as sorozat összes gépe fizikailag megeggyezik, tehát az enyémen valszeg csak dísznek van a Sim kártya foglalata. A vezeték nélküli kapcsolatokat elindító gyorsgomb menüjéből meg elfelejtették kivenni ezt az opciót, vagy direkt bennehagyták a későbbi bővítésre gondolva.
Egyébként lehet hogy ha visszakapom a gépet felteszek rá egy Vistát próbaképp.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#38) Pferi


Pferi
senior tag

http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds_esprimo_mobile_u9200.pdf

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#39) adorjant válasza Pferi (#35) üzenetére


adorjant
senior tag

tehát akkor 2db ram slot van?

(#40) adorjant válasza adorjant (#39) üzenetére


adorjant
senior tag

közben kutatkodtam kicsit,úgy néz ki,hogy 2db van :)
sőt,ahogy látom, t9xxx procit is támogat a chipkészlet :)

(#41) Pferi


Pferi
senior tag

Igen, 2 db memóriahely van, elvileg 4 gigáig bővítheted, de ha jól tudom ennyit csak a Vindóz Nyista kezel, az XP talán 3 GByte-ot használ.
Igen, 9300 és 9500-as procikat is fogadhat, azok meg már elég ütősek :) Sajnos az áruk is, ha jól emléxem az itteni apróhirdetési részlegen 35-40.000 körül mozognak.
A kedden szervízbe adott gépem meg már kész is lett, de sajna csak hétfőn tudok érte menni. Le a kalappal a F-S szervízelése előtt. Igaz, sztem csak a DVD-írót cserélték benne ami kb. 10 perces munka.
Azt viszont nem értem, hogy több helyen is DDR-2 667-es memóriát írnak benne gyárilag, de az enyémben DDR-2 800-ast írnak a tesztprogramok, és a memóriamodulra is PC6400 sebesség van írva.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42) Pferi


Pferi
senior tag

Még egy tesztet találtam erről a gépről:
http://prohardver.hu/fooldal/rovat/notebook/index.html

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#43) Pferi válasza Pferi (#42) üzenetére


Pferi
senior tag

Bocs, valahol elk..tam a link beszúrását...
http://logout.hu/iras/u9200_az_olcso_munkatars.html

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#44) Pferi


Pferi
senior tag

A gépben lévő Samsung DDR-2 800-as memória mellé be lett rakva egy Kingmax DDR-2 800-as memóriamodul, és szépen muzsikál Dual Channelban probléma nélkül. Kemény 2.800 Ft volt... 2 éve majd' 10-szer ennyiért bővítettem ugyanennyi memóriát.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#45) thoger


thoger
csendes tag

Sziasztok! Nővéremnek vettünk egy laptopot. Pontosan: FUJITSU SIEMENS ESPRIMO Mobile V5535

768MB RAM
Intel Celeron 1.86 Ghz PROCI
XP SP2
DX 9.0c

SiS Mirage 3 Graphics (256 MB)

A Readme-ben ez áll:
[I]IDÉZET
RENDSZER KÖVETELMÉNYEK
-------------------
* 800 MHz processzor
* 256 MB RAM
* Windows® XP, Windows ME, Windows 98 or Windows 2000 operációs rendszer
* Legalább 3.5 GB szabad hely a merevlemezen
* T&L-képes videokártya, legalább 32 MB video RAM-mal.
Támogatott videokártyák:
ATI Radeon™ sorozat (7000 vagy jobb)
VE sorozat (lásd megjegyzést lejjebb)
7000, 7200, 7500
8500, All-In-Wonder 8500
9000, 9200, 9500, 9600, 9700, 9800
X300, X600, X800

NVIDIA® Quadro™ sorozat
Quadro, Quadro2, Quadro4
NVIDIA GeForce sorozat (GeForce2 és jobb)
GeForce 2
GeForce 3, 3 Ti
GeForce 4, 4 Ti, MX 420, 440
GeForce FX 5200, 5600, 5700, 5800, 5900, 5950
GeForce 6600, 6800
Intel® Extreme Graphics (lásd megjegyzést lejjebb)
82845, 82865, 82915[/I]

[I]MEGJEGYZÉS: Ha nincs T&L képes videokártyád, mint Intel Extreme Graphics vagy Radeon VE sorozat, akkor legalább 2.0 GHz-es processzorra lesz szükséged.
TELJESÍTMÉNY TIPPEK

Amikor először futtatod a The Sims 2-t, a játék géped tulajdonságai alapján automatikusan meghatározza a grafikai beállításokat. Ha a játék belassul vagy szaggat, az alábbi lehetőségekkel javíthatsz a teljesítményen:
* Győződj meg róla, hogy a géped megfelel a rendszerkövetelményeknek (lásd fenn).
.......[/I]

Nos amikor előszőr futtattam valami förtelem fogadott. Minden minimálisra volt levéve, grafika csak 800x600 lehet. Élsímítást nemenged. És szaggat de nagyon. A rendszer szinte szűz, a kapott CD-ről minden drivert feltettem. De a mellékelt SIS Utility is teljesen minimális beállítások terén.

Azt sikerült kiderítenem hogy T&L képes a SIS chip. Ráadásul, a 800x600-as képet széthúzza szélesvászonra és még randább.

Valóban gyenge lenne a gép a játékhoz?(pedig a rendszerkövetelmények BŐVEN megvannak)
+egy kérdés: lehet csak álmodtam de mintha sikerült volna simán a vindózba, vagy valahol beállítanom a képarányt 4:3-ra, de legutóbb kerestem hol lehetne, de nem találtam. Lehetséges?

(#46) Brukesz válasza thoger (#45) üzenetére


Brukesz
csendes tag

Sajnos ennek a típusnak a gyenge pontja a VGA vezérlő, ami azt jelenti, hogy játékra (főleg 3d-s) gyakorlatilag alkalmatlan. Sajnos tesztek alatt, még a régebbi intel extreme graphics vezérlőknél is gyengébb teljesítményt mutat. Amúgy nagyon megbízható kis masina, netre, filmnézésre, irodai munkához tökéletesen alkalmas. A szervizbe nem sokat hoznak belőle....

[ Szerkesztve ]

(#47) blipal


blipal
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, a FS notebookjaimmal, hogy amikor gyorsan gépelek, a kurzor a sorban elugrik néha. Arra gondoltam először, hogy a touchpadhoz hozzáérek, de ezt már kizártam. Jelzem, hogy Acer notinál is tapasztaltam ilyet.
Mit lehet tenni a hiba elhárítása érdekében? Tudtok valamit mondani róla?

Köszi a választ!

(#48) brusi


brusi
csendes tag

egy érdekes észrevétel esprimo v5505 -re.

a 4gb kingston datatraveler 100-on nem támogatja a vista a ready boost-ot, ellenben a 2gb-os kingston SD-n igen. ami sokkal praktikusabb, mert nem törik le, nem lóg ki, de érdekes, mert elvileg memkártyán nem kellene működnie :C

tudja valaki, hogy támogatja-e a duan channel-t a gép? nem láttam erről adatot a fs oldalain.

amúgy t-home-os csomagban jött, és kellemes a tapasztalatom vele pár hét után

(#49) Pferi válasza brusi (#48) üzenetére


Pferi
senior tag

"A gépben lévő Samsung DDR-2 800-as memória mellé be lett rakva egy Kingmax DDR-2 800-as memóriamodul, és szépen muzsikál Dual Channelban probléma nélkül. Kemény 2.800 Ft volt... 2 éve majd' 10-szer ennyiért bővítettem ugyanennyi memóriát"

Igaz, ez az Esprimo U9200-as noti, de sztem a tiédben sem lehet gond a dual channel üzemmód. Azonban ha biztosra akarsz menni csináld úgy mint én. Egy számtech üzletben (ahol mondjuk már otthagytam 2-300.000 Ft-ot) megrendeltem a RAM-ot, amikor meghozták bevittem a notit, belerakták, kipróbáltuk, simán működött DC-ben. Ha nem ment volna akkor meg nem kellett volna megvennem.
A lényeg: ha lehetőség van rá, próbáld ki a memóriamodult megvétel előtt.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#50) brusi válasza Pferi (#49) üzenetére


brusi
csendes tag

Prefi, köszi!
Nem ismerem az U szeriát, de sajnos mindent kinézek a gyártókból manapság 1 ft megtakarítása végett is..

Még a garancia miatt habozom kicsit. lehet hogy az pár ezer ft többlet megéri a két év gari megmaradását. Neked garis volt még a géped? A csavarjaidon maradt valami látható nyoma a felnyitásnak?

köszi b

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.