Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9042) KubanitoS


KubanitoS
veterán

cigam: Egy jó hónapja leírtam a problémám egy laptoppal kapcsolatosan itt és próbáltál segíteni, ezért gondoltam leírom mi történt azóta.

Az általad javasolt tesztprogramokat lefuttattuk, borzalmas fps értékeket láttunk, tulajdonképpen diavetítés volt az egész + a proci tesztnél ( igaz grafnál is)az én laptopom jobb volt, de meglepő módon nem volt hatalmas eltérés az általad adott linkeken tapasztalható teszteknél, magyarán gari kilőve. A probléma azóta sem változott, bele kellett nyugodni a dologba és elfogadni, hogy a két magos laptop olyan lassú, hogy még az egér is szaggat Vista alatt...

Egy jó hete aztán szert tettem egy Windows 7-re, amelyet felraktam az asztali gépemre ezzel leváltva a Vistát és meglepően gyorsabb lett a PC. Ezután faterom laptopjára is felraktam (pápá Win XP ;)) és lassabb nem lett az a gép sem, csak szebb.

Innen jött a nyilvánvaló ötlet: fel kéne raknom haverom gépére is. Nos, tegnap este megvolt a format és hiba nélkül fel is ment a Win 7 és... mintha kicserélték volna a laptopot. Körülbelül 3-szor 4-szer gyorsabb lett a gép (túlzás nélkül), teljesen megtáltosodott, szinte nem hittem a szememnek. Audiosurf legkisebb felbontáson, alap grafikán játszhatatlan volt, most natív felbontáson közel max grafikán szárnyal... Eléggé durva... és szinte most is értetlenül állok a dolog előtt... Valami hatalmas gubanc lehetett a Vistával...

Mindegy, a lényeg az, hogy a gép megjavult. :)

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.