Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#338) SGC


SGC
tag

Üdv mindenkinek!

Tavaly október óta nyúzok 1 Amilo D7830-at. Napi 6-10 óra üzemidő garantált (net, MSN, stb.). XP Home-t kaptam hozzá; aki már használta, tudja, miért upgradeltem Pro-ra :DD
A SP2 úgy hazavágta, hogy csak na! Ezzel sem a MS, sem a FS nem tudott mit kezdeni, így maradt az XP Pro SP1 újratelepítése :(
Megvettem tavaly a Chip-et a ''Windows XP - Titkos tippek profiknak'' c. melléklettel, és az alapján 1 kicsit átgyúrtam a szoftot. Úgy 3 hetente 1x megáll bootolás közben (a Win már megy, valamelyik vezérlő akad el), leresetelem, és annyi. Ez szerintem kibír6ó a pozitív változásokért cserébe:DDD
Maga a vas stabil, jól összerakott darab. Illesztések jók, perifériák bőségesek (5xUSB !!!), 3 hibája van: a billentyűzet jobb fölső része kicsit ''lóg'', vagyis az ó ü ő ú és környéke a billentyűkkel 1ütt benyomódik; a CD/DVD fiók nem vízszintes, jobbra kicsit lejt; ill. nem akarja elfogadni a Cellink BT-adaptert (asztali gépen tökéletesen műxik): összeakad a SE P910i tella DSS-25 tip. dokkolójával.
Amíg 1ébként jól muzsikál, ezek nem zavarnak...
A notebook.hu-nál vettem akciósan 240 ropiért, plusz 6 ropi az USB-s IR, plusz 8 ropi a második 256 MB RAM (mivel a proci és a memória desktop-méret!), így 254 eFt-ért sikerült 1 jó gépet beszereznem.

Érdekes, de a FS oldalakon már nincs fent, csak a tesóját találtam meg (D7850):

http://www.fujitsu-siemens.com/smb/tn/products/amilod.html

Külalakra ugyanez, de csak 40 GB HDD és 256 MB RAM, no FDD, proci P4 2,8 Celeron. Hűtése csendes és jó, tükörtojáskészítésre (szerencsére) nem használható :U

[Szerkesztve]

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.