Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) Attila_26 válasza maxi00 (#12325) üzenetére


Attila_26
aktív tag

így belenézek most a neten keresztül és megmondom mindjárt...szerintem kijelzö hiba,nekem még csikos is

[ Szerkesztve ]

(#13202) caterman válasza dzso22 (#13199) üzenetére


caterman
csendes tag

Örök hála :R

(#13203) caramell16


caramell16
újonc

Sziasztok! Amilo xi2528-hoz keresek videòkártyát. Nincsen véletlenül valakinek eladò? Nvidia 8600m gs a vga tìpusa.

(#13204) dzso22 válasza caramell16 (#13203) üzenetére


dzso22
senior tag

Ment PÜ!

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13205) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Meghalt a notiban a hűtő. Találtam egy ugyan olyat:
[link]

BS451205H-04

Mennyire szabványosak ezek? Másfajta nem rakható bele ami esetleg olcsóbb? 4 éves a laptop, nem vennék ennyiért ha nem muszáj. Meg nem is tudom postázzák-e innen.

(#13206) _Ata_ válasza raziel01 (#13205) üzenetére


_Ata_
tag

Szia!

Én is ugyanilyen ventint keresek, de újonnan 18.000
Egy Gericom márkájúba is ez van : BS601305H-03
Illetve Fujitsu 2530,2540 -ben is.

Valakinek nincs fölöslegben? :D

(#13207) Viperator


Viperator
őstag

Szia!

Adott egy Fujitsu A531 laptop (a feleségem használ(t) és keveset), szeretnék a laptopba SSD-t beépíteni, milyen fajtát érdemes (ha már régi)? A merevlemezt megtartanám, mint adattárolónak, akkor a CD olvasó helyébe lehet betenni (valami adapterrel)?

SSD: Kingston Hyperx, Samsung 840 EVO jó a régi laptopba?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#13208) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok!
Egy Fujitsu L532 tulajdonosa vagyok és megvagyok vele elégedve, de most az összes játék szaggat rajta, ami eddig jól működött. 8 hónapig játszottam CS:GO-t illetve Dota2-t medium beállításokkal kb. 100-120 fps em volt, majd utána befejeztem a gémelést az érettségi miatt. Múltkor épp elindítottam ezeket a játékokat, és játszhatatlan.. Belépek a játékba, először még minden oké, de utána egy 30 másodperccel már szaggat.

Nem tudom újratelepíteni a windows-t egyéb okok miatt, ill. futtattam rajta mindent, víruskeresőt, töredezettség mentesítőt mindent.

Esetleg arra gyanakszom, hogy ez lehet az akkumulátor miatt? Ahogy kihúzom a töltőről már ki is kapcsol a gép szinte, és azt jelzi, hogy lemerült.

(#13209) Martin97 válasza DeathBat666 (#13208) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Próbáld meg akku nélkül. És nézz rá az energiagazdálkodásra a win-ben, az is be tud kavarni.

(#13210) DeathBat666 válasza Martin97 (#13209) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

akku nélkül, what?

(#13211) Martin97 válasza DeathBat666 (#13210) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szedd ki belőle az akkut és anélkül próbáld. Lehet, hogy tönkrement.

(#13212) Viperator


Viperator
őstag

Ötlet?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#13213) DZs válasza Viperator (#13212) üzenetére


DZs
senior tag

CD olvasó helyére ssd keret és abba az ssd. Itt egy cikk támpontnak. Először nézd meg az olvasó csatoló felületét és hogy létezik-e egyáltalán ahhoz való keret.
A két ssd, amiket írtál, jók.

[ Szerkesztve ]

(#13214) Zsolteeka


Zsolteeka
tag

Sziasztok

Rendelkezem egy Fujitsu Siemens Amilo Li2727 nevezetű laptoppal és akkucellákat kellett cserélnem, mivel az futási idő akksiról 20perc sem volt. Viszont mióta kicseréltem, a laptop az akkut fel sem ismeri. Amikor csatlakoztatom az akkumulátort a gépre nem lehet bekapcsolni, ha bedugom a töltőt az akkutöltés jelző LED háromszor felvillan, amivel azt hivatott jelezni elvileg a gép hogy az akku hibás. Viszont zsír újak a cellák, gondolom csak az akksi elektronikája hülyült meg miközben cseréltem a cellákat.

Olvastam egy régi posztban egy ilyet:
"Igaz van 15% elhasználódás az eeprom szerint de van itt egy szaki hardveraprón aki tudja resetelni ezeket.
Lehet majd megkeresem vele :)"

Esetleg tudjátok ki ő és hogy érem el?

Előre is köszönöm

Zsoltee

(#13215) Attila_26 válasza Zsolteeka (#13214) üzenetére


Attila_26
aktív tag

Szerintem ő a Feri

(#13216) Zsolteeka válasza Attila_26 (#13215) üzenetére


Zsolteeka
tag

Ha ez poén akar lenni akkor nem kérdezek rá... :D

(#13217) KARAFF válasza erv.3.3 (#13157) üzenetére


KARAFF
csendes tag

Hali.
Olvastam hogy neked is van egy fujitsu siemens amilo li1705. Már mindenhol kerestem a merevlemez kapacitást. De sehol nem látom, mennyi a maximum amit belerakhatok? Ezt meg tudnád mondani hogy egy 500- as merevlemezt bele lehet rakni. Felismeri?

(#13218) DZs válasza KARAFF (#13217) üzenetére


DZs
senior tag

Beleteheted, tudja kezelni.

(#13219) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy P3560-asom, aminek bekapcsolás után sötét monitorja. Egy hónapja volt olyan probléma vele, hogy beragadt a 2-es gomb. Kicseréltem a billentyűzetét egy P3553-aséval. Annak viszont nem akarta bevenni az i betűjét, ezért rádugtam egy klaviatúrát és úgy használtam. Tegnap bekapcsoltam erre ez a sötét monitor fogad. Szerintetek alaplap hiba lehet?

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#13220) DZs válasza bluuzia (#13219) üzenetére


DZs
senior tag

Képet egy külső képernyőre ki tudod vinni a képernyőváltó F billentyűvel?

(#13221) bluuzia válasza DZs (#13220) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Szia!
Rádugtam egy monitort, de semmi. Az sem kap jelet. Még a BIOS indulást sem látni. :F

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#13222) DZs válasza bluuzia (#13221) üzenetére


DZs
senior tag

Vagy az alaplapi videokártya, vagy az lcd panelban valami szállt el. Szerelőhöz vidd el.

(#13223) bluuzia válasza DZs (#13222) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Köszönöm

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#13224) Code: 47


Code: 47
tag

Sziasztok!

Van egy régi Li1720 laptopom amiben jelenleg egy Celeron M530 processzor van. 2*1Gb CSX memória van a gépben, ha minden igaz 667Mhz-es-ek. Hibátlanul megy. Vettem egy T2390 processzort, betettem a gépbe, de nem indul el. Korábban egy T2310 volt benne, de az pár hét használat után megadta magát. Szerintetek mi lehet a gond? 5 db memóriával kipróbáltam külön-külön, de semmi.

Előre is köszönöm!

(#13225) DZs válasza Code: 47 (#13224) üzenetére


DZs
senior tag

A celeron egy magos, a t sorozat két magos. T-s procit nem kezel az alaplapod.

(#13226) Code: 47 válasza DZs (#13225) üzenetére


Code: 47
tag

De korábban ment benne egy T2310 vagy T2130 és az 2 magos...

Illetve máshol/másnál is látom (neten), hogy 2 magos processzort használ

[ Szerkesztve ]

(#13227) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem a Simens Amilo Pro V3505-ben működne ez a proci:T7500 ? kompatibilis? vagy ne is próbálkozzak?
Köszönöm a válaszokat...

[ Szerkesztve ]

(#13228) DZs válasza A214 (#13227) üzenetére


DZs
senior tag

5600-ig rakhatsz bele. 7500 már nem.

(#13229) A214 válasza DZs (#13228) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, ez biztos?

T7200 sem jó ?
Mert itt T 7200 szereltek vannak . [link]

(#13230) DZs válasza A214 (#13229) üzenetére


DZs
senior tag

Ott azt is írják milyen chipsettel szerelték? És a tiedben is az van? Nem a foglalattal lesz baj, a 7200-asnak magasabb a ram órajele, mint az 5600-nak.

(#13231) A214 válasza DZs (#13230) üzenetére


A214
aktív tag

AIDA 64 ezeket olvasta ki:

Északi híd: Mobil Intel Calistoga-GM í945 GM
Déli híd:Intel 82 801 GBM ICH7-M
Grafikus vezérlő: Intel GMA 950

Akkor jó lesz?

ÚJ T 7200 2,12$ [link]
Használt T 7400 5,76$ [link]

Szerinted a 7400 teljesítménybe többet dob mint a 7200, megéri a felárat még így használtan is?

[ Szerkesztve ]

(#13232) Attila_26


Attila_26
aktív tag

6dollár szörnyen drága...tuti nem venném meg

(#13233) DZs válasza A214 (#13231) üzenetére


DZs
senior tag

Nem éri meg a felárat, de azért jobb a 7400.

(#13234) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék cserélni akkumulátort egy Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2512 laptopban.
Jelenleg ez az akksi van benne: 3S4400-S1S5-04
Akksi
Laptop
eBay -ről szeretnék rendelni, de pont ugyanilyet (3S4400-S1S5-04) nem találtam.
Írtam ennek a terméknek az eladójának, de azt írta vissza, hogy ez a terméke nem lenne jó a a régi akksim helyett ...
"i'm sorry but this battery is not the right one. The model number is not the same.
We don't have the fitting battery in our range."

Szerintetek lehetne vmi mással pótolni? Esetleg járt vki ugyanebben a cipőben?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13235) Novák Péter


Novák Péter
csendes tag

Üdv Mindenkinek.
XA 3530-as géppel lett megint egy "kis" gondom.
A képernyő elkezdett sötétedni, és már nem is működik.
Külső monitoron tökéletes a gép.
Szerintetek LCD panelt csere, vagy más?

(#13236) Sanya46


Sanya46
csendes tag

kérnék egy kis segítséget.Meggyült a bajom egy FS amilo xi2428 laptoppal.Win7 telepítés után még minden rendben megy, de a driverek telepítése után újra indításkor még rendben van, de a következő indításkor nem indul a windows,Csökkentett módban el tudom indítani és be jön minden.Inditási hibát jelez.Olyan, mintha a vid kártya nem indulna újra, vagy akad valamelyik driver. Előre is megköszönöm a segítséget.

(#13237) ziegler


ziegler
csendes tag

[kép]Sziasztok. Remélem valaki olvassa még ezt a topikot, és tud válaszolni.
Van egy Fujitsu Amilo Pro v2030-am. A gép maga működik, de a ventilátor nem indul el.
A ventilátort leteszteltem, működik. A laptop "hőmérője" jó, mert kb. 10 perc memtest86 után annyira felmelegszik, hogy leáll. Megnéztem multiméterrel, az alaplap megadja a ventilátornak az 5v feszkót, ami elvileg kell (?). Mi lehet még a baj? Rossz érintkezés?
Mert mikor a ventilátort teszteltem, a mellékleten látható pinekre raktam a kábeleket.
Ötlet? :D
Előre is köszi :s

[ Szerkesztve ]

A kedvenc ph felhasználód

(#13238) Moon7


Moon7
csendes újonc

Sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy lényegében nem sokat értek a számítógépek belső működéséhez.

Adott egy Fujitsu Amilo Li3910-es notebook.
18,4 colos, 1680x945-ös felbontással.
Intel Celeron T3000-s processzor (1,8 GHz, 1MB cache, 800 MHz FSB),
3 GB 667 MHz-es RAM, 500 GB-os, SATA II-es, 8 MB cache merevlemez.
Intel GL40-es chipset, Intel GMA 4500-as alaplapi videókártya.

15-18 GB-os filmeket gond nélkül lejátszik, viszont van olyan 10-12 GB-os vagy kisebb terjedelmű, de 1080-as felbontású film, melynél akadozik vagy szétesik a kép.

Szervízben megkérdezték, hogy miért akarok rajta 1080-as felbontású filmeket nézni, miért nem elég az SD vagy 720-as felbontás. Én úgy látom, hogy egy 1080-as felbontású film sokkal szebb képet produkál, mint egy 720-as.

Processzorom van egy Intel Core 2 Duo T9300-as (2,5 GHz-es, 6 MB cache), melyet mindenféleképpen cserélek.

Van még valami, amit lehetne bővíteni, cserélni?

Köszönöm!

(#13239) vhkdroopy


vhkdroopy
csendes tag

üdv tagok lenne egy fujitsu amilo Li 1718 aminek a következö a problémája :
amikor hozzám került nem volt benne billentüzet ( nem tudom miért) rendeltem hozz de amikor beleraktam nem csinált semmit mi lehet ennek az oka?

(#13240) dannju


dannju
tag

Üdv !
Nem tudom valaki fenéz e még ide de lenne egy kérdésem Fujitsu Siemens AMILO Li1705 al kapcsolatba.
Birtokomba jutott egy ilyen gammer gép. 4gb ramot nem tudom életre kelteni sehogy külön külön megy a ram de együtt sehogy.

A képen látható helyen itt 3gb rammal próbáltam meg áll. Esetleg valaki tud segíteni ?

(#13241) fusimisi


fusimisi
újonc

Sziasztok,

adott 1db Fujitsu Amilo Pi3525 laptop.

Újonnan vettem, eddig mindössze 2 akkut és egy backup gombelemet és egy billentyűzetet fogyasztott el, ez utóbbi alkoholmérgezésben hunyt el némi ráömlött sör miatt.

A gondom: hálózati adapterről -- akku nélkül -- nem működik, konkrétan el sem indul. Kipróbáltam egy másik polaritáshelyes táppal is, bele se kóstol. Egyébként tölti az akkut, csak már ez az akku is 12%-on van.

Tudtok segíteni, hogy milyen alkatrész/panel cserélendő?
Előre is köszönöm!

(#13242) Palkó78 válasza mokamiki1 (#12993) üzenetére


Palkó78
újonc

Szia!Engem érdekelne a fujitsu amilo pi3540 alaplap!Megvan még? +36702731249

(#13243) bandiras2


bandiras2
senior tag

Amilo1705 okosítás.

Kell egy gép amit cincálhatok, és nem kár érte ha valami baja lesz. Ez volt otthon.
Korábban a gép átesett egy processzorcserén, amikoris megkapta az alaplap által támogatott legbikább procit, meg 2x1 giba ramot.
Szopkolódtam a linuxokkal egy darabig, mert pendrivról futva helyesen kezeli a monitort, de telepítve meg szart se, ismeretlen képernyő, fix 640x480.(igen, megcsináltam hogy a tárat USB-n keresztül csatoltam és oda raktam a live verziót, de úgy meg kényelmetlen, hogy mindig eltűnik az összes beállítás, WIFI, stb)
Egyébként ubuntu mate meglepően jó volt pendrivról, 240-ben szaggatásmentesen vitte a yutubot mikor pendrivról futott. De akkor meg minek az a 30 gigás hulladék SSD amit kapott hogy gyors legyen?

Szóval haver ajánlotta hogy a win10 jól optimalizált. Oké. Felment ehy HOME, majd meglepően jól teljesített. Vettem egy licenszet Ebayról 500 HUF ért, majd újraraktam, mert a key "N" verziós lett, ami nem tartalmazza a media centert.

Meglepően jó! Igaz a yutub csak 144-ben "hasít", de felugrott az openoffice, VLC, meg egypár egyéb, és a 2x1Gb RAM helyett már úton van a 2x2 háromezeré'. Belemegy.
Irodai munkára, és korlátozottan media centernek jó lesz.
Még kikapcsolom majd az összes grafikus csicsát, és jobb lesz, pláne ha megjön a RAM.
A rendszer fürge, reagál, és régebbi játékokkal helyre kis rendszer lesz majd belőle. A régi 120Gb tár meg külső HDD lesz.

Most néztem, Aida szerint 64 kompatibilis? Én meg 32-es wint raktam... Lesz@...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13244) looser


looser
addikt

Sziasztok, lehet tudni, hogy egy PI3525-ben milyen típusú a cmos elem/akksi? Ha sima CR2032-es, akkor jó lenne, de ha egyéni akksi van benne, akkor szívás...

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13245) bandiras2 válasza looser (#13244) üzenetére


bandiras2
senior tag

[Szedd szét] és kiderül.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13246) juhi56


juhi56
tag

Hali!
Hogy lehet kicserélni a fujitsu siemens amilo pi 1536 bekapcsoló gombját.
Jó lenne egy you tube videó róla.
Választ előre is köszönöm.

(#13247) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok,
Amilo Li1705
a touchpadra melyik driver jó? nem megy a görgetés...
ill. a bios honnan tudom frissíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.