Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) lowskill


lowskill
csendes tag

Üdv mindenki!

Lenne egy problémám, ami már régóta fennáll, de csak most érett emg annyira a dolog,hogy utánnajárjak.
Szóval van egy Fujitsu-Siemens LIFEBOK E7110-es laptopom.
Hogy mennyi idős azt nem tudom megmondani pontosan.
A lényeg az,hogy mióta nálam van a gép már sok windows telepítésen van túl, ileltve már a feltelepített drivereket is sokszor újabbra cseréltem.
Ha jól emlékszem 2 évvel ezelőtt adódott egy olyan gond,hogy olyan játékok nem futottak el, amelyek a tapasztalatok alapján ilyen konfigon simán elfutnak, ezért egy ismerős javaslatára feltettem egy Omega drivert, ami akkor a legfrisebb volt.
Ez megoldotta a problémát, amjd később az ismerős javaslatára minden windows telepítéskor frisebbre cseréltem a videókártya driverét (azóta Omega drivert tettem fel mindig).
És most jön a probléma. Egik windows telepítéskor feltettem a legújabb Omega drivert.
Nem is volt gond 1-2 hétig talán, amikoris elkezdte azt játszani a gép,hogy rövid játék után 3 percenként leesett az fps 4-5 körüli értékre.
Megpróbáltam orvosolni a bajt azzal,hogy régebbi Omega drivert tettem fel, de ez sem segített.
Erre keresném a választ,hogy miért csinálhatja ezt, illetve mi a megoldás a problémára.

A másik dolog ami érdekelne,hogy miért esik időről időre a gép ''teljesítménye''?
Úgy értem eredetileg Mobile Intel Pentium 4M, 2000 MHz (20 x 100) processzor lenne benne, de az Everest szerint az órajele ~1100 Mhz és ~1900 Mhz között ugrál, illetve a videókártya (ATI MOBILITY RADEON 7500 (Driver: Omega 2.5.51)) memóriája 32 Mb lenne, de az előbb egy játék betöltésekor a Setup menüben sak 17 Mb-ot írt.

Ha valakinek van épkézláb ötlete, az mindenféleképpen írjon, legyen olyan kedves, mert elég idegesítő a probléma.

Ja, és még valami, itt a gép pontos leírása:
Alaplap:
CPU típusa Mobile Intel Pentium 4M, 2000 MHz (20 x 100)
Alaplap neve FUJITSU SIEMENS LIFEBOOK E7110
Alaplapi lapkakészlet Intel Brookdale i845MP
Rendszermemória 512 MB (DDR SDRAM)
BIOS típusa Phoenix (04/21/03)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés:
Videokártya ATI MOBILITY RADEON 7500 (Omega 2.5.51) (32 MB)
Videokártya ATI MOBILITY RADEON 7500 (Omega 2.5.51) (32 MB)
3D gyorsító ATI Mobility Radeon 7500 (M7)

És még egy kis extra információ, hátha segít:
Túlhajtás

--------------------------------------------------------------------------------


CPU tulajdonságai:
CPU típusa Mobile Intel Pentium 4M
CPU alias Northwood
CPU stepping C1
Engineering Sample Nem
CPUID CPU név Mobile Intel(R) Pentium(R) 4 - M CPU 2.00GHz
CPUID revíziószám 00000F27h

CPU sebesség:
CPU órajel 1196.1 MHz (eredeti: 2000 MHz)
CPU szorzó 12.0x
CPU FSB 99.7 MHz (eredeti: 100 MHz)
Memóriabusz 132.9 MHz
DRAM:FSB arány 4:3

CPU gyorsítótár:
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 512 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Mindezek az Everest szerinti adatok...

Előre is kössz a segítséget!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.