Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  FUJITSU-SIEMENS ALAPLAP (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) attrax


attrax
aktív tag

Sziasztok,egy ilyen alaplapot (D1688 S478) sikerült beszereznem amiről nem kaptam leírást de a honlapjukról letöltöttem az összes drivert,biosfrisst.
Először minden normálban ment és lenyűgözött az az opció(silent)amivel szinte nem lehet hallani nyitott burkolatnál sem hogy forogna a venti a procin(C2.4D)biosban felfedeztem hogy ez visszaveszi a teljesítményt ezért nem pörög annyira.Ok
Visszaraktam normálba de így is naggyon halk.Na ez itt a baj ugyanis a régi alaplapom amit el kellett adnom (ASUS P4P800SX) az főzte a procit (55-70C)legalábbis a hardwerteszt szerint.
De hasított és a 2 felemás 512-es ramok is szépen mentek.
Az új lap pedig jobb kellene hogy legyen a leírás szerint:pl:4 ramhely,8x AGP stb
Minden régi konfigom át lett rakva erre az anyaföldre mégis sokkal lassabnak érzem.
A biost butának érzem bármilyen új,mert kevés a beállítási lehetőség.
Az XP-t format után újraraktam.
Ja és mégegy.Az 533-as alapjel után a DDR-eknek 333Mhz en kéne menniük.De az AIDA szerint csak 200MHz-en csordogálnak.Tehát a programok is sokkal lassabbak.
Van valakinek tippje mi lehet a baj?

Unterschreiben

(#2) Gulumaci válasza attrax (#1) üzenetére


Gulumaci
tag

Szia!

Én most szeretnék ilyen alaplapot venni, de a SATA-kártyás megoldása nem épp szimpi...

nos, ha 200 MHz-n ketyeg a RAM-d az valószínűleg a tényleges és nem az effektív (400MHz-s érték). Ha "csak" 333 effektíve lenne, akkor 166 tényleges órajelen járna.
Azt írtad lassabbnak érzed a deszkát, ez lehet a driverei miatt is, de lehet tényleg visszafogja még normál módban is a procit az alaplap. De, ha más chipset van ezen, akkor az is lehet az oka.
Vagy egyszerűen nem hajtja túl a proc-t).

A melegeésnek az előbbi lehet az oka, de, ha rendesen kezeli és az elöző nem, akkor tényleg nem melegszik annyira..
Pláne egy 2,4-s cel.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#3) attrax válasza Gulumaci (#2) üzenetére


attrax
aktív tag

Na!
Hali,aszittem ez már senkit nem érdekel.
Hát egy hónap után remekül működik a lap, igaz kapott uj szivet(3Ghz P4)Sokkal de sokkal jobb lett.Mintha nem is ugyanaz a lap lenne.De én még mindig úgyérzem hogy meg megtorpan 1-1 alaklmazás előtt és néha amikor pl másolni akarok (mondjuk 1 filmet a vinyón belül) akkor kivár kb 1 mp-et.Mintha kifagyna...De stabilan megy.A memóriák 512 kingston ill.512 kingmax.Nemtudom hogy Dualban mennek -e? Aida nem írja ki.A hardverteszt elég megalázó,mert a végén kullog a vas.Az a baj hogy a legfrissebb bios is 2004-es!
Nemtudom tehát hogy hol kéne jobbítanom a rencerem.Ha valaki okosban támogatna... ;)
Ja milyen satakártya?Van rajta 2 sata port!

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#4) nyaki01


nyaki01
tag

Szevasztok!

Segítségeteket kérném abban az ügyben, hogy most vette egy PIII Fujitsu Siemens Scenic D alaplapot. Sajnos a pontos verziószámot nem ismerem, mert a dxdiag nem írja ki, de ami a lényeg, hogy egy kis átalakítással megoldottam az előlapon elhelyezett gombok és LED-ek vezetékeinek meghosszabbítását, de sajnos nem tudom hová kötni őket, mert a flancos alaplapon semmilyen utalás nem található a bekötés módjára.
Ha valaki esetleg ismerné, egy ilyen alaplap csatlakozó bekötéseit, akkor megköszönném, ha megosztaná velem.
Előre is kösz!

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5) sgergi válasza nyaki01 (#4) üzenetére


sgergi
veterán

[link] Innen letöltheted a manualt, de pontos típus ismerete szükséges. Everesttel kideríthető.

(#6) nyaki01 válasza sgergi (#5) üzenetére


nyaki01
tag

Köszi!

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#7) Racecam válasza nyaki01 (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Legközelebb az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topicban tedd fel az ilyen kérdésedet, ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  FUJITSU-SIEMENS ALAPLAP (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.