Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#956) Stauffenberg válasza MC Pite (#951) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most óhatatlanul magamra veszem amiket írsz, mert én voltam talán az egyetlen aki azt mondta, hogy csak M módban használja a gépeket, manuális ISO állítás mellett.

"és a harmadik-negyedik képe kezd úgy kiexponált lenni ahogy szeretné"

Nem értem, ott az EV skála, csak tekerni kell a tárcsákat amíg be nem áll középre (vagy a kívánt értékre). Már bocs, nem akarok csúnyát mondani a haverodra, de a skála leolvasásához nem kell mérnöki diploma.

"és tőlük értékelhető választ sose kaptam miért szopatják magukat ezzel"

Mintha egy automata váltóért rajongó kérdezné a a manuális váltót használót, hogy miért szopatja magát vele. Arra nem gondoltál még, hogy ezt az ember nem szopatásként éli meg?

"pl Stauffenbergről feltételezem hogy tudja is rendesen kezelni a gépet, és élvezi mint mondjuk amikor én a filmessel lövök"

Itt van a kutya elásva. Én filmessel kezdtem (és a mai napig is elkattintok néha egy rollt), nekem nem szenvedés az M mód egy digitális vázon. Sőt.

Nem is értem mi ez a nyavajgás a manuális vezérlésen. Amúgy sem azt mondtam, hogy az X-A1-en kényelmetlen az M módot használni, csak a két tárcsa funkcióját cserélném fel, mert nekem úgy a logikusabb. Szerencsére egymás mellett vannak, így annyira nem nagy érvágás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.