Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) MC Pite


MC Pite
veterán

Ugyan a flickres gelériában nem sok olyan kép van amin kamatoztattam, de a régiben többször használtam ki már a bridge (nem szuperfoszúm) záridő/manuál kontrollját; azaz ennyire lámának már ne nézzetek, köszi :B :R

Tisztban vagyok azzal amikor rekesz előválasztástól téma/vaku/állvány/svenk/stb miatt eltérünk, de canonos ismim, akivel időnként együtt járunk bringaversenyre szintén manu iso és M párti, és (hely függvényében A-ban vagyok ha emelkedőn jönnek, S ha lejtőn) - és a harmadik-negyedik képe kezd úgy kiexponált lenni ahogy szeretné - akkor bekapcsolja a vakut, még két-három kép, és már jó is (mert TTL-es vakuja van lelkemnek, de manuálban használja). Persze, én is tudnék ezzel foglalkozni, amíg helyet nem változtatok elég is, de olyan érzésem van mintha azért kísérletezne, mert nem tudja az auto korlátokat jól belőni (bringás, fotózást in medias res elkezdte, épp 40D-vel, de a gép funkcióinak 80%át nem tudja mi, az egy-egy összefutás során szoktunk 1-2 funkciót 'felgöngyölíteni' hogy mi lehet és mikor célszerű használni. Tipikus kérdés még ha elmegy számára újat fotózni, hogy felhív, hogy milyen beállításokat használjon...
Van egy hasonló haverja, és tőlük értékelhető választ sose kaptam miért szopatják magukat ezzel - ez olyan mintha kompakton valaki mnd a 30 módot megtanulja, a pasm-helyett, ami töredéke idő lenne és jobb eredményt érne el. Ezért kérdeztem itt, hogy az első 1-2-3 próbálkozó lövés, vagy hirtelen fényviszonyváltásnál ue miért jó, a gépben nem bízik aki ezt csinálja, vagy csak jobban élvezi maga - pl Stauffenbergről feltételezem hogy tudja is rendesen kezelni a gépet, és élvezi mint mondjuk amikor én a filmessel lövök :).
[ OFFON ] A G2 vakuval való szenvedésem sem a S/M mód ismeretének a hiánya okozza, hanem ott vaku nélkül jól működik az auto iso, vakuval 100 vagy 160at állít be. Pl P/A módban jellemző az iso160 1" konfiguráció amit magától állít be sima beltéri képeken. Ilyenkor manuál iso M(S) és még manuál wb-ot is kell használni, ami kategóriáját tekintve baromság. Eredendően elég szokott lenni a gépen csak csökkenteni a zársebességet, 1/25-1/50 ha nincs mit kifagyasztani, kb bármilyen gépen.
G3 megérkezésekor elsők között próbáltam ki, ott úgy tűnt már normálisan működik, lassú szinkron vakunál 400-800as isoig is felment, temrészetesebben kiexponált. [ OFFOFF ]

Amúgy de, kis kompakttal kezdtem a fotózást (mint sokan), amikor PASM kezdett hiányozni, jött a 6500fd, és a többiek. 2011 környékén lakásfelújításkor találtam a gépre (FED4, ill gépekre pontosabban mert 4 egyéb is lapult a szekrényben), mert mint kiderült, hogy nagyapám nagy ... hogyismondjam... szóval szerette a fényképezőgépeket :)
Sajnos ekkor már igen rossz egészségi állapotban volt az utolsó pár hónapban, úgyhogy a sors fintora hogy a két nagy fényképezőbuzi nem talált egymásra amíg tudott volna velem foglalkozni, pedig valószínű nagyon bírtam volna ha ezeket (jó)pár évvel korábban megmutatja, megtanít kezelni. :(

A távmérőslike (ha van slrlike) vázakra gondoltam elsősorban, tudom, hogy a régi tükrösökön hasonló vezérlést volt ;) [Egyébként nekem a legjobban tetsző vázak az X-E*, GX7, Nex6, nem tehetek róla :D] Tudom hogy a 2 tárcsa is erre van - de aki fogdos zenit szerű filmes gépet (értsd nem az kései komolyabb slr-ekre gondolok, hanem ami átlag user közelében esélyesebben előkerül) azoknak csak nem kell elmondanom mire gondoltam, és hogy mennyivel jobb érzés ezt használni mint két kis tárcsát jobbkézről tekergetni - legalábbis nekem, de szerintem tudjátok ti is mire gondoltam :B . Persze, nikonokon és elődein is a pici tárcsát tekergettem... de egy X-E1/Df-et akkor is más érzés használni :K
Elnézést a szófosásért...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.