Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#828) FEDman válasza Gondwana (#824) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, extra kevés fényben az f4 fényerő miatt tényleg könnyen lehet szenvedős az AF.
Viszont kíváncsiságból bepötyögtem a DOF kalkulátorban az obi adatait és még én is megdöbbentem a kapott értékeken. 10mm-en nyitott rekesz mellett 1,26m-re fókuszálva 0,6m-től végtelenig minden éles lesz.
Szóval ha már nagyon nem akar betalálni az AF, vagy csak gyorsabb reakciót akar az ember akkor ezt az obit tényleg nyugodtan át lehet majd puszilni MF-be és csak a távolságskálára hagyatkozva fotózni lazán kényelmesen. :)

Szerk.
Ami a rekesz gyűrűt illeti, a keresőben mindenképpen látom mit állítok, ilyen szempontból tehát nincs jelentősége a dolognak. A lelkemnek viszont jót tett volna, egyszerűen jó úgy ránézni egy obira, hogy látom a rekeszértékeket. :DDD
De a nosztalgián túl azért gyakorlati előnye is van a beskálázott rekeszgyűrűnek. Egy XF 35/1,4-en tudom, hogy ha egyik irányba koppra tekerem, akkor nyitott rekeszen vagyok, ha a másik irányba akkor meg A állásban vagyok. Ez egy apró plusz információ a szabadon végtelenszer körbeforgatható jelöletlen rekeszgyűrűvel szemben, mint amilyen ezen az új obin is van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.