Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#824) Gondwana válasza FEDman (#810) üzenetére


Gondwana
addikt

AF-gondként arra gondoltam, hogy alapvetően ugyi, nyolcszor kevesebb fény jut be, mint egy f/1.4 üvegen át AF-kor, és hát a Fujis betegséget én abban látom, hogy amikor a sampling-sort generálja az AF tekerésekor, akkor olyan expóértékeket is engedélyez ezekhez az AF-only képekhez, amik az adott fókusztávon nem kitarthatóak, azaz ha picit is megmozdítom a gépet, miközben kevés fényben élességre vadászik, akkor ilyenkor biztosan nem találja meg, hol az éles (X100s alapján), illetve amit fontosabbnak tartanék, hogy egy kis logaritmikus keresést bedobhattak volna AF-huntinghoz, vagy legalább a képességet, hogy elsődlegesen nagyobb lépésközzel tekerje végig a teljes AF-tartományt. (Pana nagyon óvja a módszer lényegét, szerintem nem csak a pixel-binning teszi ennyivel gyorsabbá akár a GH1-et is, mint a Fuji jelenlegi csúcsgépeit, de ha algoritmus, akkor az biztosan visszafejthető - vagy licenszelhető.)

Szerk.: Blendegyűrű - valószínűleg a hátsó gyűrű lenne az, ami mindenképp elektronikus vezérlésű, illetve rendszerint le kell engedni a gépet exponáló pózból, hogy leolvasd, épp hova tekerted, tehát úgyis keresőből/kijelzőből olvasod le, mit ír épp, alapvetően az X100s-el se lenne bajom, ha a blendegyűrűről eltűnne a felirat. (Mondjuk, az A módot jobban kedvelném az f/2 mellett, de hát tudjuk, hogy a teljesen zárt mellett van a tradicionális helye)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.