Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69) Stauffenberg válasza Tempus_fugit (#64) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ilyeneket nem veszek használtan, mert tudom cégen keresztül, oda meg kell a számla. Egy kis szerencsével nem is kell egyben kifizetnem, hanem több részletben. Úgy kényelmesebb. :) De most csak a gondolattal játszom, hogy mi lenne ha vennék egy 150k alatti prémium kompaktot.

Az X10 esetében az a bajom, hogy kicsivel feljebb ott az X20 és mindig furdalna a lelkiismeret, hogy miért nem azt vettem. A Canon S110 tetszik, az elődjét használtam bő 2 hétig. Nagyon kompakt és igazi kezesbárány, de a képminőségével annyira nem vagyok kibékülve. A Panasonic LX7 egészen szimpatikus, de a képe mintha nagyon hajlamos lenne a kiégésre meg a lágyulásra. Túl kompaktos. Az Oly ZX-1 van a mintaboltban jó áron 80k-ért és szép fényerős objektíve van, de öreg már a gép és ennek sem tetszik a képminősége. Tudom tudom, nem DSLR-ekkel meg MILC-ekkel kell versenyeztetni, de a Fuji X10/X20 páros bejön, ahogy a Sony RX100-is (na ez különösen), de az meg már másik árkategória.

Aztán a sok agyalás után felborítom az asztalt egy "fuck this shit" felkiáltással és azt mondom, hogy akkor legyen egy Nikon 1 MILC, de ott meg az egyetlen értelmes objektív 900 dolcsi és még nem is kapható, ráadásul az igazi nagylátószög eléggé korlátozott. De ha meg nem Nikon 1, akkor legyen mondjuk egy m4/3... de akkor meg ha már "nagy" MILC-et veszek, akkor miért ne vehetnék APS-C gépet... aztán ott meg már olyan igények vannak, hogy nem állnék meg az X-E1 alatt....

Hát gyerekek... nehéz az élet. :D

Lehet le kéne szarnom és beleugrani egy X20-ba. De ennyit meg sajnálnék egy kompaktra költeni. Lehet vennem kéne valami ultra slim vékony gépet 40-50k körül, mert igazából ez tényleg csak akkor kéne, amikor még egy MILC-et sem lenne kedvem cipelni. De akkor meg azért mérgelődnék, hogy ez a kategória meg annyira korlátozott, hogy az idegesítene fel.

Miért nem tudnak manapság olyan gépeket csinálni amire rögtön rá lehet ugrani? :D Francba... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.