Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4034) Freddy76 válasza arn (#4031) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem sántít olyan nagyon az a hasonlat. Persze, nem lesz az xe2 a 27-tel kompakt, és nem lesz akkora, mint egy gm1 a 20-szal. Nem is ezt írtam. Hanem azt, hogy kisebb, és ezzel nehéz vitatkozni. Nekem az ekv. 40 egy eszméletlenül bejövős látószög volt, jött velem mindenhova, sokszor csak ezt vittem. És nem csak azért, mert jobb volt a képminősége, mint az egyetlen zoom-omnak (12-50), hanem azért, mert kisebb volt.

Nem tudtam zsebre tenni az omd-t sem a 20-assal, ezt sem fogom tudni zsebre tenni. De nem volt nehéz, ez sem lesz az. Sőt, ha már itt tartunk, összevethető az omd+20 és az xe2+27 is méretileg, hát, nézzük meg, melyik a kisebb.

És igen, tudom, hogy a 20/1.7 és a 27/2.8 nem ugyanaz fényerőben, dofban sem. Most csak a méretről van szó.

Abban persze nagyon igazad van (és nyílván erre is gondoltál), hogy míg az mft-ben a kitzoomok eléggé ramatyok a fixekhez képest, addig itt ez nagyon nincs így. Csak az a kérdés számomra, hogy a mindennapos használatban a 27 mérete mutatkozik nagyobb előnynek, vagy a zoom rugalmassága.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.