Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#398) szisti


szisti
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú vajúdás után végre én is teljes jogú tag lettem, 2 hétig várakoztatott a Fuji, mire kezmbe kaptam ezt a kis fkete dögöt. Sok probléma volt, főleg a Fuji kereskedelmi stratégiájával, de most ezt nem részletezem. Tegnap este csomagoltam ki az X-E1-et egy 18-55-el, 35mm 1,4-el, és egy 14 2,8-al. Az EF-40-es vakura még mindig várok. :I Kellett nekem a hivatalos út...
Mindezeket a bosszúságokat leszámítva, én őszintén mondom, hogy egyik ámulatból esek a másikba.
Milliókat költöttem eddig mindenféle Nikon technikákra, de hát egészen máshoz voltam szokva. Lőttem egy két kapáslövést ott a sötét rosszúl megvilágítot irodában, de tényleg csak úgy próbából. Csak a helyes expo-ra koncentráltam, és szinte semmi másra.
Az rendben van, hogy az LCD-n tökéletes volt a kép, de hát amikor megnyitom számítógépen, hát ott is hibátlan volt. Egy sötét belvárosi irodában, ahol némi neon, meg a monitorok fénye volt csupán. Szabad szemmel is randák voltak a fények. Tálán némi hibás fényreflexiót lehettett látni az arcokon, de hát az egyáltalán nem a Fuji hibája volt. Ott volt az életben is.
Arra készültem, hogy mócsingos árnyékok, meg fényfoltos felekkes csúcsfányel lesznek, használhatattlan sz@r képekkel. A Nikon ehhez szoktatott hozzá...
De NEM!
Nézzétek meg az első lövéseimet. Ezek csak egy imrovizát próbák adott sz@r fényviszonyok között, de JÓ KÉPEK!
Nézzétek meg mert nem biztos, hogy sokáig fent lesz! (a nagyító ikonra kattintva teljes méretben láthatóak a képek) LR 4-esben dolgoztam fel őket, de hát szinte hozá sem nyúltam.
http://www.szokeistvan.hu/index.php?dir=galery/01egyeb/00Fuji_X_teszt//&level=1&menu=Fuji X_E1 próba 2013 október

A 14mm-es meg a 35mm Fujinon meg olyan éles, hogy attól félek kárt tesz a CCD-ben. :)
Mindegyik obit kipróbáltam, mindegyik hibátlan TÖKÉLETES darab. Voltak már sokszázezres Nikonjaim, tényleg, de csak súlyban múlják felül ezeket a kis finomságokat! Én most tényleg le vagyok nyűgözve. Alig várom, hogy elvigyem egy kis őszi fotósétára.

www.szokeistvan.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.