Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Fuji FinePix S8000FD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Újabb bridge gépet dobott piacra a Fuij, az S8000-et. Ahogy nézem, megint egy új kategóriát nyitott a saját gépei között, bár az ultra-ultrazoom nem az ő nevéhez kötődik. Érdekes újításokkal állt elő, mintha lesne a többi gyártótól és igazodna a trendhez. Én személyszerint vegyes érzelmekkel tekintek rá mert bár jópár igen hasznos újítást vetett be a Fuji, ugyanakkor a régóta meglevő és a nemrégiben megjelent zavaró apróságok sokaságát még néhány újabbal is tetézte. Nem teljesen értem, hogy hova pozícionálja a gyártó a gépet mivel sok tulajdonsága alapján lehetne egy igen ütős kis amatőr gép, néhány dolog mégis teljesen alkalmatlanná teszi a feladatra és megmaradt nagytudású kattintós gépnek. Ehhez képest viszont indokolatlanul sokat tud ami nyilván az árában is meg fog mutatkozni, fölösleges, kihasználhatatlan dolgokat kell megfizetni.

A saját elemzésemben az S5700-ból indultam ki, bár a gép nem tekinthető teljes mértékben annak az utódjának.

Amik számomra pozitívumok:
-18-szoros optikai zoomátfogás 27 - 486 mm-ig, ez már tényleg egy hasznos tartomány. Végre van rendes nagylátószög és a tele állása alkalmassá teszi akár amatőr természetfotózásra is.
-CCD képstabilizáció: végre nem csak valami szoftveres hülyeségre hazudják, hogy az képstabilizáció. Ekkora tele állás mellé nem is árt valami képstabi, bár az optikai jobban működik a gyakorlatban, azért a semminél ez is több. Egyelőre nem tudom, mit takar pontosan az, amit "kettős képstabilizátornak" hívnak. A Fujifilm.hu leírása szakmailag teljesen értelmezhetetlen, idézem: "A Kettős képstabilizátor fő eleme a képstabilizátor, amely korrigálja a fényképezőgép mozgása miatti képelmosódást." (szóval a képstabilizátor alapja a képstabilizátor, hmm, érdekes :) )
-A 8 megapixel mellé végre CCD méret növekedés is társul, 1/2,35"-os szenzorral került piacra a gép
-korrekt fényerő: F2.8-ról indul és tele állásban F4.5-ig kényszerül szűkülni. Fujinál nem ez volt a trend mostanság, végre visszatértek az F2.8-as indulóhoz.
-2 megapixeles állásban 15 képkocka/másodperces sorozatlövés. Nem hangzik rosszul, jól jöhet néha. 4 megapixelen ez 7 képkocka/másodperc és már az is elég jó.
-megtartották az 1cm-es közelpontú szupermakró módot
-újra van 1/2000-es záridő
-minden expozíciós paraméter állítható manuálisan, és a fókusz is
-újra van beépített szűrőmenet, bár a mérete elég érdekes: 38.1mm (ez meg miféle szabvány?)
-széles tartományban állítható ISO (64-6400). A teteje valószínűleg távol áll a használhatótól de annak mindenképp örülök, hogy megmaradt az ISO64. Az ISO3200 és 6400 csak 4 megapixelig elérhető.
-Ránézésre a Fujitól megszokott szép kivitelezést és jó fogást is megtartották
-Még mindig ceruzaelemmel működik
-még mindig támogatja az SD kártyát is
-ebben nem vagyok biztos, de ha jól értem: adapter beszerezhető hozzá külön, így hálózati feszültségről is működtethető. Akinek bővebb információja van erről az nyugodtan korrigáljon.

Negatívumok:
-a leghosszabb záridő 4mp és B záridő sincs
-RAW sincs
-távkioldó csatlakozás sincs
-vakucsatlakozás sincs
-időzített sorozatfelvétel sincs (az S5500-ban még volt)
-bár pár dologban az S6500 FD-re hasonlít a gép, mégsem tartották meg a gyűrűs zoomot. Maradt elektronikus ami lassú és nem olyan finoman állítható.

Összességében a pozitívumok listája jóval hosszabb, van azonban a negatívumok között jópár olyasmi, ami igen fajsúlyos.

Források:
Pixinfo.hu: Fuji FinePix S8000FD adatlap
Fujifilm.hu: Fuji FinePix S8000FD

Jöhetnek akkor a vélemények és a tapasztalatok, tesztképek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2) Szten Márs válasza Hydra SR (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Izé... már van ilyen totyik:
[link]
sőt volt már kettő is, csak az egyiket zárták: [link]

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Akkor zárjuk ezt is ;)

Pedig még Hydra is írt a másik topicba...

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Fuji FinePix S8000FD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.