Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Gondoltam jó lenne egy olyan topic ahol a FinePix A szériájába tartozó gépekről el lehet beszélgetni, meg lehet osztani a rapasztalatokat, és a véleményeket...

Nekem egy A700-as gépem van. Szeretem, bár van egy fura dolga: amikor képnézegető módba teszem, pillanatok alatt lemerül, de utána még lehet egy csomó képet készíteni vele, ám amikr meg szeretném nézni művem, akkor rögtön kikapcsol. Ez még lehetne normális is, de ha megemlítem mellette, hogy keresőként az LCD-t használom (ez 2 colos) akkor már szerintem egy kicsit érthetetlenebb a dolog. MI lehet a baj?

[Szerkesztve]

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#5) Zoli bácsi válasza T-Nagyon (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem semmi baja. Gondolom, úgy készítették (Okosan) a szoftvert, hogy merülő akkuval még tudj fotózni, de ne nézegesd vissza képeket.

Viszont én is kérdeznék, ha járnak erre Fuji tulajok. Van egy A350 a családban, lányom használja. A gépről letöltött képek között egyre több olyan van, aminek csak a tetejéből pár cm, vagy fele kép van meg, az alja pedig szürke. Tehát ilyen képeket kapok: [link]
Van másnak is ilyen problémája?

(#6) T-Nagyon válasza Zoli bácsi (#5) üzenetére


T-Nagyon
tag

Nekem ilyet soha nem csinált...
:Y

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#7) jobbacsabba válasza Zoli bácsi (#5) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Üdvözlet!
Nem Fuji gépem van, de már láttam ehhez foghatót, és ha nem ugyanott szakad meg minden kép, véleményem szerint az adatátvitellel van a probléma, kábel vagy érintkező.
Remélem segítettem.
Csaba

(#8) drkbl válasza Zoli bácsi (#5) üzenetére


drkbl
őstag

Memóriakártya hiba... Nekem CF-en volt, egy helyen, végül meghagytam 1 képet ott a kártyán. Szerencsés esetben tényleg csak érintkezőhiba.

(#9) Ramius válasza drkbl (#8) üzenetére


Ramius
őstag

Én egy canon a75 + kingston cf kártyával jártam így. 100+ esküvői fotó lett ilyen szürke csíkos. Kártyát kicseréltettem és a gond megszűnt.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#10) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Én ma vettem egy Fuji A800-at 2gb kártyával, eddig megvagyok vele elégedve :R

(#11) emery2 válasza .:Kristian:. (#10) üzenetére


emery2
tag

Nekem is van egy ilyan A800. A magyar nyelvű menürendszere egész jó lett és a fényképek is frankók....

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#12) .:Kristian:. válasza emery2 (#11) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Milyen meglepő, hogy mindkettőnknek az van ;]

(#13) Dalai Láma válasza .:Kristian:. (#12) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nekem is ilyenem van :) Egyelőre jó, bár eddig egy fél napot használtam kb. Ezelőtt sokat használtam s7000-t. De ez ksbb, hordozhatóbb, és fuji minőséggel meg vagyok elégedve:)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#14) Jacekka válasza .:Kristian:. (#12) üzenetére


Jacekka
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is A800-as gépem van. Egy problémám van vele: A képekre nem tesz dátumot. Be lehet ezt valahogy állítani? Nem nyomtatáskor szeretném látni, hanem amikor átrakom a számítógépre.
Egy Samsungom volt ezelőtt és az rárakta még az órát is.

Előre is köszi: Jacekka

(#15) pitman válasza Jacekka (#14) üzenetére


pitman
őstag

Ezt véletlenül nem egyszerűbb utólag, szoftveresen megoldani?
Úgy legalább meg tudod hagyni az eredeti képet és egy másolatot feliratozhatod magadnak. Visszafele nem ilyen egyszerű a dolog (ha esetleg életed képről kellene utólag retusálni a feliratot).

(#16) Jacekka válasza pitman (#15) üzenetére


Jacekka
csendes tag

Lehet, hogy egyszerűbb, és csak a megszokás miatt szeretném, ha nem kellene utólag ráírni a dátumot, de nekem mégis egyszerűbbnek tűnik, hogy a fényképező teszi rá a dátumot.
Egyébként milyen szoftverrel lehet ezt megoldani?

(#17) pitman válasza Jacekka (#16) üzenetére


pitman
őstag

Pl. Faststone Image Viewer (www.faststone.org). Ingyenes, sok egyéb dolgot is tud. Olyan színnel, betűtípussal, méretben teszi rá, ahogy neked tetszik.

De számos más program is alkalmas a feladatra.

(#18) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv Mindekinek!

Nekem egy A400-am van és a következő problémámva n:

mostanában olyat csinál hogy mikor exponáló gombot lenyomom fényképezés helyett szépen kikapcsol a gép :O

Mikor visszakapcsolom minden szépen visszaáll, de fényképezni nem bírok vele mert lekapcsol ismét, mi lehet a baj?

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#19) fisi válasza Jacekka (#14) üzenetére


fisi
senior tag

A file-ok exifje tartalmazza a dátumot időt expozíciót stb.
Ezt pl az ACDSEE tudja szépen megnézni.
Aztán ezt pl. photoshoppal úgy és olyan színben effektekkel rakhatod fel ahogy akarod...


fisi

[Szerkesztve]

(#20) Snakeiboy válasza pitman (#17) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Szia!. Lehet hgoyen vagyok a lama de valahogy en ne tudtam sehol megtalalni azt a menupontot ahol ra tudnam tenni a kepre a datumot. Tudnal segiteni hogy hol keressem, milyen menupont alat van ez a funkcio????
Amugy egesz jonak tunik a program.

Miert?????

(#21) odrif válasza Snakeiboy (#20) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem is ilyen gépem van.
Irfanview-Fájl-Csoportos konvertálás-Speciális beállítások-Szöveg beszúrása- És ott kell különböző kódokat beirogatni amely kódokat a súgóban találsz asszem.
De ezzel a kóddal talán megy:$E36868(%Y.%m.%d.%H:%M)
Sok sikert!

20 éve a Prohardveren

(#22) Snakeiboy válasza odrif (#21) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Koszonom :R

Miert?????

(#23) .:Kristian:. válasza Dalai Láma (#13) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Mostanra sikerült teljesen kitapasztalni a gépet, nekem azelőtt egy Canon Powershot A300 volt, lényeges különbség van közte, csak az bedöglött és kellett egy másik..

Elég jó áron jutottam hozzá, 39.900 most csak a fényképező, én 40.160-ért vettem 2gb-os karival

(#24) sbazsi


sbazsi
veterán

nem találkozott mostanság valaki fuji finepix a400 vagy a 500 típusu géppel üzletben?

(#25) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Sziasztok!

A Fuji A310-esem minden ilyen képeket csinál jelenleg:

http://kepfeltoltes.hu/view/081103/DSCF0648_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/081103/DSCF0649_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/081103/DSCF0650_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyszer már produkált ilyen hibát, akkor magától elmúlt.

Várom a diagnózist :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Videó itt:

[link]

(#27) mexel


mexel
veterán

Hali! Talán van itt olyan aki ismeri ezeket a gépeket amiről kérdeznék. A sógorom kapna egy alap gépet szülinapjára(nem tőlem) és 2 gép van kb egy árban legolcsóbban: Fuji A850 és Fuji A900.
A 850-es újabb modell, a 900-as egy kicsivel régebbi (előtte lévő modell azt hiszem), de a 850-es 8mp 3x optikai és alpgép, a 900-as 9mp és 4x optikai zoomos és azt hiszem kicsivel többet tud, persze nem sokkal. A 850-est kb 1000ft-al olcsóbban kapnák meg, mint máshonnan egy a900-ast. Mindkettő új, garis lenne. Lehet minőségbeli különbség közöttük? Pl sebesség. Vajon az újabb kisebb gyorsabb, esetleg képminőség terén lehet-e különbség? Ha használ vki ilyet segítsen legyen szíves, ilyen kis gépeket mostanában nem tesztelgettem, próbálgattam, nem is ismerem az új Fuji-kat sem. én még jobban szerettem a 3mp körüli kis kompaktokat

(#28) Heine


Heine
csendes tag

Én egy A850-est használok már egy ideje. Megérte a pénzét sztem.

(#29) solyomsandor


solyomsandor
csendes tag

Hello.
Nem tudom, valaki latogatja-e meg ezt a forumot, de lenne egy kerdesem: talalkozott-e valaki mar olyan problemaval, hogy a FujiFilm A850-s fenykepezogepe egyszeruen nem akart elindulni.
Elore is koszonom szepen a segitsegeket.
udv.

(#30) Eagle25


Eagle25
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Finepix S5700-am és a nagy kijelzője megpattant. Maga a gép működik, lehet vele fényképezni, a benézőkén keresztül.
A kérdésem az lenne hogy árban érdemes-e cserélni/cseréltetni
vagy jobb ha új gép után nézek?
Ha igen akkor lehetséges-e házilag, neten rendelt kijelzővel? (Hol tudok rendelni ilyet?)

Előre is köszönöm a válaszokat.

ASRock B150M Pro4@QuadCore Intel Core i7-6700@3700 MHz (37 x 100)@2xKingston HyperX KHX2133C14D4/4G@NVIDIA GeForce GTX 750 Ti@120GBSSD@2x1TB

(#31) Botondlorrd


Botondlorrd
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Finepix S1800 as gépem, és valamiér nem akarja behozni az albumot. Csinálok egy képet, előhozza, hogy "OK Következő". megnyomom az OK gombot és akkor tudok újjat fényképezni. Ha meg akarom nyitni az albumot v galériát akkor elkezd tölteni és enniy. Tölt a végtelenségig és nem történik semmi... Ha kikapcsolom akkor utánna eggy darabig nem tudom bekapcsolni. Mi lehet ennek az oka?
Előre is köszi :)

Ha Isten velünk ki lehet ellenünk?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.