Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #40351744


#40351744
törölt tag

FTL - Faster Than Light

Két főből álló független " csapat " játékával van dolgunk, melyet 2012. Szeptember 14-én engedtek útjára.

A játékos egy űrhajó láthatatlan kapitányának szerepét hivatott betölteni, és a történet szerint, a lázadók elől kell menekítenünk az űrbéli járgányunkat, mindezt 8 szektoron keresztül. Ezen szektorokban az FTL hajtóművel közlekedhetünk, és így csöppenünk bele különféle random szituációkba. Utazásunk alatt űrkalózokat semmisíthetünk meg, küldetéseket vállalhatunk, új fegyvereket szerezhetünk be magunknak, és még bőven sorolni lehetne a lehetőségeket, de megtelne a hajónapló memóriája is. :B A játék erősen tesztelni fogja a mikromenedzsment képességeinket, mivel nekünk ( illetve a legénységnek, akit mi fogunk irányítani ) kell irányítani minden fontos részét a hajónak: oxigén ellátást, fegyvereket, pajzsokat, hajtóművet, stb. A játékban a " scrap-et " az utazásunk során összekapart hulladékot tudjuk majd használni fizetőeszközként, ebből lehet fejleszteni a hajó rendszereit, a reaktort, és vásárolni új fegyvereket. A helyszínek is igyekeznek egy kis színt, változatosságot vinni a játékba, valamint természetesen ezektől is védeni kell a hajónkat: időnként napkitörések is okozhatnak sérüléseket a hajótesten, vagy egy aszteroida mezőbe kerülve azok becsapódása folyamatosan gyengítheti a pajzsunkat, így a játék számomra közel megunhatatlanná vált, a lehetőségek ( és a nehézsége ) miatt. :K . Amennyiben bizonyos kritériumokat teljesítünk, a játék megnyit számunkra több különböző hajót, melyek más és más játékstílust követelnek meg tőlünk. Grafika, és zene terén nálam a játék 10/10 pontot kapott. Tökéletes! A megjelenés tökéletesen retro, ehhez a stílushoz másmilyent nem is tudnék elképzelni. A zene pedig szintén kiváló munka eredménye! :)

Fontosabb oldalak:

Hivatalos FTL oldal

Faster Than Light Wiki

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

Képek alapján nem tudtam hová tenni ezt a játékot. Nem hittem volna, hogy ennyire szórakoztató tud lenni. Erősen ajánlott. :)

(#3) #40351744 válasza gyantaszuz (#2) üzenetére


#40351744
törölt tag

Bizony-bizony, tipikusan azon játékokhoz tartozik, hogy csak képekről nem jön át a lényege, szóval mindenképp ajánlom! :K

(#4) Malibutomi válasza #40351744 (#3) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én is pár napja kezdtem bele, hát van benne kihívás, de tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#5) #40351744 válasza Malibutomi (#4) üzenetére


#40351744
törölt tag

Majd ha sikerült unlockolnod a Torus-t, akkor sokkal könnyebb dolgod lesz, lényegesen egyszerűbb vele játszani, mint az alap Kestrel-el. 5.-ik szektorig el kell jutnod, és meg is van.

(#6) Malibutomi válasza #40351744 (#5) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megvagyok már azzal, a legjobb eredményem hogy kb 30%-ot levertem a végén a nagy hajóból :DDD
Azt utálom mikor átteleportálnak, bár mostanában inkább mindenkivel beszaladok a gyengélkedőre, a támadókra meg rányitom a légzsilipet, egyszerűbb mint harcolni. :)

(#7) #40351744 válasza Malibutomi (#6) üzenetére


#40351744
törölt tag

óóó, na igen. Legtöbb esetben ezért halálozok el, és ilyenkor eszembe se jutna a légzsilipes megoldás...na, legközelebb. ;]

(#8) #40351744


#40351744
törölt tag

Ennyien lennénk? :O

(#9) Devas


Devas
őstag

Egyik talán legerősebb hajómmal így daráltam be a bosst.

Kis segítség:

-Rakéta és a bomba átmegy az energiapajzsokon.
-Rakétát és a Boarding Drone-t leszedheti a Defense Drone, de a bombákat nem, mert azok teleportálnak.
-Mindenféle lövedék Miss-elhet, kivéve a Beam fegyvereket.
-Az AI által vezérelt gépek automatikusan javítják a subsystemeket, kivéve ha lyukat (Breach) ütöttünk a szoba falába.
-Beam fegyverek duplán sebezik a Zoltan Shield-et.
-Beam fegyverek nem bontják az energiapajzsot, és nem okoznak szinte semmilyen kárt, amíg az energiapajzs véd.
-A cloacking system bekapcsolása, ad nekünk egy csomó Evade-t, így a ránk MÁR kilőtt lövedékek gyakorlatilag Miss-elnek. Célszerű időzíteni. Minnél nagyobb a szintje, annál ritkábban használhatjuk, de annál tovább tart.
-Pilótafülke vagy a motor elpusztításakor nem töltődik az FTL, és az Evade értéke is 0%. Bár a motor jóval szívóssabb, ezért a másikat célszerű kilőni.
-Ha úgy győzzük le az ellenséges hajókat hogy kiírtjuk a legénységet majdnem másfélszer akkora zsákmányt kapunk (néha személyzetet, vagy fegyvert is találhatunk).

Rebel Flagship:

Eléggé combos Evade-je van. Ha a teljes személyzetét megöljük, akkor az AI veszi át a gép irányítását és elkezdi javítani magán lassan az összes subsystemet. A pilótafülke vagy a motor elpusztításától attól még ugyanúgy meglóg a fázisok végén. Nagyon erős ajtói vannak, nem terjed tőlük a tűz a szobák között. 4 féle fegyverrendszere van, egyenként tudjuk semlegesíteni őket. Az első az ionágyú, ami ha folyamatosan lő minket teljesen lebénítja az energiapajzsunkat. A második a lézerágyú, ami jól bontja az energiapajzsunkat és sebez minket ha áttöri. A harmadik a rakétakilövő ami átmegy az energiapajzsunkon és komoly károkat okoz. A negyedik a Beam fegyver, ami komoly pusztításra képes ha éppen nem véd minket az energiapajzsunk.

Első fázis: ebben a fázisban a cloacking system a superfegyvere, ami időnként bekapcsol, ekkor nem teleportálhatunk a hajójára vagy vissza onnét. A fegyvereink ekkor nem töltődnek, a Drone-jaink nem veszik célba és gyakorlatilag az összes kilőtt lövedékünk Miss-el.

Második fázis: ebben a fázisban a Drone raj a superfegyvere, amit időnként pár másodpercre ránk szabadít. Power Surge detected riadójelzés értesít minket a közeledtéről. A drone system-jét hiába pusztítjuk el, attól még ezek jönni fognak. Időnként kilő ránk egy Boarding Drone-t is, és egy Defense Drone kering a boss körül.

Harmadik fázis: itt a superfegyvere a lézerzápor (kb tucatnyi lövedék kilövése egyszerre), Power Surge detected riadójelzés előzi meg. Sokan hiszik azt hogy a teleporter hatástalanításával ettől megszabadíthatják, de tévednek. Másik superfegyvere a nagyritkán megújuló Zoltan shield.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#10) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Senki sem játszik ezzel a remek játékkal? A hétvégén vettem meg, nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#11) chris0000


chris0000
őstag

hi. kész a teljes magyarítás is hozzá... innen tölthető! thx TRC! üdv. :C :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.