Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Pörp válasza dugo_ (#1849) üzenetére


Pörp
senior tag

Szia!

Hol találtál táblázatot a régi Hexa tápokhoz? Az FSP honapján se találtam semmi infót hogy a PCI-E táp ága mennyivel terhelhető. Egy 170W TDP kártyát még azért elvisz a Hexa+400 nem?

(#1852) Onyrew válasza Pörp (#1851) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Hexa HE?
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story2&reid=341

(#1853) turbokappa


turbokappa
senior tag

Gyerekek
Fsp-ből ha jót akartok raider 2-es vagy 550 v 650 v 750,a bele az aurumé,a venti viszont zajos.
Nézegettem a hatásfokokat,és egyértelműen ezeket szabad venni.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#1854) Underhun


Underhun
csendes tag

Sziasztok , van egy fsp hexa 500+-om és mostanában amikor elindítom a gépet , elkezd zúgni és a kép sem jön be ezáltal. Eddig ha kiporszivoztam működött de mostmár az sem segít, viszont mivel néha megy néha nem , így aztán nem gondolok hogy cserélni kéne. Szerintetek mi lehet a baj? Kérlek segítsetek.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1855) Underhun válasza Underhun (#1854) üzenetére


Underhun
csendes tag

Oké, szóval az van , hogy ha lehúzom az áramról 10-20 percre , és utána visszkapcsolom az áramot és rögtön beindítom a gépet akkor elindul.

(#1856) Findzs válasza Underhun (#1855) üzenetére


Findzs
addikt

Ez meg nem biztos hogy tap hiba. Lehet alaplap is.

Kezdetnek kerits egy jo tapot es probalgasd azzal. Ha ugyanez a hiba akkor egyertelmu hogy nem a tapod rossz.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1857) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Medion Akoya P56000 konfigot.
Elég soványka táp van benne, és mivel a jövőben szeretnék valami combosabb VGA-t beletenni, első lépésként a tápot szeretném valami erősebbre cserélni.

Ez egy midi ház, kérlek segítsetek valami jobb táp ajánlásával.
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1858) Onyrew válasza atyca (#1857) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Gondolom a 350W nem lenne elég, így ez áll a legközelebb ahhoz amit szeretnél:
[link]

Elméletileg a "Medion"-nál beszerezhetők ezek a termékek:[link]
Vagy esetleg megnézheted az FSP házakat, elfogadható áron hozzájuthatsz egy jó modellhez, pl: CMT 330 / 510 / 230.

[ Szerkesztve ]

(#1859) Sicér


Sicér
tag

Sziasztok,
Egy Enhance beles Cooler Master GX650 tápom van.
Elmúlt már bőven 5 éves. Kell e aggódnom amiatt, hogy meghasal? :)

Semmilyen anomáliát nem tapasztaltam vele kapcsolatban, csak bujkál bennem ez a gondolat.

Ha a csere ajánlott, akkor kérdezem, hogy a HYDRO GE 550W-ról mi a véleményetek? Nem hangos?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!
:R

[ Szerkesztve ]

(#1860) Onyrew válasza Sicér (#1859) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Az 5 év nem vészes, bár függ a használattól. Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor itt egy Reddit beszélgetés az átlagos élettartamról: [link]

A GE egy olcsóbb kiadása a G szériának, de emlékeim szerint ugyan azzal a ventilátorral, csak nincs benne silent funkció.

(#1861) Sicér válasza Onyrew (#1860) üzenetére


Sicér
tag

Köszönöm a választ!

Az 5 év elvileg nem lehet gond, de ugye nem egy csúcs tápról beszélünk, és a Reddit beszélgetésből kiderül, hogy ez akár vízválasztó is lehet.

A GE táp megtetszett, és mivel FSP, így rossz nem lehet. Gondolkodtam rajta, hogy kell e nekem az 550W, de nehéz dönteni. Elvileg egy 450-es is kiszolgálna, de jobb, ha van tartalék...persze a jó hatásfokot a terhelés nagysága befolyásolja.

Nézegettem a Bitfenix Formula tápokat is, és más gyártóktól sem zárkóznék el, csak a 80+ Gold az egyedüli tényező, ami fontos.

(#1862) atyca válasza Onyrew (#1858) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Nincs valami közöd az FSP magyar supportjához? :)
Leveleztem velük,és pont ide lyukadtunk ki..

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1863) Onyrew válasza atyca (#1862) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Van, a fórumot is nézzük általában.
Kémkedünk mindenki után :DD

(#1864) atyca válasza Onyrew (#1863) üzenetére


atyca
senior tag

No csak,hogy itt is lássák!
Példaértékű a support hozzáállása a dolgokhoz :)
Ezúton is köszi a segítséget!

ui:CMT210?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1865) Onyrew válasza atyca (#1864) üzenetére


Onyrew
csendes tag

CMT 210-re gondolsz?
Bevallom, ötletem sincs, hogy mi az MT 210.

(#1866) atyca válasza Onyrew (#1865) üzenetére


atyca
senior tag

Igen arra,csak a levelezés néha önállósítja magát :)
Kis :cmt,nagy :CMT

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1867) Onyrew válasza atyca (#1866) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Hazai forgalomban kapható, nagy benne a hely, és jó az árazása.
Viszont elég minimalista a dizájnja. Bármilyen ATX tápot bele tudsz tenni.

(#1868) atyca válasza Onyrew (#1867) üzenetére


atyca
senior tag

:R Uram!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1869) Onyrew válasza atyca (#1868) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Update: A következő pár héten lesznek elérhetők hazánkban az új termékek, a CMT 330-at is nézd meg, ha érdekel, az hasonló kialakítású, de sokkal szebb dizájnnal rendelkezik szerintem. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1870) atyca válasza Onyrew (#1869) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Meglátjuk a beárazást, aztán majd eldől...
Nem vágyom a csili-vili házra.
Pont az ággyal szemben van a gép helye,és éjjel néha zavaró, hogy világít, mint a karácsonyfa.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1871) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szép napot kívánok!
Vettem egy FSP 500W HYPER S tápot. A régi CHIEFTEC 450W-os elmúlt, megállt.
Itt az ATX csatolóból (12V) - ami az alaplapra csatlakozik - kettő kpl. vezeték van. A pólus vezeték szinei ugyanazok, de az egyik csatlakozó dugó rögzítő füle jobb felől van, a másik bal felől. Nekem nem kell az alaplapra csak 4 pólus. Mindegy, hogy melyiket használom? Nincs árambeli diferencia? Mivel gondolom van olyan alaplap, ahol össze kell illeszteni a két dugót és akkor 8 pólussal csatlakozik és ekkor középre esik - természetesen - a rögzítő fülecske.
Én talán a jobbra eső fülest dugtam be, most így működik.
Várnám segítő válaszotokat.
Üdv. Pibácsi

(#1872) zsolesz010 válasza pibácsi (#1871) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Azt a csatit sem tudod elrontani; úgy van kialakítva az érintkezők körüli műanyag alakja, hogy a 2x4-ből csak azt tudod bedugni az 1x4-es helyre, ami odavaló, a másik nem is menne bele.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1873) pibácsi válasza zsolesz010 (#1872) üzenetére


pibácsi
senior tag

Én bedugtam az egyiket, nem nagyon választottam, de előtte mérlegelgettem és mind a kettő illett bele és be lehetett dugni, csak a rögzítő fülecske volt az egyiknél jobb oldalon, a másiknál bal oldalon.
Úgy néztem, hogy teljesen mindegy melyiket dugom be, bele is ment.
Van egy kép is a csatikról és majdnem egyformák (bár a grafikák nem mind szögletesek) - kivéve a rögzítő fülecskéket. Mellékelem. Úgy gondolom, nem követtem el hibát. Az enyém HP 500S tipus. A képet nézve - mivel én a CPU 4+4PIN -ből azt dugtam be,aminek a jobb oldalon van a füle - lehet, hogy jól is csináltam, mert a következő sorban a CPU 4 Pin-es van megadva és alakra nézve az egyezik meg azzal, amit én bedugtam.
Na viszont az alaplapi használati utasításban az ábrán pont a másik aljazat grafikája van.
Hát legyen vallásos az ember.

Minden esetre működik
Üdv. Pibácsi

(#1874) zsolesz010 válasza pibácsi (#1873) üzenetére


zsolesz010
senior tag

A lekerekített műanyag sarkok határozzák meg, melyiket lehet bedugni. Fizikai képtelenség a 2x4-ből a rossz 4-est bedugni, mert a szögletes sarkok fennakadnak.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1875) pibácsi válasza zsolesz010 (#1874) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Ebben igazad van. Ezek szerint jót dugtam össze, mert belement. Már nem akaródzik belenézni, hogy mit sikerűlt, lényeg, hogy működik.
Köszi. Üdv. Pibácsi

(#1876) Onyrew válasza pibácsi (#1875) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia,
Ahogy fentebb is írták, nem lehet rosszul bedugni, így ha sikerült akkor nincs baj :)

(#1877) Onyrew


Onyrew
csendes tag

FSP Nyereményjáték Jún 27-től, Júl 6-ig.
[link]

(#1878) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Egy FSP Hexa 400 táp ventijének nem kellene állandóan forogni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1879) tornas válasza Nerazim (#1878) üzenetére


tornas
őstag

De...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1880) Nerazim válasza tornas (#1879) üzenetére


Nerazim
őstag

Közben megoldódott, egy vezeték belógott a rácson és nem engedte pörögni a ventit :DDD csoda h nem égett le, pedig nem mai darab már.

Ui: Abban esetleg nem tudsz segíteni h pontosan milyen venti ját bele? Azt tudom h Yate Loon ,de nem emlékszem a pontos típusára.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1881) tornas válasza Nerazim (#1880) üzenetére


tornas
őstag

Hogy milyen venti kell bele, azt most hirtelen nem tudom. Vagy meg nézed belülről, miután megbontod a tápodat (óvatosan és ha garis, akkor nem bontod meg), vagy interneten utána olvasol. Hamar megleled az infót ezzel kapcsolatban. Legyen a barátod a Guglisajt!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#1882) Szuperpotyka


Szuperpotyka
újonc

Sziasztok!

Abszolút kezdőként kérdeznélek titeket, hogy mi a véleményetek az alábbi jelenségről:

-Egy hete vettem egy új FSP 600W Hyper M moduláris tápot.
-Az egész gépet újonnan raktam össze (ezek voltak csak használtak: VGA GTX1070 fél éves, proci 8 hónapos Ryzen 5 1600X)
-Ahogy áram alá helyezem, rögtön hallatszik magas frekvencián egy halk sípolás, ez még annyira nem zavaró. Amint viszont bekapcsolom a gépet, hangosodik a jelenség viszont van hogy alábbhagy majd megint hangosodik. Nem hiszem, hogy ennek így kellene rendeltetésszerűen működnie. Nagyon szeretném megszüntetni a jelenséget.

Ha valaki tud, kérem segítsen.

Köszönettel :R ,
Sz.P.

(#1883) Findzs válasza Szuperpotyka (#1882) üzenetére


Findzs
addikt

Pár válasz a magas frekis táp hangokról:

"akkor sípolnak a tápok, mikor kis kihasználtsággal mennek, mert a pwm résznek kisebb frekvenciával kell szaggatni az inputot. ha ez lemegy 22khz alá az már hallható, mert a tekercsek ilyen frekin rezegnek. ha kikapcsolod az energiatakarékossági funkciókat, akkor a gép nem 150, hanem 200-250 wattot fogyaszt, ahol már magasabb pwm frekit, használ, ami már nem hallható"
[link]

"A ciripelés nem a magas terheléstől van, hanem mert valami olyan frekvencián rezeg a vga-n, ami összeakad a táppal. Vagy pont olyan terhelésen megy a táp, ahol valamelyik tekercse berezonál."
[link]

Igazából nem tudsz vele mit kezdeni. Le kell cserélni a tápot ha zavar.
Régebben volt egy corsair tápom az csinálta ezt gyorsan le is cseréltem.
Nekem most 400w-os aurum van már vagy 6 éve de semmi hangja szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1884) plmarci87


plmarci87
lelkes újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek egy saga+ 450p táp elég lesz-e egy gtx660 mellé és elég jó minőségű táp-e?

(#1885) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Hello mindenkinek.

Nos az én kérdésem az lenne hogy egy Fsp hydro G 750w mukodik corsair kábelekkel? Sajnos az én kábeleim el lettek lopva a garancia ügyintézésekor valószínűleg és nem vettem észre sokáig nem kötöttem be újra a tápot.Új kábel drága ebayre nincs időm várni. Na meg 18+10 atx kábelt csak corsairnál láttam eddig.Valaki esetleg probált fsp tápot bármilyen más kábellel?

Előre is köszönöm szépen.
Üdv.

(#1886) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Fsp hexa+ 400w 3 éves tápom, mostanában a ventije elkezdett zörögni ami elég zavaró. Szeretném cserélni. Milyen ventit ajánlatok? Cserélni könnyű? pin csatlakozós kell vagy forrasztás szükséges?

(#1887) plmarci87 válasza NOKA32 (#1885) üzenetére


plmarci87
lelkes újonc

Nem próbáltam, da ha csatlakoztatni tudod akkor szerintem nincs akadálya kábel-kábel

(#1888) Onyrew válasza NOKA32 (#1885) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia!
A kábeleknek működnie kell, viszont valószínűleg a sata tápkábel csatlakozója különbözik:
Corsair (2 soros): [link]
FSP (1 soros): [link]
PSU csatlakozók: [link]
-
FSP nyereményjáték November 1-ig: [link]
Üdv,
Ony

[ Szerkesztve ]

(#1889) NOKA32 válasza Onyrew (#1888) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Köszi a választ sajnos késön vettem észre, a nyereményjátékról lemaradtam. Valóban különböznek, szereztem kábelt, vga kábelt csináltattam mb és cpu kábelt vettem de máshogy van bekötve a táp felöli végük így át kell kötnöm őket.Elvileg utána müködniük kell.

(#1890) MacFly


MacFly
csendes tag

Egy napig ment az újonnan vásárolt FSP Hydro GE 650W tápom, aztán sima spotify és böngészés közben leállt a gép. Még egy reboot-ba belekezdett, de már közben megint lekapcsolt és úgy is maradt. WTF?

Az összes kábelét újracsekkoltam, de semmi problémát nem láttam, ami erre utalna. Ahogy a bekapcsoló gombot megnyomom, a CPU fan teker egyet és leáll. A táp venti meg sem moccan.

Visszaraktam a régi tápot, azzal elindult továbbra is a gép, így minden más táptól független hiba jó eséllyel kizárva.

Lehet itt még tenni valamit a szervíz hívása előtt?

(#1891) Onyrew válasza MacFly (#1890) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia!
Nem hiszem, de próbálj meg egy garanciális cserét a boltban ahol vásároltad, hátha gyorsan kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#1892) Thunderbolt


Thunderbolt
tag

Sziasztok!

Egy FSP 400-60APN tápom van Phenom II X4 B55 procival és 2x4 GB DDR3 memóriával. Kinéztem használtan egy r7 265 VGA kártyát, de nincs 6 pin pci-e csatlakozó a tápon. 2 molex - pci-e átalakítóval működőképes a dolog? A 2 molex egy ágon van, az nem gond? Egyébként szerintetek elbírná a táp ezt a konfigot a VGA-val?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv, Zsolt

(#1893) Onyrew válasza Thunderbolt (#1892) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Szia!
A táp elbírja.
A többit nem tudom... :(

[ Szerkesztve ]

(#1894) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Van egy FSP Hexa+ 500W tápom. Több, mint két éves a konfigom, eddig tökéletesen működött, viszont pár hónapja durván elkezdett zajongani valami a gépben. Először a hátfali ventire gondoltam, de nem volt egetrengetően nagy probléma, többnyire újraindítás, gépház kicsi billegetése megoldotta, elhallgatott.
Az imént viszont megint csinálta, és eldurrant az agyam, lekaptam az oldallapot mondván utánajárok,hogy melyik venti csinálja, és sajnos arra kellett rájönnöm, hogy a tápból jön ez a rohadt hangos zörgés.

Elkezdtem olvasgatni, és több helyen találtam róla kritikát,hogy x idő után iszonyú zajossá válik a venti.
Mivel gyanúsan garancia már nincs rá, de amúgy semmi más problémám nincs vele, így valami más opció érdekelne, mint a "vegyél újat". Esetleg van mód ennek a javítására? Lehet a tápban magában ventit cserélni?
Nyilván laikusként nem akarok én neki esni itthon, de ha mondjuk 1-2 ezres tétel, és mondjuk valamilyen számtech boltban foglalkoznak ilyesmivel, annak nagyon örülnék.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zs

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#1895) zsolesz010 válasza Burki (#1894) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Szia
1825-os hozzaszolasra nezz ra. Telefonrol nincs linkelesi lehetoseg, sry:D

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1896) paraprof80


paraprof80
újonc

Üdv!
Van egy fsp hexa+ 400w tápom sajna bekapcsolva ráesett a fémház amikor bütyköltem a ventit és zárlatos lett. két alkatrészt zárt ami fekete lett egy kondi és egy ellenállás. gondoltam hátha csak az lesz a baja kicserélem, de nem találom milyen az értéke kiforrasztottam. de mivel elégett nem látható a csíkozás és nem tudnak adni. a 155k 450v kondit meg egyik bolt sem tudott adni. nincs valahol egy service manual. vagy tudtok segíteni hol tudok ilyen hozzávalókat venni? a képen az a rózsaszín ami kéne a mellette meg a kondi az a barnás. köszi.

(#1897) Relo


Relo
tag

Sziasztok

Egy most épūlő konfigba fsp hyper s 500w tápot szeretnék venni. Kérdésem az lenne, hogy egy alsótápos zalmann s3 házba elég hosszúak-e a vezetékei?
Sajnos ilyen leírást nem találram a neten.

Alaplap Asrock B365 pro4 lesz, ha van ennek jelentőssége.

(#1898) MMIX válasza Relo (#1897) üzenetére


MMIX
addikt

Műszakirajz olvasás megy?

Hyper S 500W vezetékeinek hossza.PDF

[ Szerkesztve ]

(#1899) Relo válasza MMIX (#1898) üzenetére


Relo
tag

Persze hogy megy. :)
De nem találtam semmi infót ezzel kapcsplatban.

Köszi :R

(#1900) Htjet


Htjet
tag

Sziasztok,

A napokban vettem egy FSP Hyper S 600 wattos tápot.
A kérdésem az lenne, hogy normálisnak számít-e ennél a típusnál az alábbi felvételen hallható venti hang?
[link]
Már az első bekapcsolás óta hallható ez a "halk" ciripelő hang. Több venti is van a házban, de ezek mellett is jól hallható. Egy CHIEFTEC CTG-500-80P tápot váltottam vele és az ehhez képest teljesen hangtalan volt. Még 14 napon belül vagyok, úgyhogy elvileg még indoklás nélkül visszaküldhetem.

[ Szerkesztve ]

(#1901) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Sziasztok szerintetek ez a táp megbizható és érdemes megvenni vagy vegyek inkább corsair tápot?
Rendeltem egy ilyet FSP 750W Hydro G moduláris tápegység na most ez 40 ezer ft ba kerül a 850 w corsair meg 51 be szóval nem fogom megbánni hogy ezt rendeltem meg , mennyire jo ez a táp az FSP ? Nem igazán halottam még erről a márkáról.

(#1902) cettlee


cettlee
őstag

hali!
én is most vettem egy hyper 600w tápot, még nem szereltem be, ez remélem halk lesz:D

most hexa 400 van a gépemben és játékok közben random lefagy a gép. azt gyanitom hogy kevés neki a 400as. a8 7650k , gtx760, 2db ssd. az integrált vga-t használva nem fagy semmi.

(#1903) Onyrew válasza pidzse4 (#1901) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Az egyik legjobb tápegység gyártó a piacon. A Hydro G pedig az egyik top kategória.

(#1904) Onyrew válasza Htjet (#1900) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Ha nem 5 cm-ről vetted fel a hangot és nincs túlterhelve, akkor valószínűleg hibás. Ha csak ciripelne, akkor lehet, hogy elmozdult benne valami szállításkor és a transzformátorok berezonálnak.

[ Szerkesztve ]

(#1905) syberia válasza pidzse4 (#1901) üzenetére


syberia
veterán

Minőségi belsőre épül, bár vannak picivel jobbak nála a kategóriájában.

(#1902) cettlee: vga, driver gond is lehet

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1906) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Sziasztok!

Van egy 700-as Hyper M-em és amikor elkezdtem összepakolni a gépet nem gondoltam, hogy fog látszódni a belseje. Most eléggé kecskefészek lett csórikám. Van valami hivatalos kábel mod az FSPnél, vagy tudtok ajánlani erre valamilyen megoldást?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#1907) tom120514


tom120514
őstag

Hali,

nyáron járt le a 2 év bolti gari, most halt meg a Hydro 700W,van lehetőségem a gyári garira? Köszi előre is.

Never go full retard.

(#1908) Onyrew válasza Adam_Shepard (#1906) üzenetére


Onyrew
csendes tag

Hivatalos FSP kit nincs, viszont a Corsair gyárt moduláris kábel kit-et (a csatlakozókat viszont ellenőrízd).

#1907: Tudtommal 5 évig van rá garancia a gyártótól, írj nekik.

(#1909) tom120514 válasza Onyrew (#1908) üzenetére


tom120514
őstag

Köszi, iPon lepattintott, nem is értem, FSP direktben már folyamatban, még várom a választ.

Never go full retard.

(#1910) LouiS22 válasza tom120514 (#1909) üzenetére


LouiS22
veterán

Helló! Ipon mivel pattintott le? Ott a honlapjukon is, hogy 5 év gyártói garancia.

Azért is kérdezem, mert nekem jó 1 hónapja random módon, bekapcsoláskor baromira kerreg a tápegység ventillátora (gondolom picit poros, szokásos golyóscsapágyas kerregő hang). Viszont 5 év gari mellett nem szívesen bontanám meg.

Szóval érdekelne, hogy mi volt a lerázó szöveg, mert iponnal meccselnék én is. :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1911) tom120514 válasza LouiS22 (#1910) üzenetére


tom120514
őstag

Hali, azt mondták hogy cikkszám szerint nincs 5 év, pedig mikor vettem akkor is oda volt írva, többek között azért is választottam ezt, dobozon is rajta van. Az volt a meglátás hogy ők annyival adják amennyivel kapják de nem direktben az FSP-től, így nem feltétlenül 5 év, csak annyi amennyit a beszállító (aki az FSP és az iPon között volt) adott nekik.
FSP-vel facebookon konzultáltunk, beszéltek velük és ők szóltak hogy most már vihetem.

Never go full retard.

(#1912) LouiS22 válasza tom120514 (#1911) üzenetére


LouiS22
veterán

Fogyasztó megtévesztése, klasszikus eset.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1913) syberia válasza tom120514 (#1909) üzenetére


syberia
veterán

Már jó ideje nem láttam ezt a boltot megemlítve a tápajánlós topikban. talán jobb is, ha ez a trend folytatódik.
Az Fsp Hydro belépő szintű típus, de 2 év az elég kevésnek tűnik. Milyen konfigurációt vitt nálad? :)

(#1910) LouiS22: Nálad is Hydro berreg?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1914) LouiS22 válasza syberia (#1913) üzenetére


LouiS22
veterán

Nálam Hyper S 500W van. Lehet, hogy ő tényleg 5 éves, ma írok iponnak és párhuzamosan FSP-nek.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1915) syberia válasza LouiS22 (#1914) üzenetére


syberia
veterán

Jó lenne, ha javítanának a reputáción, mert így még ennyire sem lesznek rajta a térképen. A maga idejében megfontolandó opció volt a Hyper S, de 5 év után már tényleg cserére érettnek tartom.

https://howbad.info/

(#1916) LouiS22 válasza syberia (#1915) üzenetére


LouiS22
veterán

Félreértettél. Az 5 év alatt az 5 év garanciát (ami az ipon oldalán kint van :D) értettem. Én 2017 áprilisában vettem a tápot, azaz kb 2,5 éves. Megjegyzem, a gépet magát nem játékra használom, akkor azért választottam a viszonylag erősebb tápegységet, hogy ha a jövőben fejlesztenék, ahhoz is legyen szufla.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1917) syberia válasza LouiS22 (#1916) üzenetére


syberia
veterán

Értem, a ventilátor a tápodban egy Yate Loon, fapados siklócsapággyal. Nekem is volt régebben ilyen ventilátoros FSP-m. Szétszedéssel tudtam csak lehalkítani. A csapágyba kis szilikonzsír megoldotta.

https://howbad.info/

(#1918) LouiS22 válasza syberia (#1917) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, az első hozzászólásomban én is írtam, hogy vélhetően a csapágy a probléma (és én is tudom, hogy szilikonzsír, varrógépolaj megoldaná). Csak nem szívesen szerelek szét egy tápegységet, pláne ha még esetleg garanciális. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.