Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nézem a 2. képet és elszörnyedek. Méteres kávák a billentyűzet körül, mégis félmagasra kellett nyomorgatni a kurzort. Miért? Nem fért el? Árulja már el valaki, hogy ez ma miért lett ekkora divat.

(#2) Alaaf Pi válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Oldalt hangszórók vannak. A klavira meg gondolom a designer kiadta, bele kell férjen a téglalapba. De ha már így, akkor lenne mind a négy félmagas gomb, akár mehetne is mellé a pgdup/dwn, kicsit süllyesztve.

(#3) flexxx2 válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

én a címlapképet nézem :)

(#4) joghurt válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Aki XPS-t használ, annak tipikusan nincs szükség rá, mert az inkább elszerencsétlenkedik a tapipadon. Már amennyit egyáltalán gépelnie kell.

@flexxx2: Nyomkodnád, mi?

A tej élet, erő, egészség.

(#5) lewisfm


lewisfm
aktív tag

A 17-esre miért nem lehet numerikus billentyűzetrészt is tenni?
A kevésbé extravagáns gépeiken van, erre is elférne.

Továbbá nem mindenkinek kell dedikált VGA, jó lenne opciónak az integrált is.

(#6) DarkChild


DarkChild
senior tag

Én szívesen beruháznék egyszer egy XPS 15-re. Kár, hogy Mo-n hivatalos forrásból, magyar billentyűzettel nem lehet beszerezni (kedves DELL Magyarország)...

(#7) joghurt válasza DarkChild (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Adnak hozzá matricát. Ez vér komoly.

(Kollégám pár hónapja vált meg az XPS15-étől. A tápcsatlakozó kontakthibája miatt elégett az alaplap sarka.)

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Balu77


Balu77
őstag

Évekkel ezelőtt a Dell igen jó minőség volt, de mára...
Nem xps, hanem más asztali vonalon: optiplex és precision (utóbbi munkaállomás) gépeknél 3-ból 2 alaplapos lett. Emellett kiadtak olyan bios-t előbbinél, ami frissítés után csak gombelem kiszedése esetén indult és hasonló finomságok.
Notik terén is kiderítettem, hogy a drága és a filléres gépekbe is gyakorlatilag ugyanaz a lap kerül, csak más bios-al és tiltott/engedélyezett feature-val. Mint ahogy a belső anyaghasználat is kb. ugyanaz mind. Emlékszem egy 2010 körüli XPS-t szétszedni és belenézni egy öröm volt, mert látszott a minőség és egy akkori Inspiron-al össze sem lehetett hasonlítani. Manapság meg mind ugyanaz szinte. A Dell név mint minőség számomra már csak a múlt.

izé

(#9) joghurt válasza Balu77 (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Nem túl bonyolult kideríteni, mert pl. a BIOS esetén a file nevében is benne van, hogy a Precision és a Latitude ugyanaz. Ha már kinézet alapján nem lenne egyértelmű.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Balu77 válasza joghurt (#9) üzenetére


Balu77
őstag

Ez így van! Nekem az nem tetszik, hogy az anyagminőség az nagyon levásott. Anno a 2010-es xps-en még bőrborítás is volt, ma meg kopogós gagyi. A touch panel sem épp a csúcsok csúcsa. Valahol 2015 után indult meg a minőség erőteljes romlása. Nem is ajánlok egy ügyfélnek sem Dell-t már. Legfeljebb régi használt gép esetén, amikor még nem csak egy név volt a Dell.

izé

(#11) opr


opr
veterán

Istenem, mikor engedi mar el a dell ezt a fostalicska szenszalas csuklotamasz baromsagot?
Papiron zsenialisan hangzik, de egy het hasznalat utan mind ugy nez ki, mint amit lehanytak, es abszolut takarithatatlan, konkretan szivja magaba a zsirt. Eskuszom, meg a borzadaly fujitsu amilo laposok csuklotamasza is jobb volt ennel a megoldasnal. Egy het utan ugy neznek ki, mint a tesco gazdasagos fenyes muanyag csuklotamaszok 3 ev utan. :(

Lehetnenek jo gepek ezek az xps-ek, de miota eroltetik ezt a buta szenszalas baromsagot, mindenkit lebeszelek roluk. A helyzetemen konnyit, hogy ilyen a ceges laposom, szoval amikor valaki nem hisz nekem, eleg megmutatni neki az enyemet. Azt minden ismerosom tudja rolam, hogy a gep az szent, tehat nem nyulok hozza dzsuvas kezzel, nem rakom retkes asztalra, stb. Ezek utan raneznek a laposomra, latjak hogy nez ki, aztan miutan megfeleloen kiundorodtak magukat, meg azt is elarulom, hogy amugy annyira csak masodlagos a gep, hogy nincs benne tobb, mint 100 oranyi hasznalat, ami elott es utan mindig le van takaritva, es meg van oldva, hogy zps soha a budos eletbe eszukbe ne jusson tobbet.

Nem tudom, melyik zseni talalta ki, es melyik erolteti, de nagyon okos. Qrva draga, de legalabb moslek. Jar a taps.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Chaser


Chaser
titán

Csatlakozóból nem sok jutott az XPS Desktopra [+]

nyilván ezek felettébb olcsó gépek, mért is akarna a pH@raszt több csatlakozót rá mint ami a legolcsóbb beugró lapokon van...
fillérb@szás azért megy erősen

szerk:
opr
most olvastam a kommented, hát nekem ez jutott eszembe, bár a te megfogalmazásod sem rossz:
drága de legalább sz@r : )

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) opr válasza DarkChild (#6) üzenetére


opr
veterán

Ha jot akarsz magadnak, a kozelebe se mesz soha, muszajbol se, nemhogy meg penzt is adj erte. Okok: lasd elozo hsz-em.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Dr. Akula válasza opr (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Azt minden ismerosom tudja rolam, hogy a gep az szent, tehat nem nyulok hozza dzsuvas kezzel, nem rakom retkes asztalra, stb."

Pedig azt hívják számítógépnek, ami bírja. :)

#12Chaser: Ez az ész nélküli vékonyítgatás eredménye, már hely sincs neki, mert kilógna a házból.

[ Szerkesztve ]

(#15) Djuree válasza flexxx2 (#3) üzenetére


Djuree
félisten

én is, a gép hidegen hagy, a néni viszont érdekelne, ha adják a géphez akkor veszek...kettőt. :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16) Chaser válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Chaser
titán

ez asztali gép, a cikk végén van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Chaser válasza Chaser (#16) üzenetére


Chaser
titán

szerk:
inkább linkben)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) drkbli válasza Chaser (#17) üzenetére


drkbli
tag

Elöl 4 (+ SD kártya foglalat), hátul 5, mennyi kellene még?

(#19) nkmedve válasza Balu77 (#10) üzenetére


nkmedve
őstag

Lehet a 2010-es XPS még jó volt. de a 11-12 körüli 15z már egy hulladék. Olyanom volt, pár hónap használat után kezdett lejönni róla a fém csuklótámaszt körülölelő műanyag (!!!) keret. Először csak a króm bevonat, aztán az egész keret, gyönyörű látvány volt. Másképp sem volt egy túlzottan minőségileg összerakott gép szerintem, horpadt, recsegett, ropogott.

Szóval nem kell 2015-ig menni, volt ott sokkal hamarabb is hulladék. Az XPS 15z-s kaland után a mai napig rá sem bírok nézni egyetlen Dell-re sem. Az utána vásárolt olcsó ASUS N551-em sokkal minőségibb érzést nyújtott, és sokkal tovább is volt használatban, napi 10+ órát nyustölve 5+ éven keresztül (a mai napig jól működik).

Amúgy a cikkben szereplő 40-60W TGP-s GPU-kat (főleg 4070-4080 esetén) a Dell komolyan gondolta?

[ Szerkesztve ]

(#20) opr válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


opr
veterán

Elvileg igen. Gyakorlatilag meg evek ota megy ez a foshalom, rengeteg cegnel ilyet kapnak a dolgozok, a kedves nagy tesztelok meg rohadtul elfelejtik megemliteni minden tesztben kb globalisan, hogy amugy a gep azonnal javithatatlanul retkes, ha egyszer is hozzaersz, es repulnek az ilyen 5 csillagos meg stb ertekelesek rajuk. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Dr. Akula válasza Chaser (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ok. A "lapokon"-t olvastam "laptopokon"-nak, és mivel a dizájnra kihegyezett vékony notikon jó ha 2 Type C van és annyi, még hihetőnek is tűnt. :)

(#22) DarkChild válasza opr (#13) üzenetére


DarkChild
senior tag

Hát a magyar billentyűzet hiánya már alapból dealbreaker nálam (matricázni nincs kedvem egy ilyen drága gépet), de ha ennyi a gond vele, akkor végképp kiesik :(
Kár, mert külsőre bejön, szeretem az ilyen minimalista, letisztult dizájnú laptopokat, bár nagyon ideje volna már, hogy a DELL frissítse az XPS szériát, mert lassan 10 éve ugyanezzel a külsővel fut ez a sorozat.
A karbon csukótámaszt én is elengedném - valami Macbook Prohoz hasonló külcsínnel ki tudnék békülni (csak a notchot át ne vegyék :DDD ).

(#23) flexxx2 válasza joghurt (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

azt is :)

[ Szerkesztve ]

(#24) flexxx2 válasza Djuree (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

így fej nélkül is kéne :)

(#25) opr válasza DarkChild (#22) üzenetére


opr
veterán

MBP kulseju es aru win-es laposnak ott vannak a razer blade-ek, bar tudtommal azok sincsenek magyar billel. Ez a kotelezo magyar billzet eleg sok jo gepet kizar sajnos. :(
Azt viszont teljes mertekben ertem, hogy ilyen aru vasnal nem fogsz szivni a matricazassal. En se szivnek vele, mert nem es csak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) JoeYi


JoeYi
őstag

XPS 9310-nek integrált VGA-val is túlmelegedési gondjai voltak, most meg 4070 kerül bele, nice :)

(#27) DarkChild válasza opr (#25) üzenetére


DarkChild
senior tag

Jaja a Blade lenne a másik jelöltem, de valóban az is a billentyűzet miatt esik ki a rostán. Sokat levelezek és tök ciki ékezetek nélkül. Milliós gépet meg ne kelljen már matricázni - én is így vagyok vele :DDD
Bár már kerestem a neten ilyen minőségibb matricákat és az USA-ból lehet rendelni mm pontos műanyag öntapadósokat 30 dollár körül, de persze az is sufni megoldás...

(#28) opr válasza DarkChild (#27) üzenetére


opr
veterán

A muanyagos kupak-bizbaszokkal meg az a bajom, hogy emelnek a billentyuzeten. Ezekben a divatos, vekony notikban rendesen felnek tole, hogy osszeganyoljak a kijelzot, ha magasabbak.
Amugy UK kiosztas egy-az-egyben ugyanaz, mint a magyar. Amig nem jutottam el arra a pontra, hogy leszarom az ekezeteket, en ugy hasznaltam a billentyuzetet, hogy valtogattam. Amikor kellett az ekezet, ment a magyar kiosztas, amugy meg minden masra az angol.
Vegulis mukodott, de a jo az nem ilyen, vakon gepeles ide vagy oda.
Azert ismeros a szitu, mert nekem meg mecha bill van, sejtheted abbol is mennyire egyszeru olyat talalni, ami tetszik is meg magyar is. :DDD

Annyi, hogy en megtehetem, hogy ne erdekeljen. Angliaban elek, kommunikacio 90%-a angolul van, ami magyarul, az meg itt a PH!-n a forumozas, meg haverokkal a chat. Ha a 65 eves faterom el tudja olvasni ekezet nelkul amit irok neki, akkor mindenki mas is oszt kesz. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) Alaaf Pi válasza opr (#28) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

HP Probookom van, a klavi <1mm-t emelkedik ki a ház síkjából, fél év alatt olyan ótvarul néz ki mégis a kijelző...

Ékezet hiányra tudom ajánlani a német kiosztást, csak a hosszú ö és ü hiányzik, az á, é, í, ó könnyen megoldható, a többi ott van.

(#30) DarkChild válasza opr (#28) üzenetére


DarkChild
senior tag

Ne is mondd. Volt egy Lenovo X240-em, amelynek semmilyen matrica nem volt a billentyűzetén.
Egyszer tisztogattam a képernyőt, nézem, mi a tosz az a sok vékony L-alakú pörsenés a panelen...? Rövid agyalás után rájöttem, hogy a billentyűk gyamákolták szét a kijelzőt, legalább 5 helyen. Szóval annál már default hozzáértek a gombok a képernyőhöz :((
Azóta erre oda is figyelek laptop választásnál.

(#31) 1989rigo


1989rigo
tag

Istenem erre az xps-faszvonatra mindig felülnek az átlag userek.

Oké szép. (szubjektív)
Oké papíron jó.
Oké könnyű.

Régen napi szinten jártam javítani ezeket a fosokat mert folyton meghalt benne vagy a VRM vagy a gpu vagy a cpu vagy az ssd vagy a ram. Bármi ami hőt termelt tuti lefosta magát.
Durván alul van méretezve a hűtőrendszer benne. Igaz ha nagy lenne kutyának nem kellene a gép.
Egyedül azokkal a gépekell volt kevesebb baj amik 13-colosak voltak és integrált minden. Persze ezeknél is előfordult hogy pl ventit kellett cserélni meg a púpos akkut de a 15"-os az komoly gondokkal küzdöttek.
Persze aki tudta hogy pl a Biosban a turbo boost-ot kikapcsolja és használ alá hűtőpadot és nem egésznap a töltőn hagyja vagy beállítja az akku managementet azoknak egész elfogadható volt a gép. Botrány.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#32) opr válasza 1989rigo (#31) üzenetére


opr
veterán

Az a baj, hogy eselye nincs nemhogy csak az atlagusernek, de meg a szakiknak sem, ha elotte nem talalkoztak vele, mert minden egyes teszt agyon-ajnarozza ezeket az ipari hulladekokat valamiert. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) Alaaf Pi válasza opr (#32) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ez is egy gondom, ha pl. CAD-re keresnék értelmes notit, 15" méretben, nem találok összevetést a hütés kapcsán. Esély nincs kitalálni, melyik fog jó lenni, melyik nem.
És itt még a gamer notik hütése jobbnak is tünik kialakításra a ws gépeknél, bár lehet azok meg nem tartós terhelésre méretezettek.

(#34) opr válasza Alaaf Pi (#33) üzenetére


opr
veterán

CAD/Autodesk-es ismerosoknel most valtottak a cegnel felsopolcos femhazas nagy nehezs vastag (legion7 2022) gamer notikra ws gepekrol.

Azert, mert:
- HP zbook studio iszonyatosan lebogott, olyan hangjuk volt, hogy nem lehetett meglenni mellettuk, meg ugy is, hogy alajuk raktak hutopadot, es a terhelestol meg a folyamatos brutalis hoterhelestol hullottak, mint a legyek (plusz forrasztott ramok vannak abban az istenvereseben, ami szinten zsenialis dolog egy ws gepnel).
- Arban ott vagyunk, hogy ha megveszik a 3 kilos nagy tegla, IGAZI ws laposokat, az minimum ketszer annyi, mint ha megveszik az azonos teljesitmenyu (illetve francokat, sok esetben joval erosebb) felsopolcos gamer notikat, aztan hazon belul cserelnek bennuk ssd-t meg memoriat. Igy ha fele annyi ido alatt megpusztulna, akkor is ugyan ott vannak arban. A hutesuk meg ezerszer jobb, mint a vekony fosoknak, legyen az ws vagy nem ws.
- Monitor meg billzet sokszor gyengebb ugyan a gamer notikban, mint a ws-ekben, plane erre a felhasznalasra, de... Ha oszintek vagyunk, a dolgozok 90%-a ugyis kulso monitort meg billzetet hasznal, akkor is, amikor otthonrol dolgozik.

Szoval jah, nehez ugy.
En mindig uzleti/ws gepeket ajanlottam mindenkinek, tobb, mint egy evtizede. Ez most valtozni latszik. Egyszeruen olyan szinten zuhant a ws gepek minosege, meg kozben olyat emelkedett a konzumer felsokategorias gamer gepek minosege, hogy nincs ertelme kikohogni az arkulonbseget. A hulye sporolasukkal kimiskaroltak a gyartok az uzleti/ws vonalat a gyartok. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) Alaaf Pi válasza opr (#34) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Mostani projekten öten dolgozunk, két cégtől. Német cég: HP Probook, teljesítménye kb. elég, de amúgy elég hulladék minden szempontból, egyedül akkuideje van rendben. Lengyel partner: mindenkinek gamer gép, hárman háromfélével ( talán kétféle Asus, plusz egy Legion, negyedik srácnak korábban HP Omen volt). Nekik az akkuidő az egyetlen probléma. Plusz nekik több portjuk van.
Ha most ruháznék be gépre, akkor kb a Gigabyte, MSI üzleti vonal jöhetne szóba egy tapogatás után, esetleg Alienware, Legion, Razer gamer vonal. Esetleg Asus gamer.

(#36) icp1970 válasza Balu77 (#10) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen. KB 5 éve számomra felejtés anyag minőség terén az XPS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.