Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv mindenkinek,

Azért nyitom a topicot, mivel alig találtam infót a márkáról. Eszméletlen szép házakat csinálnak, talán a legszebb ami a piacon van. Emellett némi modding kiegészítő és pár táp színesíti a palettájukat, ami alapvetően igen minőséginek tűnik. Viszont tényleg nincs sok infó, se tapasztalat a márkáról, úgyhogy bízom benne, hogy egy kicsit legalább a kezdőlökést megkapja itt. Kicsiny hazánkban a vásárlása sem úgy megy, hogy hasraütök, ugyanis nem lehet kapni, csupán elvétve egy-két helyen, egy-két termékét. Ezzel kapcsolatban is minden információt szívesen látunk. Kellemes eszmecserét.

Official Fractal Design Site

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2) veector


veector
senior tag

A házaikkal probléma nincsen, csak valaki árusítsa már őket hazánkban :W

(#3) Ifju válasza veector (#2) üzenetére


Ifju
aktív tag

Az R3-as házukat OC fórumtársunk illetve a digitall.hu is forgalmazzák...

[ Szerkesztve ]

(#4) veector válasza Ifju (#3) üzenetére


veector
senior tag

Jaja azt láttam, de egy ház egy boltban egy országban kevés.

(#5) 14adam


14adam
addikt

tápjaikról írnék pár szót. kb 8-10 fajta van nekik. Fsp belesek az integra széria a többi ATNG. Az atng-ből készültek jók illetve kevésbé jó fajták. A tápjaik kinézete nagyon brutális az egyik legjobban néz ki a piacon. A tesla és az integra széria nem moduláris a newton igen.

(#6) sp@rtan válasza 14adam (#5) üzenetére


sp@rtan
senior tag

és a newtonban milyen bél van?
persze newtonból sincs 400-500W közti moduláris :((

(#7) hoffman_ válasza 14adam (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű, ez az amit első körben kerestem :) Tudtam, hogy milyen szériák vannak, milyen teljesítménnyel, meg a modularitást is. Na meg azt is, hogy bitang jól néznek ki. Ami kérdéses volt az a belsejük, de ezek alapján nem lehetnek túl rosszak. Rákeresek én is, angol tesztek azért vannak, ha találtam érdemlegeset, akkor úgyis bedobom. Köszi az infót :) Egy 650-es Newton válthatná a CTG 400-ast.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) 14adam válasza sp@rtan (#6) üzenetére


14adam
addikt

atng

(#7) hoffman_ Néhány Fractal ház/táp teszt

(#9) hoffman_ válasza 14adam (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Zsírkirályság :) Köszi szépen :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nemsokára beruházok egy Define XL-re, ha minden összejön, nagyon megtetszett. :)

(#11) hoffman_ válasza Recon666 (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Legjobbakat hozzá! :) Ha így lesz, akkor előbb leszel a klubban, mint én :DDD Az én tüneményem még vagy egy hónapig nem is kapható :'(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Recon666 válasza hoffman_ (#11) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm :R . Ha minden igaz 2 héten belül klubtag leszek. :) Gondolom az ARC Midi Towerre gondolsz, az is nagyon tetszik, csak hát, ahogy mondtad nem kapható még, jó lesz nekem a Define XL. :D

(#13) hoffman_ válasza Recon666 (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Minden okosságot, és képet szeretettel várunk :) Én pedig tényleg az Arc Midi-re biza, és szerencsére nem sietek, úgyhogy van esélye a szerelem beteljesítésére :) Define is gyönyörű kuckó, majdnem az lett nekem is a terv, csak R3.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) Recon666 válasza hoffman_ (#13) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Természetesen egy beszámolót írok róla, pár fotó társaságában, biztos nagy dög lesz. :) Én sem sietek, de megtetszett a Define XL főleg belül és a variálhatósága, de az ARC midi towernek pedig az eleje, olyan Lian Li-s. :DDD

(#15) hoffman_ válasza Recon666 (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az Arc Midi? Dehoogy. Pont annyira Lian-Lis, amennyire a Define :DDD Amúgy a LianLi-t nem szeretem annyira, nem is értem, hogy állapodhattam meg ennyire az Arc-kal. Változatlanul várjuk a beszámolót, a bontogatást csak komótosan, kiélvezve ejtsd meg :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) Recon666 válasza hoffman_ (#15) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ok, komótos leszek. :D

(#17) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Egy kis infó: Utánna kérdeztem a mobilx webáruházában, hogy van e raktáron Fractal házuk, és válaszként 3munkanpon belül elérhető külső raktárról, szóval nem kell rá heteket várni. :C

(#18) hoffman_ válasza Recon666 (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Huhuu, veled örülök :D Vajon Arc Midi-jük nincs 3 napos elérhetőséggel? :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) Recon666 válasza hoffman_ (#18) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs talán azért, mert még nem jelent meg? ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#20) hoffman_ válasza Recon666 (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azért küldtem nekik egy mail-t, hogy tudnak-e egyáltalán valamit a megjelenésről, még akkor is ha (szerintem) nem hivatalos beszállítók, hátha. Eddig a legkomolyabb a palettájuk ebből a márkából :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) Recon666 válasza hoffman_ (#20) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, kemény 2 típus, nem semmi. :DDD Amúgy van elő chat, én ott kerestem meg őket, ott hamarabb van válasz is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) hoffman_ válasza Recon666 (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen? Hol találtad? Nekem nem verte ki a szemem minden egyes új kattintásnál :DDD (elég idegesítő egy megoldás). Akkor holnap lehet megnézem magamnak :) Egyébiránt meg a 2 is több a semminél, és a ventiket se felejtsd el! :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) Recon666 válasza hoffman_ (#22) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Venti is van? Hol? Ugy látom, itt majdnem mindegy milyen méretű 2300ft akkor is , kivéve a 12cm-t:D Épp, most rendeltem meg a házat. :C

[ Szerkesztve ]

(#24) hoffman_ válasza Recon666 (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:))

Szerintem toborozzunk a fórumban pénzmagot, és adjunk le pályázatot a Mo-i hivatalos disztribútor címért. Hátha bejön :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) Recon666 válasza hoffman_ (#24) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Támogatom :K :DDD

(#26) Recon666


Recon666
Közösségépítő

(#27) user137 válasza Recon666 (#26) üzenetére


user137
őstag

grat, köszi! :C

de még egy képes build setupot, hőmérsékletet, hangszintet.... írhatnál a cikkbe.

(#28) Recon666 válasza user137 (#27) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi, nincs mit. :)
A képes setup és a hangszínt az nem megy, hanghoz nincs dB mérőm, de most 75%-on (~850rpm) forognak a ventilátorok, és nagyon halk a ház alig halasztódik szélzaj. A hőmérsékletről csinálok képeket, de arra sincs panaszom, kb azt a szintet hozza feltett oldallapok mellett, mint az előző házam oldallap nélkül. :)

(#29) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Az ígért hőfokok:

Alapállapot 4 óra készenlét után:

30 perc játék után:

[ Szerkesztve ]

(#30) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszönjük Cimbora, végre Valaki ténylegesen beköltözhet a topicba :) Megkérdezhetem, hogy milyen házad volt ez előtt? Mert ami miatt ódzkodom kicsit az R3-től, az az, hogy egy igen korrekt video review-ban egyetlen egy téren, hőmérséklet ügyben kapott egy picike fekete pontot, pl. egy CM690II-höz viszonyítva.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) Recon666 válasza hoffman_ (#30) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

(#32) hoffman_ válasza Recon666 (#31) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

Mit akarsz, ez se volt csúnya darab :) És ennél hűvösebb a Define, azt mondod? Én azért félek, mert egy referencia 4850-em van, és mocsok forró. Lehet, hogy új házikó mellé egy új hűtő is kell majd, akkor viszont +/- 3 fokon nem fogok sírni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) Recon666 válasza hoffman_ (#32) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Csak nem mai modell volt, hiányzott, egy pár dolog belőle, amit szerettem volna, amúgy szép ház. Hasonló szintet hoz, mint az előző levett oldallappal, igaz a hátsó venti az előző házban nem volt jó. Mit akarsz, nekem referencia GTX470 OC-van, szóval nem a hűvös hőmérsékletükről híres ez sem, 80C° fölé nem megy játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34) hoffman_ válasza Recon666 (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Versenyezni akarol, e? Ref 4850-em alapon 67 fok :DDD Gam alatt/után volt már 97+ is... Várok azért pár Arc Midi tesztet, lassan jön a dárga :)

mod:

Ja, és kölcsönkaptam pár hétre egy 5870-et, lassan 2-3 hónapja van nálam :D Egy Vapor-Xes Sapphiret. Alapon, 30% ventivel 33 fok, játék alatt 58% ventivel 56 fok. Ja, és 58%-on halkabb, mint a 4850-em alapon, 40%-os ventivel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) Recon666 válasza hoffman_ (#34) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor az, mint nekem anno a 9800GT-él is vol, nálam a 9800GT-el elértem a 104C°-is, utána inkább nem hagytam auton a venti szabályzást, mindig 100%-on ment csóró. :D

(#36) hoffman_ válasza Recon666 (#35) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Áh, abba belepatkolnék. Ezzel nem lehet egy légtérben lenni 100%-on... De majd az új kuckó :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) Varoz válasza hoffman_ (#34) üzenetére


Varoz
őstag

Üdv!

Vapor már csak ilyen. Nekem is ezek a hőfokok, csak nekem valami oknál fogva fixen 32%-on van a venti. De hangja egy deka nincs.
Nálam aminek hangja van az a Freezer 64. Amin nem is csodálkozok, mivel nem 4 magosra lett tervezve. :D
De dicséretére legyen mondva, lehűti. :R
A 2 magos procival 1300rpm volt a max, a 4 magoson onnan indul. :DDD
Mihelyt lesz pénzem, beruházok egy Fractal Design házba és egy Matterhornba.
:C
Csak még azt nem tudom eldönteni, hogy R3 vagy XL.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#38) Recon666 válasza Varoz (#37) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mind a 2-ő jó választás, a fractal ventijei és a Matternhorn is nagyon csendes, nálam a maternhorn 900rpm-en simán megbirkózik a húzott I5 760-al játékok alatt. Ha nem kel nagy ház akkor R3-at venném, ha kell nagy ház és jobb szellőzés, akkor XL.

(#39) Varoz válasza Recon666 (#38) üzenetére


Varoz
őstag

Hát akkor nálam bőven ellesz a Deneb-en.
Szerintem az R3 lesz a nyerő. Mert valóban, nekem nem kell nagy ház.
Az R3-ből amúgy ki lehet kapni a felesleges winchester tartót, hogy hagy áramoljon ott a levegő? :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#40) hoffman_ válasza Varoz (#39) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Elvileg szabadon variálható, emlékeim szerint, szal igen. De ha biztosra akarsz menni, akkor sasold meg a honlapján, ott le lesz írva.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41) Recon666 válasza Varoz (#39) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Úgy tudom, csak az R3 Miniből kivehető.

(#42) Varoz válasza Recon666 (#41) üzenetére


Varoz
őstag

Az sajnálatos. Nekem teljesen felesleges a 8 rekesz, az alsó felét szívesen kivenném.

hoffman_
A honlapján csak a mininél írja, az R3-nál nem.

Na úgy tűnik tényleg nem lehet kivenni, mert az egyik angol fórumon Dremel-el akarják kivágni. :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#43) hoffman_ válasza Varoz (#42) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, de akkor is van megoldás látod :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44) Recon666 válasza hoffman_ (#43) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A flex is könnyen segít az ilyen problémán, vagy esetleg lemez vágó olló, adunk itt tanácsot. :D

(#45) hoffman_ válasza Recon666 (#44) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:DDD Nem is kérdés. Amúgy az én mostani házamnak tényleg ezek közül kéne valami, plxit akarom kivágni, csak nem tudom mivel, itthon sok szerszám nincs hozzá...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46) Recon666 válasza hoffman_ (#45) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Svájci bicska? :D

(#47) hoffman_ válasza Recon666 (#46) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kínomban már foggal próbáltam :DDD Aztán valamit tényleg ki kéne találni, mert ahogy most kinéz, nem lesz májusig új házikóm, csak szeptemberben :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48) Varoz


Varoz
őstag

Hát srácok, azért nem felxelnék szét egy 40k-s házat. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#49) hoffman_ válasza Varoz (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem is kell. Vidd el szakemberhez, aki szétvágja :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) Recon666 válasza Varoz (#48) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szétvágom én neked, nem probléma. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.