Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  FPS esés hirtelen +még több gond. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) RoyalRumble


RoyalRumble
csendes tag

Sziasztok! :D (remélem jó helyre írom) Kéne a segítségetek. Nem nagyon értek az ilyen hardveres cuccokhoz és eddig ahol kérdeztem ott mindenki csak leoltani tudott hogy minek veszel akkor gépet ha hozzá sem értesz?...szóval úgy voltam vele hogy ti vagytok az egyetlen segítségem :D Ide legalább értelmes emberek járnak, szóval a kérdésem :D

Nemrég vettem egy teljesen új gépet(lentebb leírom a pc infómat) feltettem rá jó sok játékot BF4,crysis3,mass effect3 stb...na a helyzet az hogy: Amikor elkezdtem játszani a battlefield 4-el azt vettem észre hogy egy kb 15-20 perc múlva a játék hirtelen ilyen 50-60 FPS-ről lezuhant 15-35-re, ez tartott úgy kb 4-5 másodpercig majd egy olyan 2-3 percenként ugyan ez fojtatódott folyamatosan. Egy mexikói srác-nak ugyan ez volt a baja bf4-nél, ő viszont meg oldotta a problémát azzal hogy valami AMD Turbo Core Technology-t kikapcsolt a BIOS-on belül. Na én ugyan ezt meg csináltam. Probléma megoldódott. Viszont valamiért van egy olyan érzésem hogy ezt nem így kellett volna megoldani. Ergo valami más a probléma ugyanis(képet nem tudom hogyan illesszek ide mert új vagyok itt :D) letöltöttem egy progit amm, SpeedFAN a neve ha jól tudom. Na azzal meg néztem hogy milyen a hőfoka bizonyos hardvare-nak. CPU az úgy kb 55-59c között volt, VGA ugyan így. VISZONT amit észre vettem hogy a programban van egy olyan szavacska hogy "AUX" utánna néztem bár lehet tévedek de ez valami alaplap-nál valami. Lényeg hogy amikor hirtelen elkezdődött ez a periódikus FPS zuhanás egyik pillanatról a másikra aakkor az "AUX" hőfoka felment 17c-rő ilyen 70+c/80+-fokra. Többször megnéztem és bármikor leesett az FPS-em BF4-be akkor az "AUX" felment 14-20c-ről mondom ilyen 70+c-fokra és gőzöm nincs miért...De amint mondtam a BIOS-ban nyomtam "DISABLE"-t AMD Turbo Core Technology-ra és meg oldotta a problémát. Csak úgy gondolom hogy valami kajakra más a probléma mert nem hiszem hogy BF4-be normálisan tudjak játszani ahhoz azt ki kell kapcsoljam azt az AMD cuccot...
A másik pedig az hogy meg néztem egy-két dolgot szintén bf4-el kapcs meg más játékkal ugyan is valami szintén nem stimmel. a helyzet a kövi.: BF4-be teszteltem eddig csak de van úgy hogy van szintén ilyen 50-60FPS-em és ha egyik helyre nézek akkor leesik ilyen 38-45 FPS-re. Na most az a helyzet hogy utánna néztem ennek a "bottleneck" és "CPU throttle"-nek lés amire gondolni merek hogy mivan akkor ha nekem VGA vagy CPU bottleneck-em van? Egyik külföldi oldalon írták hogy ha lejjebb veszem a beállításokat játékban és hogy ha az által nő az FPS-em akkor a VGA-m nagyon a plafon közelében van, tehát akkor vagy gyenge a VGA-m vagy bottleneck-em van? ugyanis én ilyen HIGH-on játszok minden játékban még crysis 3-is és amit meg figyeltem hogy BF4-be és crysis3-ban is ugyan így megvan a 50-60 fps vagy ha a felhő felé nézek akkor több is ilyen 70-80-110fps vagy akár több picivel, de aztán multiplayerbe (mert csak azzal játszok crysis3,bf4) akkor itt ott leesik de nem úgy periodikusan ahogy fent említettem. Levettem a grafikai beállítást LOW-ra, antialisinget is kikapcsoltam, VSync soha nincs benyomva egyébként és így is amit észre vettem hogy max 10 fps-el lettem több... de itt ott ugyan úgy leesik 40fps-re vagy alá(34max).
Tehát a kérdésem mivel ti jobban értetek hozzá :)): Mi lehet a bajom akkor? Miért esik le az FPS-em periodikusan ha az AUX felmegy hirtelen 70,80+c-re? és hogyan tudom ezt fixálni?
Hogyan tudhatom meg azt hogy cpu, vagy vga bottleneck-em van? és mit tudok ellene tenni? lehet az alaplapom a gyenge? köszönöm a segítséget előre! :D itt a pc infóm:

HÁZ: Zalman z11+

ALAPLAP: ASRock 970 extreme4

CPU: AMD FX8320 8core 3,5ghz

CPU HŰTŐ: Arctic freezer A30

VGA: Sapphire radeon R9 270x dual-X 2gb GDDR5 overclock edition

TÁP: FSP Hexa+ 500W

RAM: Kingston 2db 4gb(összesen 8gb) ddr3 1600

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  FPS esés hirtelen +még több gond. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.