Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Van itt egy régi, MS FoxPrót használó készletnyilvántartó program, ami ezt óbégatja, ha elindítom: ''Cannot locate the Microsoft Visual FoxPro support library.'' Ezzel mit lehet csinálni? A user nagyon szeretné használni a programot, de én nem értek hozzá :( Minden infó érdekel :)

Környezet: WinXP HU.

Department of Redundancy Department

(#2) karib


karib
addikt

Este talán előkerülnek az okos emberek is ;)

Department of Redundancy Department

(#3) szaya válasza karib (#2) üzenetére


szaya
tag

Hello

Előre elnézést kérek, ha iszonyú nagy ökörséget írok, de régen használtam én is FoxPro alapú programot és ha emlékeim nem csalnak ezeknek a progiknak kell a FoxPro. Mármint maga a FoxPro progi, ahhoz, hogy fusson. Ez vagy bele van fordítva a program exe -jébe (mármint amit használ belőle), vagy fönt kell lennie a gépen a fejlesztő környezetnek. Egyébként XP alatt nem biztos, hogy működni fog, vagy egy csomó mindent állítgatni kell. ( files, buffers stb.)

Talán betéved egy guru és megerősít... vagy lehülyéz:)

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#4) karib


karib
addikt

Meglehet, nekem lövésem sincs :) További ötletek, anyone?

Department of Redundancy Department

(#5) Wildmage válasza karib (#4) üzenetére


Wildmage
senior tag

Segitenek, de amikor Foxprozni kellett volna, akkor mi Counter-strike-oztunk. Egyebkent en is valami hasonlo velemenyen vagyok, mint az elottem szolo.

(#6) karib válasza Wildmage (#5) üzenetére


karib
addikt

Ejnye-bejnye... :((( :DD

Minden lehetséges, bár szerintem a fejlesztői környezet nélkül is illendő lenne futnia. Persze ez csak naiv feltételezés :)

Department of Redundancy Department

(#7) Wildmage


Wildmage
senior tag

Háát kitudja....
Valami rémlik, hogy az autoexec.bat és a config.sys fájlokat is át kellett miatta írni. Na ha ez így volt, akkor ezen sem lepődnék meg.

(#8) szaya válasza karib (#6) üzenetére


szaya
tag

Illendő lenne...
na ja. De elvileg bele van fordítva az exe -be. Ezért baromi nagy a progi .exe fileja a többihez képest. >2-3 mega, ami ''akkoriban'' elég nagynak számított.

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#9) karib


karib
addikt

Az exe 1,6 MB.

Department of Redundancy Department

(#10) Don Vittorio válasza karib (#9) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Türelem, mon'tam, hogy jön Yada, és megoldja.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#11) szaya válasza karib (#9) üzenetére


szaya
tag

Az szerintem kevés. Megpróbálok holnapra utánnanézni, ha addig nem sikerül semmi. Esetleg próbából fel lehetne rakni egy FoxPro -t (biztonsági másolat, próbaverzió?):) addig is, hátha... Persze ha egyáltalán felmegy az XP -re.

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#12) karib válasza Don Vittorio (#10) üzenetére


karib
addikt

Én türelmes vagyok, de a user nem, indulna az új cég... - több agy többet mond, talán :) Bár egyelőre benned van minden bizodalmam :D

Department of Redundancy Department

(#13) karib


karib
addikt

Egy up sok hétvégi okos embernek ;)

Department of Redundancy Department

(#14) karib


karib
addikt

UPPP megint...

Department of Redundancy Department

(#15) L3zl13 válasza szaya (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én sem vagyok guru, de megerősítem amit mondtál.

Vagy föl kell tolni a FoxPro-t, vagy bele kell fordítani az exe-be.
Files/Buffers persze be kell legyen állítva, de ez a hiba nem erre utal.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) rog válasza karib (#14) üzenetére


rog
addikt

aszondja a google, hogy ezek a flok legyenek a program mellett:
VFP6R.DLL
VFP6RRENU.DLL
VFP6RUN.EXE

(#17) L3zl13 válasza rog (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr



[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Bagoly


Bagoly
senior tag

Ez a probléma megoldódott, vagy lemondtak a progi további használatáról?
Ha megoldódott mit kellett még állítani a fájlok bemásolásán túl?
Nekem is van egy ilyen problémám, hogy Visual FoxPro-s programot kéne átültetni egyik gépről egy másikra........no telepítő, no support.......fasza :O
Én szereztem a netről valami vfp6runtime files (ill. vfp7runtime files) exe-t. Gondolom ebben is a futtatáshoz szükséges környezet van. Ezeket a fileokat beteszi a telepítő a system-be, vagy én pakoljam kézzel a program exe-je mellé?
Miket kell esetleg az autoexec.bat-ban (config.sys-ben) átírni?
Ja és HELP!!!!:O

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#19) Bagoly


Bagoly
senior tag

UP

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#20) Bagoly


Bagoly
senior tag

:O

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#21) Bagoly


Bagoly
senior tag

Senki nem tudja mi kell egy foxpro-s program futtatásához? :O
(Runtime libary? Hova? systembe? program könyvtárába? autoexecbe, config.sys-be semmi állítgatás?)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#22) karib válasza Bagoly (#18) üzenetére


karib
addikt

Azóta is várat magára a dolog - vagy lehet, hogy feladták, én egy ideje nem követem az eseményeket.

Letöltöttem pár fájlt, amiért óbégatott, de nem mélyültem el a dologban. A megoldás elvi szinten engem is érdekel :)

Department of Redundancy Department

(#23) Bagoly válasza karib (#22) üzenetére


Bagoly
senior tag

Most jönne jól a 25621 regisztrált fórumosból az az 1, aki ért a foxpro-hoz és még segíteni is hajlandó.....:U

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#24) Kérdezőő


Kérdezőő
csendes tag

a 16-os válasz jó amennyiben 6-os foxproban írták.
bele kéne nézni az exébe hogy milyenben is ?
a windows path-ban szereplő könyvtárakban legyenek vagy
a program munkakönyvtárában

(#25) viktor79


viktor79
csendes tag

Ha még aktuell a téma dobj egy mailt a viktor79@freemail.hu címre

... de nem biztos, hogy jól gondolom

(#26) MarKoo


MarKoo
őstag

Sikerült nekem is egy ilyen hibaüzenetbe belefutnom, amit ma este 8-ig orvosolnom kellene. Valaki tud nekem segíteni? :U

(#27) looser


looser
addikt

Sziasztok! Abban kérnék segítséget, hogy a cégünknél használunk egy Foxpro alapú munkaügyes szoftvert (Wintiszt) Win7+Off2010 alapokon (1GB ram), s ha esetenként elhasal a program, vagy szimpla fagyi és be kell zárni a feladatkezelővel, azután nem indítható újra, hanem egy 'Watcom win386' 'Not enough memory to run application' (? valami ilyesmi...) hibaüzenettel száll el, s csak kijelentkezés vagy újraindítás után indítható el újfent. Van ötletetek, hogy mivel kerülhető el (nem a fagyi) ez az üzenet s indítható kijelentkezés nélkül a szoftver?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#28) öregpeter


öregpeter
csendes tag

T. looser!
Te mindent tudsz a rákászásról, én meg mindent tudok a Wintisztről.
Küldd el az elérhetőségedet, hamar megoldluk a problémát!

üdv: Őregpeter

(#29) Z.Akaac


Z.Akaac
újonc

Visual foxpro 9: hogy lehet programozni USB-s címkenyomtatóra adatok kiküldését?
(Report-ban nem tudom a lapméretet: címkeméretet beállítani)
Tudna valaki segíteni?

(#30) localhostadm


localhostadm
tag

Bár halottnak látszik a téma, azért a tapasztalatokat leírom, hátha valaki idetéved.

Specializáltan a Kettős Könyvvitel programmal volt ugyan ez a gondom, amely az RLB-60 Bt. forgalmazában került ki. Win7en futott a program, átállás Win10re, program másolva és már jött is a hibaüzenet. A demó verzió telepítőjét kellett leszednem az oldalukról és az felrakja a futtatókörnyezetet és már meg is szűnt a hiba. Annyi a lényeg, hogy a telepítéskor minden pipát amit ki lehet venni, ki is kell venni, így lényegében csak a futtatókörnyezetet telepíti.

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#31) canup válasza localhostadm (#30) üzenetére


canup
újonc

Van még kérdés DOS-os FoxPro ügyben? Azt hiszem tudok segíteni ha aktuális valakinek.

WinXP-től felfelé a memóriakezelést kell beállítani a parancsikonnak (automatikus-ra), Win8-tól pedig telepíteni az NTVDM-et. És csak a 32 bites rendszerekben van NTVDM (egyébként opció egy Oracle Virtualbox-ra telepített XP)
Az, hogy a lefordított exe fusson, függ a fordítás módjától. Ha nem fordítják bele a futtatókönyvtárat, akkor az elérési útba kell lennie a foxdx260.esl fájlnak (vigyázz, van belőle lan-os és single user-es is!), Ha eredetileg belefordították, akkor nem kell.
És a fejlesztőrendszernek NEM kell a programot futtató gépen lennie.

(#32) Oregonpecs


Oregonpecs
friss újonc

Üdv!!!
Nekem is van ilyen akadásom.
Rlb ezeréves útnyilvántartó programot kéne átraknom egy korábbi, halódó gépről a mostanira.
A régin Win7 alatt futott, ezen win 8 van.
Nagyon nem vagyok számítógép guru, kb fél óra guglizással annyi okosságom van, hogy ugyebár az RLB útnyilvántartónak kéne a Visual Foxpro, ami mára elavult program.
Van rá móg, hogy full hozzá nem értőként valahogy felkínlódjam erre a gépre a Foxprót?
Esetleg megy a dolog Win10re is?
:W :W :W

(#33) csoresz2 válasza Oregonpecs (#32) üzenetére


csoresz2
tag

Véletlenül keveredtem ide, mert a könyvelőnk is belefutott ebbe a problémába, bár ő a legújabb RLB-s szoftvert próbálta indítani.

FoxPro környezet telepítőt kellene kipróbálni, valamelyik verzióval működnie kell. Innen elérhetők:
https://github.com/VFPX/VFPRuntimeInstallers

Újabban a 9-es verzót használják, az esetedben érdemes régebiekkel próbálkozni (8, 7).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.