Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

Van 1 olyan problémám hogy amikor fényképet nyomtatok nem nyomtatja ki a teljes képeket, a széléből mindig lemarad 1 kicsi rész.
105x148as fotópapírra nyomtatom.

(#2) HERR Z válasza Jarod1 (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

igen ha megnéznéd 15cm mellett 12 körül lenne a magassága, vagyis megnyújtott/levágott....ez van:)Gondolom a easy print vagy hasonló szoftverrrel nyomtatod...
amúgy jobb ha A4-es fotópapírt veszel éy arra nyomtatsz 4 képet, az arányt se kell változtatni s olcsóbbra kijösz-nyomtatáshoz meg irfanview

(#3) Jarod1 válasza HERR Z (#2) üzenetére


Jarod1
addikt

Igen az easyprintel próbálom.

Mia fenéért nem tudom normálisan kinyomtatni
Mi az a 15 és 12 cm?
Hát a a4-re nyomom akkor azt vágni kell:(:O

Próbáltam sima mezei XP nyomtatással de ugyanaz.:O

(#4) HERR Z


HERR Z
veterán

Felhozom ezt a topicot...ugyanis van egy kis bajom:
Van ugyebár bnőmnek ez a nyomtatója...sima papírra a képek szép telt szinűek, tényleg elég pengék, de amint adok neki fotopapírt -3 fajtával is néztem- a képek halványak lesznek....ok mondom Vivid photo...semmit se segít..hmm...kézi szinbeállítás és egy kis fekete rá...már valamivel jobb...de a zöldek meg kékek még mindig szarok....ebből én arra következtettem h a fejen, a sima papírra való tintacseppek még átmennek de a kicsi fotópapírra valók már nem...létezik ilyen????????????Mit lehet vele tenni???eddig csak 1x tisztítottam a fejet, de nem segített...próbáljam meg újra?
Amúgy a 3. szett patron van benne életében -az első a gyári a második inktec- és máris...szarozik...igaz fél év alatt -beleszáradt volna a tinta??
Ha netán fejhibás akkor gariba cserélik?????

PLS Help nagyon fontos lenne!!!!!

(#5) Jazz válasza HERR Z (#4) üzenetére


Jazz
veterán

VÁLASZ MINDKETTŐTÖK KÉRDÉSÉRE:
Jarod1:Easy Photo Print-nél van olyan lehetőség, hogy TRIMM. Ezt te egy piros keretként látod. Ennek mértékét lehet álíltani nullára. Ne gombokat keress, hanem; File->beállítások, vagy valahol ott van. Egy pipa, és ki is van kapcsolva a szolgáltatás. Most fejből mondom, mert nem vagyok a gépem közelében. A további gondd már csak a képarány-különbségből adódik, ezt egy fehér keret jelöli. (Ezt a keretes cuccost egy gombnyomással tudod előhozni). Mivel a sima foto-papír képaránya: 1:1.5-höz, ez nem egyezik meg egy 4:3-as képaránnyal, pl. ha 1600x1200-ban készítesz képet. Könnyen belátható, hogy 1:1.5-höz egy kicsit szosszúkásabb, jobban hasonlít egy téglalaphoz, míg 4:3 inkább négyzethez közelít. Ezért lesz az oldalán levágás, hogy ha pl. egy álló 1600x1200-as képet úgy akarsz kinyomtatni egy keskenyebb képre, hogy tetőtől-talpig bennelegyen, akkor értelemszerűen a szélei lesznek elhagyva. Szóval a piros keretet kapcsold ki, lehet állítani az értékét, mint ráhagyást, de csak információ veszik el.
HERR Z: Ez nálam is előjött. Az oka egyszerű. Ha Easy Phpt Print-el nyomtatsz, az mellőzi a nyomtató beállításokat, és mindig a papírnak...megfelelően nyomtat. Ezt használva, és Vivid szolgálgtatást kikapcsolva a nyomtatás jellege olyan, mintha DITHER nyomtatás lenne, azaz képpontnak megfelelően, és nem mossa össze a képpontokat. Ennek ereménye egy kicsit szemcsésebb, ámde annál kontrasztosabb, és tűéles kép (ez a jó). Bármilyen másik nyomtatási programot választva (legyen az ACDSee, Adobe Photo Shop, vagy akármi), már a nyomtató beállításainál beállított tulajdonságokat fogja használni. Értelemszerűen a választott photopapírra, és PHOTO! minőségben. Ez már nem dither, hanem az a ''másik'', szuper finom, ami összemossa a képpontokat, hogy jobban hasonlítson egy filmes-képre. Ennek eredménye, hogy világosabb lesz, ez nálam is előjött. Ergo Easy P P-et kell használni, vagy próbálkozz Dither beállítással, amit a program elvileg arra javasol, ha nagy pontos, pl. auto-cad, vagy vektor garafikus rajzot akarsz kinyomtatni.
Remélem tudtam seígteni, bocs a sok hülyeségért, de nem volt előttem a gépem, fejből nyomtam, de remélem kilehet bolgarászni a lényeget, fontosat, vagy hogy mit akartam mondani

free your mind

(#6) proradeon


proradeon
őstag

Udv!

Ilyen nyomtatom van es kb egy honapig nem volt hasznalva a fekete festek benne (mert kifogyott) aztan ma vettem bele ujat beleraktam es nem nyomtat :/ mar kb 10x probaltam nyomtatni full fekete oldalt de semmi, megneztem mar hogy nem e rosszul raktam e be a patront de jol van berakva. Lehetseges hogy egyszeruen besza'radt? :F :Y

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#7) Jarod1 válasza proradeon (#6) üzenetére


Jarod1
addikt

aha a fejed beszáradt meleg vízben áztasd 1 kicsit :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.